Головний рабин попросив президента врятувати будівлю "Кінопанорами" в Києві

Раніше в цій будівлі знаходилася Купецька синагога

Kyiv Post

Головний рабин України і Києва Моше-Реувен Асман звернувся до президента Петра Порошенка з проханням врятувати будівлю столичного кінотеатру "Кінопанорама", який був закритий 1 жовтня і готується під знесення. 

"Від імені Єврейської громади звертаюся до Вас як до гаранта прав і свобод людини і громадян, з проханням допомогти вирішити багаторічну проблему, яка зараз стала критичною", - йдеться у листі, опублікованому на сторінці рабина у Facebook.

За його словами, будинок по вулиці Шота Руставеллі, 19 був побудований меценатом Бродським для єврейської громади. У цій будівлі знаходилася Купецька синагога, побудована в 1898-1899 роках і закрита комуністичним режимом в 1933 році.

Рабин висловив рішучий протест проти планів знесення старовинного будинку синагоги, перебудованого під кінотеатр, і звернувся з проханням повернути будівлю віруючим.

"Наша спільнота дуже стурбована, що сьогодні, коли Україна йде Європейським шляхом розвитку, може статися така величезна історична несправедливість, як руйнування культової історичної будівлі. Ми вважаємо важливим збереження і повернення віруючим того, що було відібрано більшовиками", - написано у зверненні до президента.

Facebook головного рабина

Нагадаємо, про закриття київського кінотеатру "Кінопанорама" стало відомо наприкінці вересня цього року, а 1 жовтня він припинив роботу. У листопаді "Кінопанорама" повинна була відзначити своє 60-річчя.

До 2008 року "Кінопанорама" перебувала у комунальній власності міста. Після цього її приватизували. За інформацією преси, з 2009 року кінотеатр належить компанії ISTIL Group, яку контролює бізнесмен Мохаммад Захур.

В інтерв'ю виданню Kyiv Post  Мохаммад Захур розповів, що будівлю "Кінопанорами" знесуть і побудують новий тризірковий готель, який носитиме назву "Панорама". У той же час, з поваги до історії кінотеатру в готелі заплановано облаштування невеличкої кімнати для перегляду кіно.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів