День пам’яті жертв політичних репресій: Київ визначився із планом меморіальних заходів на 20 травня

У День пам’яті жертв політичних репресій в столиці буде обмежено проведення розважально-концертних заходів, спортивних змагань, а також внесено відповідні зміни до програм радіо- і телебачення

Открытый источник

Столична влада затвердила план меморіальних заходів до Дня пам’яті жертв політичних репресій, який, згідно із указом президента, відзначається в Україні з 2007 року щорічно у третю неділю травня. Тобто цьогоріч мова про 20 травня. Відповідна інформація розміщена на сайті Київської міської державної адміністрації.

Так, у неділю, 20 травня до Дня пам’яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" відбудеться церемонія покладання квітів за участю керівництва держави та міста.

Окрім цього, за участю керівників місцевих органів влади та представників громадськості пройдуть заходи з ушанування пам’яті жертв політичних репресій, покладання квітів і вінків до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць загибелі та поховань репресованих.

"Для широкої аудиторії буде проведено тематичні інформаційно-освітні, медійні, виставкові заходи", - підкреслюють у відомстві.

Поряд з цим столична влада рекомендувала релігійним організаціям провести поминальні заходи за загиблими внаслідок політичних репресій.

"На будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій буде приспущено Державний Прапор України. Окрім того, у цю скорботну дату буде обмежено проведення розважально-концертних заходів, спортивних змагань, внесено відповідні зміни до програм радіо- і телебачення", - наголошують у КМДА.

При цьому додається, що до Дня пам’яті жертв політичних репресій міська влада доручила структурним підрозділам впорядкувати територію, забезпечити підготовку та оформлення місця проведення заходів на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили".

"У місцях проведення заходів до Дня пам’яті жертв політичних репресій буде забезпечено чергування машин швидкої допомоги та медичне обслуговування, чергування пожежно-рятувальної техніки, охорону громадського порядку, патрулювання", - резюмується у повідомленні.

Нагадаємо, у Дня пам’яті жертв політичних репресій згадуються усі, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Як свідчать розсекречені архіви і документи СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2,8 млн. осіб. У 1936 році було заарештовано 15,7 тис. осіб, у 1937-му - 159,5 тис. осіб, в 1938-му - 106,09 тис. осіб, в 1939-му - 11,7 тис. осіб. Близько 16,5 тис. осіб було розстріляно в 1937-му.

Найбільшим похованням жертв сталінських репресій в Україні вважаються "Биківнянські могили". Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може становити від 20 до 100 тис. осіб.

На околиці Києва у Биківнянському лісі знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших жертв "Великого терору".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів