Купол Верховної Ради відреставрують за 7 млн гривень

Ремонт купола не проводився вже 45 років - про це свідчить навіть напис зварювальним пристроєм на сталевому листі покрівлі - "1973"

ВРУ

Купол будівлі Верховної Ради України відреставрують за 7 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

"За результатом проведеної процедури відкритих торгів у травні-червні поточного року на закупівлі та виконання необхідних робіт, переможцем визначено вітчизняну фірму ТОВ "Будівельно-реставраційна фірма "Відродження", яка має досвід реставраційних робіт і працювала на Маріїнському палаці, та укладено відповідний договір. Загальна ціна договору складає 7000,061 тис. грн., що менше від експертної оцінки на півмільйона грн.", - йдеться в повідомленні.

Ремонт був запланований ще в 2013 році, але він не відбувся із-за подій на Майдані. У 2017 році ТОВ "Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського" розробив проектно-кошторисну документацію на реставрацію купола.

Основна частина робіт буде завершена до початку пленарних засідань – буде повністю замінено скло, очищені та пофарбовані металеві конструкції. Таким чином - ще до того, як народні депутати розпочнуть працювати у сесійній залі.

Зараз купол Верховної Ради накритий синьою плівкою для захисту від дощів і вітру. Сталеві конструкції вже очищені від бруду, іржі і старої фарби. Більше половини старого армованого скла знято. Залізний каркас, до якого будуть кріпити нове покриття, ретельно обробляють захистом від корозії.

Купол складається з восьми великих секторів, вкритих новими скляними армованими віконцями. Усі матеріали постачає фірма-підрядник, зокрема, скло привезене з Польщі.

Також стартували роботи з реставрації Національного художнього музею України в Києві вартістю 710 тис. грн. Ремонт триватиме три роки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів