Названо номінантів української кінопремії "Золота Дзига"

Урочиста церемонія вручення нагород переможцям відбудеться 19 квітня

uafilmacademy.org

Організатори Національної кінопремії "Золота дзиґа" оголосили номінантів на українську нагороду. Про це повідомляється на сайті премії.

Переможців обиратимуть у 20 категоріях (в тому числі в двох нових). Фаворитами стали фільми "Брама" Володимира Тихого і "Дике поле" Ярослава Лодигіна, які мають по 12 номінацій.

Повністю шорт-лист виглядає наступним чином:

Найкращий фільм

Найкращий режисер

  • Ярослав Лодигін, Дике поле"
  • Сергій Лозниця, "Донбас"
  • Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"
  • Антоніна Ноябрьова, "Герой мого часу"
  • Володимир Тихий, "Брама"

Найкращий актор

  • Євген Бушмакін, "Герой мого часу"
  • Роман Луцький, "Секс і нічого особистого"
  • Олег Москаленко, "Дике поле"
  • Ярослав Федорчук, "Брама"

Найкраща акторка

  • Ірма Вітовська, "Брама"
  • Анастасія Пустовіт, "Коли падають дерева"
  • Руслана Хазіпова, "Дике поле"

Найкращий актор другого плану

  • Георгій Делієв, "Донбас"
  • Сергій Притула, "Секс і нічого особистого"
  • Володимир Ямненко, "Дике поле"

Найкраща акторка другого плану

  • Віталіна Біблів, "Брама"
  • Олеся Жураківська, "Донбас"
  • Лариса Руснак, "Січень-березень"

Найкращий оператор

  • Юрій Король, "Шляхетні волоцюги"
  • Сергій Михальчук, "Дике поле"
  • Слава Цвєтков, "Брама"

Найкращий художник-постановник

  • Влад Дудко, "Коли падають дерева"
  • Владлен Одуденко, "Дике поле"
  • Володимир Романов, "Шляхетні волоцюги"

Найкращий сценарист

  • Павло Ар’є, Володимир Тихий, "Брама"
  • Ярослав Лодигін, Сергій Жадан, Наталія Ворожбит, "Дике поле"
  • Сергій Лозниця, "Донбас"
  • Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"

Найкращий монтаж

  • Іван Банніков, "Коли падають дерева", "Позивний Бандерас", "Вона та війна"
  • Андрій Загданський, "Михайло та Даниїл"
  • Вадим Ільков, "Тато – мамин брат"
  • Ярослав Попов, "Міф"
  • Олександр Чорний, "Дике поле"

Найкращий звук

  • Михайло Закуцький, "Брама"
  • Артем Мостовий, "Бобот та енергія всесвіту", "Зрадник"
  • Андрій Рогачов та Борис Петер, "Січень-березень"
  • Сергій Степанський, "Дике поле", "Dzidzio Перший раз"
  • Олександр Шатківський, "Коли падають дерева"

Найкраща музика:

  • Антон Байбаков, "Брама"
  • Микита Моісеєв, "Коли падають дерева"
  • Юхим Чупакін, "Дике поле"

Найкраща пісня

  • 11 дітей з Моршина, Сергій Бабкін ("11 дітей з Моршина")
  • Кобіти, Ryband ("Шляхетні волоцюги")
  • Моя любов, Михайло Хома ("Dzidzio Перший раз")
  • Моя мамонько рідненька, учасниці українського жіночого хору: Ірина Данилейко, Галина Гочаренко, Сусанна Карпенко ("Гірська жінка: на війні")
  • Не метелиця лугом стелиться, Ірма Вітовська ("Брама")

Найкращі костюми

  • Олена Гресь, "Брама", "Секс та нічого особистого"
  • Марія Керо, "Шляхетні волоцюги"
  • Костянтин Кравець, "Коли падають дерева"

Найкращий грим

  • Ольга Аїтарнія, "Шляхетні волоцюги", "Позивний Бандерас"
  • Катерина Струкова, "Брама"
  • Тетяна Хорошун, "Коли падають дерева"

Найкращий короткометражний ігровий фільм

  • "В радості, тільки в радості", Марина Рощина
  • "Штангіст", Дмитро Сухолиткий-Собчук
  • "Mia Donna", Павло Остріков

Найкращий документальний фільм

  • "Домашні ігри", Аліса Коваленко
  • "Міф", Леонід Кантер, Іван Ясній
  • "Тато – мамин брат", Вадим Ільков
  • "Явних проявів немає", Аліна Горлова

Найкращий анімаційний фільм

  • "Голодний дух", Костянтин Федоров
  • "Мімікрія", Фройд М. ВАйзер
  • "Монах", Сашко Даниленко
  • "Найтемніший синій колір", Оксана Курмаз
  • "Як розвеселити самотність", Степан Коваль

Приз глядацьких симпатій

  • "11 дітей з Моршина", Аркадій Непиталюк
  • "Дике поле", Ярослав Лодигін
  • "Донбас", Сергій Лозниця
  • "Позивний Бандерас", Заза Буадзе
  • "Пригоди S Миколая", Семен Горов
  • "Свінгери", Андрейс Екіс
  • "Секс і нічого особистого", Ольга Ряшина
  • "Сотка", Олександр Бєляк
  • "Таємний щоденник Симона Петлюри", Олесь Янчук
  • "Dzidzio Перший раз", Михайло Хома і Тарас Дронь

Цього року лауреатом почесної нагороди “Золота Дзиґа” за внесок в розвиток українського кіно стане кінооператор Юрій Гармаш.

Церемонія вручення нагород переможцям відбудеться 19 квітня в КВЦ "Парковий". Урочистий захід будуть вести актриса Дарина Трегубова і журналіст Олег Панюта. Почесним гостем церемонії вручення нагород Третьої Національної кінопремії стане директор Європейської Кіноакадемії Маріон Дьорінг.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>