banner banner banner

З Росією можна торгувати, але не треба робити економічних дурниць

Віктор Бондар - народний депутат України. Співголова депутатської групи "Партія "Відродження". Член комітету з питань регламенту та організації роботи ВР. Закінчив Київський технічний університет "Київський політехнічний інститут". Кандидат юридичних наук. Екс-міністр транспорту та зв'язку України в уряді Юрія Єханурова. Був головою Дніпропетровської облдержадміністрації, а також директором організаційно-розпорядчого департаменту Державної митної служби. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Збирає фотографії нестандартних, жартівливих пам'ятників у різних містах світу. Колекціонує мініатюрні статуетки, захоплюється ІТ-технологіями. Одружений, виховує трьох синів і дочку

З Росією можна торгувати, але не треба робити економічних дурниць
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Віктор Бондар - народний депутат України. Співголова депутатської групи "Партія "Відродження". Член комітету з питань регламенту та організації роботи ВР. Закінчив Київський технічний університет "Київський політехнічний інститут". Кандидат юридичних наук. Екс-міністр транспорту та зв'язку України в уряді Юрія Єханурова. Був головою Дніпропетровської облдержадміністрації, а також директором організаційно-розпорядчого департаменту Державної митної служби. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Збирає фотографії нестандартних, жартівливих пам'ятників у різних містах світу. Колекціонує мініатюрні статуетки, захоплюється ІТ-технологіями. Одружений, виховує трьох синів і дочку

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях народний депутат України, лідер фракції "Відродження" Віктор Бондар.

Здрастуйте, Вікторе Васильовичу. Який був бюджет вашої виборчої кампанії в Києві і, взагалі, в усій Україні?

Бондар: Я не вникав у це питання, тому що у нас у партії у кожного своя роль, і кожний своє завдання виконував. За фінанси у нас відповідав Віталій Хомутиннік. Він у нас найбільш забезпечена людина всередині фракції і левову частку кампанії фінансував. По кожній області йшло окреме фінансування, і в кожній області були лідери кампанії, яку вони фінансували самостійно. Кампанія в кожній області коштувала, напевно, 5-10 млн грн. Це мінімум.

Новини за темою

- Мені казали, що у вас були домовленості з Коломойським і що Кернес з'явився у вас через Коломойського, і що гроші Коломойського якраз зіграли там велику роль. Ви будете спростовувати це?

- А чому не з Бараком Обамою? Я дуже часто їжджу до США, у мене багато там друзів. В Україні люблять відразу на всіх повісити ярлики, розповісти, де чиї люди.

- Людина, дуже близька до Коломойського, Святослав Олійник, раптом став частиною вашої виборчої кампанії. Ви теж дуже добре знаєте Коломойського?

- Ми дружимо, спілкуємося, у нас хороші особисті стосунки. Я був три роки головою Дніпропетровської ОДА. В області 9 олігархів загальноукраїнського масштабу мають свої підприємства. Тому я знаю всіх - і Коломойського, і Новінського, і Пінчука, й Ахметова. Коли я керував областю - в області був порядок, ми були гарантом стабільності в області: не було конфліктів, рейдерських захоплень, корпоративних протиріч. Це все цінувалося, і коли ми прийшли до того, що почали створювати свою партію, Коломойський сказав, що він готовий нам чимось допомагати. Але я сказав, що ми не хочемо ні від кого залежати, нам потрібно тільки, щоб нас пускали на телеканали, нам потрібно просто не заважати. Я особисто попросив Олійника, якого давно знаю, зайти в проект. Дніпропетровську потрібні яскраві ідентифіковані люди. Більшість людей у нашій партії, у тому числі і я, голосували за звільнення Тимошенко. Ми 20 лютого випихали Януковича з України, ми проголосували, щоб вивести війська і міліцію з Києва, ми не голосували 16 січня, забрали картки, бо були категорично проти тих законів, і через нас пішло ручне голосування. Не можна сказати, що ми - регіонали. У нас міцна команда - 12 тис. кандидатів по Україні - це промисловці, підприємці.

- Які мотиви були в Олійника не піти в "Укроп", а піти до вас?

- Слава дуже прагматична людина. Він любить більш конкретні проекти - інфраструктурні, промислові. У нас це стоїть на чолі всього, на чолі ідеології - у першу чергу, економіка, промисловість, розвиток інфраструктури, проектів, які дають зростання України з новою економічною політикою. А "Укроп" - це більше націонал-патріотична партія, яка використовує глибокі патріотичні моменти. Слава не любить, коли брешуть, а сьогодні більшість партій, на жаль, просто брешуть і просто людям забивають голови. Прапорами сьогодні вікна у школі не поміняти.

- Хто ще не бреше крім вас?

- Ми за те, щоб почати чесно відповідати людям, що відбувається, щоб чесно говорити, що країна - банкрут, що країна набрала 500 млрд гривень кредитів. Сьогодні й останні багато років людям забили голови прапорами, гаслами, обіцянками і т.д. Ми говоримо: "Давайте зупинимося".

- На цьому будуються всі передвиборчі кампанії. Ваша хіба чимось відрізнялася?

- Відрізнялася абсолютно. У першу чергу, на чолі всього повинна стояти економіка, виробництво, робочі місця. БПП не говорив про економіку, Яценюк взагалі перестав брати участь у виборах, тому що вони провалили всю економічну політику.

- Ви увійшли до фракції Партії регіонів у 2012-му році, у махровий розквіт їхньої деструктивної поведінки.

- Ні. Тоді ще Янукович був адекватний і був адекватний парламент. Це були перші парламентські вибори після приходу Януковича. Це ще була та фракція, яка могла виступати проти. На кожному засіданні фракції було 50-70 осіб, які кричали Азарову, Януковичу, що все йде у прірву, у глухий кут. Це була група наша, Тігіпка, людей, які були з бізнесу, підприємців, у тому числі і Звягільський. І коли Янукович прибіг, то саме ця група людей не побоялася, піднялося 52 руки, і сказали, що пора зупинятися. Він з жахом втік тоді із залу. А неадекват був уже, коли біля нього з'явився Саша Клименко, Арбузов, Захарченко. Вони його завели в глухий кут. Коли він прибрав ту команду, яка його підносила на п'єдестал, і отримав тільки найближче оточення, "родствене", він протиставив всіх проти себе всередині фракції. Усередині фракції у людей з'явилося проблем більше, ніж у тих, хто був в опозиції.

- Чим ви відрізняєтесь від "Опозиційного блоку"? Я думаю, що єдина відмінність між вами те, що ви вважаєте їх збитими вертольотчиками.

- Ми чітко визнаємо, що Росія - агресор, а вони - ні. Ми говоримо, що з Росією можна торгувати, але не треба робити економічних дурниць.

- Як можна торгувати з країною, з якою у нас йде війна?

- А ось ця проблема, яку всі бояться визнати - президент, прем'єр, що 40% експорту досі йде до Росії, що газ, корисні копалини, всякі, ми купуємо в Росії, що вся найбільша промисловість зав'язана на Росії. Вони всі роблять вигляд, що вони цього не знають - давайте обріжемо все.

- У нас з фашистською Німеччиною були дуже великі торговельні зв'язки, і ми їх гальмували до вересня, з 22 червня. Але ми їх загальмували під час війни.

- Безумовно, війна є, проблема з агресією є, проблема з тим, що вони окупували у нас територію - є, проблема з Кримом колосальна, але ми говоримо про те, що треба бути чесними. Коли президент говорить про те, що: "У мене нічого немає в Росії" - це не зовсім чесно. Коли він говорить, що ми не торгуємо з Росією, що ми повинні обрізати авіасполучення - ми робимо маленький показовий крок, щоб отримати собі політичні дивіденди. Якщо ми дійсно воюємо, то треба обрізати всі, перекривати експорт. Але тоді треба відповісти: а що робити з усією промисловістю в Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, яка зав'язана на Росію і досі туди поставляє щось? Приїжджають перші особи держави в західну Україну, б'ють себе в груди і кажуть: "Ми чисті націонал-патріоти, нічого спільного з Росією, все закрити, все перекрити". На виході отримали: авіасполучення обрізали - всі через Москву почали літати. Просто зробили подорожчання перельоту для людей. Зробили в Мінську великий транзитний аеропорт, який сьогодні перевантажений. Ми ж для людей своїх нічого цим не вирішили, нічого не виграли. Не так треба боротися. Треба приєднуватися до міжнародних санкцій, треба було вводити санкції нормально, адекватно, швидко. Треба було робити економічні програми заміщення експорту тощо. Зате уряд і президент грають сьогодні на електорат західної України і центральної. А сходом хтось буде займатися постійно? Наша партія каже, що ми чуємо схід, центр, південь України. Ми розуміємо західну Україну. Але ми говоримо, що є реальне життя. Треба вкладати гроші в імпортозаміщення, в експортне орієнтування на нові країни, треба вкладати шалені гроші в інфраструктуру й у виробництво. Треба виходити на нові ринки та отримувати нові економічні можливості для України, новий інвестиційний клімат. Зараз великі партії, фракції, ці великі ура-патріоти, знову втрачають східну Україну. І якщо ми хочемо, щоб там знову був сам проросійський "Опозиційний блок", те, що зараз відбувається, - так і робиться. На "Відродження"вішаються ярлики замість того, щоб спасибі сказати за те, що ми зібрали кращих людей, еліту суспільства, яка не дивиться в Росію, а дивиться на європейські цінності, яка каже, що треба зайнятися сьогодні зарплатами, пенсіями, виробництвом. Коли Росія стала агресором, цілюди стали проукраїнськими патріотами, вони фінансували армію тощо.

Новини за темою

- Члени вашої фракції на сьогоднішній день - це великі підприємці, які, перебуваючи в різних фракціях, захищали інтереси власного бізнесу. Нічим іншим до перебування у вашій групі вони не відзначилися.

- Зараз всі провладні парламентські фракції - вони бізнес знищують.

- Зараз основне завдання - відновлення державності, яка була Януковичем зруйнована і по вертикалях, і по горизонталях. Більшість членів вашої групи - це злісні прогульники. Це виходить не фракція, а якийсь привид. Виходить, що вони ВР вважають "відмазкою" від міліції.

- Ми не є сьогодні члени коаліції. Коаліція - 300 осіб. Для того, щоб прийняти якісь закони, потрібно 226. Якщо ви подивитеся, всі найважливіші закони, які приймались в історії цього парламенту, які потрібні були державі, наша група голосувала, практично 100% зі 100. Коли ми дивимося на порядок денний щоденний, і я приходжу на погоджувальну раду, то я завжди про це говорю спікеру - у вас 300 голосів де-юре. І кожен день ви не можете зібрати в парламенті 200 голосів своїх же партій, щоб вони щось проголосували. 100 законопроектів на день - а голосувати нема за що - ми змінюємо слово на слово, букву на букву. Нічого не змінюється по суті.

- Ви хочете сказати, що така велика група ваших людей прогулює роботу, тому що вона не бачить сенсу?

- Так. Який сенс приходити, якщо зі ста законопроектів жоден не вирішує державні питання.

- Чому ці люди не складуть мандати?

- Вони прийдуть і будуть голосувати, як тільки з'явиться реальний пакет реформ хоч по одній галузі.

- Є багато питань, які не проголосовані, бо не було кворуму.

- Є парламентська коаліція - 300 осіб. Розпускаємо парламент і отримаємо відповідь, як нас підтримають люди на наступних парламентських виборах. Я точно впевнений, що на наступних виборах ми отримаємо 10-15% по країні.

- У вас зараз у групі 22 людини. Хто ще може до вас прийти?

- До нас прийдуть позафракційні, з БПП, НФ.

- Які мотиви у людей крім грошей?

- Ми не даємо грошей. Ми беремо людей забезпечених і самодостатніх. Люди хочуть долучитися до політичної сили, яка має перспективу, яка має парламентське майбутнє. Вони не бачать майбутнього в тому, що відбувається. Вони не хочуть бути в братській могилі, у яку йде влада сьогодні, вони не хочуть брати участь у банкрутстві країни. Вони вимагають новий Податковий кодекс, вимагають передати бюджети на місця, щоб 50-60% податків залишалися там, де вони заробляються.

Новини за темою

- Ви плануєте, до якої кількості ваша група збільшиться?

- Я впевнений, що людей 30 буде найближчим часом, а до кінця року - 35-37 осіб. Якщо дати на відкуп і чекати, що вони самі, нарешті, щось народять, то ця країна приречена на загибель. Ми ще раз говоримо, що країну потрібно змінювати.

- У вас є питання?

- Якщо все так погано, то в цій країні ми щось хороше робимо? Ми - це група "Відрод-ження", люди, які створюють промисловість, люди, які думають, як заробити в країну валюту. Це позитивні люди, або на них треба тільки ярлики вішати?

- У вас є абсолютно різні люди, і, напевно, кілька з них цілком свідомі. Ви повинні дуже докладно подивитися, навіщо багато з них до вас прийшли.

Я дякую вам за те, що ви прийшли в ефір.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>