Київрада просить "Нафтогаз" не залишати столицю без гарячої води

Депутати просять голову спостережної ради "Нафтогазу" терміново укласти договори на постачання газу для забезпечення киян гарячою водою

Київська міська рада терміново звернеться до НАК "Нафтогаз" із вимогою негайно вирішити питання газопостачання котельних та повернення гарячої води у три тисячі столичних багатоповерхівок. За відповідне рішення сьогодні проголосували 90 депутатів, повідомляє прес-служба Київради.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, "Нафтогаз" не має законного права не укладати договір на постачання газу з КП "Київтеплоенерго", що стало причиною відсутності гарячої води для сотень тисяч столичних родин.

"Позиція "Нафтогазу" щодо передачі заборгованості "Київенерго" є спірною, і вирішення цього питання повинне відбуватися окремо від процесів життєзабезпечення міста. Розв'язання питання заборгованості – це окремий процес, що може тривати певний період. І весь цей час кияни не повинні залишатися без послуг", – пояснив заступник голови КМДА.

Новини за темою: Київрада порекомендувала магазинам перейти з поліетиленових пакетів на паперові

Він нагадав, що заборгованість ПАТ "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз" складає 4,8 млрд грн.

"Цей борг виник унаслідок накопиченого боргу населення – близько 3 млрд грн; заборгованості державного бюджету за надані пільги та субсидії, різниця в тарифах та теплопостачання бюджетних установ – 1 млрд грн; нарахованих штрафів та пені – 1,2 млрд грн. Відносно штрафів та пені між сторонами триває судовий спір. По-друге, штрафні санкції, які нараховує "Нафтогаз", є прямим збитком теплопостачальних компаній, і їх компенсація не має відповідних джерел", – зазначив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що деструктивна позиція "Нафтогазу" може спричинити більш глобальні негативні наслідки. Із 1 серпня КП "Київтеплоенерго" має укласти договір на постачання природного газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління КП.

Новини за темою: Київрада звернулася до парламенту з проханням ухвалити законопроект щодо роботи «Київтеплоенерго»

"Відсутність газопостачання на ТЕЦ – це відсутність гарячої води ще для 70% будинків Києва. До того ж це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію", – сказав заступник голови КМДА.

Тим часом у "Нафтогазі" здивовані позицією Київради, повідомляє прес-служба НАК.

"Ми здивовані позицією київської влади, якій добре відомі вимоги статті 22 закону "Про теплопостачання" (діє з 2011 року) і яка заздалегідь знала, що нове комунальне підприємство стане правонаступником будь-яких боргів "Київенерго", які лишатимуться на момент завершення договору оренди", - зазначають у прес-службі.

У "Нафтогазі" повідомляють, що інших шляхів, які дозволили б НАК постачати пільговий газ КП "Київтеплоенерго", закон не містить.

Новини за темою: КМДА: Міст Метро стане аварійним за 4 роки, капітальний ремонт уже планують

"На жаль, влада Києва не передбачила відповідних запобіжників зростанню боргів "Київенерго" під час нещодавнього продовження договору оренди з цим підприємством", - додають у повідомленні.

За повідомленням компанії, "Нафтогаз" використовував усі наявні інструменти, аби запобігти безконтрольному зростанню боргів "Київенерго", чим часто викликав незадоволення у представників київської влади.

"Зокрема, законодавство вимагає, щоб постачальник тепла забезпечував розрахунки на рівні не меншому за 90%. У 2016 році розрахунки "Київенерго" були на рівні 91%, у 2017 – 93%, за чотири місяці 2018 – 95%. Київська влада мала достатньо часу і додаткових інструментів, щоб спонукати "Київенерго" зменшити або погасити залишок боргу", - зазначають у прес-службі НАК.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...