СБУ відкрила провадження за фактом незаконного відчуження російським "Лукойлом" нафтохімічного комплексу

Уточнюється, що відкриття і розслідування кримінальних проваджень за даним фактом неодноразово блокувалися високопоставленими чиновниками колишньої влади

www.business.ua

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного відчуження державного нафтопереробного комплексу російською компанією "Лукойл". Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

"Служба безпеки України викрила багатоходову протиправну оборудку, у результаті якої російська компанія "Лукойл" незаконно отримала у власність нафтохімічний комплекс ВАТ "Оріана" і завдала багатомільйонних збитків державному бюджету", - сказано у повідомленні.

Повідомляється, що у 2000 році, незважаючи на збитковість нафтохімічного комплексу ВАТ "Оріана", а також відсутність власної сировини для переробки, держава вирішила залучити для оздоровлення підприємства приватного інвестора. Для цього спільно з ТОВ "Лукойл-Нафтохім" на базі "Оріани" було створено ЗАТ "Лукор". Російська компанія заплатила за участь у бізнесі 100 млн дол. США власними цінними паперами. Встановлено, що реальна вартість цінних паперів російської компанії становила лише 27 млн дол. США, тому державі завдано збитків в особливо великих розмірах.

"Крім того, інвестор мав погасити кредит у розмірі, еквівалентному 170 мільйонам євро, який раніше державне підприємство "Оріана" отримало для модернізації виробничих потужностей. Зобов'язання не було виконане, а позика перед одним з європейських банків була повністю сплачена за рахунок державного бюджету", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою:

Зазначено, що з метою встановлення повного контролю над нафтохімічним комплексом службові особи Фонду державного майна, ВАТ "Оріана" і ЗАТ "Лукор" у 2004 році незаконно передали його новому юридичному суб'єкту, підпорядкованому російській компанії "Лукойл". Таким чином, держава втратила будь-який вплив на стратегічно важливе підприємство.

Також уточнюється, що відкриття і розслідування кримінальних проваджень за даним фактом неодноразово блокувалися високопоставленими чиновниками колишньої влади.

"Зараз головним слідчим управлінням СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України. Триває слідство", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання, які входять до групи компаній "Лукойл" і "ВЕТЕК".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів