Я спокійно і чесно живу і ні за що не переживаю

Депутат від "Народного фронту" Михайло Гаврилюк в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чому пропонує розстрілювати корупціонерів, яку зарплату отримує учасник АТО, а також як йому вдається жити чесно і нічого не боятися

Я спокійно і чесно живу і ні за що не переживаю
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Депутат від "Народного фронту" Михайло Гаврилюк в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" розповів, чому пропонує розстрілювати корупціонерів, яку зарплату отримує учасник АТО, а також як йому вдається жити чесно і нічого не боятися

Влащенко: Події цього тижня ми обговорюємо з народним депутатом України Михайлом Гаврилюком.

Здрастуйте, Михайле Віталійовичу. Як ви почуваєтеся у Верховній Раді?

Гаврилюк:Я ще там як ученик. Там багато обізнаних людей: вони вже все знають, знають усі схеми, як вийти з того або другого питання. За той час, відколи я там, я багато чого навчився, багато пізнав людей з тих же самих депутатів: хто дійсно може працювати на нашу державу, а хто просто там знаходиться, щоб лобірувати свої інтереси. Я уважно сиджу на засіданнях, уважно до всіх придивляюся, уважно слухаю виступаючих. Я дивлюся, хто справді настоящий патріот, а хто – ні.

- А скільки приблизно відсотків тих, хто прийшов працювати на державу, і тих, хто прийшов лобіювати свої інтереси?

-Трошки більше половини депутатів працює на нашу державу. Якщо хочеш взнати людину – треба дати їй владу і гроші. І тоді ти ту людину побачиш, чи дійсно вона буде боротися за нашу державу чи ні. І зараз багато народних депутатів стоїть перед такою спокусою. Будемо бачити далі, як воно піде.  

- Ваш колега Філатов виступає за ліквідацію інституту президентства і парламентску республіку. Як ви до цього ставитеся? І чи потрібен нам закон про імпічмент?

-Такий закон потрібний. Ми вибрали президента, і якщо ми бачимо, що президент не справляється зі своїми обов’язками, зі своїми обіцянками, які він надавав, то, конечно, його треба міняти. Зачем чекати аж 5 років? За 5 років він нічого нового не придумає. Наоборот, нашу державу буде на коліна опускати. Так що якщо буде імпічмент (таке у Конституції сказано), тоді воно буде на благо для народу. Народ зможе в любий момент, бачачи, що президент не той, який їм потрібен, може його поміняти. Я рахую, що якщо буде парламентсько-президентська республіка, якраз буде те що треба.   

- Депутат Онищенко назвав Яценюка корупціонером і сказав, що бізнесмени скидалися і фінансували його передвиборчу кампанію. Як ви ставитеся до таких заяв?

- Багато хто з людей може що завгодно заявляти. Але якщо нема фактів на него, що він дійсно корупціонер, то що про цю людину говорити! А найкраще, щоб тут замість мене знаходився Яценюк, і щоб він надав відповідь на ці запитання – чи правда це, чи неправда. В ці діла я покамість не вмішуюсь, не знаю, що там відбувається, і нічого не можу сказати. 

- Знаете ли вы, что рейтинг "Народного фронта",  так же, как и других партий коалции, падает?

-Так, я знаю. Зараз вже йде підготовка до місцевих виборів, соцопитування йде народу. Я знаю, чому це так відбувається – реформи, які потрібні нашій державі. Із-за цього у "Народного фронту" впав рейтинг. Бо щоб познати щось краще, треба пережити оцей тяжкий час. Коли будеш з ями вилазити все вище і вище, по ступеньках, то будеш цінити те, що здобула наша держава. Через ці всі реформи (а це дуже тяжкий час у нашій державі), через цей час треба прожити і пройти через нього.

- Можливо, рейтинг НФ падає ще й через те, що немає реформ?

- Реформи не робляться за день-два: от реформи пройшли – і зразу красота у нас настала.   Це треба хоч півроку. Взагалі, до року. А коли ці реформи приймалися, то ще року точно не має. Я надіюся, що після цих реформ, які пройдуть, ми почувствуєм все ж таки краще життя в нашій державі. 

- А за вашими оцінками, скільки потрібно ще часу, щоб почалися реальні економічні реформи в країні?

-Це тяжко сказати. Бо вся ця корупція, те, в якому стані зараз наша держава знаходиться… Воно відстроювалося, відбудовувалося 23 роки. За день, два, три цю систему зламати неможливо.   

- Що ви думаєте з приводу тарифів? Чи повинні ми їх зменшувати? Чи повинні ми показати, на чому вони засновані?

-Потрібно об’яснити людям, із-за чого піднімаються тарифи, як вони піднімаються, що то дасть людям, що то дасть державі. Я думаю, що всі підняття треба обговорювати в першу чергу з народом.

- А ви голосували за підняття тарифів?

-Скоріш всього. Може, й так.

- Це тому, що є партійна дисципліна?

-Я і багато депутатів нашої фракції НФ голосують так, як вважають за потрібне. Не так, як хтось їм сказав, а так, як потрібно народу.

- Коли ви голосували за підняття тарифів, ви голосували так, як ви вважали за потрібне?

-Коли було зібрання фракції, обговорювалося все це, і Яценюк брав на себе відповідальність за все це.

- Тобто ви розумієте, чому буде така ціна на газ, і ви з нею згодні?

-Я з цим не согласен.

- Як же ви голосували, якщо ви не згодні?

- Як голосував, як голосував… Взяв та й нажав на зелену кнопочку. За цей законопроект сам Арсеній Яценюк брав на себе відповідальність. Говорив, що це потрібно, воно буде краще, воно буде те що треба для неімущих. Задавалося питання, а як будуть ці люди, які не мають чим заплатити? – "Для них будуть субсидії". Вони зараз у нас в державі вводяться.

- Що вам кажуть люди в селах з цього приводу?

-Люди звертаються: хто їм може допомогти заповнити ці субсидії, ці листівки. Я їм

розказую, де знаходиться наша приймальня в окрузі, куди можна звернутися, щоб їм

допомогли заповнити цей лист.

- Ви – заступник голови комітету у справах ветеранів. Чи отримують люди, які воювали в АТО, ті пільги, які їм обіцяв уряд?

-Якщо вони були зареєстровані в тій або другій воєнній частині, або в добровольчих

військах, то їм віддається. Нашим добровольцям, які пішли у першу чергу воювати і не були зареєстровані, зараз теж підготовлюється такий законопроект, щоб їм тоже надавалося. Для цього пишуться закони, щоб у нас не получилося, як "діти лейтенанта Шмідта": він там і не був, а каже, що був. Для того ми робимо в комітеті фільтр, щоб через цей фільтр пропускати.

- Чи всі отримують по тисячі гривень за кожен день перебування в зоні АТО, як було обіцяно?

-Це вони не отримують. Зарплата там іде 4-5 тис. в місяць. Більше не піднімається зарплата.

- Деякі депутати кажуть, що їм 6,5 тис. не вистачає на життя. А учасникам АТО

вистачає 4,5 тис. Це справедливо, з вашої точки зору?

-Це несправедливо. Але 6,5 тис. – це раніше була така зарплата. А зараз я одержав зарплату чистими 4100. Якби було в моїй волі, то нашим воїнам я би все віддав, щоб їхнє життя було краще, бо вони цього достойні. Вони зараз знаходяться там, щоб вони і їхні сім’ї краще

жили.  

- Скільки учасників АТО отримали квартири за цей час?

-У мене нема таких свєдєній. Але спілкуючись з головами…Їм нема звідки ці квартири

давати. 4% від стоїмості смєти забудовники віддають на розбудову міста. Щоб воїнам нашим отримати квартиру… Це дуже важко. Потрібно для цього зробити ще один законопроект для забудовників, щоб від тих 4%, які вони повинні дати на розвиток міста, щоб вони хоч

півпроцента віддавали на квартири. Щоб не давали грошима, а щоб надавали квадратними метрами.

- Чи буде ваш комітет ініціювати такий закон?

-Я нещодавно запропонував таке до наших умних голів. У вівторок я буду бачити, яка до мене надійде відповідь. У нас дуже дружний комітет наш. Бо по других комітетах люди кажуть, що в них зовсім не те: крики, верески, нічого не робиться. А ми робимо все разом. І законопроекти пишемо разом, ідемо співавторами. Так що, я думаю, що буде розглядатися це питання, і наші воїни щоб отримували житло.

- Чи є у нас система страхування для інвалідів, які не дай боже залишилися без руки, без ноги?

-У нас на рахунок цього є законопроект. Інваліду є одноразова виплата – около 200 тис. грн. 

- Чи завжди це виплачується?

-Якщо на неділю до мене звертається двоє-троє людей, яким треба допомогти, або сім’я

звертається, що людина загинула на фронті, а їм одноразову допомогу ніхто не надає, то тоді я розбираюся. Я думаю, що все-таки виплачується, бо якби було масово, на неділю 10-30 звернень, то тоді я б думав, що вообщє не виплачується. А якщо 2-3 звернення, я думаю, що  все-таки їм виплачуються кошти ці.

- Як можна форматувати поведінку людей зі зброєю? Що з цим робити? Чи можна всім давати зброю, хто хоче?

-Ні. Щоб дати людині зброю, людина повинна пройти психологів. Людина зі зброєю получає більше сміливості, і тоді може багато чого натворити. У першу чергу ці люди повинні пройти психологічну перевірку, наркодиспансер пройти. Такі люди в нас є більшинство, і таким людям треба давати зброю. Даже треба легалізувати. Я за те, щоб кожна нормальна, здравомисляча людина, щоб вона була на рахунку в армії. Щоб вона мала сейф, а в сейфі – бронежилет, каску, автомат. Якщо потрібно його допомога, щоб він став у стрій. Нажатієм кнопочки "дзинь" – і за пару минут, за час-два він уже стоїть у строю. Тоді ми би були дуже сильні, і тоді би в нас була би дуже сильна армія.  

- Чи багато в зоні АТО неадекватних людей? Садистів, людей, які прийшли туди мародерствувати?

-Люди, з якими я зустрічався, – кращих, вірних людей я ніде не бачив. Там більшинство настоящих, справедливих патріотів. Щирі люди, найкращі наші люди, воїни знаходяться зараз на передовій. Оттого  коли людина звідти приходить на ротацію, вона не може довго знаходитися тут, де мирний час, бо кругом брехливість, вигоду шукають один в одного, обманюють. І вони знають, що на передовій знаходяться настоящі друзі, настоящі патріоти. Тому їх назад тягне туди – до справедливості, до чесності.

- Як ви ставитеся до призначення Саакашвілі? І що, взагалі, потрібно робити з корупціонерами?

-Нічого не доходить до суда, бо, скоріше всього, в цьому є зацікавлення прокуратури. Бо прокуратура замість того, щоб зразу брати їх під арешт, щоб вони нікуди не втекли, їм дають час для того, щоб вони втекли з нашої держави. Зараз депутат один втік.  

- Ви маєте на увазі Сергія Клюєва? А чому ВР не проголосувала, щоб його взяли під арешт?

-Бо не внесли. Внесли тільки, щоб зняти з нього недоторканість. Якби Шокін вніс, щоб взяти зразу його під арешт, я думаю, що всі би депутати проголосували. З корупціонерами, які знаходяться в нашій державі, з ними треба якнайжоще! Спіймав – усьо із’ять, що вони нечесно заробили, всьо вернути назад, у государство, а людину наказати по всій строгості закону. Я думаю, що це було б правильніше, щоб корупціонери, найзліші такі корупціонери… І щоб остальним була наука. Я думаю, що таких би парочку пар поставити до стіни і розстріляти, то наступним корупціонерам, які захотіли би стати ними…

- У Китаї розстрілюють!

- О! А в нас нє, бо ми любимо їх, зацікавлені в тому, щоб вони жили, щоб вони дальше водили корупцію, щоб наша держава не процвітала. Значить, хтось від того має якісь відкати. Якщо б самих таких вищіх корупціонерів поставили і розстріляли, то тоді в нас би корупції такої би не було. Бо корупціонери би ці знали, що за це є відповідальність – смертна казнь.  

- А як ви думаєте, у Саакашвілі вийде в Одесі?

- Дивлячись, як він начав, як він працює… Якщо його за його дії десь не розстріляють, десь не підірвуть, значить він тоді наведе порядок. Я, дивлячись, як він начав працювати… Він получив від президента зелену лінію, зелене світло, і він працює, як рахує за потрібне. Я думаю, що такі патріоти, які дійсно чесні, справедливі… Якщо президент буде надавати зелене світло, щоб вони на місцях наводили порядок, тоді у нас у державі бігом наведеться порядок. Але треба находити таких людей, патріотів, тоді буде порядок.  

- Ваш колега Віктор Чумак вноситиме до парламенту закон, де він пропонує, як можна відокремити бізнес від політики. Він пропонує, щоб людина на час перебування на державній службі всі доходи від бізнесу віддавала державі. Як ви вважаєте, це хороший закон для того, щоб навести порядок в країні?

-Нехороший цей закон. Політик, який йде у ВР, даже він повинен заніматися государственими проблемами, а не своїми бізнесами. Він все одно буде думати про той бізнес, назначати, міняти людей. Він все одно не буде працювати на державу, або буде, але чуть-чуть тільки на державу, а більше на свій бізнес. Я рахую, що людина повинна йти у політику, не маючи за собою ні бізнесів, ні-чо-го. Він повинен заніматися іменно політикою. Якщо ти політик – ти маєш бути політиком. Якщо ти бізнесмен – то чого ж ти прешся туда!  А прешся ти того, щоб прикрити свій бізнес.

- То, може, законодавчо заборонити йти в політику бізнесменам?

-О! А чого тода йти, що тода шукати? Якщо ти маєш бізнес, ти хочеш йти в політику, то продавай усьо, показуй чек, що я всьо продав, от мої кошти, от моє це все остальне. Йдеш в політику, попрацював у політиці, з політики вернувся, і дальше собі занімаєшся своїм бізнесом. Повинен бути один якийсь напрямок.

- Журналісти писали, що ви пропонували узаконити ігрові автомати, відвівши для них окремі місця в п'ятизіркових готелях, і щоб люди грали легально і наповнювали бюджет. Ви сказали, що наші депутати, які "кришують" цей бізнес, не проголосували за відповідний законопроект. А ви знаєте, хто у ВР "кришує" ігровий бізнес?

-Якщо зайти на сайт ВР, то можна подивитися по голосуванню за цей законопроект хто як голосував. Це було дуже давно вже. Зараз я боюся помилитися і назвати неправильно якусь фамілію. Получиться наклеп. Знаю тільки, що даже половини не назбиралося, хто хотів підтримати той законопроект. Знаю точно, що гральний бізнес "кришують", починаючи з міліції. Є в мене громадська організація "Козацька звитяга", і хлопці борються з цими корупціонерами, з цими ігровими апаратами. Але їх поприкривали – міліцію покликали. Міліція подає вигляд, що вони щось там роблять, якісь протоколи вони пишуть. Кінечний результат: на другий день дальше апарати працюють, і дальше нічого нікому не можуть зробити.

- Як ви думаєте, чому є конфліктна ситуація між фракцією НФ і фракцією БПП?

-Ми дуже дружно працюємо.

- У вас абсолютно чиста декларація за 2014: крім зарплати нічого немає. Як ви живете, що у вас взагалі нічого немає?

-Чесно живу.

- Тяжко?

- Чесно, чесно живу! Не тяжко. Чого мені тяжко? Я нічого не боюся, я спокійно лягаю вночі спати, не переживаю, що хтось прийде і буде якісь требувати від мене гроші або захоче від мене щось забрати, або що я буду йти десь по вулиці і в мене люди будуть плювати або кидати каміння. Я спокійно і чесно живу і ні за що не переживаю.

- Багато депутатів обурилися, коли Гройсман запропонував не йти на канікули. Чому народні депутати весь час кудись роз'їжджаються?

-Розумієте, ми ж "мученики" народні. Я рахую, що коли зараз у державі відбувається війна, не потрібно ніяких канікулів, потрібно дальше працювати. 

- Чи може у президента бути власний бізнес?

- Коли президент йшов на вибори, він обіцяв свій бізнес прикрити. Він став президентом за свої кошти, тобто він незалежний у нас президент. Але під час президентства у нього не повинно бути ніяких бізнесів.

- Чи потрібно зняти недоторканність з усіх учасників політичного процесу?

- Воно мене зараз не захищає і нічого мені не надає. Тому я вважаю, що з президента, депутатів і суддів недоторканість треба зняти.

- Чи треба обмежити виборність депутатів двома термінами?

- Якщо депутат цих два сроки робив благо для нашої держави, то хай він і далі так робить. Якщо людина іде туди для того, щоб просто там відсидіти, то її треба…

- Чи треба скоротити кількість депутатів удвічі?

- Рахую, що так.

- Чи потрібен механізм відкликання депутатів?

- Я – за це.

- Чи потрібно позбавляти громадянства за сепаратизм і конфісковувати все майно?

- Я – за.

- Чувствуете ли вы себя свободным человеком, с тех пор как стали политиком?

- Я і до цього чувствував себе свободним, і зараз так само.

- З ким ви дружите в парламенті?

- Віктор Романюк і багато знайомих.

- Чи ображаєтеся ви на журналістів?

- Якщо журналісти висвічують правду, я таких журналістів привєтствую і люблю, а журналістів, що "висвічують" брехню, обливають нормальних людей несправедливістю,  гряззю, – тих не люблю.

- Чи пропонували вам гроші за голосування у парламенті?

- Ні.

- Коли ви востаннє були в театрі?

- Дуже давно.

- Чи їздили ви за кордон?

- Ні. Коли ми ще жили в мирі з Росією, то їздив в Росію.

- Чи поміняли до вас ставлення близькі та друзі відтоді, як ви стали депутатом?

- Ні.

- Які три речі вам особисто вдалося зробити за цей рік?

- В першу чергу – багатьом людям вдалось допомогти. Відповідь на ваше запитання –

допомога людям.

- Спасибі велике, Михайле Віталійовичу.

 

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>