Київ виплатить "Нафтогазу" 2,3 млрд грн боргу "Київенерго"

Йдеться про борги споживачів, а штрафи і пеню "Київтеплоенерго" платити не буде

Фото з відкритих джерел

КП "Київтеплоенерго" виплатить 2,3 млрд грн боргів "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз", але не платитиме штрафи і пеню. Про умови мирової угоди, підписаної вчора, 9 жовтня, розповів у бліц-інтерв'ю "Українській правді" заступник мера Києва Петро Пантелеєв.

"Мирова угода передбачає, що КП "Київтеплоенерго" стає правонаступником лише тих боргових зобов’язань, які мають джерела для компенсації. Це 2,3 млрд грн, що майже удвічі менше, ніж сума, про яку йшлося в травні цього року (майже 5 млрд – ред.)", - сказав він.

За словами чиновника, йдеться про борги споживачів, а штрафи і пеню "Київтеплоенерго" платити не буде.

"Йдеться про суму, що за попередніми розрахунками є аналогічною сумі заборгованості споживачів. Штрафи і пеня, що не мають джерела погашення та які стали б для міста серйозною проблемою, до мирової угоди не увійшли", - сказав Пантелеєв.

За його даними, уряд виділив 729 млн грн на погашення різниці в тарифах, а штрафні санкції та пеню, які було нараховано "Київенерго" за несвоєчасну оплату за газ, списали.

Тепер очікується рішення Господарського суду Києва, який має затвердити мирову угоду, після чого буде укладено договори на постачання газу.

"Після отримання газу на об’єкти теплогенерації – ТЕЦ6 і котельні, технічно необхідний період для підігріву теплоносія та його транспортування тепловими мережами. Я нагадаю, що в столиці велика протяжність теплових мереж — майже 2,7 тис. км", - сказав Пантелеєв.

Як повідомлялося, 9 жовтня представники комунального підприємства "Київтеплоенерго" та НАК "Нафтогаз України" підписали мирову угоду, яку завтра має бути затверджено в Господарському суді м. Києва. 

Нагадаємо, у квітні 2018 року було завершено майже 17-річну угоду міста з ПАТ "Київенерго": функція постачання гарячої води й тепла перейшла до комунального підприємства "Київтеплоенерго", яке було спеціально створено для цієї роботи. Заборгованість за природний газ, що виникла за період дії угоди з ПАТ "Київенерго", спричинила відсутність газу на ТЕЦ і котельних.

У результаті переговорів на рівні уряду України та розгляду питання в суді Києву вдалося досягнути більш прийнятних умов для вирішення заборгованості за газ: питання штрафів та пені вирішується окремо, а предметом переговорів є лише та заборгованість, що має джерела для компенсації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів