Київським комунальникам не вдасться відмити зіпсований вандалами пам'ятник Володимиру

Червона фарба в'їлася в бронзу, і відмити її неможливо

Розмальований пам'ятник Володимиру в Києві 112.ua

Пам'ятник Володимиру в Києві не зможуть повністю відмити від червоної фарби. Відчистити вдалося лише тротуар та пам'ятну дошку. Сам монумент сильно постраждав: фарба в'їлася в бронзу, і відмити її нереально. Про це повідомила гендиректор Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам'яток історії, культури і заповідних територій Ірина Прокопенко, передає "Сегодня".

При цьому перефарбувати пам'ятник зможуть не раніше, ніж через півтора-два тижні. Цей час знадобиться для пошуку потрібного обсягу спеціальної фарби та організації робіт з використанням спеціальних автовишок. Попереднього разу пам'ятник фарбували три роки тому до дня Хрещення Русі.

Нагадаємо, 26 вересня в Києві вандали облили червоною фарбою пам'ятник Володимиру Великому.

Пам'ятник Володимиру Великому — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 р.

Бронзова 4,4-метрова статуя хрестителя Русі Володимира, зображеного в плащі з великим хрестом у правій руці і великокнязівською шапкою в лівій руці, височить на 16-метровому постаменті, що має абрис восьмигранної каплиці в псевдовізантійському стилі на квадратному стилобаті. Цегляний постамент і стилобат облицьовано чавунними плитами. Загальна висота пам'ятника — 20,4 м.

Зазначимо, Володимир Великий лідирує в опитуванні на звання найбільш видатного політичного діяча України. Опитування проводить "112 Україна".

Джерело: Сегодня.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів