Фото з відкритих джерел

Прокуратура оголосила про підозру 40-річному киянину, який сприяв незаконній легалізації в Україні п’ятьох росіян, які перебували у міжнародному розшуку. Про це повідомляє прес-центр відомства на своїй сторінці у Facebook.

"Громадяни Російської Федерації, які перебували в міжнародному розшуку за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зверталися до вказаного громадянина з метою отримання підроблених документів, які б стали підставою для отримання громадянства України, зокрема документів про начебто проживання на території України їхніх родичів", – йдеться у повідомленні.

Після отримання українського громадянства вказані особи за сприяння підозрюваного укладали фіктивні шлюби з громадянками України.

При цьому, як зазначають у прокуратурі, для пришвидшення процесу реєстрації шлюбу до територіальних відділів РАГСів надавали підроблені довідки про нібито вагітність цих жінок.

"Потім упродовж місяця шлюб розривали, а розшукувані особи залишалися на прізвищах фіктивних дружин", – розповідають у прокуратурі.

Наголошується, що вказані дії у своїй сукупності фактично унеможливлювали ідентифікацію цих осіб та надавали їм право вільно перетинати державний кордон.

Серед п’ятьох розшукуваних Інтерполом росіян, яким киянин допоміг у незаконній легалізації, - екс-начальник управління організації матеріально-технічного забезпечення МВС Російської Федерації, помічник заступника міністра МВС РФ та інші особи.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ст. 358 КК України та ст. 332 КК України.

Крім того, в межах розслідування встановлено та доведено причетність до злочинної схеми працівника структурного підрозділу ДМС України, який сприяв незаконній легалізації розшукуваних осіб.

Вироком суду посадовця визнано винним за ст. 366 та ч. 5 ст. 27 ст. 358 КК України. Підкреслюється, що матеріали щодо можливої причетності до злочину інших службовців ДМС України виділено в окреме кримінальне провадження.

Раніше повідомлялося, що в Києві та Черкаській області затримали вісьмох посадовців Державної міграційної служби, яких підозрюють у корупційній схемі з видачі біометричних паспортів, а також у наркотичному бізнесі.