Музей журналістики у Вашингтоні відкликав із продажу футболки з написом "Ви – фальшиві новини"

Newseum розкритикували за неоднозначний напис на сувенірній продукції

Футболка з написом "Ви – наскрізь фальшиві новини" Фото з відкритих джерел

Музей журналістики та новин у Вашингтоні (США), також відомий як Newseum, відкликав із продажу сувенірні футболки з написом "Ви – наскрізь фальшиві новини" (You Are Very Fake News), які викликали обурення в соцмережах. Про це повідомила прес-служба музею.

"Newseum прибрав футболки з написом You Are Very Fake News із сувенірної крамнички та онлайн-магазину. Ми зробили помилку і просимо вибачення. Вільна преса є невід'ємною частиною нашої демократії, а журналісти – не вороги народу", - йдеться у повідомленні музею.

Напис на футболках є відсиланням до слів президента США Дональда Трампа, який подібним чином охарактеризував телеканал CNN у липні цього року. Під час спілкування з журналістами під час візиту до Великої Британії глава держави відмовився відповідати на запитання журналіста цього ЗМІ і заявив: "CNN – це фальшиві новини, я не приймаю питань від CNN". Трамп і його прихильники також часто звинувачують пресу, яка критикує політику Білого дому, в спотворенні інформації, а сам президент якось назвав журналістів ворогами народу.

Варто відзначити, що в сувенірній крамниці Музею новин постійно присутні предмети з гаслами та цитатами чинного глави держави. На сайті Newseum досі можна купити кепку з написом Make Great America Again ("Знову зробимо Америку великою") – передвиборчим слоганом Трампа.

Після того, як у соцмережах почали критикувати нові футболки Музею новин, глава її прес-служби Соня Гаванка заявила, що термін fake news ("фальшиві новини") вже став частиною популярної культури і часто використовується як "сатиричний докір".

Разом з тим, фальшиві новини останнім часом називають однією з ключових проблем журналістики. Неперевірена сенсаційна інформація дуже швидко поширюється через соціальні мережі і здатна суттєво впливати на настрої в суспільстві. Так звані фейки і вкидання також прийнято вважати елементами гібридної війни. Зокрема, російську "фабрику тролів" (імовірно пов'язану з Кремлем організацію, яка платила блогерам за записи та коментарі у Facebook) вважають одним із факторів втручання в переможні для Трампа вибори президента США. Так, після скандалу з передачею даних користувачів Facebook третій стороні, яка використовувала інформацію для втручання у виборчий процес, соцмережа запровадила модерацію для підозрілих публікацій. Тепер будь-який користувач може відправити запит на перевірку достовірності будь-якого із записів.

Вашингтонський Newseum - це унікальний музей, в якому збираються всі ключові новини світу. Його мета – дати відвідувачам розуміння важливості вільної преси та свободи слова в цілому. На фасаді будівлі музею вирізьблено текст першої поправки Конституції США: "Конгрес не має права видавати закони щодо впровадження будь-якої релігії чи заборони вільно сповідувати її, а також не має права видавати закони, що обмежують свободу слова, друку і права народу мирно збиратися і звертатися до уряду з проханням усунути якісь зловживання". Також у будівлі музею знаходиться обеліск, на якому викарбовано понад 1800 імен журналістів зі всього світу, які загинули при виконанні професійного обов'язку. Кожен з відвідувачів музею може спробувати себе в ролі репортера і редактора новин.  

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів