Названо лауреатів кінопремії "Золота Дзиґа-2019"

Найкращим українським фільмом стала стрічка "Донбас" режисера Сергія Лозниці

uafilmacademy.org

Сьогодні, 19 квітня, в столичному в КВЦ "Парковий" відбулася церемонія вручення нагород національної кінопремії "Золота Дзиґа". Про це повідомляється на сторінці Української кіноакадемії в Facebook

Ведучими урочистого заходу були актриса і телеведуча Даша Трегубова, а також журналіст і телеведучий Олег Панюта.

У цьому році кінопремія вручалася в 20 номінаціях. До минулорічного переліку додалися ще дві категорії - "Найкраща пісня" і "Найкращий монтаж". Також вже другий рік поспіль на церемонії вручено приз глядацьких симпатій.

Першим почесну премію отримав кінооператор Юрій Гармаш за внесок в розвиток українського кіно.

Фаворитами премії стали стрічка Сергія Лозниці "Донбас", яка отримала статуетку відразу в трьох головних категоріях - "Найкращий фільм", "Найкращий режисер", "Найкращий сценарист", а також картини "Брама" і "Дике поле".

Повністю список переможців виглядає наступним чином:

Найкращий фільм

Найкращий режисер

  • Ярослав Лодигін, Дике поле"
  • Сергій Лозниця, "Донбас" - переможець
  • Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"
  • Антоніна Ноябрьова, "Герой мого часу"
  • Володимир Тихий, "Брама"

Найкращий актор

  • Євген Бушмакін, "Герой мого часу"
  • Роман Луцький, "Секс і нічого особистого"
  • Олег Москаленко, "Дике поле" - переможець
  • Ярослав Федорчук, "Брама"

Найкраща акторка

  • Ірма Вітовська, "Брама" - переможець
  • Анастасія Пустовіт, "Коли падають дерева"
  • Руслана Хазіпова, "Дике поле"

Найкращий актор другого плану

  • Георгій Делієв, "Донбас"
  • Сергій Притула, "Секс і нічого особистого"
  • Володимир Ямненко, "Дике поле" - переможець

Найкраща акторка другого плану

  • Віталіна Біблів, "Брама" - переможець
  • Олеся Жураківська, "Донбас"
  • Лариса Руснак, "Січень-березень"

Найкращий оператор

  • Юрій Король, "Шляхетні волоцюги"
  • Сергій Михальчук, "Дике поле" - переможець
  • Слава Цвєтков, "Брама"

Найкращий художник-постановник

  • Влад Дудко, "Коли падають дерева"
  • Владлен Одуденко, "Дике поле" - переможець
  • Володимир Романов, "Шляхетні волоцюги"

Найкращий сценарист

  • Павло Ар’є, Володимир Тихий, "Брама"
  • Ярослав Лодигін, Сергій Жадан, Наталія Ворожбит, "Дике поле"
  • Сергій Лозниця, "Донбас" - переможець
  • Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"

Найкращий монтаж

  • Іван Банніков, "Коли падають дерева", "Позивний Бандерас", "Вона та війна" - переможець
  • Андрій Загданський, "Михайло та Даниїл"
  • Вадим Ільков, "Тато – мамин брат"
  • Ярослав Попов, "Міф"
  • Олександр Чорний, "Дике поле"

Найкращий звук

  • Михайло Закуцький, "Брама"
  • Артем Мостовий, "Бобот та енергія всесвіту", "Зрадник"
  • Андрій Рогачов та Борис Петер, "Січень-березень"
  • Сергій Степанський, "Дике поле", "Dzidzio Перший раз" - переможець
  • Олександр Шатківський, "Коли падають дерева"

Найкраща музика:

  • Антон Байбаков, "Брама" - переможець
  • Микита Моісеєв, "Коли падають дерева"
  • Юхим Чупакін, "Дике поле"

Найкраща пісня

  • 11 дітей з Моршина, Сергій Бабкін ("11 дітей з Моршина")
  • Кобіти, Ryband ("Шляхетні волоцюги")
  • Моя любов, Михайло Хома ("Dzidzio Перший раз")
  • Моя мамонько рідненька, учасниці українського жіночого хору: Ірина Данилейко, Галина Гочаренко, Сусанна Карпенко ("Гірська жінка: на війні") - переможець
  • Не метелиця лугом стелиться, Ірма Вітовська ("Брама")

Найкращі костюми

  • Олена Гресь, "Брама", "Секс та нічого особистого"
  • Марія Керо, "Шляхетні волоцюги" - переможець
  • Костянтин Кравець, "Коли падають дерева"

Найкращий грим

  • Ольга Аїтарнія, "Шляхетні волоцюги", "Позивний Бандерас"
  • Катерина Струкова, "Брама" - переможець
  • Тетяна Хорошун, "Коли падають дерева"

Найкращий короткометражний ігровий фільм

  • "В радості, тільки в радості", Марина Рощина
  • "Штангіст", Дмитро Сухолиткий-Собчук
  • "Mia Donna", Павло Остріков - переможець

Найкращий документальний фільм

  • "Домашні ігри", Аліса Коваленко
  • "Міф", Леонід Кантер, Іван Ясній - переможець
  • "Тато – мамин брат", Вадим Ільков
  • "Явних проявів немає", Аліна Горлова

Найкращий анімаційний фільм

  • "Голодний дух", Костянтин Федоров
  • "Мімікрія", Фройд М. Вайзер - переможець
  • "Монах", Сашко Даниленко
  • "Найтемніший синій колір", Оксана Курмаз
  • "Як розвеселити самотність", Степан Коваль

Приз глядацьких симпатій

  • "11 дітей з Моршина", Аркадій Непиталюк
  • "Дике поле", Ярослав Лодигін
  • "Донбас", Сергій Лозниця
  • "Позивний Бандерас", Заза Буадзе
  • "Пригоди S Миколая", Семен Горов
  • "Свінгери", Андрейс Екіс
  • "Секс і нічого особистого", Ольга Ряшина
  • "Сотка", Олександр Бєляк
  • "Таємний щоденник Симона Петлюри", Олесь Янчук
  • "Dzidzio Перший раз", Михайло Хома і Тарас Дронь - переможець

Як повідомлялося раніше, в програму Каннського кінофестивалю увійшов фільм кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>