Проект станції метро "Мостицька"
Facebook
На частині відгалудження від станції метро "Мостицька" в Києві, будівництво якої планують розпочати цього року, спорудять "вертикальні тунелі". Така технологія буде вперше використана в столиці. Про це заявив голова постійної комісії з питань транспорту, зв'язку і реклами Олексій Окопний, передає прес-служба Київради.

"У частині відгалуження від станції "Мостицька" на Виноградар заплановані так звані вертикальні підземні тунелі, тобто вони будуть розташовані один над одним, а не паралельно, як ми звикли. Таке технічне рішення пропонується тому, що дорожній коридор на вулиці Межовій досить вузький і насичений інженерними комунікаціями. Воно не є новим у світі, але в столиці досі не застосовувалося", - розповів Олексій Окопний.

Як наголошується, ця частина "зеленої" гілки метро буде проектуватися як лінія мілкого залягання. Найглибша її частина розпочнеться на "Сирці" на глибині близько 40 метрів і буде поступово наближатися до поверхні в районі станції "Мостицька", яка запланована на перетині вулиць Межової, Білицької і Північно-Сирецької. Наступна станція "Проспект Правди" буде відповідно на перехресті проспекту і Межової. Першу чергу із зазначених двох станцій планують здати в експлуатацію наприкінці 2019 року.

Вилкові відгалуження на Виноградар також будуть складатися з двох станцій та електродепо. Вони є другою чергою будівництва цієї ділянки Сирецько-Печерської лінії. Третя й остання черга - будівництво станцій "Вітряні гори" і "Площа Т. Шевченка".

Нагадаємо, у 2019 р. на Виноградарі в Києві планують відкрити дві нові станції метро - "Мостицька" і "Проспект Правди". Будівельні роботи розпочнуться вже цього року. Вони обійдуться приблизно в 5 млрд грн.