Мінкульт закликав правоохоронців оперативно відреагувати на викрадення погруддя Лесі Українки з фасаду музею в Києві

У відомстві вважають викрадення актом вандалізму

Музей видатних діячів української культури

Міністерство культури України вважає актом вандалізму викрадення невідомими погруддя Лесі Українки з фасаду будівлі музею поетеси в Києві і закликає правоохоронців оперативно розслідувати інцидент. Про це 5 березня повідомляє прес-служба відомства.

"Міністерство культури України вкрай стурбоване зухвалим та цинічним вчинком... Дії щодо пам’ятної композиції цієї знакової особистості в історії та культурі нашої держави Міністерство культури розцінює як акт вандалізму", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що подібні злочинні дії свідчать не тільки про неповагу до української культури, а й "про вороже ставлення до пам’яті та майбутнього української державності".

У відомстві особливо стурбовані, що "подібний ганебний злочин було скоєно в рік, який проголошено в Україні, як і Європі – Роком культурної спадщини".

"Міністерство звертається до правоохоронних органів з проханням приділити значну увагу та оперативність при пошуку винних та поверненні культурної та історичної цінності до Музею Лесі Українки. А також звертається до громадських та мистецьких кіл не залишатися байдужими до подібних проявів вандалізму та неповаги до історії та культури нашої держави", – наголошують у повідомленні.

Нагадаємо, 3 березня було вкрадено бюст і пам'ятну дошку поетеси Лесі Українки з фасаду будівлі Музею Лесі Українки в Києві.  У музеї заявляють, що в крадіжці погруддя поетеси є політичні мотиви.

Скульптурна композиція - унікальне погруддя Лесі Українки з пам’ятною дошкою, була встановлена в 1971 р. до 100-ліття від дня народження письменниці, що відзначалося на рівні ЮНЕСКО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів