Інститут Національної пам'яті вимагає знести сім пам'ятників Леніну в Одеській області

В селах регіону також виявили монумент Карлу Марксу і зображення серпа і молота

ProZorro виставило на аукціон два пам'ятники Леніну ProZorro

У селах Болградського району Одеської області було виявлено сім пам'ятників Володимиру Леніну, монумент Карлу Марксу і зображення серпа і молота. У зв'язку з цим Український інститут національної пам'яті (УІНП) звернувся в СБУ, прокуратуру і поліцію з вимогою залучити місцевих чиновників до відповідальності за порушення Закону про декомунізацію. Про це повідомляється на сайті УІНП.

Уточнюється, що пам'ятники Леніну збереглися в селах Виноградівка, Виноградне, Голиця, Городнє, Залізничне, Калчево і Нові Трояни. Зображення серпа і молота знаходиться в селі Голиця, а пам'ятник Карлу Марксу – в селі Городнє.

Також УІНП закликає місцеву владу не порушувати Закон про декомунізацію. В Інституті нагадують, що використання символіки комуністичного режиму карається позбавленням волі на строк до п'яти років (стаття 436-1 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, в лютому цього року директор УІНП Володимир В'ятрович повідомив, що процес декомунізації в нашій країні фактично завершено. За його словами, за останні роки було демонтовано 1320 пам'ятників Леніну.

Як повідомлялося раніше, в самому Болграді на місці знесеного пам'ятника Леніну в минулому році був встановлений бюст засновника міста, генерала Інзова.

Джерело: Український інститут національної пам'яті

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів