banner banner banner

З топ-кандидатів у президенти тільки один не звертався до мене

З топ-кандидатів у президенти тільки один не звертався до мене
112.ua

Євген Комаровський

Лікар-педіатр

Гордон: В ефірі програма "Гордон". Сьогодні в мене в гостях чудовий доктор Комаровський.

Добрий вечір, Євгене Олеговичу. Давайте поговоримо про медицину. Скажіть, Супрун – гарний міністр?

Комаровський: Є дії правильні, є дії неправильні. Найбільш неправильна дія – взятися за реформування без грошей і закону в країні, в якій переміг войовничий медичний популізм. Де народ краще за вас знає, як треба лікувати, якими ліками тощо. Тому без налагодження контактів, без комунікацій, без юридичного забезпечення медицини, без поважного високооплачуваного лікаря, звичайно ж, здійснити реформу не можна. Але визнати те, що немає особливої нашої української медицини, а що є наукова медицина, є протоколи, є поняття шанованого сучасного лікаря, правильне ставлення до вакцинації, ставлення до такого поняття, як доказова медицина, – це дуже правильно, дуже. Цього не було раніше, це чудово.

- Тобто вона не така погана, як здається?

- Вона погана, тому що вона не може комунікувати із суспільством. Але вона не така погана, як це здається. Тому, хто насправді розуміє, яка вона, – у ній більше плюсів, ніж мінусів.

- Але медичну реформу завалено? Чи ні?

- Я не згоден з цим. Насправді ми посадили дерево, але ми його дуже погано поливаємо. Якщо ми от сьогодні почнемо нормально поливати і не будемо поспішати зривати врожай, то буде краще. Але боюся, що до того часу, як ми знайдемо гроші поливати правильно, усі, хто має лікувати, поїдуть. Тому що не може лікар бути дешевим. Не буває такого. Хочете європейського лікаря – дайте лікарю європейську зарплату. І у вас буде європейський лікар.

- Ось ви могли б провести правильну реформу української охорони здоров'я?

- Для того щоб реформувати охорону здоров'я, треба мати залізну волю, вміти ображати людей, вміти звільняти, карати, вміти відстоювати свою дію. Наприклад, в. о. міністра дає меседж, мовляв, нам треба легалізувати медичну марихуану. Цей найважливіший постулат перетворюється на масові хіханьки і хаханьки. При тому що люди, 100% населення України, у тому числі топ-політики, не диференціюють понять "марихуана" і "медична марихуана". Це абсолютно різні речі. Препарати медичної марихуани - це кращий засіб для усунення нудоти після хіміотерапії, це засіб, який реально полегшує життя онкохворих, котрі йдуть в інший світ. Це засіб лікування Альцгеймера, Паркінсона, епілепсії, величезної кількості станів. І, виявляється, міністру треба ініціювати, щоб люди збирали петицію з проханням легалізувати препарати для допомоги сотням, тисячам людей. Я не хочу бути міністром, який побирається і каже "дайте наркотики онкохворим", який ходить навшпиньки. Я хочу, щоб міністр вирішував, що і де реально треба людям. Але нам потрібен міністр, який буде думати насамперед про пацієнтів. Будь-якому президенту я готовий підказати, що стоїть за цим законом: гроші, бізнес медичний або реальна спроба допомогти конкретним хворим? І я бачу в цьому своє завдання. Але сам командувати, керувати, саджати до в'язниці та боротися з корупціонерами – це не моє.

- Я цитую запитання від близьких мені людей: "У зв'язку з масовою відмовою батьків від вакцинації в Україні почалися кілька епідемій. Чи правда це, якщо так, то яких?"

- В Україні здавна епідемія туберкульозу. Але це, правда, не пов'язане з вакцинацією, це пов'язане зі способом життя. Здавна епідемія коклюшу, його просто не діагностують. Сьогодні реально зростає кількість захворювань на кір. В Україні щороку епідемія грипу. Це теж профілактують за допомогою вакцинації. Ба більше, найвищий інтелектуальний рівень народу такий, що коли сотні тисяч хворих і десятки померлих від кору, народ наполегливо продовжує запитувати про вакцинацію. Що я можу сказати? Помирають люди від кору в 21-му столітті. ВООЗ вважала, що в нас є шанси до 2000 року взагалі забути про кір на землі. Але вона недооцінила тих, хто проти щеплення. Причому в Італії рівень вакцинації дітей знизився до 80%, почався спалах кору, захворіли аж 2000 осіб, там одразу ж перестали пускати дітей до шкіл і дитячих садків. 500 євро штраф з батьків за те, що діти не вакцинуються, і миттєво вже 95% дітей щеплені. У нас щеплено було менше 50%, хворих більше, ніж у всій Європі, а люди запитують: вакцинувати чи ні? Звичайно, вакцинуватися. Але якщо ви хочете дати дозвіл механізму природного відбору, то буде вам природний відбір. Але не має бути природного відбору в 21-му столітті. Якщо батьки не розуміють, то чому дитина мусить страждати? А завдання батьків - забезпечити своїй дитині якісну вакцинацію в нормальних умовах. Вимагати нормальну вакцину. А сьогодні в нас вакцини цілком нормальні.

112.ua

- А чим вам так не подобається новий "мовний закон", який готують для ухвалення у ВР?

- Я його не читав і не можу сказати, що він мені не подобається. Я від нього нічого хорошого не чекаю, особливо коли перед виборами починається ця тусня. Я взагалі не хочу порушувати цієї теми, вона неправильна. Її порушувати не можна. Люди не можуть адекватно оцінювати цієї теми. Цю тему я хочу раз і назавжди просто закрити, я більше на цю тему висловлюватися в суспільстві не буду. Коли я бачу такі оголошення: "Хто ще не відфрендив Комаровського?" - я не буду. Я кажу не як філолог, а як лікар-педіатр. Коли дитина приходить у цей світ, то особливість усіх ссавців у тому, що вони копіюють поведінку дорослих. Так формується поняття світу, відчуття родини. Батьківщина — це те, де ти розумієш закони, за якими йде життя. І джерелом цих законів є твої батьки. Однією з обов'язкових характеристик твоїх батьків, середовища твого проживання, є мова і віра. І коли ти опиняєшся в певному середовищі, з певною мовою і певною вірою, ти сприймаєш це як однозначну догму. Будь-які спроби нав'язати чи образити твоїх батьків, твою мову або твою віру сприймаються абсолютно ірраціонально. Тобто ти не здатний аналізувати це логічно. Найстрашніші війни на землі з релігійних мотивів. Спроби вкидати в суспільство теми мови і віри в багатонаціональній, багатокультурній країні – це реальні спроби вбити країну. Це фізіологія. Коли я кажу це, то всі, хто зі мною не згоден, – це тому, що в них інші батьки, інша мова, інша основа. Вони не можуть раціонально сприйняти те, що я кажу. Це замах на твою віру. Тому в нашій країні люди мусять зробити крок назустріч один одному. Тому в умовах передвиборчої кампанії об'єднання Гриценка і Садового або об'єднання Вілкула і Мураєва жодного відношення до об'єднання не має. Об'єднання було б справжнім, якби було кейсом для всієї країни, це коли Гриценко об'єднався б з Мураєвим. І показали б усій країні, як вони порозумілися. Або коли Садовий об'єднався б з Вілкулом, і показали б усій країні, як вони знайшли контакти. І це було б прикладом для всієї країни. А те, що відбувається, - це просто прокопуємо трохи глибше кордону. Намагаються просто знищити нашу країну, а не навчити нас дружити, любити один одного.

 - Різних.

- Різних, звичайно, і цінуйте це. І в 21-му столітті взагалі не привід про це говорити. У нас найгостріші проблеми, у нас онкохворі випрошують ліки. У нас діти в скотських умовах. У нас вихователі в дитячих садках жебракують. Нещодавно я записував з підлітками програму "Діти та алкоголь". І я згадав такий вислів "закладати за комір". Я запитав у дітей, що вони розуміють під словом "закладати". Закладати, сказали підлітки, - це робити "закладку". Це в них була перша асоціація зі словом "закладати" - закладка наркотиків. Хто про це говорить? Кого це взагалі цікавить? Ми втрачаємо величезне покоління дітей, які доступ до наркотиків мають, а до якісного дитячого спорту не мають. До якісної дитячої охорони здоров’я, до повноцінного дитячого відпочинку не мають. І що вони бачать по телевізору? Педіатри фактично знищуються, як клас. Сьогодні, кажуть, реформа охорони здоров'я, і педіатри стали отримувати 15 000 гривень. Запитайте у друзів, чи є такий педіатр у світі, який отримує 500 євро на місяць? Це тільки в нас такі педіатри є. І ми вважаємо це страшною реформою.

- А скільки лікарям треба платити?

- Європейську зарплату. Ви йдете до Європи - платіть. Ні, ви можете мати лікарів, які не знають мови, не знають протоколів, заробляють на відкатах від лабораторій та аптек, ви можете взагалі їм не платити. Але якщо ви хочете європейського лікаря, в якого можна купити довідку про вакцинацію, в якого можна купити рецепт на "фуфломіцин", за відкат якийсь, то він має отримувати європейську зарплату. Якщо ви сьогодні будете випускати з ВНЗ, як вирішив МОЗ, лікарів, які знають протоколи та англійську мову, то де вони будуть, усі ці лікарі? Там. У нас лікарі залишилися тільки тому, що вони не знають протоколів та англійської мови.

- Ви батьківщину любите?

- Так. А як можна, це ж основа наша. Справа в тому, що сьогодні якось така кількість людей, експертів, які знаються на любові до батьківщини, розвелася, це просто катастрофа. Вони всі знають, як я повинен любити батьківщину. "Школа доктора Комаровського"... я практично всі дитячі теми зняв. І я страшно хочу зняти цілу купу програм про здоров'я батьків. Наші нещасні бабусі, як клас, дідусі, які вимирають. І в мене пропозиції: Казахстан, Росія, Узбекистан, докторе, знімаємо. Нашим це не треба. Всі проекти, які бабахають за гроші, - це політика. А діти, а здоров'я, а люди? Коли це закінчиться?

112.ua

- А що вам на батьківщині не подобається?

- Якщо чесно, мені багато чого не подобається. Мені не подобається якась патологічна наївна довірливість наших виборців. Вони чомусь вважають, що погана людина може раптом стати хорошою. Але люди не змінюються. Є базові уявлення про те, що таке добре і що таке погано. Одного разу збрехавши, хто тобі повірить? Але люди наполегливо вірять, що якщо людина багато накрала, то красти тепер уже не буде. Такого не буває. Це як наркоман: завтра буде більша доза. Якщо він тепер украв багато, то наступного разу вкраде ще більше. Ось ця наївна довірливість мені не подобається. Мені геть не подобається, що розумні люди в країні намагаються сподобатися масовій свідомості. Що у нас натовп визначає, як лікуватися, як користуватися спільним транспортом, з якою швидкістю їздити вулицями. Не експерти вирішують питання, а ми, суспільство, широко дискутуємо: чи можна перед смертю отримати морфій у краплях? Чи можна перед смертю отримати препарати марихуани? Щотретя людина помирає від раку, і не кожному пощастить захворіти на рак легенів, за якого болю немає. Тому я хочу, щоб прийшов кандидат у президенти і сказав: перше, що я зроблю, – посаджу перед собою міністра охорони здоров'я і міністра МВС. І скажу: якщо ви, гади, не домовитеся один з одним... причому наркомани доступ до наркотиків знаходять. Мені розповіла нещодавно одна людина, що в неї реально вмирає близька людина, а після препарату марихуани вперше проспала ніч, це за два роки. Але цей препарат вона купила за 15 доларів, нелегально, за ціни в один долар. То може, це причина, чому їх немає? А хто в нас вийде захищати права дітей, учителів, лікарів? Ми з якими гаслами йдемо до Європи? Ми зовсім не йдемо до Європи, ми йдемо до якихось печер: світ без вакцини, без лікарів, які масово їдуть, на крадіжці, на брехні та на розмовах про те, як правильно любити батьківщину.

Новини за темою

- Як ви оцінюєте передвиборчу кампанію?

- Мені приємно, що серед кандидатів у президенти є люди, яких я знаю особисто. В цілому, я бачу, звичайно, божевільну кількість популізму, і я не бачу відповідей на конкретні запитання. Дуже хочеться, щоб кандидати в президенти говорили конкретно: конкретно я зроблю це, а якщо не зроблю – застрелюся (умовно). На що хочу звернути увагу. У Радянському Союзі людей закликали на виборчі дільниці, було написано так: "2 квітня - всі на вибори". Держава робила все, щоб кожен знав, що вибори умовно 2 квітня. Перше, що було, – це дата. А тепер запитаєш у людини, коли вибори, вона відповість "не знаю". Тобто те, що вибори 31 березня, купа народу не знає. На жодному плакаті немає 31-го числа. У мене таке враження, що вони зацікавлені в тому, щоб нас там не було. Ще що дуже важливо для мене особисто. Коли я проголосував за Ющенка свого часу, і він потім творив свавілля, я лаяв себе і вважав себе останнім ідіотом. Мені було соромно. Коли я не голосував за Януковича, і він творив беззаконня, або не голосував за чинного президента – я почуваюся комфортно. Я не в дурнях, мене ніби як не обдурили. Ось для того, щоб не почуватися комфортно, треба все-таки на вибори йти. Ви хочете хоч щось змінити і відчувати потім свою відповідальність? Ви зобов'язані на вибори прийти. І той, хто на вибори не прийшов, однозначно не любить Україну, не є патріотом, це не житель нашої країни.

- Ще півроку тому мені здавалося, що ви ідеальна кандидатура для того, щоб бути президентом України. Що може бути святішим за лікаря, який працює з дітьми і рятує дитячі життя? Ви розумний, добрий, масштабний, на вас немає компромату, чим не президент? Давайте зізнаємося телеглядачам – як довго я вас намагався переконати, що треба йти?

- Але я ж тебе з першого разу послав, і потім багаторазово ще.

- Не шкодуєте, що не пішли в президенти?

- Ба більше, я щасливий, що я не пішов. Мої близькі цього б не пережили. Для мене сім'я – це святе. Я як педіатр найбільше знаю ціну сім'ї.

- А країну рятувати?

- Саме тому я готовий. Для мене одне з наших з вами інтерв'ю стало дуже гарним уроком. Я знаю одне, що коли на мене почнуть виливати діжки лайна, то поруч зі мною стануть одиниці. Коли ти розумієш, що особливо розраховувати нема на кого, коли тебе почнуть змішувати з лайном ні за що, просто за те, що ти висловив свою думку. У країні, яка йде до Європи, люди декларують європейські цінності, тільки за той факт, що ваші думки не збіглися, тебе можуть убити. Назвати негідником, звинуватити в усіх смертних гріхах. Почати вчити тебе любити батьківщину. Де та європейська толерантність, до якої ми йдемо? Отже, нікуди ви не йдете. Не треба декларувати шлях до ЄС, чи наша мета ЄС? Може, наша мета не брехати, не красти, навчитися слухати опонента, без мордобою, навчитися вирішувати проблеми не силою зброї та хамства, а відкритою дискусією, спокійною, доброзичливою? Тотальна суперечність слів і справ. Яка Європа, коли ідеологія насильства панує в країні? Коли за слова людей готові вбити? І при всьому цьому в нас дійсно свобода слова. Це так. Я це відчуваю по залах, по тому, як люди поводяться. Але таке враження, що спілкування між людьми і політика – це дуже глибокий рів. Тому що політика – це якесь таке лайно, куди нормальні люди не хочуть і близько підходити. І нам треба якомога швидше це зламати. Якомога швидше зробити так, щоб політика не асоціювалася з брехнею, крадіжками і зароблянням на людській дурості, на ненависті, на конфліктах, на тому, що людей ділять за мовами, вірами, на уявленнях про історію та перспективах майбутнього. А тепер ще й ділять за вибором того чи іншого кандидата і збирають певні електоральні групи, щоб завести певний відсоток до парламенту, щоб отримати можливість ділити бюджетний пиріг.

- Це колись закінчиться взагалі?

- Коли ми додумаємося і будемо нетерпимі до цього, коли злодійство у дітей, злодійство у солдатів, коли абсолютне свавілля в лікарнях. Яка там Європа, якщо інвалід до трамваю зайти не може? То може, це треба декларувати, безбідне життя людей з інвалідністю? А вони нас постійно в це занурюють, у цей мордобій, у з'ясування відносин, абсолютно скотинячі ниці стосунки в людей провокують, щоб люди били один одному морди, а в цей час вони мовчки крадуть.

Новини за темою

- Хто з численних кандидатів у президенти вам подобається?

- Я багато років вчу людей, здавалося б, абсолютно очевидним речам. Про те, що імунітет не можна покращити золотими таблетками, про те, що в 21-му столітті не лікують дітей зеленкою, оксоліновою маззю, банками, гірчичниками і тим, що треба попарити ноги. Про те, що бабусі повинні займатися не онуками, а дідусями. Про те, що подорожувати з дитиною треба з народження, про те, що вірусні інфекції не лікують антибіотиками. Тобто я кажу дуже багато зрозумілих, простих, доступних речей. Але зрозуміти це і реалізувати на практиці в змозі максимум 15% населення. Люди не можуть визначитися, що в країні, де півроку опалювальний сезон, не можна, щоб діти жили взимку за температури +25 і не гуляли. Не можна, щоб у країні найбіднішими були лікарі та вчителі, черги в аптеках - це беззаконня, це мерзенно, а люди з цим згодні, люди не готові захищати своїх дітей. Коли щодня тисячі людей хворіють на кір і щодня хтось на межі життя і смерті, а люди продовжують запитувати: робити щеплення чи ні? Я буду радником кого завгодно, але я бачу своє завдання тільки в одному: я будь-якому президенту зможу відповісти на запитання - за ось цією ініціативою стоять гроші чи медична наука? На це запитання я дам відповідь. І якщо президент зі мною не погодиться, не прислухається до моєї думки, то я свою думку доведу до суспільства і пошлю цього президента. З топ-кандидатів є тільки один, який не звертався до мене…

- Петро Олексійович?

- Так. Я можу сказати, що готовий співпрацювати з ким завгодно, але мені не треба. Я не хочу навіть бути офіційним радником, позаштатним. Мені нічого не треба. Я хочу жити в країні, де хоча б на смертях не заробляють. На хворих на онкології, котрі вмирають, не заробляють.

- А Петро Олексійович, на вашу думку, має шанси знову стати президентом?

- Так. Тому що зеленка - як і раніше, зброя пролетаріату. Оскільки ніхто не знає, що це за ліки, але її продовжують випускати. Тому що Янукович, у розпал епідемії грипу, відкривав завод з виробництва оксолінової мазі. Ну, йому ж хтось підказав, якийсь дебіл, що цей завод треба відкривати. А це якийсь концентрат "фуфломіцину". Тобто радники такі.

112.ua

- Ви ще скажіть, що відома в'єтнамська мазь "Червона зірка" не лікує.

- Ви мажете, потім починаєте чхати і прочищаєте собі від пилу носові шляхи. Звичайно, допомагає, дуже класно, коли смердить. А часник, знаєте, як допомагає. Ви наїлися часнику, і до вас ніхто в транспорті не підходить – чудово, менше шансів заразитися. Коли я це розповів уперше, так купа статей була, що Комаровський у змові з виробниками ліків хоче погубити нашу часникову промисловість. Тому наші люди не діють за логікою і за здоровим глуздом. Вони діють якимись іншими шляхами, тобто наш шлях до Європи пролягає через Африку, через повернення в печеру. І ті самі люди, які нас ведуть через Африку, вчать мене, як любити нашу країну. Ось ці всі розмови про те, як треба любити країну, – це аналог "фуфломіцину". Народ на це ведеться. Народ б'є один одному морди - не за крадіжку і брехню.

- 31 березня - вибори. Як ви думаєте, хто вийде до другого туру?

- Думаю, Володя. Але і в Тимошенко, Порошенка, Гриценка, Смешка є реальні шанси.

- А президентом, на вашу думку, хто стане?

- Це залежить від того, хто буде в другому турі. А навіщо ми витрачаємо ефірний час на це ворожіння? Головне, щоб ви розуміли, що якщо ви пішли і проголосували, то ви не будете байдужі до того, що робить ваш кандидат.

- Наш народ, у результаті, коли вже президента буде обрано, знову помилиться?

- Майже впевнений, що так. Насправді я б хотів, і цього я не бачу і близько, нам треба терміново занулитися. Якщо не бреше і не краде перша особа, і встановлює певні правила гри, то все буде круто. У нас є чудові люди. Незалежно від того, що в них за спиною. Але якщо перша особа не бреше і не краде, то вона зможе зажадати цього від своїх підлеглих. Ось що в нас дійсно працює, то це вертикаль наслідування. Якщо краде головний лікар, крадуть усі зав. відділення. Зверніть увагу – епідемія кору. Хто з кандидатів у президенти висловився з приводу вакцинації? Один, Гриценко. Напевно, такої кількості ботів на своїй сторінці він не бачив ніколи після цього. Тобто громадська думка і ботоферми визначають дискусію навіть в інтернеті, речі, які цікавлять кожного, не виносяться кандидатами в президенти в інформаційне поле. Тому що якщо ти скажеш, що ти за вакцинацію, то половина країни за тебе не проголосує. І кандидати в президенти відмовчуються. Тому хотілося б, щоб вони збиралися, обговорювали, щоб головним було не місце верховного пахана, а головне, що перша особа бере на себе зобов'язання не брехати і не красти і дійсно відрубувати умовні руки.  

- Ви сентиментальна людина?

- Дуже. Ось сьогодні прийшли до мене люди. Які в нас діти. Усе, що ми руками робимо, не дуже виходить, але діти – диво. Красиві, адекватні. А які в нас жінки! Як вони можуть терпіти це кодло мерзотників? Нам треба максимально запроваджувати інструмент електронного голосування.

- А якщо в сервер втручатися будуть?

- А для чого в нас СБУ? Бізнес тіснити? Щодня в країні з'являється реклама якогось "фуфломіцину" від мого імені. Я нічого з цим вдіяти не можу. Моє ім'я ганьбиться щодня – я нічого зробити не можу. Я звертався і до кіберполіції – нічого. Вони зайняті іншим. Наймерзенніше в нас сьогодні - це феномен тітушкізму. Це коли люди за гроші вдають із себе політичних активістів. Це просто огидно, коли йде людина, що має владу, і в неї є спортсмени, які її захищають, і є спортсмени, які за інші гроші на неї нападають. Скільки можна це терпіти? Я в 2014 році сказав і тепер багаторазово це повторював: головний реформатор у країні - міністр МВС. Не буде порядку – не буде країни. Коли агресивно налаштовані люди ходять вулицями, розповідають, з ким дружити, що співати, що робити і як бути – не буде країни, ми її просто вбиваємо. Країна починається з того, що політики мають показати людям зразок дискусії, інтелігентного з'ясування відносин, пошуку консенсусу, пошуку примирення, хоча б усередині країни. Як ви можете домовитися з ворогом за межами країни, якщо ви не можете всередині країни домовитися. Всередині парламенту домовитися не можете, і ви вдаєте з себе людей, які можуть домовитися з кимось за парканом. Ви спочатку з дружиною помиріться, а потім йдіть миритися із сусідом.

- Скажіть, болить душа за Україну? За все, що ми маємо сьогодні, за сьогодення, за майбутнє, якого може не бути.

- Найстрашніше, що, на мою думку, ми протягом останніх років зробили все, щоб до політики, до того, що реально визначає життя людей, 35 млн осіб приблизно, чесні, добрі, порядні люди просто не могли підійти. У них немає грошей, вони не готові залазити в це лайно, і вони намагаються триматися від цього подалі. Але найстрашніше, що вони масово залишають нашу країну. Ми робимо просто найжорстокіший відбір, усе світле потихеньку мігрує до тієї самої Європи, а інші йдуть, маршируючи на місці, а скоріше, задкуючи. Для мене це боляче і страшно. Я розумію прекрасно, що країна, яка не може забезпечити безболісний відхід онкохворого в інший світ, не має морального права обговорювати походи до Європи. Якщо ви не можете заробити грошей на "Таврію", то декларувати, що ви хочете їздити на "Мерседесі", - це неправильно. Навчіться не брехати, не красти, працювати, як у Європі, ставитися до дітей, як у Європі, прибирати за собою, як у Європі. Вам кажуть: не лікують дітей уколами в 21-му столітті, а до вас не доходить. Наполегливо в усіх лікарнях колють дітям.

- А чим лікують?

- Лікують дитячими лікарськими формами. Помирає - внутрішньовенно. Не помирає – сиропи для дітей, спеціальні дитячі лікарські форми. Але вам наплювати на це. Вам важливіше, якою мовою лікар рецепт виписав? Латиною він його виписав. Не можуть забезпечити нормальне життя лікарям, учителям, дітям, інвалідам, і вони нас вчать, як правильно до Європи йти.

- Вам виїхати не хочеться?

- Я сьогодні можу жити в будь-якій країні та заробляти достатньо багато, не виходячи з кімнати. У мене передплатників більше, ніж у "112 Україна" або в "5 каналу", і навіть більше, ніж у Гордона. На YouTube – мільйон, в Instagram – 4 750 000. Але я не можу дозволити собі рекламу якогось "фуфломіцину" – це моя репутація. Тодуров колись добре сказав з цього приводу: "А чому я маю їхати?" Але вони вчать мене жити, і набігає зграя, яка реально мені загрожує, мене принижує, після чого плачуть близькі мені люди. Це нормально, що ми йдемо до Європи, а мої хлопці просять мене мовчати? Не висловлювати свою думку, тому що за слова, за твою позицію, яка не збігається з їхньою, тебе будуть принижувати і вчити, як жити, люди, які взагалі нічого в житті не зробили. За моєю спиною хоча б понад півмільйона безкоштовних електронних консультацій. 4 роки жодному каналу України не потрібна програма "Школа доктора Комаровського". Я за свої гроші викуповую права на інтернет і даю в безкоштовний доступ, щоб наші матусі могли подивитися. А мене вчать патріотизму.

Новини за темою

- А ви коли-небудь рахували, скільки дітей ви врятували від смерті?

- Ні. Як це? Я, можливо, більше батьків врятував від розлучень, тому що навчив їх, як бути щасливими. Моє головне завдання – навчити вас тому, що материнство і батьківство не подвиг. Це щастя. Вчитися треба ось цьому. Ось це справжній патріотизм – бути щасливою сім'єю і виховувати щасливих дітей. Які не бачать агресії, які не про "закладки" думають, не міряються смартфонами, а займаються спортом, подорожують разом з батьками, посміхаються, всіма мовами.

- Чого ви більше за все сьогодні, в 21-му столітті, боїтеся?

- Боюся болю і несправедливості. І, звичайно, людської дурості. І агресії. Я багато чого боюся насправді. І чим більше я з цього лайна намагаюся якось вигребти, тим мені страшніше стає. Тому що будь-яка незгода з позицією призводить до того, що люди просто вимикають телевізор. І інформаційне поле незгодних настільки активне, що іноді починаєш сумніватися в людських головах. І головне, що я бачу, як з інформаційного поля активно витісняють добро, вічні життєві цінності (любов, інститут сім'ї), а це ж набагато важливіше за все інше. У нас сьогодні діти практично не спілкуються з батьками, батьків замінили смартфони. Ми ставимо завдання спілкування на вчителів - бідних, безправних, залежних. Усі адекватні, миролюбні, честолюбні, які не хочуть стикатися з агресією, не хочуть бути приниженими, ми просто хочемо їх звідси витіснити? Щоб швидше звільнити землю для продажу? Це наше завдання?

- Нещодавно Янукович на своїй прес-конференції сказав, що його розвели, як лоха.

- Мене теж.

112.ua

- Чи не відчуваєте ви себе лохом, якого вже багато років обводять навколо пальця, причому навколо одного і того самого?

- Пальці різні, але все одно обводять. Пальці змінюють. Нас усіх обводять, дурнів, у всеукраїнському масштабі, весь час зіштовхують один з одним, ось ці ляльководи, які вже всіх нас поділили на електоральні поля. Які просто чманіють, що, поки ми, ідіоти, б'ємо один одному морди і з'ясовуємо, яка мова є найправильнішою, яка віра найсправедливіша, хто з героїв дійсно герой, а хто не герой, вони просто крадуть, брешуть, домовляються. Ті, кого вони називають ворогами, вони з ними за рогом одразу ж обіймаються. Вони в публічному полі б'ють один одному морди, лаються, ми все це бачимо, продовжуємо наполегливо обирати і вважати їх національними лідерами.  

- Елітою.

- Елітою. Це ось еліта? Біда в тому, що я не розумію, як вона, еліта, може змінитися? Тому що люди, дійсно гідні бути елітою, підійти бояться - там смердить. Там нема чим дихати. Я чую від кількох хороших людей, які зайшли до Ради і сказали мені одне і те саме: "Я туди заходжу і наче в аурі ненависті. Я там бути не можу". Країну не можна побудувати на ненависті. Країна будується на любові, повазі до думки співрозмовника. На спробі миритися, домовлятися. Не можна інакше, якщо ми не хочемо знищити країну. Класну, багату, з крутими гарними людьми, працьовитими людьми, з природними ресурсами, з можливістю бути в центрі туристичного бізнесу. Один кулінарний бізнес у нас можна відкрити і прогодувати всю Європу. Ба більше, якби ми думали хоч трохи. Нам треба негайно відкривати масові курси китайської мови. І китайський бізнес сюди прийде тільки з поваги до того, що ми вчимо.

- Як справжній доктор ви і діагноз сьогодні поставили, і прописали таблетки. Але погано ви зробили, що не послухали мене і не пішли в президенти.

- Зате я живий, поки. 

- Прорвемося ми, все гаразд буде, чи ви не впевнені?

- Я – лікар. Коли метастази, шансів вилікуватися мало. Але лікуватися ж треба. Хоч діяти у правильному напрямі. Хоч лікаря собі знайти нормального. А вже метастази, вже не перша фаза. Вже потрібні радикальні методи. Вже досить цяцькатися з ними, вирізати треба. Але не тих, хто говорить інакше, а тих, хто бреше і краде. Їх треба вирізати і звільнятися. Допомагати нормальному, живому зростати. І, звичайно, діти. Діти, сім'я – це сенс країни. Іншого немає сенсу в країні.

- Дякую.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>