Картина Дженні Савіль встановила рекорд вартості серед робіт художниць, які нині живуть

Робота пішла з молотка за 12,4 млн доларів, що на 2,6 млн доларів більше попереднього рекорду

Sotheby's Sotheby’s

Картину Propped британської художниці Дженні Савіль продали на лондонському аукціоні Sotheby’s за рекордні 12,4 млн доларів. Таким чином автор цього полотна стала найдорожчою з живучих нині жінок-художниць, повідомляється на сайті аукціонного дому. Раніше це звання носила Кеді Ноланд – у 2015 році її робота Bluewald пішла з молотка за 9,8 млн доларів.

Картина Propped датується 1992 роком і зображує автопортрет художниці. Робота написана маслом. Розмір полотна – 213 на 183 см. Поверх оголеної жіночої фігури на картині написані цитати з есе французької феміністки Люс Ірігарей.

Уперше ця робота з'явилася на виставці "Молоді британські художники" у 1997 році. Тривалий час Propped перебувала в колекції відомого галериста Чарльза Саатчі. Після цього картина перейшла до колекції Девіда Тигера, який і виставив її на нещодавній аукціон. Ім'я нового власника роботи Савіль не уточнюється.

Sotheby's Sotheby’s

Нагадаємо, картина британського художника-аноніма Бенксі самознищилася одразу після того, як її продали на аукціоні Sotheby’s. А раніше цей художник створив у Парижі графіті про мігрантів.

Як відомо, звання найдорожчої у світі картини носить полотно Леонардо да Вінчі "Спаситель світу". У минулому році цю роботу продали за 450 млн доларів.

Джерело: Sotheby’s

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів