Зеленський повинен очиститися від прилипал і кримінальних олігархів – Коломойського та інших

Зеленський повинен очиститися від прилипал і кримінальних олігархів – Коломойського та інших
Фото з відкритих джерел

Рудольф Джуліані

Особистий адвокат Дональда Трампа

Оригінал на сторінці Дмитра Анопченка у Facebook

"В оточенні Володимира Зеленського є ті, хто особисто ненавидить Трампа", "посла Йованович відкликали ще й тому, що вона була частиною змови проти президента", "прямої комунікації команди Трампа із Зеленським перешкоджають", "українські чиновники брали участь у змові з демократами"... Ці та інші меседжі – від Руді Джуліані, людини, якій президент Трамп дуже довіряє, його особистого юриста.

Одразу застерігаю: це його суб'єктивний погляд. З приводу фактів, оцінок, персоналій (а, на мій подив, Джуліані згадав низку гучних прізвищ). Чудово розумію, що ви скажете, мовляв, Байден вступає в перегони, і республіканцям потрібні дані про "український слід"...

Чи, мовляв, оскільки розслідування Мюллера завершено, самий час розібратися з іншою стороною проблеми втручання у вибори... Оцінки залежать від політичних уподобань і симпатій. Мотиви можуть бути різними.

Мені важливо було не в New York Times прочитати, а з перших вуст почути про те, що думають у команді Трампа, чому так наполягають на проведенні в Україні розслідування, чому Джуліані все-таки не поїхав до Києва...

Новини за темою

Підсумкову версію інтерв'ю вичитували, тут так заведено. Правки є, але скорочення мінімальні. Вийшло суб'єктивно, гостро і в будь-якому випадку цікаво – незалежно від того, хто на чиєму боці.

- Пане Джуліані, чи можете ви підтвердити, що візит до України планували і його справді було скасовано? Які причини?

- Я дійсно збирався до України в понеділок – середу, але скасував поїздку, оскільки виявив, що обраний президент оточений людьми, які мають історію нечесного ставлення до президента США, зокрема йдеться про події 2016 року. Одного з них помічено в тому, що незаконно сприяв і допомагав передвиборчій кампанії опонентки президента Трампа Гілларі Клінтон. І ці люди – серед ключових радників. І коли я це побачив, я сказав про це відкрито, щоб тут, у Сполучених Штатах, розуміли ситуацію в Україні. Адже вони про це відкрито говорили! І обраний президент Зеленський нині перебуває в руках людей, які серйозним чином виступали проти президента Трампа. Це вони організовували виток у The New York Times. Це вони, ймовірно, налаштовані створювати проблеми для президента. Я раніше вже заявляв: було би до кінця правильним, якщо обраний президент організує розслідування (і зробить це відкрито) з приводу, назвемо це так, змови, в якій брали участь певні українські чиновники і до якої були причетні американці, зокрема представники Національного комітету Демпартії США, Гілларі Клінтон і, на жаль, наше американське посольство в Україні. Вони дозволили корупційний обмін інформацією, яка шкодила кандидату Трампу і його кампанії.

- Але якими би не були їхні зусилля, але вони не принесли результату, чи не так? Трампа обрали...

- Так, все змінилося, і Трамп зайняв свій пост, але, як і раніше, залишаються люди, залучені до цього процесу. І провести розслідування дуже важливо, оскільки те, що сталося в Україні, просто неможливо в Сполучених Штатах. І я сказав президенту як його особистий адвокат: якщо ми з'ясуємо, що саме відбувалося, це дасть нам пояснення, звідки бралися ці брехливі звинувачення проти нього з приводу так званої "змови з росіянами", чого насправді ніколи не було. Якщо би це сталося, розслідування провели, а я вірю, що за всім цим стояли політичні противники президента, то ми побачили би негласні дії українських чиновників, зроблені за спиною у громадян України. Таких людей було багато, і, на жаль, один із них дуже близький до обраного президента, що дуже мене турбує.

- Розслідування, до якого ви закликаєте, в будь-якому випадку проводитимуть, зокрема, й нові антикорупційні структури. Приймете їхні висновки? З американського погляду, їхню роботу може бути визнано ефективною?

- Я не можу дати однозначної оцінки. Вважаю, що з ними пов'язані і хороші, і погані події. І для них важливо визначитися з пріоритетами у проведенні розслідувань і з тими людьми, які готові встановити правду, готові дійти законних і чесних висновків. Обраний президент вже заявляв раніше, можливо, маючи на увазі Луценка або когось із його чиновників... Так от, він говорив про необхідність зупинити розслідування, і це дуже непокоїть нас усіх – тих, хто хотів, щоб розслідування принесло результати, оскільки є дуже серйозні докази змови між Національним комітетом Демократичної партії, американським посольством і якимись українцями, які фабрикували так звану "правду" про кандидата Трампа та його передвиборчу кампанію.
Я радий, що ваша країна стала незалежною і вільною від всього радянського. Я був там, я давно співпрацюю з Україною. І дуже сподіваюся, що українці займуть те місце, на яке вони заслуговують. Що з'явиться повністю вільний, чесний, ефективний уряд, який не контролюватимуть олігархи. І сподіваюся, що обраний президент все-таки зрозуміє, ким він оточений і яку ситуацію вони створюють. А він оточений людьми, які, з мого погляду (як президентського юриста), дуже сильно особисто, навіть не політично, а саме особисто, протидіють президенту Трампу. І в деяких випадках навіть чинили незаконні дії для того, щоб вплинути на результати виборів. Я вкрай стурбований цим. Можливо, це не моя справа, але я американський громадянин, який бажає всього найкращого Україні. І є деякі інші люди, що оточують обраного президента і мають не найкращі наміри. Я кажу про тих, хто пов'язаний з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.
Знову ж таки, це не зовсім моя справа, але я дуже стурбований тим, що є розслідування, яке нині проводить НАБУ, яке є повністю незалежним, зокрема і від Генпрокуратури, і що їм не дають продовжувати розслідування. І це крок назад у порівнянні з тим, що було досягнуто.

- Чи може вся ця ситуація вплинути на відносини України зі Сполученими Штатами, які традиційно підтримують нашу країну?

Скажу прямо: я не говорю від імені уряду. Те, що я кажу, - не позиція уряду США. Я – особистий адвокат президента. У Сполучених Штатах існує поділ між президентом як главою держави, який представлений у своїй офіційній якості, та президентом, який, як і всі, є громадянином США і має право на дії, крім тих, що в офіційній галузі. Я представляю його особисто, я його особистий юрист. А ви запитали про офіційну політику Сполучених Штатів, і я не хотів би коментувати... 
Скажу лише, що в Сполучених Штатах існує серйозна підтримка України, Україна має дуже потужні взаємини зі Сполученими Штатами. Я був одним із політиків (а тепер вже у статусі просто громадянина) з тих, хто найбільше підтримує Україну. Серед тих її друзів, яким був Джон Маккейн. І тому я дуже засмучений тим, які люди нині перебувають в орбіті новообраного президента. Ну от дивіться: людина, яку обрали президентом країни, що є нашим найближчим союзником, оточена людьми, яких варто було би просто вигнати. Звісно, я не можу вирішувати за вашого президента. Це ви повинні визначати, не я. Але я навіть не до кінця розумію, як це взагалі могло статися. Як можна було вибрати когось, хто, як було визнано ще в грудні рішенням вашого суду, протизаконно втручався у вибори, діючи проти Дональда Трампа! І ці люди зараз у фаворі. Це просто нісенітниця. Всі ці звинувачення... Я знаю, наскільки ці люди безсовісні! Я не про обраного президента кажу, я про тих з його оточення, хто розгорнув кампанію проти президента Трампа.

- Ви на початку нашої розмови сказали, що "американське посольство в Києві було частиною змови". Що ви маєте на увазі? І чи не з цим бува пов'язано те, що Марі Йованович відкликали до США?

- Так, частиною проблеми, яку створили для нас тут, у США була посол, яку зараз усунули. І вона була частиною всіх цих зусиль проти президента Трампа. Приблизно рік тому один із конгресменів розповів, що вона запевняє українських чиновників, мовляв, на президента Трампа чекає імпічмент. І це – брехня. Президента визнано повністю невинним. Ніяких зв'язків з росіянами, жодних доказів, що взагалі щось було. Ніяких доказів перешкоджання правосуддю. І зараз настав час розслідувати дії демократів: а яким чином вони все це створили? І вона була, що називається, "на тому боці". Були випадки надання недостовірної інформації українським властям. Така протидія політиці президента Трампа!

Новини за темою

- Хто в такому разі замінить Йованович, яким буде новий посол?

- Не називатиму прізвищ, але це буде людина, що підтримує адміністрацію президента Трампа і правильно розуміє його політику в цьому складному і ключовому регіоні світу.

- Як ви оцінюєте дії попередньої української адміністрації?

- Попередня адміністрація, безумовно, продемонструвала багато позитивного у виведенні країни з глибокої кризи, викликаної правлінням президента Януковича. Приміром, я хочу подякувати міністру Авакову за його чесну позицію і розуміння цього складного моменту в історії країни. Що стосується президента (прим. - йдеться про Порошенка), то він зіткнувся з парадоксом падіння популярності за рахунок безперервної війни та економічної кризи, нескінченних корупційних скандалів і брудної боротьби олігархічних кланів. Це важка наука демократичних перетворень дорогою реформ, обраних народом України. Тому ваші вибори, які вразили весь світ своєю демократичністю та прозорістю, це наочний приклад народної демократії. Найскладніше зараз – це чесний і прозорий перехід влади до нового президента і його можливість виконати свої передвиборчі обіцянки. Для цього він повинен очиститися від прилипал з минулого і кримінальних олігархів – Ігоря Коломойського та інших. Тих, щодо кого введуть розслідування в Америці, тих, хто перешкоджає нашій прямій комунікації з новообраним президентом Зеленським.

Розмовляв Дмитро Анопченко

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>