Документальні матеріали про аварію на ЧАЕС включені в міжнародний реєстр програми ЮНЕСКО "Пам'ять світу"

З цієї нагоди відбудеться тематична выставкв архівних документів, пов'язаних з аварією

Об'єкт "Укриття" Портал ЧАЕС

Українську номінацію "Документальна спадщина, пов'язана з аварією на Чорнобильській АЕС" включили в міжнародний реєстр програми ЮНЕСКО "Пам'ять світу", повідомляє Державна архівна служба України.

З цієї нагоди, 5 червня о 14:30 у Великій актовій залі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбудеться захід, покликаний проінформувати громадськість про комплекс архівних документів, пов'язаних з аварією на Чорнобильській АЕС та про включення документальних матеріалів до реєстру ЮНЕСКО.

Новини за темою: Як український історик розповідає Америці про Чорнобильську катастрофу

Комплекс зазначених документів всебічно відображає причини, хід і наслідки аварії на Чорнобильській АЕС - найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Чимало документів мали різні грифи секретності. Зняття цих грифів у незалежній Україні з кожним роком розширює базу джерел дослідження Чорнобильської катастрофи.

У рамках заходу відбудеться тематична виставка архівних документів, пов'язаних з аварією. Загальний обсяг документального комплексу близько 3000 документів і продовжує поповнюватися.

В експозиції виставки будуть представлені документи, що відображають хід катастрофи на Чорнобильській АЕС та її наслідки, містять відомості про
радіаційний рівень, морально-психологічний стан населення, заходи влади щодо розселення, працевлаштування, медичного і побутового
обслуговуванню громадян, евакуйованих із зони ЧАЕС та ін.

Новини за темою: Чорнобиль залишається єдиною "культурною" візитівкою України

Вперше широкому загалу будуть представлені оригінали унікальних документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, які були розсекречені в 2017 році (близько 40 документів).

Також відбудеться перегляд відеосюжету, підготовленого Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Пшеничного на основі фільму "Чорнобиль. Хроніка важких тижнів" 1986 року, студії "Укркінохроніка".

Як повідомлялося раніше, Рада планує до 2020 року виділити 6,6 млрд грн на перетворення об'єкта "Укриття" на ЧАЕС у безпечну систему.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів