Як кажуть в Одесі, "поки ми йшли в ЄС і НАТО, згорів сарай і догоряє хата"

Як кажуть в Одесі, "поки ми йшли в ЄС і НАТО, згорів сарай і догоряє хата"
112.ua

Вадим Рабінович

Народний депутат, голова партії "Опозиційна платформа - За життя"

У Світовому банку задоволені роботою з Уляною Супрун і розраховують на подальшу співпрацю з її командою. Про це сказано в заяві віце-президента відомства Мюллера. Як ви бачите всю цю історію?

- Якщо хтось із вас повірив, що Супрун сьогодні знімають з роботи, то повірте мені, нас знову тупо розводять. Ніхто не буде знімати її з роботи. Вони спеціально зробили цю історію, суди в них у руках. Якщо вони ухвалили таке рішення за судом, це для того, щоб здійняти хвилю, спробувати в зал винести її та проголосувати, як за міністра. Я вражений тим, що відбувається. Я не кажу вже скільки питань до диплома цієї Супрун, громадянства, до програми закупівлі ліків, до звіту Рахункової палати про розкрадання. За законом України людина не може бути виконувачем обов'язків. Але сьогодні всі посольства кажуть, що це найкращий міністр, діаспора виступає. Але ви ж у своїх країнах за порушення закону до в'язниці садите, а в нашій це вам вигідно для чогось? Не можна так нахабно попирати, не можна так нахабно ставати на голову, вважаючи, що Україна - це вже якась колонія. Кожен українець знає компетентність Супрун, якщо він один раз зайшов до лікарні. Виїхали в нас 72% середнього і молодшого медичного персоналу. Тобто на моїх очах знищують медицину України спеціально? Коли намагаються зняти цього недоміністра одразу всі посольства... вони також захищали і Яресько, Гонтарєву, кращого банкіра світу. Гонтарєва тепер у Лондоні, Яресько в Тунісі, а ми винні божевільні гроші. Нехай вони дають поради собі, беруть Супрун і поставлять її міністром охорони здоров'я там, у себе.

- Є інша думка. Про те, що пані Супрун вдалося побороти корупцію на закупівлях ліків, і, можливо, тому є певний такий захист, що це людина не із системи, і тому їй довіряють цю посаду.

- Рахункова палата України оприлюднила факти: Світовий банк дав на вигідних умовах МОЗ України 215 мільйонів доларів. До регіонів відправлено 52, а решта 45 відправлено на семінари, тренінги, організаційні процедури, зарплати активістам при МОЗ, і навіть на листівки привітання з Днем медика. Рахункова палата України показує об'єктивні цифри, що там фантастичні розкрадання. У нас вже були Саакашвілі, Квіташвілі, Згуладзе, Абромавічус, Деканоїдзе. Кожен з них був кращим, генієм, за кожним з них Захід стояв стіною. Можна мені пояснити один раз чому? Чому можна нахабно в нашій країні порушувати закони? Вони так голосують у парламенті, дев'ятьма своїми кінцівками, так само вони тримають міністра, і ми маємо це терпіти? Чому? Тому що ми папуаси, чи що?

- У чому тут головний сенс?

- Тепер її внесуть до залу для голосування. Зал би в житті не проголосував, а тепер на хвилі цієї ейфорії вони спробують її протягнути, вони не мають іншого варіанту.

- Ви думаєте, що до рішення суду не було б можливості проголосувати і призначити її міністром? Чому?

- Тому що всі в залі розуміли, розуміють, що 99% людей у нашій країні дають оцінку Супрун зовсім нижче плінтуса. Тому підтримка Супрун може призвести до дуже значних втрат. Я думаю, що в залі дуже мало знайшлося б людей, а тепер ейфорія - ми за все голосуємо.

- Але якщо такий антирейтинг у пані Супрун, як ви кажете, тоді чому ми чуємо таку підтримку з боку президента, прем'єр-міністра, спікера парламенту?

- Президент, спікер парламенту не підтримка народу. Вони її всі ставили.

- Навіщо брати на себе такий політичний удар, якщо вони знають, що в неї такий антирейтинг?

- А їх ніхто не запитує. Вони управляються зовсім з іншого світу. Зверніть увагу – ми не допустимо російських спостерігачів. Проголосували. Уранці Волкер каже: "Треба допустити". Усі одразу сіли. Папуаси. Якщо ви любите Україну, ви, навпаки, мали сказати іноземним послам: "Ми самі розберемося, хто в нас міністр охорони здоров'я. Чи ви бачили, щоб ми з вами обговорювали питання, наприклад, гарного міністра охорони здоров'я поставили в Америці чи Китаї? Тому, люди, не думайте, що ми збагрили Супрун, це задумка, навпаки, з тим, щоб її посилити і залишити. Тому нам ще треба буде поборотися. Але Супрун тут не приживеться, це я вам обіцяю.

- Питання в тому, що суд призначив дату розгляду клопотання про скасування відсторонення Супрун на 11 лютого. Що дадуть ці рішення суду?

- Уже п'ять років майже в нашій країні не працює Конституція, не працюють суди. Цього тижня було рішення суду, що все майно Захарченка, колишнього міністра МВС, звільнити від арешту і передати йому. А що ж ви робили п'ять років, що ж ви нам розповідали? А ви розповідали, що це головні злочинці, що вони винні, а сьогодні ви навіть вже барахло віддаєте. Тоді ви всі брехали, отже? Над нами поставили такий експеримент, розвели, як лохів, як Янукович говорив. Але він сам себе розвів. Треба було не боятися, а боротися за свою країну. А ось щодо нас, то дуже багато людей повірили. Особливо за першої Революції це було. Я звертаюся до всіх українців: подумайте головою, підійдіть до холодильника. Є тільки один рецепт розібратися в ситуації. Тільки-но ви почули, що ми добре живемо, що міністри добре працюють, підійдіть до холодильника, відчиніть його, порахуйте в себе в кишені й дайте оцінку тому, що відбувається. Вони нас не просто дурять, вони хочуть, щоб ми, обкрадені, обгиджені, кричали "Ура" і говорили "Слава". Чому? Тому, що ви нас позбавили елементарних речей? До якої Європи вони йдуть? Зробіть Європу у власній країні. Чому ви весь час кудись йдете? Зупиніться на 5 хвилин, побудуйте щось. Вони п'ять років кудись йшли. Сьогодні дійшли до НАТО, яке їх не бере. Чому тільки до НАТО? Давайте, як у "Зоряних війнах", до якоїсь імперії. П'ять років ви не могли проголосувати, а тепер вас прорвало?

- Питання у своєчасності дійсно цього рішення. Щоб завершити тему Супрун, я б хотів запитати про ризики. Є така історія. Препарати на суму 633 млн гривень, які закупили на кошти держбюджету, не можуть відправити до медустанов. МОЗ пояснює, що розподіл препаратів відбувається за підписом в. о. міністра, а також є великий ризик зриву закупівельного процесу 2019 року. Про що йдеться?

- Це все другорядне, а головне полягає в такому: некомпетентні, тупі, ще вважають себе месіями, і захопили в нас раптом цілі галузі. Чому ми не віримо у власний народ? А навіщо ви тоді до влади приходите? Ви прийшли до влади, щоб потім одних іноземців сюди понавозити, пройдисвітів з усього світу? Тоді скажіть у передвиборчій кампанії, що я не вірю у свій український народ, що нами повинні правити пани, з якоїсь... у всіх галузях, які хоч якось розвиваються, сидять іноземці. Чому? Ми що, тупі? Навпаки, українців завжди вважали найспритнішими.

- Розумні, звичайно. Питання в тому, що ця людина не в системі, і тому вона не буде красти. Поборе корупцію, яка вже там склалася роками.

- Прийдіть додому, відчиніть холодильник. Скажете: "Ні, напевно вони все-таки крадуть". Суми, які крадуть ці залетілі паразити, непорівнянні з нашим розумінням. Вони всі несамостійні та кимось привезені люди, для того щоб розводити людей. Я пам'ятаю технократа Абромавічуса, який спиляв 20 га лісу і тепер ходить тут розповідає, як правильно жити. Є така чудова людина В'ятрович, вони разом із Супрун весь час ходять. Я зачитаю вам В'ятровича: "Відсторонення Супрун від обов'язків МОЗ — це зовнішня агресія з боку Росії". Жодної логіки в цьому немає. Нас захопили брехливі, тупі, божевільні. Я прошу: коли ви прийдете до виборчих дільниць, згадайте про Супрун, згадайте про російську агресію в особі її зняття, згадайте ваш холодильник і один раз проголосуйте самі за себе, за майбутнє своїх дітей. Один раз можна цю плутанину перервати?

- Ви дивилися прес-конференцію Януковича, навіщо Янукович вийшов? Президент-утікач, що він хотів сказати?

- Я навіть не знаю, як вам без мату сказати це все. На відміну від усіх, кого ви сьогодні бачите, я ніколи в житті не був у політиці. Я не був у Януковича, у Ющенка, тому що я вважаю, що це не моя робота. Цим повинні професійні політики займатися. Коли я побачив, на що вони перетворюють мою країну, я пішов у політику, щоб себе в це вкласти. У мене немає жодного давнього бекграунду з ними. Тому я спокійно вам скажу: вважаю, що Янукович був повалений незаконно. Але тим, що він утік, до кінця днів ганьбою він покрив себе. Йому треба було загинути в Києві. Якщо ти президент, якщо ти мужня людина – загинь. Не хочеш - залишся в Донецьку. Але ти не міг залишити свою країну. Для мене той табір, який Янукович будував з країни, – таке саме лайно, як і ось ці будують. Тільки ще гірше, тупіше тощо. Чого він попхався на це інтерв'ю? Звідки я знаю? Може, йому нудно стало, може, йому сказали. Я послухав його, що він ходить Ростовом, що йому тиснуть руки - усе чудово. Мене більше зацікавив замах на чинних політиків і членів моєї партії. Я написав сьогодні депутатський запит щодо Медведчука, тому що він сказав, що там готують замах. Як цікаво: Медведчук каже на з'їзді про свій план миру на Донбасі, одразу порушують кримінальну справу за те, що людина пропонує мирний план. Обговорюйте його, запропонуйте свій. Давайте розстрілювати людей узагалі за те, що вони думають. Що відбувається в державі? Це що, патріотизм? Ми з юристами вчора обговорювали. Не просто немає приводу, але яка їм різниця, просто покричати перед виборами. У НАТО покричати, ще кудись. Чого вони нас п'ять років не могли до НАТО привести? До Європи можна було за п'ять років нас довести хоча б. Як Мойсей, будуть 40 років водити? Так вони ж не боги, а це не пустеля. Якщо ви за п'ять років нікуди нас не привели, може, ви відійть у сторону і дайте піти іншим людям? У тих хоч манна з неба падала, а нам самим треба добувати їжу. А як її добувати, якщо вони вичавлюють усе під корінь? Вони, як сарана, вижирають свою країну. Економіка, яку вони ведуть... враження таке, що завтра не буде взагалі, воно їм не потрібно.

- Чи розібралися з тим запитом, про який ви сказали, на замах…

- Я дав запит, тому що вважаю, що у світлі того, що відбувається, наші силовики мають серйозно поставитися до інформації, від якого б джерела вона не виходила. Після опублікування цих матеріалів вони несуть і моральну, і державну відповідальність за те, що відбувається. Нехай тепер думають, як виходити з цієї ситуації.

- А була відповідь якась?

- Так швидко у нас не відповідають. У нас навіть читати так швидко не вміють.

- Давайте далі говорити про те, що відбувалося сьогодні у ВР. Отже, Україна стане повноцінним членом ЄС і НАТО, і зміни до Конституції — тільки перший крок, наголосив спікер парламенту Андрій Парубій після голосування за зміни до Конституції. 335 народних депутатів проголосували.

- Програма моєї партії має на увазі позаблоковий статус. Ми говоримо про те, що Україна має стати нейтральною незалежною країною. Тому я не міг голосувати за НАТО. Сьогодні ми вибрали з вами європейський курс і побачили, як країна змінилася. На трасі Київ - Одеса виставили поліцейських охороняти велику яму, тому що туди потрапляли машини весь час. Так ось це і є ваш європейський курс? Можна яму спочатку залатати, а потім йти до Європи? Можна міст підремонтувати, який втомився? Можна хоч щось побудувати в країні та не продавати найбільше військове підприємство "Дніпровський завод" за вартістю автівки "Мерседес"? Можна зупинитися в цій вакханалії розграбування? А потім підемо до Європи або куди-небудь. Перед виборами стали промивати мізки. Любі українці, тримайтеся. Тільки-но ви бачите, що на вас починає телевізор впливати і ви хочете залишити нинішню владу, одразу хутчіше до холодильника. Дивіться краще якісь серіали. Тому що постійно я чую, що ми краще живемо, зарплати якісь захмарні в нас стали. Про кого вони кажуть? У нас уся країна стала винахідниками – винаходять способи для можливості вижити. Кожен знає, що я кажу правду, що вони завели нас у глухий кут, що вони вигнали мільйони людей за кордон. Наведіть мені хоч один аргумент, для чого ми їх маємо залишати ще на п'ять років? Щоб до НАТО? Так вас до НАТО не беруть. Голосуйте одразу до зоряної імперії. І ті, і інші вас не беруть. Ви до Європи хочете? Та з голою дупою не беруть до Європи. Треба спочатку в себе побудувати європейське життя. Треба дати людям жити тут, в Україні, як у Європі. Вони хочуть, щоб ми голі, босі, пішли до Європи? Яким чином ми туди підемо? Що ми там будемо робити? Пити каву у Відні? А кава там коштує місячну зарплату українця. По борделях будемо там бігати, туалети прибирати? Польську економіку піднімати? Чехію піднімати?

- А якщо це рішення — це такий магічний поштовх для того, щоб з'явилися гарні дороги, і для того, щоб пенсії були нормальні та зарплати. Мета десь там є, треба туди йти. Те, що має передувати.

- Протягом 4,5 років можна було мотивацію знайти дорогу заштопати? Це єдина влада, яка взагалі нічого не робить. І краще за них нікого немає. Яценюк виступав – краще за нього нікого немає. Гройсман – це взагалі. Група Кашпіровських. Убили пенсіонерів, людей, які працювали у своїй країні, віддали життя, здоров'я. А сьогодні їм сказали: ви нікому не потрібні. Чому нас прирікають на вимирання? Зате ми йдемо до НАТО. Так краще не йдіть до НАТО, поверніть по 8 долар, давайте поміняємо НАТО на долар по 8. А якщо не виходить ні те, ні інше? Долар вони обвалили, Гонтарєва поїхала до Лондона, а до НАТО ми йдемо. Ходжу Насреддіна покликали і запитали, чи зможе він навчити ішака розмовляти протягом п'яти років. Він сказав "звичайно". А як ти це зможеш? Та протягом п'яти років або ішак здохне, або хан помре. Тож вони можуть розповідати все, що завгодно, але через п'ять років їх духу тут не буде – економіка не протримається при них п'ять років. Вчора було авторитетна заява Світового банку, який сказав, що при цьому управлінні нам треба сто років, щоб наздогнати Німеччину і 50 - Польщу, якщо вони не будуть розвиватися. Мойсей 40 років водив, вони хочуть 50 нас водити?

- Починали з того, що Світовий банк задоволений роботою Уляни Супрун.

- А це зіставні речі. Вони повністю задоволені роботою Уляни Супрун, Яресько, вони всіма задоволені. Усі вони правильно роблять, вони нас загнали в глухий кут, в економічне рабство. Яресько зробила взагалі страшну річ, накинувши зашморг на економіку України. Якщо ми будемо розвиватися, то маємо платити відсотки на відсотки.

- Але ж єдність є - 335.

- У нас так виходить перед виборами, що в кого гроші, у того і єдність. Любі українці, не хвилюйтеся. Я думаю, що ми все це, від Уляни Супрун до всяких дурниць, переголосуємо. Не треба, наприклад, Дніпропетровську область оголошувати Січеславською тільки тому, що вам це спало на думку. Я не проти цього, але чому ви не запитаєте в людей, які там живуть? Запитайте в людей, які там живуть, як вони хочуть називатися.

- Чому так не зробили?

- Та плювали вони на людей. Яка їм різниця. Вони становлять 0,5% країни та ухвалюють рішення, які не підтримуються. На референдум вони зобов'язані виносити такі питання в нормальній країні. Вони крадуть у нас майбутнє, тому що немає майбутнього там, де тебе не беруть. Немає майбутнього в злиднях у цій Європі. Ми або побудуємо Європу тут, або будемо весь час у злиднях. А розповідати нам, що ми голі, босі, підемо до Європи, – це брехня № 1. Це вседержавний МММ.

- Одне уточнення. Парламент скерував до Конституційного суду законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Після цього тільки народні депутати голосуватимуть.

- Але можна ж було запитати в людей? Може, вони захочуть називатися "Квітуча конвалія". Чи мають люди хоч якісь права? Скільки людей з Дніпра голосували за це? Я бачив, що мер Дніпра сказав, що тільки придурки могли це зробити, і я з ним солідарний.

- Він проти. Він сказав: Це не парламент, а клуб політичних самогубців. Це він написав у ФБ.

- Молодець Філатов, правильно сказав. Я вважаю, що дніпропетровці — розумні люди і жодного голосу не віддадуть тим, хто голосував проти їхньої волі, не порадившись із ними.

- Пленарний тиждень починався з того, що фракція Радикальної партії заблокувала трибуну і сказала про те, що треба мораторій на тарифи і треба звільнення голови "Нафтогазу" пана Коболєва. Сьогодні якось домовилися. Але лунали й інші думки. А що вам заважає проголосувати ці всі речі, а вже потім вносити зміни до Конституції? Якщо фракції, які позиціонують себе як опозиційні, на це не пішли, а одразу погодилися голосувати за зміни до Конституції, як це в принципі може співіснувати між собою?

- Я три роки тому підходив до лідерів різних фракцій і говорив: давайте заблокуємо трибуну з одним питанням - тарифи. Тому те, що відбувається, – це неможливо. За 4,5 роки можна було заблокувати? Вони ж з будь-якого приводу це роблять. Ви бачили на порядку денному хоч одне питання, що поліпшує життя людини в нашій країні? В Одесі кажуть: "поки ми йшли до ЄС і НАТО, згорів сарай і догоряє хата". Дуже важливо, щоб ми не прийшли до НАТО, залишивши в себе одне спалене поле. Я розумію, що в них є куди їхати, у них вілли за кордоном. Але я щиро не розумію, чому Україною керують або заїжджі гастролери, або ті, хто все одно не планує жити в Україні. У мене дитина навчається в українській школі, я живу в Україні. Я хочу жити в Україні, вкладатися в Україну. Ми приречені на ось це нещастя? Чому ви вважаєте, що ми на них приречені? Ми не можемо, не маємо права - 8-9 разів на день підходьте до холодильника. Ми не можемо більше їх обирати. Якщо ми знову оберемо те саме, тих самих осіб, які протягом багатьох років керували країною, то немає про що розмовляти.

- Ви за зміну виборчих правил, за голосування за виборчий кодекс? Можливо, ви маєте інформацію, чи буде він проголосований?

- Я для себе сьогодні виробив такий алгоритм дій. Це такі наперсткари і пройдисвіти, що все, що вони пропонують, навіть якщо це здається гарним, – тут обов'язково підступ, обман і шахрайство. Я не буду голосувати за жоден закон, який ця влада буде подавати. Я знаю вже ціну того, що відбувається. Отямтеся від ейфорії від того, що ви йдете до НАТО, і поставте собі просте людське запитання: мене до НАТО ніхто не бере. НАТО повідомило, що ми їм не потрібні в осяжні якісь роки. Всім хочеться жити в Європі, у великому, що захищає тебе... я теж "за". Але ось у селі прийшов хлопець свататися – дівчина йому гарбуза. Він пішов. Уранці знову прийшов – знову гарбуз. Скільки це може тривати? 4 роки ми стукаємо в НАТО. До Європи не можна потрапити – просто перенестися. Прокинулися – і раз, у Європі. Європа – це відсутність крадіжки на всіх рівнях держави. Європа – це суд, який тебе буде захищати. Європа – це гарантована не вкрадена в банку пенсія. Це банки, які не крадуть твоїх грошей. Це купа всього. Тож яка проблема у вас зробити Європу в себе? Навіщо вам та Європа? Давайте все це зробимо. Давайте пенсії не будемо красти, не будемо брехати перед виборами, не будемо голосувати сімома пальцями. Давайте не будемо брати міністрів-недоумків. Це ж легко все робиться. Може, я помиляюся, може, у кожних містах сьогодні будівництва, мости, заводи. Але якщо ви 4,5 роки тільки співаєте, крадете, розкрадаєте до кінця державу, нічого не будуєте, то чи є право в народу вас змінити? Є. А розум є? Ось це треба взяти в руки. Тому я знайшов оптимальний варіант: кожен українець має двічі-тричі на день підійти до свого холодильника, відчинити його, подивитися і сказати: ось це ось за цієї влади? Зачинити його і пам'ятати. Або є такі липучки, наклейте їх: "Я за них голосувати більше не буду. Мій холодильник не задоволений". Решта все брехня і від лукавого.

- Президент Петро Порошенко сказав, що в найближчі п'ять років Україна зможе отримати план дій щодо членства в НАТО. Якщо вдасться отримати такий план, то, можливо, це зможе наблизити Україну, в тому числі, в НАТО?

- Мені здається, що коли вони зрозуміли, що план походу до Європи і НАТО буксує, то Супрун запропонувала марихуану легалізувати. Це одне балансує інше. Навіщо п'ять років? Як нам цей рік прожити? Ви збираєтеся нам учотирнадцяте підвищити тарифи і говорите, що ми отримаємо план дій. А план цей будуть втілювати 15 осіб у країні, які залишилися? Українці мруть, як мухи. Молодь їде. Людей похилого віку вбивають. Вони і хочуть залишити в країні мільйон людей, і землю продати. Це все їхні плани. За банківськими рахунками не схоже, що вони зовсім тупі. Але вони нічого не пропонують країні. Люди готові терпіти злидні, якщо ви їм поясните, що ми маємо два роки потерпіти, і наша дитина стане професором. А вони нам кажуть: терпіть, тому що, можливо, вас візьмуть до НАТО, а ми ще не нажралися. Ось у принципі й уся логіка цієї влади. І ми приречені на це нещастя? Країна, яка в 1990 році була 9-ю у світі з виробництва, за всіма параметрами, сьогодні продає найбільший військовий завод, що випускає радіолокаційні системи, за вартістю "Мерседеса". Дебіли всі. І ми дивимося на це.

- Віктор Ющенко говорив про те, що "коли я кажу про політику нашого зближення в 2005-2007 роках, то уявіть, якби ми на початку 2008 року разом з Грузією отримали асоційоване членство в НАТО". Він упевнений, що драматичних подій у Грузії 2008 року не було б. Ми б сьогодні мали цілісну Україну з Кримом, не було б війни на Донбасі. Ви не вважаєте, що, можливо, позаблоковий статус не дає нам якихось гарантій?

- У нас уже був Будапештський меморандум. Я не вважаю, що він менше давав нам підстав сподіватися на когось. Сподіватися треба на себе в цьому світі. Ласкаве теля двох маток смокче. А ви поки на обидві сторони тільки втрачаєте. Всі війни світу відбувалися за ринки збуту, тому що ти щось повинен робити і щось продавати. Вони торгують сьогодні в балансі мільярда мінуса. Це ж все треба покривати. Нам треба зрозуміти три прості речі. Це не наші володарі. Це менеджери, яких ми з вами найняли на управління нашим спільним господарством. Менеджери виявилися тупими, злодійкуватими. Менеджери погано впоралися із завданням. Але жодної проблеми немає, їх треба прибрати від годівниці і посадити потім. Якщо ми залишимо тих, хто крав, ми самі знаємо результат. Друге - економіка не почне розвиватися просто від того, підемо ми до НАТО чи не підемо. Нам треба зрозуміти, що ми живемо в 21 столітті, що ми можемо розвивати. Я говорив, що ми повинні розвивати те, в чому ми можемо бути сильними. Нам не треба тепер машину винаходити (зробити "Запорожець" краще за "Мерседес") – довго буде. У нас є земля. Давайте будувати великі агропромислові комплекси. У нас є чудова молодь, яка сьогодні заповнює чужі фірми. Білорусь сьогодні в себе знімає податки з тих, хто інвестує в хайтеківську діяльність. І банківська система. Чому мене сьогодні дратує їхнє рішення щодо НАТО? З однієї причини: коли ми нейтральні та в середині, ми стаємо містком торгівлі між Заходом і Сходом. Вони все одно будуть торгувати мільярдами, так нехай вони через нас торгують. На жаль, одразу, після приходу до влади, ми маємо скасувати все, що понаухвалювали. Друге - ми маємо сісти з міжнародними організаціями і сказати їм, що так не буває: ви обтяжили кожного українця, ще ненародженого. Тому що ви давали гроші злодіям. Ви не перевіряли, куди йшли гроші. Ви весь час розповідаєте, що ми форпост демократії у світі. Спишіть нам ті борги, які ви списували країнам, що воювали. Польща не воювала, але їй дали 84 мільярди. А ми з вами такі герої, що нам по два дають, а три забирають.

- Польща - країна ЄС.

- До того, як вона стала в ЄС, їй дали піднятися. Тому що вони не беруть до ЄС жебраків, відсталі країни. Вони знають, що вони роблять. Так от, з Україною треба перестати гратися. Нам не потрібні поради МВФ, який обкрадає нашу країну. Нам не потрібні надіслані козачки, які потім тікають і знущаються над нами з Лондона, Тунісу тощо. Нам треба повернутися до розумного нормального управління. Повернутися до того, що гривню треба зміцнювати, не криками, а реальним наповненням промисловим виробництвом. Треба зрозуміти, в чому ми можемо ще сьогодні бути сильними. Зняти податки з молоді, яка сьогодні працює в хайтек. Треба дати два роки, щоб малому і середньому бізнесу піднятися. Це мізерні суми щодо бюджету і вдесятеро мізерні щодо того, що вони крадуть.

- Я хотів би запитати про історію зі спостерігачами ОБСЄ. Сьогодні чергове рішення ВР щодо цього. Як ви ставитеся до такої ініціативи?

- Та вже скасували все. Сьогодні Волкер зранку їм сказав, що зобов'язані допустити.

- Так ухвалили ж рішення.

- Та це до одного місця. Допустять вони всіх. Американці сьогодні — їхні головні союзники, і вони кажуть, що треба допустити. Ми були твердими і кажемо "Ні". Чи багато разів вони були твердими щодо американців? Я такого не пам'ятаю. Тому або узгоджені дії, але такого тут не було, я думаю, або все повернеться. А що ми збираємося приховувати? Або ж планують вибори підтасовувати? У чому проблема. Для мене це питання не є принциповим.

- Щоб не допустити спостерігачів з боку РФ – такого не може бути?

- Я так не сказав. Я б на їхньому місці не їхав, тому що потім на них навішають усе що хочеш. Але за законом це правильно. Вони ж хочуть поменше взагалі спостерігачів. У нас роблять такий стиль керування системою, за якої сильний політик перемагає, незважаючи на думку електорату. І це найстрашніше в нашій країні, що в день виборів починають перемагати зовсім не ті. Готують це соціологічними службами, тому єдина соціологічна служба — це ваш холодильник. Якщо за час правління цією владою у вашому холодильнику стало красивіше, більше і надійніше, голосуйте за них знову. А якщо ні, то або ми божевільні, або ми за них голосувати не будемо. 

- З приводу кандидатів. Безпрецедентно велика кількість. З чим це пов'язане?

- Я ніколи не думав, що якась така магія цього крісла. Я розмовляв з людьми, у яких рейтинг коливається від 0 до 0,1%. І вони настільки впевнені, що будуть президентами, віщають якусь єресь. Гетьманізація країни триває. Нічого страшного немає. Я в себе це бачив у партії, коли всілякі молоді дарування через три дні вважають, що вони знають усе. Я на ці бредні вже не звертаю уваги. Для мене випадок з Мураєвим найболючіший, тому що ми на нього дуже розраховували, і якби він трошки почекав, то ми б його просували набагато сильніше. Він учора розповідав про те, як він урятував країну, тому що якби він не пішов, то Бойко б вийшов у другий тур і точно б програв Порошенку. Він вийшов від нас, щоб послабити Бойка, який спеціально виходив у другий тур, щоб програти там Порошенку. А якщо Бойко тепер узагалі не вийде в другий тур, і там будуть Порошенко з Тимошенко, то ми на Тимошенко будемо працювати? У нього дійсно є 0,5%, і у них зовсім інший комплекс щодо нього – симпатичний, в окулярах. А те, що в окулярах розповідає ахінею натуральну, нікого не цікавить. Але тепер це все минає. Усі від нього втекли, залишився він і його колишня дружина. Ми щоразу йдемо до виборчих дільниць і голосуємо за божевільний дім. Любі українці, тільки-но ви подивилися якусь передачу, особливо по каналах Ганапольського або ще когось, – голову в холодильник. Подивитися, остудити себе і тоді вже йти на вибори. Не дайте себе ошукати ще раз.

- Чи треба читати програми, перед тим як йти на виборчі дільниці?

- У програмі можна написати що завгодно. Читайте – це важлива річ. Але я б простіше підходив до цього питання. Всі люди обіцяють мир. Давайте я оберу тих, хто обіцяє мир. З тих, хто обіцяє, давайте подивимося, хто це може зробити. Наприклад, Мураєв каже, що він принесе мир. Який мир ти принесеш? Тебе до Росії вже не пускають. Якими інструментами ти його принесеш? Тобто він не може принести мир, як не можуть принести мир другий, третій, четвертий. Якщо у вас є можливості принести мир, розкажіть як. Ми розповідаємо, наприклад, як ми хочемо принести мир. Дуже багато людей уже приєднуються. Ми хочемо знизити тарифи. Їду трасою – "вдвічі, вчетверо, увосьмеро". Відберіть у сторону людей, які планують знизити тарифи, і подивіться, яким чином вони збираються це зробити. Ми говоримо дуже просто, що вас дурять щодня. Ми порвали свої зв'язки, знищили свої ринки, знищили ринок торгівлі з Росією. Я читаю: обіг зовнішньої торгівлі між Україною і Росією в 2018 році становив 14, 98 мільярдів доларів, що майже на два мільярди більше, ніж торік. Ви повністю розірвали торгівлю з Росією, злізли з енергетичної голки, через це повісили на нас неймовірні тарифи і знову все купуєте в Росії за тією самою ціною, тільки дорогою з'явилися якісь посередники: зі Словаччини, Словенії. Те саме російське вугілля, той самий російський газ - і ми за це платимо. Так може, хтось із нас трошки не в собі? Може, викинемо посередників цих і повернемося до старої ціни на газ? Ось усе, що ми пропонуємо. Коли ми повернемося до старої ціни на газ, це тієї самої миті знизить ціну. Ми повернемося до того, що надра, які є, вони наші сьогодні. І припиніть їх змішувати з чужим газом. Ось наш інструмент. У вас є такий інструмент? Будь ласка, застосовуйте. Тимошенко каже, що вона знизить тариф. А завдяки чому? Поплачеш біля Кремлівської стіни?

- Багато хто сьогодні обіцяє. А механізм відповідальності за те, що ти не виконав і не зробив, має бути чи ні?

- Я подав законопроект про кримінальну відповідальність за невиконання передвиборчих обіцянок. Нехай вони його ухвалять, і жодної проблеми немає. У мене є маса законопроектів, і вони всі не вимагають бюджетних асигнувань. Я запропонував запровадити кримінальну відповідальність за кнопкодавство. Нехай голосують, як хочуть, – угорі фіксація камер. Але закон не ухвалили. Ви ж на очах у всього народу знищуєте довіру до вищого органу державної влади. Ми ж ще парламентсько-президентська республіка. Нічого страшного не сталося. Ми помилилися на минулих виборах. Ми допустили до влади тих, хто не може керувати країною. Ми наше спільне наше господарство віддали менеджерам, які не в змозі управляти. Наші завдання – прибрати цих менеджерів від управління, передати це до рук інших, тимчасових менеджерів, які налагодять хоча б те, що є, і повернуться до того долара, до тієї економіки, яка була. Для цього потрібен один рік, і протягом одного року ухвалять закони, знизять тарифи. І за цей час провести референдум щодо Конституції. Щоб не шайка якась вирішувала, як це робити, а в народу запитайте, як жителі хочуть назвати своє місто, область. Розмовляйте з народом. А вони приходили туди всі зморщені, а тепер пики ні в що не влазять.

- У МВС кажуть, що агітатори-шахраї можуть забрати квартиру або землю. Пояснюють, що під виглядом агітаторів від когось з кандидатів шахраї можуть пропонувати нагороду за голос на користь цього кандидата. А як гарантію голосування саме на користь цього кандидата можуть вимагати персональні дані. Шахраї також можуть попросити поставити свій підпис під якимось документом і, заволодівши персональними даними, переоформити нерухомість на третіх осіб. Можливо, знаєте про якісь такі випадки, що агітатори вже ходять і про щось там запитують? Як на все це реагувати?

- Ніхто не може заборонити агітувати за когось. У нас, на жаль, іноді це переростає в інше. Тому повідомляйте сьогодні на відкриті лінії МВС, нам повідомляйте, коли вам пропонують вас підкупити. Давайте хоч одні вибори спробуємо зробити чесними. А з іншого боку, коли ви прийдете на виборчі дільниці та будете бачити, що там коїться, не вважайте це все справою не вашою, чужою і на яку немає сенсу звертати увагу. Від цього залежить ваше майбутнє, майбутнє ваших дітей і зможете ви жити у своїй країні чи ні. Ми чудово розуміємо, з ким маємо справу, розуміємо рівень пройдисвітів, з якими маємо справу, тому постараємося, щоб на всіх виборчих дільницях країни були спостерігачі нашої партії. Ми тепер будемо просити волонтерів про контроль над тим, щоб відбулися чесні вибори. Я думаю, що немає людини в країні, яка не хотіла б чесних виборів. Нехай один раз народ обере, а не технології.

- Нині активно говорять про створення так званих мереж. Скупку або збір даних у людей. Навіть деякі експерти прайси називають. У вас є інформація про це? Щось таке готують?

- У мене зовсім немає такої інформації. Тому що я трошки іншим займаюся. Ми просили людей, які в нас у штабі працюють, розповісти нам, що відбувається в країні, заслухаємо їх, але поки я такого не знаю. Мене сьогодні тішить позиція міністра МВС, я тішуся, що їхня політична сила не бере участі в президентських виборах. Це означає, що дійсно можемо отримати ту ситуацію, коли МВС буде стежити за цим. Я вважаю, що якщо Аваков зуміє дійсно зробити так, що всі, від будь-якої політичної сили, хто спробує фальсифікувати вибори або діяти незаконно, будуть сидіти, то він дуже багато зробить для своєї партії та для свого іміджу. Я дуже розраховую на них, тому що те, що коїться в країні, - це за межами.

- В уряді попередили роботодавців, що необхідно підвищувати зарплати, інакше всі роз'їдуться, що ми сьогодні конкуруємо за трудовий потенціал не тільки всередині країни, а й з Польщею, Німеччиною, з державами, де сьогодні ухвалюють закони про залучення робочої сили з України. Що робити тепер роботодавцям? Де їм узяти гроші?

- Я наведу вам алегоричний приклад. Взяли вівцю, постригли її повністю, а потім сказали вівці, щоб вона йшла, але ще не забула дати шерсті людям, які довкола стоять. Що, чи роботодавцю дали можливість більше заробляти, зняли якісь податки? Допомогли пільгові кредити отримати? Нічого. Ви, барани, маєте зробити таку ситуацію в країні, коли зростає економіка. Ви, бовдури, маєте створити такі умови, щоб у країні будь-якій людині можна було отримати пільговий кредит. Ви, паразити, повинні зробити так, щоб люди, які зберігають гроші в банках, знали, що Фонд гарантування вкладів поверне їх, якщо ваші спільники вкрадуть їх з цих банків. Вони зруйнували все, що належить до розуму і до економіки. Вони вбили те, що ворушиться, а тепер кажуть тому, хто помирає, більше платити. Як вони будуть платити більше? Ви задавили їх тими, хто перевіряє, податками. Такої тотальної корупції ніколи не було. Крали за всіх режимів непогано, але вони розуміли: тут украв – тут вклав. Щось хоча б будували. Той самий Янукович, який утік: міст тут побудували, розв'язку якусь. А ці вважають, що нема чого на цих українців витрачатися. Взяли все і вкрали. А ми їх терпимо. А вони кажуть: "А ми вкладемося у вибори. Дамо баранам ще по 200 гривень, і вони нас оберуть знову". Не треба нам бути баранами. Нам треба побудувати таку країну, що нам буде заздрити ось ця Європа. У нас чудові стартові можливості навіть сьогодні є. Нам необхідно тільки один рік розумної економіки – економіки мізків. Економіки, яка не порівнюється з криками і піснями. Не треба співати гімн цій гривні - ти її зміцнюй. Не треба нам нескінченні кредити – залучайте гроші від міжнародних фінансових структур. Але вони ж бездарні, тупі й школу ще, гадаю, не закінчили. Всі дипломи підроблені в половини уряду. Що з ними розмовляти? Але ми це допустили, давайте покаємося. Так, ми зробили такий вибір, тому що нас обдурили. Тепер ми більше так не зробимо. Тільки-но слухаєте керівництво нашої країни, особливо нашого прем'єр-міністра, одразу голову в холодильник.

- А як бути з тими народними депутатами, які обіцяли багато, нічого не зробили. А механізм відкликання таких народних обранців має бути чи ні?

- Це серйозне питання, ми над ним працювали. Я подав законопроект цей. Я вважаю, що це ключові речі: перше – налагодити різницю між мовою і справою, друге – судова система. Це основа держави. Якщо ти не можеш захистити свій бізнес, свій канал, свою квартиру, то ніколи нічого не буде. Тому в нас на все це є пропозиції. Щодо судової системи, то ми пропонуємо повністю її розпуск. Я вважаю, що мають бути виборність суддів зверху до низу і право одразу їхнього відкликання. Америка це робила. Щодо депутатів, то у вас є чудова можливість люструвати цих депутатів. У вас є народна можливість подивитися, хто голосував за ці роки не так, як ви йому давали мандат довіри під час виборів – не голосуйте за них. Відкрийте мої голосування за 4,5 роки. Якщо я хоч раз проголосував за бюджет Яценюка, Гройсмана, за яке-небудь підвищення тарифів, отже, я такий самий мерзотник, як і багато інших. Якщо я цього не зробив, напевно, у мене є підстави говорити це. Якщо я хоч раз за 4,5 роки прийшов до них у Феофанію або скористався гаражем, який належить цим народним депутатам. Я їздив за кордон і продовжую їздити Україною, і якщо я в житті хоч три копійки взяв на своє обслуговування з бюджету, то я такий самий покидьок, як і багато інших. Але якщо я цього не робив… давайте повіримо, що є й інші люди. Не всі ми однакові.

- Спасибі вам за ваші коментарі та оцінки. Народний депутат, засновник "Опозиційної платформи - За життя" Вадим Рабінович був нашим гостем.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>