Майже третина українців ніколи не читає книги

Читання книг займає лише п'ятий рядок у рейтингу видів дозвілля серед українців

Фото з відкритих джерел

31% жителів України ніколи не читає книги. Про це повідомляється в проекті "Читання в Україні", який провів центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова. Результати соцопитування опублікувало видання "Читомо".  

За даними досліджень, 11% українців читають книги кожен день, 17% - кілька разів на тиждень, 20% - кілька разів на місяць і 21% - кілька разів на рік.

Читання книг займає п'яте місце в рейтингу самого популярного дозвілля серед українців. Найбільш популярним заняттям у вільний час є перегляд телепередач. Саме так щодня розважається 58% опитаних жителів країни. Майже вдвічі менш популярним дозвіллям серед українців є читання ЗМІ та активність у соціальних мережах.

Серед тих, хто ніколи не читав книги, найчастіше зустрічаються жителі західних і центральних регіонів України (39% і 40% відповідно). Найменше тих, хто зовсім не читає книги, в центральних регіонах (22%).

Серед жителів великих міст у півтора рази рідше зустрічаються такі, хто не читає книг, ніж серед мешканців сіл.

Рідше читають книжки ті, хто зайнятий в енергетиці, промисловості, торгівлі, сфері обслуговування, фінансовому секторі та в транспорті.

Опитування проходило з 28 жовтня по 1 листопада 2018 року. У ньому взяла участь 2013 людина з 122 населених пунктів по всій території України.

Нагадаємо, вийшло перевидання роману Сергія Жадана "Ворошиловград". У новому накладі книги на обкладинці розміщено постер фільму "Дике Поле", знятого за мотивами цього твору.

Як повідомлялося раніше, журнал The Independent склав список із 30 кращих дитячих книг.

Джерело: Читомо

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів