Київські ТЕЦ переходять на мазут, температура батарей і води не зміниться, – "Київенерго"

Режим економії газу попередньо буде діяти до 6 березня

ТЕЦ-6, Київ Фото з відкритих джерел

У зв'язку з тимчасовими обмеженнями споживання газу до 6 березня 2018 року, впровадженими по всій Україні, на столичних ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 проведено часткове заміщення природного газу на резервне паливо - мазут. Про це повідомили в прес-службі "Київенерго".

"Щодоби на двох теплоелектроцентралях Києва, які забезпечують теплом 65,7% столичних споживачів, планується використати близько 2 тис. тонн мазуту. Таким чином, добові витрати газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 зменшаться з 7 млн куб. м до 4,3 млн куб. м. Економія газу при цьому складе 10,9 млн куб. м протягом чотирьох діб", – йдеться в повідомленні.

У "Київенерго" запевнили, що тимчасові обмеження використання природного газу не вплинуть на температурний режим теплоносія та гарячої води. Відзначається, що режим економії газу та часткового переведення ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 на мазут буде скасовано після рішення Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", з посиланням на заступника голови Харківської облдержадміністрації Євгена Шахненка, ТЕЦ-5 в Харківській області також на п'ять днів переходить на роботу на мазуті. Крім цього, з метою економії газу на п'ять днів припиняються заняття у всіх навчальних закладах області.

Новини за темою: Порошенко долучився до ініціативи "Прикрути" і закликав українців до економії газу

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Згодом стало відомо, що Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів. 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав такі дії "Газпрому" "шантажем України та Європи" і доручив керівництву НАК "Нафтогаз України" максимально швидко врегулювати питання щодо браку газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів