Зеленський обіцяв їздити на велосипеді - ну то їдь на велосипеді, а не з кортежем з 20 машин

Зеленський обіцяв їздити на велосипеді - ну то їдь на велосипеді, а не з кортежем з 20 машин
112.ua

Олег Ляшко

Лідер Радикальної партії

Мага: Олегу Валерійовичу, так що робити пенсіонерам, в яких нема смартфонів?

Ляшко: Я думаю, що вони краще б замість діджиталізації дали людям нормальні пенсії. У бюджеті наступного року – збільшення пенсій на 130 гривень. Я уявляю, як на моїй рідній Чернігівщині, в районах, де паром ходить, бабусі й дідусі побігли за смартфонами, потім туди завантажили мобільний додаток, а ті, хто не встигне, з Нового року, не отримають пенсії. То оці ідіотські доручення, які Зеленський роздає, типу "держава в смартфоні"… для початку покрийте інтернетом всю країну. В моїй рідній Лизивці на Луганщині досі нема інтернету. У Києві їдеш Парковою алеєю, на Печерську, інтернету немає. Тому, коли пропонують якісь ідеї, треба для людей це робити, а не для себе. Ви про людей у селах подумали: як їм зайти у ту цифру, оформити пенсію, оформити довідку, як ліки виписати, коли для них поштар – це луч світу в темному царстві. Про таких Джон Рід казав "кремлівські мрійники", а це "банківські мрійники", які незрозуміло чим займаються окрім вирішення реальних проблем країни.

- Середньостатистичному пенсіонеру в Україні для того, щоб купити навіть дешевий китайський смартфон, потрібно зекономити повністю півтори пенсії. Мене вразила одна пані, яка сказала: "я би з задоволенням, але навчіть нас". Курси діджиталізації для бабусь я уявити не можу.

- Весь світ рухається до цифрових технологій. Зробіть, щоб українські діти у сільських школах мали інтернет і цифрові технології. І коли вся Україна буде покрита інтернетом, кожна школа матиме комп’ютери у класах. Це все треба робити поступово, а не створювати  проблеми людям. Який пенсіонер у 80 років піде вчитися, як йому отримати пенсію? Підніміться і принесіть йому.

- Я думаю, що мало що змінилося в селах, і поштар – це "посланець" Бога. І вони на нього так і очікують. Давайте від діджиталізації перейдемо до новацій.

- А я пропоную закінчити тему діджиталізації. Мені оця діджиталізація пенсій нагадує аналогічну історію з ФОПами. Людям розказували, що за кошти держави дадуть мобільні додатки, касові апарати, а обслуговувати вони за чий рахунок будуть? А де тому ФОПу в селі взяти інтернет і смартфон? Тобто це показує, що люди, які сьогодні керують країною, не розуміють проблем суспільства.

- Цього тижня уряд презентував проект бюджету до другого читання, і прем’єр-міністр Олексій Гончарук анонсував дуже багато інновацій. Ляшко все завжди перечитує - які ви інновації виділили? І от нова інформація з’явилася, що проект бюджету - 2020 вже в четвер, 15 листопада, у другому читанні хочуть розглядати. Так які інновації та на що сподіватися народу?

- Звичка читати у мене з дитинства. Коли мої друзі по класу десь там курили в підворотнях,  я в сільській бібліотеці сидів читав книжки.

- Ви не курили в дитинстві?

- Ні, не курив. Ба більше, я був і в дитдомі, і в інтернаті, і ніде не курив. Я почав курити в 20 років. Курив 15 років. У 35 років собі на день народження зробив подарунок: припинив курити. І за 12 років жодної цигарки не викурив. А щодо бюджету, то головна інновація – кожна третя гривня в бюджеті іде на виплату зовнішніх боргів. Політика, яку проводить нинішня влада, –  це політика фінансових спекуляцій: не треба створювати робочі місця, не треба інвестувати в інтелект, науку чи молодь – достатньо піти купити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) під 17% річних, з яких не платяться взагалі  податки. Це політика фінансових спекуляцій, коли продають облігації, а платить за це кожен українець із власної кишені. Замість того, щоб заохочувати інвесторів, знижувати податки, створювати умови, щоб людям давали умови і зарплату, і вернути заробітчан, приходять мільярди, купують цінні папери, і на них на шару отримують величезні доходи. Це одна інновація цього уряду. Друга: жодного подолання бідності, яке обіцяв Зеленський,  і та влада, яка сьогодні є, на жаль, нема, тому що неможливо подолати бідність, коли наступне підвищення пенсій за рік - всього 130 гривень. Неможливо подолати бідність, неможливо повернути заробітчан з-за кордону, бо людям нашим пропонують підвищення зарплати менше 500 гривень на рік.

112.ua

- Не всі з нами погоджуються. Пан Валерій пише: "а що, краще в зберкаси бігати?"

- Я не знаю, чи є у Валерія бабуся, але я знаю багатьох людей літнього віку. Вони не те що до зберкаси, вони 100 м вулицею не пройдуть. Тому дуже важливо не морочити людям голову, а треба, щоб прийшов поштар, прийшов соціальний працівник і приніс цю пенсію. Для людини, яка все життя пропрацювала, пенсія - це надзвичайно важливе, навіть сакральне щось. Навіть копійчайну пенсію, але візьми і принеси.

- Мій хрещеник вміє користуватися айпадом з 2,5-3 років. Моя мама може пройти вулицею, але вона смс набрати не вміє. Вона грамотна людина, але це їй чуже.

- Про те і йдеться. Якщо ми хочемо бути успішними, ставка має бути на технології, на інновації, на прогрес, на IT, на те, що дає високу додану вартість. Але це питання поколінь. Людині у 80 років треба не інновації, їй треба нормальна пенсія, забезпечення ліками, забезпечена старість. А молодь, яка хоче чогось досягати, безумовно, повинна бути на "ти" і з технологіями, і з інноваціями.

Новини за темою

-  Нам зателефонувала домогосподарка з Вінниці, пані Анастасія: "Пане Олеже, коли складається бюджет, як розподіляються кошти на округи, в регіони?"

- Є кілька програм у бюджеті, які йдуть на фінансування регіонів. Наприклад, Фонди регіонального розвитку, програми соціально-економічного розвитку, субвенції регіонам. Розподіляються вони залежно від того, хто при владі. Уряд Гройсмана прийняв на 3 млрд  рішення за пропозиціями, в тому числі за моєю пропозицією, наприклад, на добудову школи в Прилуках. 400 дітей чекають нову школу, яка не будувалася 40 років. Прийшов Зеленський, прийшла нова влада, вони скасували рішення про цей розподіл коштів і направили на нові об’єкти. І отже, старі довгобуди не закінчили, нові - починають, і нова влада дуже швидко стає старою владою, а потім їдеш країною та бачиш: недобудований газопровід, недобудований водогін тощо. Тому що в них свої "шкурняки", тому що відкати хочуть получити, тому що хочуть пропіаритися. А в результаті виходить нераціональне використання бюджетних коштів. Як мости в Запоріжжі. Гончарук приїхав до Запоріжжя і розказує, що він за 2-3 роки добудує мости. Ті мости будуються 20 років. Вартість того проекту починалася, здається, з 1 млрд гривень, а зараз вже до 20 млрд. У бюджеті наступного року заклали на ці мости 1 млрд. Треба 20 років, щоб добудувати. Чи Зеленський їде на автівці Tesla, дорогою до Маріуполя, і розказує, що ми побудували дорогу до Маріуполя. Володимире Олександровичу, ви забули тільки сказати, за які гроші ви добудували цю дорогу. То я вам хочу сказати, якщо ви не знаєте: 2 млрд гривень на будівництво дороги до Маріуполя було вписано моєю рукою, окремим рядком в бюджеті (дорога від Запоріжжя до Маріуполя – 2 млрд гривень). Я вибив ці гроші. Я хочу повідомити про цілий ряд об’єктів, наприклад, школа в селі Веремчанка на Буковині. Школу побудували, а даху не побудували, тому що уряд Гончарука забрав гроші з добудови школи. Тому я вимагаю від них повернути ці гроші. 

- Можна почути версію Олега Ляшка, чому долар стоїть на місці, а ціни зростають?

- Відповідь на це запитання дуже проста. Перше – величезне засилля імпорту. Коли знищене внутрішнє виробництво, коли ми мало заробляємо валюти, продаючи товари на експорт, і купуємо імпорт. І внаслідок цього виграють імпортери, коли вони в доларах отримують більше грошей, а ціни все одно зростають.

- А ми мало заробляємо валюти чи вона просто не потрапляє? Перше місце за ячменем, друге, іноді ділимо з першим, - за олією. Скільки металу, катанки вивозимо з держави. Де ця валюта, чому вона не заходить сюди?

- Ми дуже мало насправді заробляємо валюти, тому що продаємо сировину. Увесь світ продає продукцію з високою доданою вартістю – продукцію, яка перероблена в країні. Де створюються внаслідок перероблення робочі місця, додана вартість і платяться податки. Україна посідає перше чи друге місце у світі з експорту сировини: понад 40 млн т зерна продали (на 8 млрд дол.). А якби ми продали не зерно, а борошно, а з того борошна зробили крупи, макарони, хліб, то ми би продали не на 8 млрд гривень, а на 28 млрд гривень. І заробили б значно більше валюти. Тому ключове, чому зростають ціни, – засилля імпорту. Ще одна причина, що гривня міцнішає, а долар слабшає – де інвестиції? Де нові робочі місця? Де збільшення продажу продукції? Їх немає. Причина одна – заходження в Україну спекулятивного капіталу. Уряд продав на понад 400 млрд гривень гривневих облігацій під величезні проценти. Валюта заходила в Україну, внаслідок надлишку вона дешевшає. Це фінансові спекуляції, піраміда, яка потім обвалиться. І страждатиме від цього кожна українська сім’я, тому що внаслідок обвалу курсу знову будуть зростати ціни. А імпорт російської електроенергії – це питання національної безпеки України. Україна сьогодні відкрила свій ринок енергетики для російської агресії. З 4 на 5 листопада низка українських станцій перестала виробляти енергетику, тому що купує російську електрику. Замість того, щоб українські енергетики, шахтарі отримували зарплату, ми беремо і знищуємо власне виробництво завдяки російському імпорту.

- Хто за цим стоїть? Можна почути імена людей, які з цього мають зиск?

- Головний винуватець того, що сьогодні Україна купує російську електрику, фактично, вчинено факт державної зради, - Андрій Герус, голова парламентського комітету з питань енергетики, автор поправки, яка відкрила для російської електрики український ринок.

- Це його ініціатива?

- Це його ініціатива і тих, чиї інтереси він лобіює: росіян і українських олігархів, які отримають дешеву електрику, а українці як платили дорого, так і платять. Ми стоїмо перед загрозою збільшення вдвічі платіжок за комуналку. Тому що як мінімум на 1240 гривень, як порахували фахівці, кожна українська сім’я буде платити більше за комуналку, бо нам у платіжку хочуть включити вартість, компенсувати… З нового року Росія припиняє постачання російського газу через Україну, і на кожного з нас хочуть покласти вартість тих втрат, які ми отримуємо від транзиту. В мене питання: де Герус, де зниження комуналки, де обіцяні 10%, щоб не більше платила кожна українська сім’я?

- Геруса сьогодні в студії не буде, бо ви починаєте себе збуджено поводити, Олег Валерійович, коли його бачите.

- Питання не в ньому, а в тому, що коли такі люди керують країною, коли вони знищують власну економіку, власне виробництво заради імпорту з країни-агресора, це вороги української держави. Генеральний прокурор Рябошапка особисто, за моєю інформацією, дзвонив прокурору Бориспільского району і дав команду порушити проти мене кримінальну справу і пред’явити мені найближчими днями підозру за напад на державного діяча Геруса. Хай тільки вони уточнять, якої держави він державний діяч. Тому що народний депутат повинен робити все, щоб була сильна українська економіка і щоб українці мали роботу, а не позбавляти українців роботи, зарплати в інтересах українського капіталу і російської енергетики.

-  У нас є дзвінок. Петро, пенсіонер, Нова Ушиця: "Олег Валерійович, ви можете мені сказати, де ще є така держава, щоб так нищили український народ? Ви депутатом були, ви робили щось, щоб цей народ мав що-небудь? Сьогодні Україна в Європі сама бідна і, фактично, вимирає. Це 32-33 рік. Село гине, фактично, повністю. Як ви дивитеся на те, щоб вибори до ВР не на п’ять років робити, а на один рік, як в Італії. Вашу фракцію сьогодні не допустили в парламент. Правильно зробили. Я б хотів, щоб не було тих, які багато говорять, а нічого не роблять".

- Я думаю, це непогана ідея: щороку проводити вибори. Для українців це буде дешевше, ніж їх будуть грабити п’ять років, прийшовши до влади.

- Вони не будуть красти в прискореному темпі?

- Якщо вони будуть красти в прискореному темпі і за це не відповідати, то в мене питання: "Куди ми тратимо мільярди на так звані антикорупційні органи? Для чого їм ці космічні зарплати? Де посадки тих, хто краде? Чи красти менше стали, чи контрабанди менше стало?" Мені повідомляють про відновлення схем відкатів на митниці, про збільшення контрабанди, про те, що ПДВ перестали виплачувати в автоматичному режимі. Про те, що відновлені корупційні схеми у податковій. Зараз дерибанять державне майно за копійки - на продаж виставляють. Продають Конча-Заспу. Хороша ідея. Але продають тим, хто там живе. Вони заграбастали кілька га землі, а тепер їм задарма це продадуть. А я робив і роблю для того, щоб не грабували простих роботяг. Але скільки в мене в парламенті було депутатів? 20. Треба, щоб у мене більшість була в парламенті,  щоб Ляшко був президентом, і тоді порядок наведу.

112.ua

- Ми постійно говоримо: "Геть, ганьба". Що відновилися схеми рейдерства, що збирають бабло і відправляють нагору, але ми майже ніде не чуємо конкретної інформації. Коли дійсно почнуть виводити на чисту воду, ось ця людина і стане лідером для нації, тому що поки що ми цього не бачимо.

- Сьогодні у антикорупційних і правоохоронних органів є вся інформація про те, хто краде, скільки краде, тому що вони самі цим займаються. Що, не бачать контрабанди лісу, який вивозять тисячами вагонів? Чому не зупинять? Тому що самі і везуть. Відкривають кримінальні справи, за гроші, закривають кримінальні справи, за гроші. Подивіться: лісник віз хабар в 100 тис. дол., потім його відпустили під заставу в 5 млн. Тобто скільки простий директор лісгоспу бабок накрав, що мільйонами хабарі і застави роздає. Як це поміняти? Я вважаю, що треба скорочувати чисельність парламенту. Коли генеральний прокурор розказує, що треба крові і посадок, то треба не цього, а справедливості і чесності. Коли генеральний прокурор виконує політичне замовлення, тому що він каже, що суспільство вимагає крові, то він не уточнив якої - їхньої крові і вимагає. Трьох друзів президента першими посадити, прокурорів, суддів, а вони сидять на посадах. Нема в країни майбутнього, яка не має фундаменту справедливості. І чесної і сильної армії.

- На вайбер нам пишуть: "Чи понесуть відповідальність кнопкодави?" Президент нам розповів, що якщо 70% фракції напередодні підтримує якийсь законопроект, то вся фракція має проголосувати за. Це звична практика для парламенту?

- Зеленський не читав і не знає Конституції. А якщо президент не знає Конституції, як він може захищати конституційні права громадян? В діючій Конституції передбачено розподіл гілок влади. Сьогодні, на жаль, в Україні парламенту немає. Зеленський вважає, що парламент це його філіал, так само, як і уряд. Він їм доручення роздає. Міністру громад: до кінця року подолати тотальну корупцію в Архбудконтролі. Да швидше воду на вино перетворять, ніж подолають цю корупцію. Колись спікер Держдуми, Гризлов, казав, що Держдума не місце для дискусій. На жаль, сьогодні український парламент перетворився в таке "не місце для дискусій". Тоді питання: для чого на нього мільярди витрачати? Давайте його взагалі розпустимо. Нехай Зеленський всім один керує. Але якщо люди обирають, і там представлені різні партії, Зеленський не має права зневажати позицію громадян України. І депутати повинні мати право висловлювати свою позицію. А так, як президент розказує, що "там поки що демократія", так коли закінчиться демократія і свобода слова в цій країні, тоді почнеться кровопролиття. Якщо ми хочемо, щоб був закон, щоб був розвиток економічний, то повинна бути свобода слова, а не переслідування ЗМІ, повинен бути незалежний суд, а вони прийняли закон, який, фактично, підпорядковує судову гілку влади Зеленському. Повинна бути реально подолана бідність. Тому що там, де бідність, там завжди корупція - це рідні сестри.

Новини за темою

- На одному з каналів сказали, що той, хто критикує Зеленського, працює проти України. Я що, зараз маю сидіти за цим столом, з написом "112", і думати, що мені ще більше закриють рота? Що ще менше будуть приходити на ефір і ще щось? Але коли я бачу чорне, я ніколи не буду говорити, що воно біле. Я не є Зе-виборцем, але коли вони стали до влади, я побажав щастя, здоров’я і добра пану президенту. Я хотів, щоб у нього все вийшло, і коли в нього з’явилася така монофракція у ВР, я теж хотів побачити ВР нового типу: зловили першого кнопкодава - до побачення. Заговорили про те, що, можливо, люди взяли по 30 тис. доларів - до закінчення слідства, принаймні, відсторонити. Те саме мав зробити пан Яременко. Я хочу бачити, що ця фракція здатна самоочиститися. Ми цього не бачимо. Цим це може загрожувати самій фракції і президенту в тому числі?

- Наслідки цього зрозумілі. Весь цей багаж негативу, дискредитації, він напряму буде стосуватися Зеленського, і я впевнений, що наступного року будуть дострокові вибори і відставка уряду. Я прогнозую на весну відставку.

- А посадок не буде?

- Будуть, політично мотивовані. Для того, щоб задовольнити тим народ: заміст хлібу давати видовищ. Для того, щоб відволікти від себе увагу і списати негатив. Але Зеленський забув, що він не кандидат в президенти - він президент. І в нього сьогодні вся влада, і питатимуть з нього. Не з уряду і прем’єра, якого ніхто не знає, не з парламентської більшості, яка проститутками займається, а питатимуть з Зеленського, чому він цього не робить. В країні немає невідворотного механізму відповідальності. Депутат, який повій в парламенті замовляє, він замість того, щоб скласти мандат каже: "Посадити журналістів в тюрму, які це показали". От вам і обіцяна свобода слова. А кнопкодави? Хто обіцяв і перед виборами підписували угоди, що за кнопкодавство складати мандат? Чого досі не склали? Пряма відповідальність за цю брехню лежить на Зеленському.

- На зв’язку місто Одеса, пан Анатолій: "Влада дозволяє собі кидатися зарплатами по 16-18 млн для чиновників і не знаходить гроші для вчителів, лікарів, пенсіонерів.  Люди їдуть і не можуть тут працювати. Значить, ця влада не може управляти державою".

- Я повністю з вами солідарний, що коли вони розказують, що нема грошей на пенсії і зарплати, а звідки тоді гроші на прокурорів і на суддів? Зеленський поїхав у Харків і розказує, що там один танк зробили. Рядом сидить цей "анчоус", який очолює зараз "Укроборонпром" - в нього зарплата 1,5 млн гривень в місяць. Чи візьміть Коболєва - голова "Нафтогазу". Кожному добавлять по 1,5 тис. за газ, що ми повинні платити, а в Коболєва 20 з чимось млн зарплата. Ще й дивіденди більше мільярда гривень отримав за рішення Стокгольмського арбітражу. Вже три роки пройшло від того рішення, а він вже більше мільярда гривень давно вивів в офшори. Тому, це знову ж таки – питання відсутності справедливості. Коли немає поваги до людини праці, коли в пріоритеті немає підвищення добробуту людей. Коли несправедливий розподіл національного продукту. Коли одні отримують все, а ці, хто працюють, не отримують нічого. Підготували новий Трудовий кодекс, де вагітних жінок можна звільняти, людей на лікарняному можна звільняти, переводити з одного місця на інше багатодітних та матерів-одиначок. В чиїх інтересах приймається цей Трудовий кодекс?

- Питання з аудиторії: "Монобільшість зелених васалів народу лобіює у ВР закон про відкриття земельного ринку. На вашу думку, як вони поведуть себе – продавати будуть землю свою же чи скуповувати? Чи знаєте ви про наявність землі в інших нардепів? Що буде робити пан Ляшко, коли, уявно, здійсниться цей злочинний закон - відкриття земельного ринку? Він продасть свої сотки чи гектари, якщо має, чи, навпаки, купить землю і зможе очолити всеукраїнське відродження сільського господарства, фермерства й українського села?"

- Я в дитинстві, коли в інтернаті вчився, їздив в село на Луганщині, і пас там корів і телят. І перший запис у моїй трудовій книжці: скотник колгоспу "Прогрес". Тому все, що стосується села, на відміну від тих космонавтів, які на самокатах по Кабміну їздять, я знаю, що треба робити в селі. І саме тому я був автором змін до Конституції, щоб написати і заставити державу проводити політику в інтересах відродження фермерського класу. Фермери - це ті, які живуть у селі, у тому, де обробляють землю. Обмежена кількість га в одні руки, і платить податки до місцевого бюджету. Нинішня влада пропонує, що в одні руки можна 200 тис. га землі. Який фермер купить 200 тис. га землі? Цей закон у інтересах олігархів, транснаціональних корпорацій і латифундій. Тому що у фермера нема грошей, щоб і 200 га купити. За кожен га треба ще мінімум 500 дол. дати хабара, для того, щоб на його дітей оформили землю, яку він все життя обробляв. Тому мета продажу землі не відродження українського села, а дерибан українського села. Тому що сьогодні ціна на землю – нульова. Остання оцінка вартості землі проводилася 20 років тому. З якої межі вони будуть встановлювати вартість землі? З оцінки 20-літньої давності. Сьогодні земля нічого не коштує, за копійки скупили, а в 2024 році вони дозвіл іноземцям хочуть дати, і ту землю, яку вони сьогодні скупили задарма, іноземцям завтра за мільярди продадуть. Оце вся технологія – от що їм треба. Тому що людей у світі стає більше, а землі ж більше не стає. Ерозія ґрунтів, наступ океану, виснаження земель і т. д. Це величезна афера тисячоліття. Нам Господь дав цю землю, і сьогодні ми маємо владу, яка хоче українську націю цієї землі позбавити. Порошенко хотів продати землю в минулому скликанні. Ми йому цього не дали. Сьогодні вони в парламенті можуть це провести з однієї причини - бо мене там не має. Якби я там був, я б їх спалив разом зі всіма, хто хоче продати землю. Я сподіваюся, що ті, хто називає себе опозицією, зроблять все, щоб закон не був прийнятий. Я закликаю українських селян створювати комітети опору. Брати вила й охороняти свою землю. Любий керівник господарства, скільки б він не вкладав душі і грошей - прийде іноземець, який задарма взяв у банку кредит, і все – села нема, корів нема.

- Друге питання: була чи є земля у нардепів у ВР, чи знаєте ви там латифундистів?

- Достатньо відкрити електронні декларації і подивитися, якщо вони пишуть правду. Подивіться, де найбільша кількість членів комітету: в бюджетному, податковому і в земельному. В земельному - лобісти олігархів, тому що сьогодні, як у 90-х, промисловість за копійки розтягли, так сьогодні унікальний шанс, вони фактично створюють Клондайк, де зароблять одиниці, а ограблять усю українську націю. Тому вони йдуть у ті комітети, де є можливість протягнути закони, які їм потрібні. Вирішення проблеми відновлення українського села полягає не в продажі землі, а в збільшенні орендної плати за землю. Мінімум 10% від вартості паю повинна бути орендна плата, живими натуральними грошима, а не гнилою половою. Якщо той, хто орендує, не платить 10% -  забрати землю. Дотримання сівозміни, для того, щоб не виснажували цю землю. Прийняти закон, щоб на один га орендованої землі - корова. Орендуєш 100 га – постав корівник і сто корів, щоб у людей була робота, тому що тваринництво менш вигідне, ніж соя, соняшник, рапс. Туди треба інвестувати, вкладати гроші, а де взяти гроші - кредит? Де обіцяні кредити під 5%, чому їх не передбачили в бюджеті? 3 млрд гривень обіцяють фермерам на те, що вони матимуть можливість купити землю. Це – копійки, грабьож серед білого дня.

- Глядач запитував: Ляшко землю продасть чи скупить?

- Моя порада - не продавати землю, тому що коли в нас буде можливість, а я впевнений, що на наступних виборах ми цю можливість отримаємо, я зміню закон і зроблю все, щоб той пай, який має людина, щоб він її годував. Сьогодні людина продає пай з однієї причини: він нічого не стоїть, копійчана орендна плата. А треба  зробити, щоб цей пай її годував, і годував кожен рік.

- Ще один пенсіонер з Троїцького Одеської області: "Десь 20-30 років назад нас було 53-55 мільйонів. Зараз нас десь 30 млн залишилося, а депутатів так само залишилось. Показують англійський парламент, то там сидять друг на дружці і голосують не кнопками, а вставанням. І в руках телефонів нема. Людей менше, і менше треба депутатів". На вашу думку, скільки б мало залишитися зараз депутатів?

- Сьогодні, якщо пропорційно рахувати до чисельності громадян України, не більше 300 депутатів. Але я категорично проти так званого двопалатного парламенту, і я за те, щоб змінити виборчу систему. Тому що реальна боротьба з корупцією починається з виборів. Коли на виборах роздає по 500-1000 гривень, що він потім робить, коли прийде у парламент? Він відбиває ці бабки. Чи коли платить за посади на якихось підприємствах, він потім банкрутує підприємства, для того, щоб повернути ті гроші, які витратив за призначення на посаду. Тому пропорційна виборча система, з відкритими виборчими списками і можливістю для громадян відкликати депутатів, якщо він не ходить на роботу, не голосує. Перед виборами Зеленський обіцяв, що буде забирати мандат, а тепер -  тільки частину зарплати¸ якщо він не ходить на роботу. Та нащо їм зарплата? Вони що, живуть на одну зарплату? Їм це не покарання, оскільки сьогодні політика - це фактично бізнес і лобіювання своїх інтересів, покарання має бути одне: табу на участь у політиці. Забрати мандат, і щоб більше ніколи не повертався. Зловили на кнопкодавстві – склав мандат, для того, щоб інші боялися. Це єдине, що дасть можливість зробити їх відповідальними.

- Так як ви хочете змінити виборчу систему?

- Пропорційна виборча система з відкритими списками. На жаль, Зеленський заветував той Виборчий кодекс, який ми проголосували. А він давав можливість реально змінити політичну систему, дати можливість не просто новим людям, а професійним людям. Не все нове хороше, як ми бачимо, і не все старе погане. І коли мені розказують, що мають бути всі нові, крім того, що нові, мають бути ще й компетентні і професійні. Керувати державою - це величезна відповідальність за долю людей. Це не приколи, бо від твоїх приколів залежить доля кожної дитини, родини, Донбасу, Криму і т. д. Приколюватися можна над собою, а не над людьми і державою.

- Знову прилетіли поранені звідти. У вересні загинуло 19 людей. У жовтні – 9. Хоча це вдвічі менше, але 9 сімей отримали трагедії. І з того боку теж – колишні наші громадяни, які, можливо, і залишаються нашими громадянами, але воюють проти своєї країни. Що, на вашу думку, відбувається, і чи правильним шляхом рухаємося?

- Відбувається російська агресія проти української держави. Коли Зеленський нам розказує, що його план відновлення миру - це примирення, то примирення з ким? Єдина можливість, щоб був мир і повернути території, це щоб були виведені російські війська. Саме над цим має працювати президент України. А не над примиренням. Тому що примирюються там, де йде громадянська війна. І коли нам наводять приклади Іспанії, Колумбії, то природа тих протистоянь, у цих країнах - громадянська війна. А в Україні громадянської війни немає. Тобто це нав’язування фактично перед усім світом того, про що говорить Путін: що Росії немає, що Росія - миротворець, що Росія захищає рускоговорящіх жителів Донбасу. І нехай українці між собою розберуться, бо в них громадянська війна. І чого ми дивуємося, якщо в Америці скасована посада спецпредставника Держдепу з питань України? Чого ми дивуємося, що російська делегація повертається в ПАРЄ? Чого ми дивуємося, що німці будують "Північний потік - 2", коли ми купуємо електроенергію з Росії?

- Ми втрачаємо міжнародні позиції?

- Так. Ми стрімко втрачаємо міжнародні позиції, міжнародну підтримку. Люди бачать, що Зеленський не готовий захищати країну, що Зеленський фактично став на шлях капітуляції. Це все бачить українське суспільство. Оці всі "формули Штайнмаєра", розмови про примирення. Причини кровопролиття на Донбасі – російська агресія, а не громадянська війна. І якщо Зеленський не хоче дивитися правді в очі, якщо він боїться назвати Путіна агресором, якщо він боїться вимагати від Путіна і від міжнародної спільноти вивести російські війська, а розказує всьому світу, що нам треба примирення, то він обманює українське суспільство й обманює світ. І головне, він робить те, чого добивався всі ці роки Путін: довести, що в Україні немає російської агресії, російських військ, а в Україні є громадянська війна. Це найбільший злочин, який робить зараз Зеленський проти майбутнього нашої країни.

- Серйозні люди, які навіть мають можливість говорити з президентом, кажуть, що якщо до Нового року Володимир Олександрович не позбудеться певної частини людей, які його оточують, і не поставить туди людей, які вміють робити справу, то прийде йому те слово, яке закінчується на "…дець", і це не холодець. На вашу думку, до нього доходить ця інформація?

- Мені абсолютно байдуже, який там кінець прийде Зеленському. Мені важливо інше питання: як у результаті політики і дій Зеленського, який сьогодні волею українського народу обіймає посаду президента, яким чином його дії впливатимуть на життя кожної людини і на майбутнє нашої країни. Від рішень Зеленського залежить майбутнє нашої нації, тому що сьогодні ми перебуваємо в такому світі, де всі фактично проти нас у результаті нашої політики. Коли весь світ бачить, що ми не здатні боротися, що ми відмовляємося від завойованих позицій, що ми російську агресію видаємо за громадянську війну. Хто буде за нас боротися, якщо ми самі за себе не здатні боротися? Тому я в опозиції до Зеленського, бо його політика веде нашу країну до капітуляції. Я, як і кожен українець, після виборів бажав йому, щоб все, про що він розказував на виборах, вдалося. Тому що якщо би йому це вдалося, ми би жили в іншій країні. Але оскільки будь-які кампанії робить команда, люди, то так само Зеленський нічого сам не зробить, якщо в нього немає команди. "95 Квартал" порозставляли на всі державні посади. А це надзвичайно важливі рішення, за які люди платять кров’ю, якщо ці рішення неправильні. І на превеликий жаль, ми сьогодні маємо президентом людину, яка не усвідомлює наслідків від ухвалених ним рішень. І тому я в опозиції до того є, був і буду, поки я не побачу, що цю політику буде змінено. Ми маємо напрацювання, свої пропозиції щодо землі, економіки, відновлення виробництва. Якщо їм цікаві наші пропозиції, я готовий зустрічатися із Зеленським, давати йому ці пропозиції, нехай реалізовує. Чим краще країні, тим краще мені.

- Скажімо, абсолютно фантастична ситуація. Сказали: Олегу Валерійовичу, 5 хвилин маєте абсолютно вселенську владу, можете поставити на ключові пости поруч із Зеленським команду мрії. Кого ви призначите?

-  Коли неадекватна людина отримує п’ять хвилин вселенського керування, то утворюється диктатура.  Для того й утворюються важелі. Я людина адекватна, мені не треба вселенського керування і необмеженої влади. Моя команда мрії  - це українська молодь, яка має освіту, досвід, знання і компетенцію.

- Ми вже це проходили. Закінчують Гарварди і тирять точнісінько так само, тільки зі знанням англійської мови.

- Для цього має бути відповідальність.

Новини за темою

- Що з ними не так? Чому корейські студенти їдуть туди, повертаються і роблять економічне диво, Південну Корею, а у нас тирять?

-  Не що з ними не так, а що з нами не так! Ця влада не з космосу прилітає, а ми її обираємо. А скільки людей за гроші голосувало і виправдовувало себе, що в них маленькі пенсії і треба якось прожити. Й обирали депутата, який дав по 500 грн. Тому я й кажу, що має бути відповідальність: якщо щось не так з нами, то щоб ми мали можливість це виправити. Команда мрії… Прізвища не мають значення. Важливо,  що робить людина. Скільки ми обирали президентів, на яких ледве не молилися. А через півроку ангели з крилами становилися ледь не чортами з рогами. Тому що  безвідповідальність, відсутність контролю, відсутність можливості відправити його у відставку через процедуру імпічменту і неможливість притягнути до відповідальності. Тому не так з нами, що ми їм дозволяємо себе дурити і робити протилежне тому, що він обіцяв.

- Ви часто говорите про школу. Якщо прийти у шкільний колектив і звернутися до вчителів, то вони прекрасно знають, хто може бути директором, хто має господарську жилку.

- Я знаю, хто може бути міністром освіти. Володимир Співаковський із Херсону, нині ректор університету. Я балотувався в президенти. Трамп, по-моєму, сім разів балотувався, потім виграв вибори. Я абсолютно впевнений, що я виграю президентські вибори. Так от, пріоритетом для мене й основним критерієм під час формування команди на будь-які посади є компетентність, професіоналізм, відповідальність. Я вважаю, що моя сила, як лідера, в тому, щоб була сильна команда. Поганий той лідер, який навколо себе збирає слабаків, щоб на їх фоні видаватися великим. У бізнесі головне – люди, компанія, ті, що створюють капітал. У політиці головне – команда, в державі головне – народ. Тобто якщо люди компетентні, продвинуті, освічені, діджиталізовані, значить ця країна успішна. І в жодному випадку  критерій "свій-чужий"! Співаковський був депутатом від БПП, але я мав можливість за ним спостерігати і я точно знаю, що він знає, що треба для української освіти.

-  Є людина в Україні, яку би ви хотіли бачити прем’єр-міністром?

- Я вважаю, що треба скасувати посаду прем’єр-міністра. У нас сьогодні прем’єр-міністр – це ідіот на самокаті, а не прем’єр-міністр. 50% людей в Україні не знають, хто прем’єр-міністр. В усьому світі для того, щоб стати прем’єр-міністром, ти повинен вчитися, прагнути, добиватися, а у нас будь-якого бомжа з каналізації витягнули, обтрусили – і він може бути прем’єр-міністром чи міністром. Тому треба скасувати посаду прем’єр-міністра, щоб не було хлопчика для биття, на якого президент списує свої невдачі, і за американською системою: коли президент є главою виконавчої влади, формує уряд і відповідає за стан справ у країні. А в нас за Конституцією президент не відповідає ані за високі тарифи, ані за високі ціни на ліки, ані за розбиті дороги – ні за що. Тільки доручення роздає.

- Насправді відповідає.

- Коли настає час відповідати, він відправляє уряд у відставку, щоб виграти час для себе, сформувати новий уряд й обдурити людей. От що роблять наші президенти. Тому щоб була відповідальність президента, має бути реальний закон про імпічмент, а не той обман і профанація, який Зеленський протягнув, коли неможливо взагалі розпочати процедуру імпічменту. Для того щоб була відповідальність президента, треба скасувати посаду прем’єр-міністра, і президент має очолити виконавчу владу. І головне – це зміна політичної системи. Через виборчі списки, скорочення депутатів, реальне скасування недоторканості. Закон про зміни до КПК, який дозволяє без дозволу ВР затримувати, прослуховувати депутатів, не проголосували. Тому в реальності депутатська недоторканість залишилася. І от так народ обманюють весь час. Чому за це  не відповідають? Мають відповідати.

- Чи можливо в політиці триматися поза скандалами?

- Важкувато, але можливо.  

- Чи всіх псує влада?

- Багатьох.

- Чим ви займалися в Раді, коли було нудно?

- Читав закони.

- Скільки коштують принципи?

- Я думаю, що той, хто торгує, для нього нічого не коштує, бо в нього нема принципів.

- Чи можна законно заробити перший мільйон?

- Можна. Україна – це унікальна країна, де ти можеш себе реалізувати.  

- Скільки автівок має бути в кортежі президента?

- Це питання безпеки. Скільки треба для безпеки, стільки й має бути. Я думаю, що треба рахувати не кількість авто в кортежі президента, а те, якщо Зеленський обіцяв їздити на велосипеді, то треба "пацан сказав – пацан сдєлал". Їзди на велосипеді, а не з кортежем із 20 машин.

- Як рятуєтеся, коли відчуваєте наближення депресії?

- Є багато способів. Сім’я, собаки, гриби – в лісі погуляти і просто полежати на дивані.

- Чи вірите ви в карму?

- Я вірю в те, що Господь вирішує нашу долю.

- Кого би з нинішніх депутатів, "слуг народу", ви би взяли до себе в Радикальну партію?

- Я вам чесно скажу: не знаю нікого, окрім оцього Геруса, і то тому, що він запустив російську електрику в Україну, чим вчинив державний злочин.

- Ким би був Олег Ляшко, якби не став політиком?

- Олег Ляшко буде президентом України.

- Ми мали можливість поспілкуватися з головою Радикальної партії Олегом Ляшком.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>