Народний депутат Денис Силантьєв в ефірі "112 Україна"
112.ua

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях народний депутат Денис Силантьєв.

Вітаю. Як вам пояснили необхідність приймати вночі бюджет?

Силантьєв: Ми ще на початку дня проголосували, що ми будемо працювати до тих пір, поки не вичерпаємо порядку денного. І ми сиділи до тих пір, поки не був вичерпаний порядок денний.

- А чому не можна було голосувати раніше?

- Напевно, це більше питання до голови ВР, до тих людей, які беруть участь у погоджувальній раді.

- Ви читали бюджет?

- Я не скажу, що я проаналізував весь бюджет – в тих питаннях, які були принципові для нашої партії, я проаналізував його.

- Які питання були принциповими для вашої партії?

- Їх кілька. Насамперед – збільшення заробітної плати в два рази. Це спірний момент. Але це повинно дати поштовх розвитку економіки. Коли доведеться платити людям в два рази більше – у людей буде можливість витрачати більше грошей на те, що їм потрібно. Відповідно, люди, які роблять щось, будуть отримувати більше доходів.

- Що заважає уряду підвищити заробітну плату бюджетникам так, як вони хочуть? Навіщо для цього підвищувати мінімальну заробітну плату?

- ЄСВ зменшили вдвічі. Передбачалося, що за рахунок цього збільшать зарплату співробітникам, але цього не сталося. Бізнесу дали пряник – але вони пряник з'їли і не подавились.

- Для багатьох бізнесменів зменшення цього податку не сталося. Ви голосували податкові зміни разом з бюджетом. Ви розбиралися в цих податкових змінах?

- Я відстежив ті податкові зміни, які стосувалися спортивної та соціальної сфери.

- Те, що людям, які займаються лотерейним бізнесом, дозволили не платити податки – це буде сприяти здоров'ю нації? Навіщо лотерейному бізнесу дали такі пільги?

- Я якраз ініціатор створення законопроекту про створення соціогуманітарного фонду, одне з джерел наповнення якого – лотерея, а також акциз зі спиртного та алкоголю. Закон вже зареєстровано, але ще не виносився у ВР. Я був одним зі співавторів закону, завдяки якому ці податки йшли б на розвиток спортивних комплексів, культурного і наукового напряму. Якщо буде легалізовано гральний бізнес, в цей фонд підуть відрахування і від букмекерів, і від азартних ігор.

- Ви вважаєте, що такий закон пройде у ВР?

- Складно сказати. Ви ж бачите, які сюрпризи відбуваються у ВР. Коли потрібно – ламають через коліно, яким би абсурдним закон не був. Приймають під одну людину закон, і він проходить – хоча всі обурюються.

- Чи справді у Раді постійно відбувається підкуп, про що розповів Онищенко?

- Я про це багато чув, але кажуть, що "курей доять". Але поки я не був свідком, що це відбувається... тобто особисто до мене... були моменти, коли до мене підходили – коли від нас відкололися два депутати – Вітко і Мельничук. Тоді ми жорстко протистояли президенту, був пресинг нашої партії, і до мене підходили з БПП.

- І що пропонували?

- Робили наголос на політичні дивіденди. Але далі ця тема не розвивалася. Починали здалеку, щоб за моєю реакцією подивитися, розвивати далі цю тему чи ні.

- Ваша фракція дуже дисциплінована.

- Так. Але бували моменти, коли в О. В. Ляшка позиція була одна, а у депутатів - інша. Ми збиралися на фракції, і Ляшко приймав позицію фракції. Кожен висловив свою думку, і Ляшко погодився з думкою більшості. Це показує, що в основі лежать не його особисті амбіції.

- Як ви ставитеся до націоналізації "Привату"?

- За інформацією, з "ПриватБанку" було виведено 150 млрд. Тобто банк гроші отримував, потім ці гроші кудись йшли. Я думаю, в кінцевому результаті з'ясується, хто кінцевий одержувач коштів, які виводилися. Тоді ми зрозуміємо, з якою метою це робилося. Я не можу сказати, наскільки це важливо і актуально – націоналізація "ПриватБанку".

- Яку позицію займає сьогодні щодо Донбасу ваша фракція?

- Фракція займає однозначну позицію, що якщо проводити вибори, приймати якісь статуси, то спочатку треба відновити контроль над кордоном. Треба розуміти, що на прийняття рішень людей, які там живуть, не будуть впливати ззовні, щоб ці вибори не були під дулом автоматів. Потім треба провести десепаратизацію, тому що на сьогоднішній день люди, які там живуть, дуже агресивно налаштовані щодо більшості територій України.

- А як її провести?

- Це не робиться за один день – це робиться кілька років, так само, як це робилося після Другої світової війни в Німеччині. Там ще в 1948 році Гітлер, за опитуваннями, займав перше місце.

- Тобто в найближчі роки ми не можемо провести там ніякі вибори?

- Так.

Новини за темою: Силантьєв прогнозує конфлікти у Раді, якщо рішення прийматимуться, як при голосуванні Кабміну

- А що робити з мінськими домовленостями?

- Я думаю, що цей формат потрібно переводити в той формат, який був, коли Україна здавала свою ядерну зброю. Коли гарантами безпеки України були Англія, США.

- Ми повинні оголосити, що ми не будемо виконувати мінські домовленості і що ми повертаємося до будапештського меморандуму?

- Ми повинні вимагати від підписантів цього меморандуму виконання їхніх гарантій.

- О. Ляшко часто останнім часом говорить про те, що Україні потрібно повернути ядерний статус.

- Загалом, це один з виходів з сьогоднішнього становища України.

- Для того щоб створити індустрію ядерної зброї – нам потрібно дуже багато грошей. Де ми їх візьмемо?

- Потрібно ввести контроль на митниці – ось вам і гроші.

- З вашої точки зору, хто у нас є лідером корупції сьогодні - олігархи чи чиновники?

- Я думаю, чиновники.

- Хто з сьогоднішніх олігархів використовує державні ресурси?

- Порошенко. Це класичний приклад олігарха.

- Ми отримуємо сьогодні новий вид і нове покоління олігархів, які паразитують на державі. Тому ваш заклик повернути порядок на митниці адресується тим, кого ми публічно ще не називаємо олігархами.

- Загалом, так.

- Що нам треба робити, щоб відновити мережу спортивних шкіл?

- Нам треба один раз прийняти таке політичне рішення і створити комплексну програму. Це справа не однієї людини і не однієї команди – це повинен бути достатньо великий ресурс.

Новини за темою: Силантьєв про законопроект щодо перевірки на нарко- та алкозалежність: Розумію, що будуть противники

- Так може, вам цим зайнятися?

- Я б із задоволенням цим зайнявся. Але треба знайти гроші для тих людей, які б мені допомогли написати цю програму. Це повинні зробити чотири міністерства. Сьогодні люди самі беруть і розробляють, за свої гроші, програми.

- У вас досить скромна декларація. Але у вас 7 млн готівки. Звідки?

- Зі спортивної кар'єри. Я не довіряю банкам, ще з давніх пір.

- Де ви їх зберігаєте?

- У різних місцях.

- У вас є питання?

- Ви вмієте плавати?

- Не вмію, але зараз вчуся, ходжу в басейн на Теремках.

Дуже дякую.