В Одесі через погрози не відбувся творчий вечір з лауреатом Нобелівської премії Світланою Алексієвич

Алексієвич також була внесена в базу "Миротворець" за нібито "пропаганду, націлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі"

Світлана Алексієвич Reuters

Вчора, 8 серпня, в Одесі мав відбутися творчий вечір "Я пишу книгу про кохання" з білоруською письменницею, лауреатом Нобелівської премії Світланою Алексієвич, але захід скасували через погрози, що надійшли на її адресу.

Як повідомляє УНІАН, організатори зустрічі заявили, що крім погроз, за чотири години до виступу Алексієвич також була внесена в базу даних "Миротворець" за нібито "пропаганду, націлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі і маніпулювання суспільно значущою інформацією" під час виступу в Брукліні 2016 року.

Новини за темою: Анна Семенович після виступу у Донецьку потрапила до бази даних "Миротворця"

За словами Алексієвич, звинувачення, які їй висунули в "Миротворці", надумані.

"Цього ніяк не може бути, оскільки моя мати – українка, і народилася я в Україні, і завжди відчувала в собі українську кров. Але заради нашої загальної безпеки думаю, що нашої зустрічі не буде. Ми її скасуємо. Складаю всім тим, хто хотів зустрітися зі мною, велику подяку. Я дуже вас люблю, і мені дуже хотілося, щоб сьогоднішній вечір був...", - заявила письменниця.

Наголошується, що для того, щоб Алексієвич могла приїхати в Одесу, був оголошений збір благодійних коштів. У Зеленому театрі, де мала відбутися зустріч, заявили, що всі пожертви повернуть.

Світлана Алексієвич народилася в Україні 31 травня 1948 року. Вона відома білоруська письменниця, журналіст, сценарист документальних фільмів, лауреат Нобелівської премії з літератури 2015 року. Найбільшу популярність здобули її книги в жанрі художньо-документальної прози "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Чорнобильська молитва", "Час секонд-хенд".

Новини за темою: "Миротворець" додав до списку порушників Тимошенко

Як повідомлялося раніше, в Одесі на 63-му році життя помер художник Леонід Войцехов.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів