Кличко заперечив проти перенесення пам'ятника Щорсу: Цей пам'ятник мені дуже подобається

Щорса збиралися перенести до ще не створеного Музею монументальної пропаганди СРСР в Національний експоцентр

Фото з відкритих джерел

Мер Києва Віталій Кличко виступив проти перенесення пам'ятника Миколі Щорсу, розташованого на перетині вул. Симона Петлюри і бульвару Тараса Шевченка. Про це Кличко заявив журналістам, передає "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується мене, цей пам'ятник мені дуже подобається... Я особисто проти його перенесення", - заявив Кличко.

Кличко зазначив, що оскільки закон про декомунізацію вимагає перенесення пам'ятника, то можна це зробити, але тільки з дозволу Міністерства культури України.

Новини за темою: У Києві кінь, що є частиною пам'ятника Щорсу, позбувся ноги, - очевидець

"Сьогодні історію інтерпретують, переписують, але цей пам'ятник є однією з найкрасивіших пам'яток у Європі", - додав Кличко.

За його словами, такі пам'ятники повинні нагадувати містянам про те, що відбувалося, щоб не повторювати помилок історії у майбутньому.

Новини за темою: Майбутній Музей пропаганди СРСР на ВДНГ: Першим експонатом буде київський пам’ятник Щорсу

Крім того, мер назвав маніпуляцією заяви Міністерства культури, що нібито міська влада не передає йому документи, що дозволяють демонтувати пам'ятник.

"Це пам'ятка національного значення, це означає, що ми не можемо жодних дій здійснювати без погодження і дозволу Міністерства культури", - підкреслив Кличко.

Новини за темою: В Інституті нацпам'яті розповіли, яка доля чекає столичний пам'ятник Щорсу

Зазначимо, що Київська міська рада має намір перенести пам'ятник Щорсу в Музей тоталітарної пропаганди СРСР в Національний експоцентр (раніше ВДНГ).

Ще рік тому в департаменті містобудування та архітектури заявили, що комуністичні пам'ятники, що представляють художню цінність, зносити не будуть. До їх переліку входить пам'ятник Щорсу в Києві. Цінність пам'яток визначає спеціально призначена експертна рада.

Новини за темою: Пам'ятник Щорсу в Києві огородили і прикрили прапором України

Пізніше обговорювалося демонтаж - однак для цього Мінкульт повинен був прибрати пам'ятник зі списку національної культурної спадщини. Восени минулого року радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерківець заявив, що робота над проектом знесення пам'ятника Щорсу в Києві завершена.

Микола Щорс – офіцер Російської імператорської армії. У 1918 році він командував Богунським полком у складі Першої української радянської дивізії, в 1919 – командував дивізією, яка брала участь в боях проти Української Народної Республіки. Пізніше його призначили комендантом Києва.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів