Українська драма Сергія Лозниці "Донбас" увійшла до лонг-листа премії "Оскар"

Картина побореться за нагороду в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою"

"Донбас" "Артхаустраффік"

Українська драма Сергія Лозниці "Донбас" увійшла до лонг-листа премії "Оскар". Про це повідомляється на сторінці Українського оскарівського комітету у Facebook.

Картина побореться за нагороду в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". 

"Американська кіноакадемія оголосила список країн, які пройшли кваліфікацію на участь у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". Цього року це 87 країн. Україна бере участь із фільмом Сергія Лозниці "Донбас", - йдеться в повідомленні.

Раніше український оскарівський комітет вибрав військову драму "Донбас" національним претендентом на премію "Оскар" як найкращий фільм іноземною мовою. Росія висунула на "Оскар" фільм Костянтина Хабенського про повстання в нацистському концтаборі, який також увійшов до лонг-листа премії.

Шорт-листи Американська кіноакадемія оприлюднить 22 січня 2019 року, а сама церемонія нагородження відбудеться 24 лютого в Лос-Анджелесі.

Новини за темою: Американська кіноакадемія відмовилася від введення нової номінації на "Оскар"

Нагадаємо, світова прем'єра "Донбасу" відбулася в рамках програми "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю. Стрічка Лозниці, яка стала фільмом відкриття секції, удостоїлася премії за найкращу режисуру.

Крім того, фільм "Донбас" став лідером за кількістю номінацій на першу національну премію кінокритиків "Кіноколо".

Сценарій фільму засновано на документальних матеріалах і розповідає про події, які відбувалися на сході України. У центрі уваги - люди, які змушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. 

Картина виходить у широкий український прокат 18 жовтня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів