Київрада порекомендувала магазинам перейти з поліетиленових пакетів на паперові

За обмеження використання поліетиленових пакетів проголосували 75 депутатів

сайт Киевсовета

Київрада порекомендувала магазинам пропонувати покупцям, окрім поліетиленових пакетів, на вибір паперові або біополімерні одноразові пакети, а також багаторазові сумки. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 17 травня. Про це повідомляє прес-служба ради.

Як повідомляється, поки що обмеження використання поліетиленових пакетів існує у формі рекомендації власникам торгових точок.

"Наша головна ідея – зробити купівлю і використання поліетилену немодним. Коли ви купуєте їжу або інші речі у поліетиленових пакетах, середній термін їх розпаду – більше ніж 100 років. Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено. Це рішення рекомендує суб'єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів. Мається на увазі використання біологічних полімерів чи паперових пакетів, а найцікавіше – повернення до використання багаторазових торбин, які виробляються із тканини", - пояснив автор проекту рішення депутат Костянтин Яловий.

За приклад він навів Францію, де поліетиленові пакети повністю заборонені на законодавчому рівні, а магазинам надали три місяці відстрочки для заміни пакетів на паперові та ткані.

Яловий також зазначив, що на цей момент українське законодавство не дозволяє органам місцевого самоврядування встановлювати заборони на обіг тих чи інших товарів на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також визначати санкції для підприємств за порушення таких рішень. Саме тому рішення Київради має рекомендаційний характер - питання заборони використання поліетиленових пакетів повинне вирішуватися централізовано, на державному рівні.

Все за це рішення проголосували 75 депутатів.

Новини за темою: Київрада звернеться до парламенту з проханням заборонити використання поліетиленових пакетів

Джерело: сайт Киевсовета

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів