Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award

7 липня в Каневі стартує глобальний флешмоб на підтримку Сенцова #FreeSentsov

Фото з відкритих джерел

Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID.

Як повідомляється на сторінці форуму в Facebook, премія присуджена українському режисерові за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи.

Наголошується, що про присудження нагороди Олегу Сенцову планувалося оголосити 7 липня у Каневі під час урочистої церемонії форуму Ukrainian ID. Але нинішні обставини тримання режисера вимагають термінових дій для того, щоб здійснити його звільнення.

"Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став символом відчайдушної боротьби за свободу і громадянську гідність у всьому світі. Ми планували оголосити присудження йому премії 7 липня, разом з оголошенням інших лауреатів Ukrainian ID Awards. Але поки ми не можемо втрачати жодного дня, жодної хвилини в тому, щоб підтримувати і посилювати тиск на російську владу, яка цинічно продовжує тримати Сенцова в заручниках та ізоляції, штовхаючи його на грань життя і смерті", – йдеться у повідомленні оргкомітету форуму.

7 липня в Каневі о 19:00 стартує глобальний флешмоб на підтримку Сенцова #FreeSentsov. Планується, що до нього приєднається вся світова українська спільнота. 

Новини за темою: Стівен Кінг закликав звільнити Олега Сенцова

Нагадаємо, Олег Сенцов був заарештований ФСБ у травні 2014 року, після анексії Криму Росією. Його звинуватили у плануванні терактів і вивезли до Москви. Там режисера засудили до 20 років колонії, незважаючи на відсутність доказів.

14 травня 2018 року незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв'язнів, які також знаходяться в РФ. 

Раніше в Києві на НСК "Олімпійський" пройшла акція на підтримку Олега Сенцова.

Новини за темою: У музеї Пирогово на траві вистригли напис "Свободу Сенцову"

Міжнародний економіко-гуманітарний форум Ukrainian ID - діалогова платформа, створена Фондом гуманітарного розвитку України у 2018 році. Форум вперше відбудеться 7 липня в Каневі, де в подальшому буде проходити щорічно. Тема Форуму: "Плани на завтра" - створення дорожньої карти дій для України та світу в умовах нової економіки і на фундаменті принципів гуманітарної безпеки. 

Премією Ukrainian ID Awards будуть щорічно відзначатися лауреати, які зробили значний внесок у розвиток економіки, гуманізацію суспільства і примноження культурного капіталу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів