Десятеро нардепів на чолі із Сироїд пропонують скоротити кількість депутатів Київради до 25, - законопроект

Окрім того, пропонують перерозподілити повноваження мера столиці та голови Київської міської адміністрації

112.ua

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 8420 "Проект Закону про столицю України - місто Київ". Відповідні дані опубліковані на сайті парламенту.

Документ подали десятеро депутатів на чолі із віце-спікером парламенту Оксаною Сироїд.

Автори у пояснювальній записці розкритикували чинну норму, відповідно до якої голову КМДА призначає президент України, а "міський голова майже не має повноважень для управління містом".

Прес-служба "Самопомочі" опублікувала коментар Оксани Сироїд: "Міський голова фактично буде одноосібно формувати міську адміністрацію, він буде головним розпорядником бюджету київського і т.д. Голова Київської міської адміністрації фактично буде представляти державу в регіоні, а не у місті. Його завданням буде в тому числі слідкувати за законністю рішень органу місцевого самоврядування".

Голові КМДА хочуть дати право оскаржувати рішення Київради у суді.

"Він не буде мати жодного стосунку до місцевого бюджету, а буде мати змогу працювати виключно з бюджетом державним, який буде приходити до Києва як до регіону. Наприклад: на університетську освіту, на медицину третього рівня. Тобто це те, що роблять сьогодні голови обласних державних адміністрацій", - цитують Сироїд.

Повідомляється, що законопроект передбачає скорочення кількості депутатів Київради з 120 до 25 осіб.

Новини за темою: 10 фільмів про столицю та її жителів у День Києва

Нагадаємо, наразі систему управління в Києві врегульовує закон від 15 січня 1999 року № 401-XIV "Про столицю України - місто-герой Київ". Віталій Кличко з 5 червня 2014 обіймає посаду київського міського голови, а з 25 червня - голови КМДА.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів