Творець жабеня Пепе змусив неонацистський портал видалити всі зображення тварини

Метт Фурі вже три роки бореться з використанням своїх малюнків у політичному контексті

Дональд Трамп у вигляді жабеня Пепе Wikimedia Commons

Художник Метт Фурі, який у 2005 році створив популярний мем "жабеня Пепе", змусив неонацистський портал видалити всі зображення тварини, повідомляє The Verge.

За допомогою адвокатів в області інтелектуальної власності карикатурист також змусив сайт Daily Stormer прибрати більшість згадок про жабеня.

Наголошується, що Фурі вже три роки бореться з використанням своїх малюнків у політичному контексті.

У 2015 році Дональд Трамп, який на той час претендував на крісло президента США, використовував Пепе в одній зі своїх виборчих кампаній. Гілларі Клінтон вбачала в цьому расизм, а його прихильники використовували мем у расистських жартах заради троллінгу демократів.

Оригінальне жабеня Пепе - герой дебютного коміксу Метта Ф'юрі "Boy's Club". Історія, що оповідає про чотирьох монстрів-тінейджерів, вийшла в США понад 10 років тому - у 2005 році, а на початку 2008 року жабеня стало мемом. Як і будь-який популярний мем, жабеня стали використовувати з різною метою, і "Антидифамаційна ліга" включила зображення жабеня Пепе до списку так званих символів ненависті. Організація підтверджує, що спочатку мем не мав антисемітського характеру, але на тлі активності правих рухів і передвиборної кампанії Дональда Трампа набув очевидного антисемітського змісту.

Як повідомлялося раніше, на британського співака Еда Ширана подали до суду за плагіат.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів