Якщо за якоюсь людиною 24 години стежити, то можна якийсь грішок знайти

ДМИТРО ЛІНЬКО - народний депутат України 8-го скликання. Член комітету ВР з питань транспорту. Командир батальйону "Свята Марія". Родом з Кропивницького. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Колишній міліціонер, також входив в добровольчий батальйон "Шахтарськ". Неодружений

Якщо за якоюсь людиною 24 години стежити, то можна якийсь грішок знайти
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

ДМИТРО ЛІНЬКО - народний депутат України 8-го скликання. Член комітету ВР з питань транспорту. Командир батальйону "Свята Марія". Родом з Кропивницького. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Колишній міліціонер, також входив в добровольчий батальйон "Шахтарськ". Неодружений

 

Влащенко: Сьогодні у нас в гостях народний депутат України від Радикальної партії Дмитро Лінько.

Добрий день, Дмитро. Чи була у вас розмова з главою вашої фракції, після виборів на семи ділянках, де у вас не було особливих "здобутків"?

Лінько: Був дуже серйозний розбір польотів, - змінили голову виконкому, і кількох голів обласних організацій. В області, за яку я відповідаю, виборів не було. Але, в принципі, я б не сказав, що результат поганий. Ми зробили серйозні висновки, але результат є і по Волині, і по Чернігову. Наша тактика ходити до людей дає свій результат. Просто дуже важко, при такій низькій явці, боротися з підкупом.

- Найвищий результат на виборах отримали БПП і "Батьківщина". Чи означає це, що проти Тимошенко можуть об'єднатися інші політичні сили? І якою буде позиція РП?

- БПП не отримав результату, як БПП. Це їхні кандидати, які йшли самовисуванцями - вони отримали. А, наприклад, кандидат від БПП в Чернігівській області отримав 0,5%. В них така тактика, як у Партії регіонів в останні їх часи - коли йшли самовисуванцями, тому що бренд партії додавав тільки мінусу. А щодо "Батьківщини", то ми бачимо, що Юлія Володимирівна політик, якого дуже важко потопити, але вже другі вибори підряд вона програє. І сьогодні є динаміка росту РП, незважаючи на той бруд, який на нас лили перед виборами в ВР, і який будуть лити перед можливими достроковими президентськими або парламентськими виборами.  

Новини за темою

- Чи будете ви, як і раніше, в союзі з "Батьківщиною"?

- А ми ніколи не були в союзі з "Батьківщиною". В нас є спільні інтереси і спільні вороги.

- У РП з АП сьогодні непрості відносини. Проти половини вашої фракції заведені кримінальні справи. Є чим вас чіпляти на гачок. Як ви себе почуваєте в цьому відношенні?

- Дуже некомфортно, коли постійно за тобою слідкують. Вони слідкують за всіма депутатами РП, і намагаються щось накопати. Це представники СБУ, прокуратури. В мене під домом місяця два, постійно, була машина. Вони слухають, я їх іноді здавав навіть в поліцію, коли вони сидять десь там в кафе, фотографують. Але всі наші кримінальні справи, - як тільки ми йдемо публічно боротися з якимось чиновником, він пише на нас заяву в міліцію або в прокуратуру, і за це порушують кримінальну справу. Нічого нового вони знайти не можуть, тому що ми не займаємося корупцією, не займаємося правопорушеннями. Безумовно, якщо за будь-якою людиною 24 години слідкувати, то можна якийсь грішок знайти.

Новини за темою

- Питання є до кожного політика, в тому числі і до вашого лідера. Ляшко ніколи не займався бізнесом. Але у нього є розкішний будинок, дорогі машини.

- Не його, а орендовані. Це все задекларовано.

- Навіть оплачувати ЖКГ такого будинку дуже складно. Тому питання є до всіх, а коли є питання, то дуже легко заводити кримінальні справи. Як ви збираєтеся виходити з цієї ситуації?

- Ми злочинів не вчиняємо: вони хочуть назбирати компромат. Те, що чіпляє людей. Коли ми говоримо про те, що Порошенко і його команда 54 млрд субсидій, фактично, крадуть з бюджету і передають відразу олігархам, і мають з цього долю, то людині, звичайній, дуже важко уявити, що таке 54 млрд.

- Які кримінальні справи щодо вас?

- По мені три кримінальні справи. Перша, це  в селі Коцюбинське ми люстрували сільського голову, який не давав атошникам землю, дерибанив її. Результатом стали затримання там через рік, і обшуки. Друга, це в рівненському райвідділку міліції, де ми шукали і знаходили бурштинову мафію в погонах, яка там сьогодні так само залишається. І третє - провадження по маріупольському суду, коли ми приїхали підтримувати людей, які, фактично, там сиділи два роки, і не відбувалося судових засідань. Ми вимагали від судді, щоб засідання відбулося, а він написав заяву, що ми його били.

- Чи не треба депутатам, в тому числі і вам, займатися своїми прямими обов'язками? Писати хороші закони, не допускати, щоб у ВР порушувався регламент, домагатися прийняття законів, які просто терміново потрібно приймати?

- Дійсно, те, про що висказали - найголовніше завдання депутата. Але ми не можемо ігнорувати звернення людей. Депутат - універсальна посада, бо зі всіма питаннями люди звертаються. У депутатів від опозиції немає інструментів, щоб впливати  в правовому полі на прокурора, який просто ігнорує звернення людей, або на сільського голову, який не дає землю атошникам. Я ні про що не шкодую, бо це заради нашої країни. Для того, щоб допомогти людям, чиновників потрібно ставити на місце.

- Може, вже потрібно починати заходити, все-таки, в правове русло. Може, потрібно знайти спосіб, не розпускаючи рук, зробити так, щоб чиновники боялися?

- Мені в ВР дуже хочеться бити регіоналів, коли вони заявляють якісь антиукраїнські речі, але ми ніколи собі цього не дозволяємо і проводимо ненасильницьке, мирне блокування.  Але в крайніх випадках це трапляється. На жаль, це наші реалії.

- Які основні причини розгулу криміналу?

- Йде реформа поліції. Вигнали, фактично, всіх старих оперів, які дійсно були корупціонерами, але в них була своя сітка інформаторів. Сьогодні в Києві викрадається величезна кількість автомобілів, тому що немає професіоналів, які могли би їх шукати. Криміналітет перестав боятися патрульну поліцію, тому що вони працюють по трохи інших правилах. І, безумовно, таким фактором є економічна криза. Коли народ зубожіє, це підвіщує рівень злочинності. Вихід з цього - підвищення економічного стану людей і підвищення соціальної свідомості людей. І, до речі, закон про зброю, який я зареєстрував, щоб дати можливість людям захищати себе, є цивілізованою нормою.

Новини за темою

-У нас на сході зосередження криміналу. Крім того, що там йдуть бойові дії, і кожен день гинуть люди, там наркотрафік, контрабанда, корупція на блокпостах. Хіба ці люди, які звідти приїжджають, не є однією з причин криміналу?

- Солдати можуть бути героями на війні, але їм дуже важко втриматися від спокуси грошей. Але звичайний солдат, який просто стоїть на посту, не отримує цих грошей. Все йде офіцерам. Солдати не приймають в цьому участь свідомо. З цього зиск мають офіцери, які можуть віддавати наказ пропустити ту чи іншу машину.

-Але чи згодні ви, що поки це існує, є люди, яким вигідно все це продовжувати?

- Ніякого зиску з війни, крім дестабілізації в Україні, немає. Ні для Росії, ні для України. Окремі люди можуть заробляти, але Україна, весь народ, втрачає. Росія сьогодні на весь світ намагається таким чином впливати: дестабілізація ситуації, якийсь конфлікт, і потім його вже якось вирішувати. Це такі методи дипломатичні, російські. Криміналітет не йде з АТО. Навіть та зброя, яка привозиться, вона і до цього була. Вона десь накопичується, але вона сьогодні не грає серйозного фактору. Можливо, ціни на чорному ринку впали на зброю. Вихід - легалізувати, щоб була зброя для самозахисту. 

- Який варіант ефективний і прийнятний для закінчення війни на сході?

- У РП є свій план, як нам виходити з цієї ситуації. Для цього нам потрібно усвідомити, що з Росією неможливо домовлятися. Мінські домовленості ми відкидаємо. Війна вже йде. Щоб подолати корупцію і контрабанду на першій лінії зіткнення, там потрібно ввести повну економічну блокаду. Тоді нема маніпуляцій кого пропускати, а кого ні. Для окупанта має бути якомога більше незручностей на нашій території. За всіма нормами міжнародного права відповідальність за народ, за окуповані території несе окупант. І безумовно, треба поставити питання про відновлення ядерної зброї. І за те, щоб ми від цього відмовилися, можливо, Європа і Захід дуже багато чого можуть віддати.

-Як це на ділі відновити, ядерну зброю?

- Чисто технічно для нас це можливо.  

-Чому так негативно пишуть про Савченко в нашій пресі? Як ви особисто до неї ставитеся?

- Це українська традиція - українці завжди люблять тільки мертвих героїв, а живих завжди скидають. Надія, дійсно, була і є героїчною персоною, але вона робить дуже багато помилок сьогодні. Я думав, що з часом це пройде. Те, що було, залишиться назавжди, але ті помилки і заяви сьогодні, фактично, робляться на шкоду Україні. Не можна завжди проходити тільки на одному героїзмі.

Новини за темою

- Ваше питання?

- Чи дійсно можна залякати журналістів і ЗМІ? Чи вплине на це вбивство Шеремета?

-У всіх людей різний характер, різний погляд на професію. Але сама ідея залякати весь журналістський цех нереальна.

Дякую, Дмитре.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>