banner banner banner

Я у душі романтик

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Ілля Ківа в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чому Деканоїдзе вимагає його звільнити, скільки в Раді наркоманів, а також за що не любить представників секс-меншин

Я у душі романтик
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Ілля Ківа в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чому Деканоїдзе вимагає його звільнити, скільки в Раді наркоманів, а також за що не любить представників секс-меншин

Влащенко: Події тижня ми обговорюємо з начальником департаменту протидії наркозлочинності Іллею Ківою.

Доброго вечора. Чи правда, що через Закарпатську митницю йде серйозний наркотрафік?

Ківа: Дійсно, є наркотрафік, дійсно, існує проблематика і в цьому контексті, але в порівнянні з сигаретами і горілкою - це у процентному співвідношенні 0,1%. Немає такого потоку і такої масовості.

- Балога говорив про великі лабораторії.

- Якщо Балога має інформацію, то я рекомендую йому звернутися в департамент протидії наркозлочинності, і ми за наявною інформацією обов'язково відпрацюємо і зробимо публічний звіт. За фактом, дана зона дійсно приносить збагачення для тих людей, які все життя сиділи на контрабандних потоках. Сигарети перевозити на ту територію – не менш прибутковий бізнес, ніж зв'язуватися з наркотиками, тому що за наркотики трошки інший термін. "Субутекс", знеболювальне, яке продається в Європі, сюди дійсно затягують. Ми зупиняли.

- Як ви думаєте, чому Ставицькому дали спокійно покинути Україну і перетворитися в Натана Розенберга?

- Ставицький - це не найбільше зло. У нього тільки в квартирі знайшли близько п'яти мільйонів, а ми говоримо про те, що система корумпована. Ми не можемо позбутися від любові до грошей. Ми як продавалися, так і продаємося. Проблематика всієї правоохоронної структури існує і на сьогоднішній день. Тут і прокуратура, і суди, і не знімає з себе відповідальності і МВС.

- Як можна простежити долю 5 мільйонів доларів і 40 кг золота, вилучених у Ставицького під час обшуку?

- Ви - журналіст, робіть запит. У нас останнім часом в'язниці і вироки - для патріотів. Тому що грошей у патріотів немає, а все, що пов'язано з грошима, легко йде. І це питання моралі і порядності. І тут потрібно не тільки проводити реформу МВС – ми знаходимося в болоті, яке вичищати нам доведеться ще не один рік.

- Що ви знаєте про незаконне переміщення товарів на лінії зіткнення?

- Це ще один бізнес. Продюсери цього бізнесу – силові структури. Контроль над кордоном або над лінією дотику проводиться силовими структурами. І вони відповідають за ту частину, через яку йдуть кримінальні потоки. До контрабанди в зоні АТО причетні всі, і навіть військові. Нам доводилося один на одного ставити зброю – коли ми затримували, а хтось їх супроводжував. Тоді було прийнято говорити про ЗСУ в негативному світлі.

- Чому Деканоїдзе і Лутковська вимагають звільнити вас?

- Де-юре моїм безпосереднім начальником є Деканоїдзе, а де-факто я вважаю своїм керівником міністра МВС Арсена Борисовича Авакова. Я вже колись говорив, що конфлікту між де-юре підлеглим і де-факто керівником не може бути. Безпосередньо все, що стосується професійних дій або ж структури, тут один фактор – службова невідповідність, яка може бути виявлена тільки комісіями або ж проведеними інспекціями. Я заявляю офіційно, що не було щодомене виявлено жодного факту порушення моїх посадових обов'язків. Я не спізнююся на роботу і виконую, досить добре, свої посадові обов'язки.

- Чому у вас такі теплі стосунки з Аваковим?

- У нас робочі відносини, тому що є досить об'єктивна ситуація, що склалася. Департамент виконує основну функцію – знищення наркозлочинності, повернення довіри населення. За півроку роботи мною, як керівником департаменту, не було допущено жодної помилки. Тому Арсен Борисович мене і захищає – він захищає не Ківу, він захищає людину, яка виконує свої обов'язки.

- Хто ці люди, які кришують фармринок в Україні?

- На сьогоднішній день мені цих людей потрібно виявляти, доводити їх до суду, і суд буде визначати їхнювинуватість. Народних депутатів там більш ніж достатньо – це ціле лобі. Фармакологічний бізнес розрісся і фактично вліз у всі державні структури, вразивши МОЗ. Я не знаю, наскільки там міністр був зав'язаний, Квіташвілі. Коли ми з ним сиділи і розмовляли – йому було все зрозуміло. Але наше з ним спілкування закінчилося тим, що він просто зник. Він виявився просто хитрішеим – він пішов.

- Скільки у відсотковому співвідношенні у  ВР політиків, яким не чужі наркотики?

- На сьогоднішній день наркотики більш популярні, їх стало в десятки разів більше. Відсотків 25 вживають, і вони не вважають себе залежними. Вони вважають це розвагою.

- Ви звинуватили нардепа Костянтина Матейченка, що його батальйон "Артемівськ" неодноразово брав участь в контрабанді.

- Контрабанда, яку вони розвели тоді в зоні АТО, дійсно була проблематикою саме для того регіону, тому що вони сиділи і заробляли величезні гроші. Це була контрабанда всього, у першу чергу продуктів харчування. Це були величезні гроші - мільйон буквально за півгодини. Потрібно було просто пропустити 4-5 фур, і у них на той момент їхня дислокація дозволяла це робити. Ми їх ловили, і кінцевий підсумок – батальйон "Артемівськ" все-таки був розформований. Цим ми завдали істотної шкоди фінансовому збагаченню зацікавлених осіб. Я був тоді ініціатором.

- Які міста є найбільшими пунктами з перекачування наркотрафіка?

- Історія, яка зараз обговорюється з приводу наркотрафіка в зоні АТО, не у всьому має такий формат. Місто Одеса, Західна Україна (Закарпаття) та Луганська область. В цій галузі дуже складна ситуація.

- Губернатори цих областей якимось чином є тими людьми, які є покровителями цього, чи ні? Чи від них нічого не залежить?

- У будь-якому разі, якщо він є – значить, хтось недопрацьовує.

- Хто ті люди, до яких стікаються всі фінансові потоки? Ви знаєте їхні прізвища?

- Так.

- У нас є надія, що ви їх коли-небудь назвете?

- У мене є повна впевненість у тому, що ці люди постануть перед судом.

- Ви в мережах активно виступали проти гомосексуалізму, цитуючи Біблію щодо цього.

- Я дійсно не люблю, коли моїм дітям будуть нав'язувати гомосексуалізм. Хто, де і чим займаються - це їхня особиста справа, але коли це вивалюється на вулицю і це починають популяризувати...

- Лутковська вважає, що ви дієте і говорите на шкоду правам цієї частини людей.

- Лутковська б краще турбувалася не про гомосексуалістів, а про військовополонених, яких на сьогоднішній день у нас сотні. Вони на окупованих територіях гниють у підвалах. Тут би Лутковській проявляти більше уваги і ініціативи, а ми були б в допомогу. А то ми говоримо про вітряні млини. Якщо мене виженуть за цитування Біблії – то я буду пишатися.

- Ще один ваш публічний конфлікт із відомим юристом Масі Найємом.

- Відомий юрист? Він відомий тим, що він вступив у конфлікт зі мною – вся його популярність на цьому і закінчується. Брудний і нетямущий піарник, який намагається формувати якусь безглузду позицію на скандалах. Адвокатська група, безпосередньо Олексій Шевчук, запропонувала мені вирішити це питання, тому що у мене не вистачає часу ще й на якихось Масі Найємів, які марно відривають мене від виконання моїх прямих функціональних обов'язків.

- Я так і не зрозуміла предмет вашого конфлікту.

- Ось і я не зрозумів. Він для мене досі незрозумілий і невідомий. Йому нічого робити, і він займає свій час і відриває мене від виконання моїх службових обов'язків.

- Ви читаєте у вузах лекції про нову концепцію наркополітики в країні. В чому суть?

- Ось з ними ми якраз і говоримо про майбутній обраний напрям. Досить сильно зараз у світі обговорюється питання про можливу легалізацію легких наркотиків. Ми приймаємо рішення, з якими молодим людям потім жити. Чи потрібні їм наші рішення, і які? Я хочу розповісти їм, що життя це ще і складається з наркотиків, з якими їм доведеться зіткнутися. Ми повинні їх навчити жити з цією проблемою. Тому що подолати цю проблему ми не можемо поки, на жаль.

- Ви кажете, що можлива тільки одна позиція – тотальна українізація Донбасу. Як ви собі уявляєте цю тотальну українізацію?

- Тільки силовий метод вирішення цього питання – повернення державного кордону.

- А чому ми не повертаємо ці кордони за допомогою армії?

- У нас немає ресурсу, і на сьогоднішній день ми не готові. Дай Боже, щоб нам вистачило сил утримати сьогоднішні позиції. А якщо ми говоримо про повернення територій, то наших сил повинно бути набагато більше. На 40 мільйонів країни було 10 тисяч добровольців. Якщо б кожен чоловік став на захист своєї нації і батьківщини, то тоді б ми вирішили питання повернення кордонів за одну хвилину. Хоча б якщо б вийшли півмільйона чоловіків і взяли б зброю – проблематики б не було. Війни виграють народи.

- Депутати БПП підтримали закон про легалізацію грального бізнесу. Ненависні вам казино, стрип-бари незабаром запрацюють на повну силу. А ви знаєте, що там продають, як правило?

- Нам би ще, більшою мірою, упорядкувати публічні будинки, які у нас знаходяться майже в кожному під'їзді. Треба взяти ситуацію під контроль і виробити політику. Ми повинні почати з цією проблемою або боротися – закрити, або ввести в норму законодавства. Але це не може бути хаотичний рух, який приносить колосальний прибуток правоохоронним структурам і криміналу. Що стосується грального бізнесу, то я за його легалізацію.

- За які заслуги вам вручили нагородну зброю?

- За мої заслуги. Я досить багато зробив – я не зробив жодної помилки.

- Ви могли б назвати, чиї сини - політиків, віп-персон - воюють в даний момент в АТО?

- Ні.

- Навіщо ви пішли на телебачення? Може, вам краще стати телеведучим, а не поліцейським?

- В тих умовах, в яких нам доводиться сьогодні працювати, і ті завдання, які були поставлені перед нами, а це повернення хоч якоїсь частки довіри у громадян, то нам доводиться...
- Аваков не проти, що ви працюєте телеведучим?

- Він мені не заборонив.

- Була чи не була кримінальна справа у 2011 році у Полтаві, за хабарі?

- Я чистий перед громадянами України і перед законом.

- У якому варіанті ви чисті?

- Я можу показати довідку про відсутність судимості. Все інше – це плітки.

- Чи правда, що ви відвідуєте одну і ту ж церкву, на Нивках, разом зі своїм другом Корчинським та Оксаною Корчинською?

- Звичайно, правда.

- Чи є у вас спільний бізнес з Дмитром?

- Я взагалі ніколи не займаюся бізнесом.

- Чи вважаєте самі себе фріком українського ТБ і української влади?

- Думаю, так.

- Чи спілкуєтеся ви зараз з Деканоїдзе? Хоча б у службових справах.

- Ні.

- Чи можете ви найближчим часом стати губернатором Полтави?

- Приємно здивований. Ні.

- А якщо вам будуть пропонувати?

- Губернатором Полтавської області? Дивлячись хто запропонує.

- Чи ви пройшли, зрештою, атестацію?

- Ні.

- Чи збираєтеся ви її проходити?

- Якщо буде поставлено завдання.

- Як давно, за вашою інформацією, Згуладзе переважно знаходиться в Парижі, а не в Києві?

- Я знаю, що у неї відпустка. Я бачив її в середині квітня.

- Чи погрожували ви бійцям батальйону "Полтавщина"?

- Фізичною розправою за тотальний алкоголізм – так. Коли вони були бухі, я їх пристібав до стовпів на дорозі, наручниками, і вони в мене стояли по дві доби, для того, щоб протверезіти, і для того, щоб їм стало соромно. Мало того, я ще їх фотографував і відсилав їхнім рідним, тому що тоді всі розповідали про патріотизм і про те, що вони захищають батьківщину. Я хотів, щоб їхні рідні побачили. Я викорінив алкоголізм у цьому батальйоні.

- Чи правда, що ви дружите з авторитетом на прізвисько "Вова вухатий"? Чи правда, що ця людина в часи Януковича мала незаконний бізнес на Донбасі?

- Я знаю його. Він дійсно мав незаконний бізнес, і досі займається незаконним бізнесом на території Донецької області. Я думаю, що цялюдина невдовзі постане перед законом.
- Чи носите ви зброю?

- Я ношу нагородну зброю, і ношу її за правилами.

- Які наркотики вивживали?

- Марихуану.

- Чи правда, що у вас новий автомобіль, Mercedes-Benz, і на ньому ви приїжджали до Херсона? Якщо правда, то на що ви його купили?

- У мене немає автомобіля.

- Чи знайомі ви з Медведчуком?

- Ні.

- Ваш ФБ сповнений фото якихось неприємних типів, наркоторговців. Ви взагалі якось стикаєтеся в житті з прекрасним?

- Так.

- На якому останньому концерті або виставці ви були?

- Останні мої культурні виходи були пов'язані з закордоном, коли я виїжджав до Відня, і у Відні я відвідував музеї.

- А до Рима ви виїжджали з Корчинським?

- Ні, не виїжджав. Ми були з ним у Венеції.

- А він вас просвіщає?

- Він – макроінтелектуал. З ним дуже цікаво, і я б багатьом радив його послухати.

- Продовжіть фразу: "Якщо всі проти мене, значить, це..." що?

- ...правда.

- На кого ви хотіли бути схожим в дитинстві?

- Я завжди мріяв бути військовим і бути схожим на діда. У мене дід – Герой Радянського Союзу. Я на війну тільки черезце пішов – мені було цікаво перевірити себе. Чи можу я те, що міг він.

- Чи правда, що в 2007-2012 рр. ви були помічником Сафіулліна?

- Ні.
- Остання прочитана вами книга?

- Зараз мало часу читати.

- Яка книга вам подобається?

- Насправді, люблю Буніна. "Темні алеї". Я романтик в душі.

- Ваш ідеал жінки?

- ...
- Ваш головний життєвий успіх на даний момент?

- Це боротьба з собою. Вміння воювати, але воювати не з зовнішнім, а всередині себе. Це для мене є перемога.

- З чим ви воюєте в собі?

- З гординею.

- Що б ви взяли з собою на безлюдний острів?

- Ніж.
- Ніж? А чому б не книгу, наприклад?

- Книгу я б писав.

- Чи треба наркодилерам давати великі терміни, і які?

- Тут потрібна найвища міра покарання.

- Кого ви вважаєте своїм близьким другом?

- Корчинського

- За що ви могли б віддати життя?

- За дітей. І не обов'язково своїх. Для мене чужих дітей не існує. Все, що я роблю, я роблю заради майбутнього наших з вами дітей.

- Три речі, які потрібно зробити для того, щоб істотно знизити наркозлочинність?

- Перше: посилення покарання за розповсюдження наркотиків. Друге: зміна державної структури, яка буде боротися. Створення єдиної служби, яка б боролася і визначала політику боротьби з наркотиками, а не так, як у нас: МОЗ займається, ДСКН .
- Що це може бути за служба?

- Єдина служба на прикладі такої, яка є в США і яка на сьогоднішній день є лідером і законодавцем моди в боротьбі з наркозлочинністю. І третє, найголовніше, - виховання підростаючого покоління. Сьогодні ми нашу роботу повинні проводити в школах з молодших класів. І ось це дасть нам можливість перебороти і переламати хребет.

- З вами займається хтось ораторською майстерністю?

- Ні.
- Це ви самі?

- Звичайно.

- Дуже дякую.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>