Київ подав заявку на прийняття бієнале сучасного мистецтва Manifesta

У разі схвалення заявки бієнале відбудеться в 2022 році та забезпечить Києву не менше 200 тис. туристів

КМДА

Мер Києва Віталій Кличко підписав лист-заявку на прийняття в столиці України знаменитого бієнале сучасного мистецтва Manifesta.

Як повідомляє прес-служба КМДА, у разі схвалення заявки бієнале відбудеться в 2022 році та забезпечить Києву додатково не менше 200 тис. туристів з різних країн світу.

Manifesta має надзвичайну популярність і репутацію сміливої експериментальної культурної події. Бієнале почали в Голландії після падіння Берлінської стіни. Метою було створити форум сучасного мистецтва, який би відображав тенденції в Європі краще, ніж це робили консервативні художні виставки.

Новини за темою: Названо кращі Instagram-знімки 2018 року за версією фотоконкурсу PIPAs

Бієнале змінює своє розташування кожні два роки, навмисно уникаючи домінувальних центрів художнього виробництва. "Кочовий" статус виставки працює як страховка від корумпованості та сприяє залученню представників молодого європейського мистецтва.

Популярність Manifesta забезпечується масштабною програмою, яка включає не тільки виставку робіт, а й освітні заходи - семінари, дискусії, публікації. Заходи в межах Manifesta розтягуються в часі на два роки і більше, утримуючи увагу любителів сучасного мистецтва до обраного міста проведення бієнале.

У 2016 році в бієнале в Цюріху брали участь 150 художників, а подію висвітлювали 1400 журналістів. У період проведення Manifesta 33,6% гостей Цюріха приїхали цілеспрямовано на бієнале. Загалом арт-подія принесла Цюріху інвестицій на 21,2 млн швейцарських франків.

Як повідомлялося раніше, названо тему і дату проведення Met Gala-2019.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів