Щоб забезпечити Київ теплом, міська влада купить газ у компанії "Укрнафтобуріння" за 10,2 тис. грн за 1 тис. куб. метрів

Комерційний газ будуть постачати тільки на ТЕЦ-5, а 3 тис. будинків у столиці досі без гарячої води

Петро Пантелєєв КГГА

До кінця серпня Київ закупить 18 млн куб. м газу по 10,2 тис. грн за куб./м у приватної компанії "Укрнафтобуріння", розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв, передає кореспондент 112.ua.

Пантелєєв зазначив, що угода з приватним постачальником є тимчасовою альтернативою. Влада пішла на це, оскільки питання з "Нафтогазом" не врегульоване. Кабмін дав доручення місту купувати газ у "Укрнафтобуріння" поки що до кінця серпня. "Підвищення тарифів для населення (у зв'язку з тимчасовою альтернативою, - ред.) не розглядається", - уточнив Петро Пантелєєв.

НАК "Нафтогаз України" постачає газ для потреб населення (ПСО) по 5,6 тис. грн за 1 тис. куб. м без ПДВ.

Придбаний за комерційною ціною газ буде використовуватися в режимі "оптимальної економії", сказав Пантелєєв. На 200 котелень, які залишаються без поставок газу з травня, газ поки поставлятися не буде. Три тисячі будинків у Києві залишаються без гарячої води.

Газ надходить тільки на ТЕЦ-5, яка обслуговує Дарницький, Солом'янський, Печерський, Голосіївський райони, частину Шевченківського, а також житлові масиви Харківський, Позняки, Осокорки, Русанівка, Березняки, Теремки.

Сміттєспалювальний завод "Енергія" до кінця серпня зупиняється на планову профілактику, уточнив Пантелєєв.

Нагадаємо, в 2017 році столична влада вирішила припинити співпрацю з ПАТ "Київенерго", а весь його комплекс 1 травня поточного року був переданий новому підприємству "Київтеплоенерго". Це КП організовувало подачу тепла цієї зими в два столичні райони - Дарницький і Дніпровський. Ще в квітні у "Київенерго" заявили, що всі співробітники перейдуть на роботу в "Київтеплоенерго".

Очікувалося, що комунальне підприємство успадкує дебіторську та кредиторську заборгованості компанії. Однак 19 липня Господарський суд Києва відмовився замінити "Київенерго" на "Київтеплоенерго" як відповідача в частині боргових зобов'язань "Київенерго".

Зі свого боку "Нафтогаз" припинив постачання газу Києву через борги "Київенерго", які становлять майже 5 млрд грн, з них 1,2 мільярда гривень - борги по пені та штрафах, 3,8 млрд - борги населення і юросіб. Саме через ці борги "Нафтогаз" відмовляється підписувати контракт на постачання газу з "Київтеплоенерго".

Як повідомлялося, через відсутність газу з 1 серпня планували відключити роботу ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які разом з заводом "Енергія" перейшли на баланс "Київтеплоенерго".

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів