Київську вулицю маршала Жукова запропонували перейменувати на честь Левка Лук’яненка

Автор петиції наголосив, що вулиця пролягає з боку рідної для дисидента Чернігівщини

112.ua

Київську вулицю, яку названо на честь радянського маршала Жукова, запропонували перейменувати на честь українського дисидента та екс-депутата Верховної Ради Левка Лук’яненка, який нещодавно помер. Відповідна петиція з’явилась на сайті Київської міської ради.

"Вулиця пролягає Лісовим масивом, тобто з боку Чернігівщини. Герой України, автор "Акту проголошення незалежності України" Левко Лук’яненко (1928-2018) народився у Городнянському районі Чернігівщини. Поблизу с. Хотів Києво-Святошинського району, де він мешкав останній період життя, немає великих вулиць, які доречно було б найменувати на честь цього визначного творця нашої історії. Тому пропоную, щоб на його честь було перейменовано саме вулицю маршала Жукова", - зазначив автор петиції Олег Домашевський.

Наразі київську вулицю маршала Жукова мають намір перейменувати на вулицю Кубанської України. Ця назва виграла громадське обговорення в 2017 році, її також підтримали члени комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики. Тепер це рішення чекає остаточного затвердження.

Нагадаємо, колишній політв’язень, радянський дисидент та екс-депутат ВР Левко Лук’яненко помер на 90-му році життя минулої суботи, 7 липня. Останнім часом політик і громадський діяч тяжко хворів. Лук’яненка поховали на столичному Байковому цвинтарі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів