Я не сепаратист і ніколи себе не вважав сепаратистом

Харківський міський голова Геннадій Кернес в ефірі програми "Гордон" на каналі "112 Україна" розповів про своє ставлення до Євромайдану, замах на вбивство і про те, що знає відеоролик з Добкіним напам'ять

Я не сепаратист і ніколи себе не вважав сепаратистом
Мер Харкова Геннадій Кернес в програмі "Гордон" на "112 Україна" 112.ua

112.ua

Редакційний блог

Харківський міський голова Геннадій Кернес в ефірі програми "Гордон" на каналі "112 Україна" розповів про своє ставлення до Євромайдану, замах на вбивство і про те, що знає відеоролик з Добкіним напам'ять

Гордон: Добрий вечір. В ефірі програма "Гордон". Сьогодні мій гість – мер Харкова Геннадій Кернес.

Геннадій, Добрий вечір. Я в Харкові питав у різних людей, водіїв таксі, в офіціантів, у перехожих, як їм Геннадій Кернес? І всі, на мій подив, говорили, що Геннадій Кернес їм подобається. Деяких я вже намагався провокувати, запитував: "Вам Кернес не набрид"? Вони кажуть: "Як ви так можете? Ми його любимо". Чим ти їх узяв?

Кернес: Я давно працюю з харків'янами і знаю кожен куточок Харкова, знаю проблеми Харкова, постійно проводжу зустрічі з харків'янами. Я думаю, що разом з харків'янами ми досягли великих результатів. Харків наше рідне місто, ми його любимо і тому будемо його захищати скрізь і завжди.

Гордон: Життя кожного українця, твоє життя, моє життя розділилося на період "до Майдану" і "після Майдану", отакий розділ. Що для тебе Євромайдан в Києві? Що це було?

Кернес: Спочатку я не розумів, що це таке, тому що, як кажуть, ніщо не віщувало біди. Але потім, згодом, розвиток подій був таким, що скрізь, по всіх куточках України почали проводити Євромайдани, в Харкові в тому числі. Також був "антимайдан", і все це в подальшому - дії у Києві, цей табір, дії, виступи, скандали, потім послідували постріли, - це було дуже страшно все дивитися і не по собі, всі переживали, що буде далі. Я як міський голова теж переживав, що буде далі з Україною, з Харковом, і звісно, для мене був тоді час відповідальних рішень, відповідальних за майбутнє, за життя, за мир.

Гордон: Одні кажуть, що Майдан влаштував Льовочкін, щоб взяти на себе центр впливу замість Клюєва. Інші кажуть, що Майдан влаштували американці. Треті кажуть, що Майдан – це волевиявлення людей: люди вийшли проти режиму Януковича за європейські цінності. Чим був Майдан? Що це було?

Кернес: Я думаю, це симбіоз різних таких течій, тому що, я ще раз кажу, що ніщо не віщувало біди, тобто було все більш-менш зрозуміло і стабільно. Зрозуміло, що було невдоволення з боку українців, достатньої кількості відсотка від загальної кількості тих, хто мешкає у країні, невдоволення, напевно, владою, як це буває. Але щоб так розгорнулися події, такий сценарій, - я думаю, ніхто собі навіть уявити не міг.

Гордон: Мій друг звідти (показує головою вгору, – ред.) сказав мені, що в розпал Євромайдану Янукович вирішив призначити тебе головою адміністрації президента замість Льовочкіна. Чи це правда?

Кернес: Я можу сказати, що те, що стосується голови адміністрації президента, - розмови такої я ніколи не чув, а те, що стосується міста Києва...

Гордон: Мера?

Кернес: Так, такі розмови були.

Гордон: Тим не менш, мій друг сказав, що Янукович сказав йому особисто, в розпал Євромайдану, - я наголошую, - що "Кернес був би кращим головою адміністрації. "Як ти ставишся, - запитав він, - до того, що я йому цей пост запропоную?" Але це призначення не відбулося, тому що Рінат Ахметов був проти і пролобіював призначення Клюєва. Тобі про це щось відомо?

Кернес: Мені, по-перше, про це нічого не відомо, тому що я не спілкувався на такому рівні з цими людьми. Можу єдине сказати, - те, що стосується Льовочкіна, - я думаю, що він чоловік такий, знаєте, паркетний, і знає свою справу дуже чітко. Ну і хороший інтриган. Тому не можу з вами як би погодитися в тому, що він один, але те, що такі, як Льовочкін, десь щось творили, - це однозначно.

Гордон: Чи правда, що коли в Києві переміг Майдан, ви з Добкіним вивезли свої родини в Білгород, до Росії?

Кернес: Ні, це неправда. Я ніколи не вивозив своїх дітей у Білгород. Це неправда. Те, що стосується Михайла Добкіна, - він, здається, свою сім'ю вивозив, але це було задля безпеки. Тому що все відбувалося тут як революційний початок, тобто захоплення будівель, розбиті стекла, убиті люди тощо. Було дуже страшно.

Гордон: 21 лютого 2014 року після розстрілу Небесної сотні вночі, на двох вертольотах, поки ще президент України Віктор Янукович прибув до Харкова. Так?

Кернес: Я чув таку версію.

Гордон: Він перебував в Будинку прийомів, його зустрів Михайло Добкін в аеропорту, він перебував у Будинку прийомів для високих гостей. Напередодні звідти поїхав прем'єр-міністр Азаров, який теж там був. Так?

Кернес: Те, що стосується Азарова, я можу сказати, що я його не бачив в той час, коли були події, пов'язані з Євромайданом. Те, що стосується Януковича, як ви кажете, тоді ще президента, я чув, що він був у Харкові, та я його не бачив.

Гордон: Далі цікаве питання. Моє джерело мені сказало: коли Янукович прибув до Харкова, там же були Добкін, Кернес, Портнов і Писаренко. Історія була така. Портнов і Писаренко кажуть: "Віктор Федорович, ми на хвилинку поїдемо в Білгород?". Каже: "Ну давайте". Вони їдуть у бік російського кордону, в цей час дзвонить телефон у Портнова. Дивиться – Янукович. Писаренко каже: "Не бери трубку". Каже: "Ну не можу, президент телефонує". Той каже: "Я тебе прошу, не бери трубку, зараз скаже назад повертатись". Каже: "Ні, не можу". Взяв трубку. Президент каже: "Ви де?". Вони: "Під'їжджаємо до кордону". Він: "Терміново назад". Вони повернулися назад, у кімнаті ті самі, каже мій співрозмовник, - Добкін, Кернес, Портнов, Писаренко і Янукович. Янукович каже: "Щось у України карма погана. Не щастить нам. Тому, Портнов, тобі завдання - придумати для України нову назву країни". У відповідь на що той із властивим йому почуттям гумору сказав: "А давайте Китаєм назвемо?" І Янукович сказав: "Ні. Така країна вже є". Те, що я сказав, - правда?

Кернес: Ні. По-перше, я хочу сказати, що якщо говорити з точки зору такої, юридичної, то у мене є алібі, що мене в цей час не було в Харкові. Я від'їхав після роботи за кордон, вітав свого доброго знайомого з днем народження і повернувся пізно-пізно вночі, під ранок, поїхав додому і ліг спати, бо рано вранці треба було вставати і йти на роботу. Тому, коли кажуть, що там був той або інший персонаж, я думаю, що ваше джерело тут вас дещо підвело.

Гордон: Але інше правда? Окрім присутності Геннадія Кернеса? Була ця історія?

Кернес: Я не можу стверджувати, хто там був, але те, що, я так розумію, Михайло Добкін бачився з Віктором Януковичем, напевно, це правда.

Гордон: У тебе не склалося враження, що під кінець своєї каденції, передчасно перерваної, Янукович з'їхав з глузду?

Кернес: Я думаю, він не з'їхав з глузду. Ви знаєте, нещодавно мені один добрий прислав такий вислів Конфуція: "Ти розумієш, що все можна вирішити без сили тільки тоді, коли на твої яйця сідає комар". Тому, я думаю, що на його яйця сів комар.

Гордон: У чому, на твій погляд, фатальна помилка Януковича?

Кернес: Я думаю, що він через товщину стін і броньованих вікон не чув, що відбувається на вулиці. І ті, хто оточував його, може, не хотіли говорити йому, по суті, що відбувається, тому що, напевно, розуміли, що будь-який керівник не любить, коли його засмучують. Тому говорили тільки добре. У цьому випадку, я думаю, що тут питання і до Льовочкіна як до голови адміністрації, що не довів до відома президента України те, що відбувається на вулиці та серед людей. Швидше за все, це все приховувалося, десь, може, були якісь і змови, ми про них не знаємо. Але факт є фактом. Те, що Євромайдан спрацював, він спрацював.

Гордон: Зараз Янукович знову, не будемо заперечувати, знаходиться біля плінтуса. Правильно?

Кернес: За плінтусом.

Гордон: Він здатний знову піднятися, як птах-фенікс?

Кернес: Ні, ніколи більше.

Гордон: Що ти про нього сьогодні думаєш?

Кернес: Я про нього не думаю. Коли президент країни, якого обрав народ, давав клятву, публічно показував, що він вірить в Бога, кинув, за великим рахунком, свій народ, і як боягуз утік, що про нього можна думати? За великим рахунком, він зараз самітник. Я думаю, він закінчить тим, що або він навчиться робити висновки зі своїх помилок і коли-небудь публічно попросить пробачення у людей, або, швидше за все, просто на самоті залишиться, як людина, від якої в майбутньому відвернутися всі, хто з ним ще сьогодні спілкується.

Гордон: Коли в Києві стояв Майдан, місто раптом заполонила невідь-звідки взяті молоді жлоби, люди, яких називали "титушками". Неотесані, одурманені юні бовдури, готові на все, що їм скажуть, особливо жорстоко вони били людей. Мені доводилося чути, що "титушок" спонсорував ти. Це правда?

Кернес: Це маячня. По-перше, я хочу сказати, що моя робота включає в себе спілкування з будь-яким контингентом населення. Але я ніколи не спілкувався з тими, хто думав погано або (чинив, - ред.) жорстоко щодо людей. Я, по-перше, не маю права на це. Коли кажуть, що Кернес спонсорував "титушок" і щось робив стосовно Євромайдану в Харкові, я можу сказати, що всі можливості, які були у Євромайдану, були створені міською владою. Євромайдан ніколи не ганяли, вони збиралися щодня біля пам'ятника Шевченку і вирішували свої завдання і цілі. Що стосується самих "титушек", їх було досить багато як з боку "антимайдана", так і з боку Євромайдану. Тут для мене фатальну річ зіграло те, що людину, в моєму розумінні злодія з великої дороги, призначили міністром внутрішніх справ, який сформував імідж цього процесу стосовно мене. Спочатку він мене демонізував, зв'язав своїми нитками з різними організаціями, такими, як "Оплот", і це все озвучувалося в пресі.

Гордон: Жилін керував "Оплотом"?

Кернес: Мені відомо, що так.

Гордон: Я читав, що ти і Добкін були політичним "дахом" Жиліна. Це правда?

Кернес: Ні. Це все якась людина своєю рукою і діями створювала тло та імідж.

Гордон: Я ставив це питання Добкіну, я його обов'язково поставлю і тобі. Ти сепаратист?

Кернес: Я не сепаратист і ніколи себе сепаратистом не вважав. Я, навпаки, завжди обстоював інтереси країни, інтереси міста. Я не самоусунувся, коли самоусунулися в Луганську, Донецьку міські голови, я залишився на місці, я був межи людей, я отримав кулю, я отримав серйозне поранення, тому що хтось боявся мене, хтось хотів мене ліквідувати.

Гордон: У росіян був план, про що говорять перехоплення радника Путіна Глазьєва, створити Новоросію і зробити народні республіки на зразок так званих "ДНР" і "ЛНР". Проект "ХНР" провалився в Харкові, хоча, здавалося б, все було "на мазі" і місцеві розвідгрупи доповідали у Москву, що тут тільки розпочни і все буде добре. Проект "ХНР" провалився. Чи можна сьогодні сказати, що завдяки міському голові Кернесу не зрослося?

Кернес: У тому числі.

Гордон: Ти відчуваєш свою історичну заслугу в тому, що в Харкові немає "ХНР"?

Кернес: Так.

Гордон: Тобі погрожували люди з сусідньої країни, наполягали на тому, що тут повинна бути "ХНР"?

Кернес: Ні. Я ніколи не мав жодних розмов. Я навіть не мав бажання на ці теми розмовляти.

Гордон: Харків міг стати столицею "ХНР"?

Кернес: Я буду говорити за себе. Я перебував на своєму робочому місці, я тут жив, вважайте, спав, я завжди був серед людей, і я б не дозволив це зробити.

Гордон: Тебе коли-небудь намагалася вербувати ФСБ?

Кернес: Ні.

Гордон: Чому?

Кернес: Звідки я знаю? Бо я єврей.

Гордон: Куди, на твій погляд, Україні варто рухатися? У західному напрямку або у східному?

Кернес: Думаю, завжди є право вибору. Сьогодні у нас європейські цінності, європейський вибір. Що стосується Сходу, Росії, ділових контактів, які були зруйновані, я думаю, що рано чи пізно, вони відновляться.

Гордон: Ти людина понять?

Кернес: Так.

Гордон: За поняттями, Росія Крим вкрала?

Кернес: Я можу сказати, що Крим просто, вибач за слово, прос*али.

Гордон: Наші?

Кернес: Так.

Гордон: Спеціально або по дурості?

Кернес: Не можу сказати. Але те, що здали без бою, це так.

Гордон: Російські війська на Донбасі сьогодні є?

Кернес: Я їх не бачив, тому що не був на Донбасі. Те, що говорять, я беру інформацію зі ЗМІ, я можу сказати, що у мене оманлива думка щодо цього.

Гордон: Хто конкретно винен у тому, що розпочалася російсько-українська війна?

Кернес: Янукович.

Гордон: Путін?

Кернес: Я поясню ще раз. Коли почалися речівки на стадіонах, коли українські міністри говорили на адресу президента іншої країни "хто не скаче, той москаль", все, що стосувалося нашої культури, кудись пішло в небуття, ніби нічого й не було. Як ніби ми сидимо за одним столом, і хтось у когось щось вкрав. І тут спрацювали піарники, спрацювала сама система пропаганди. Сьогодні триває суд над Януковичем, він звернувся до Росії з проханням ввести війська, нехай відповість за це.

Гордон: В Україні за цей час загинуло понад 10 тисяч осіб. Ти повинен це розуміти краще за інших, ти сам став жертвою, ти отримав кулю. Хто в цьому кошмарі винен, глобально, у трагедії українській?

Кернес: Послідовники сепаратистських настроїв, які вирішили створити республіки. Люди стали заручниками певних груп людей, які хотіли залишити все як є. Сьогодні вони позбавлені багатьох гарантій, триває руйнування міст. Для мене це в тому числі, як для керівника мегаполісу, для мене це трагедія, тому що я розумію, що відновити це за короткий час неможливо.

Гордон: Крим і Донбас повернуться в склад України?

Кернес: Я не можу говорити однозначно. Всі ті дії, які сьогодні є в рамках мінських угод, "нормандського формату", новий президент Макрон, вибори в Німеччині, я думаю, це буде новий виток досягнень України у відносинах з новими президентами, які будуть працювати в "нормандському форматі". Плюс у ЗМІ проінформували, що є уповноважений від Америки, Волкер. Будемо дивитися, як все буде.

Гордон: 28 квітня 2014 року приблизно о 12:00 на тебе було скоєно страшне замах. Як це відбувалося?

Кернес: Я не знав, що біжу назустріч смерті. Я почув постріл, я біг. Я готувався до триатлону, я був у добрій формі, може, це мене почасти і теж врятувало, моя фізична підготовка, і куля так пройшла. Я почув цей постріл, він був дуже гучним, глухим. Я пам'ятаю секунди, коли ще був у свідомості, щось стрельнуло. Отямився я тільки на шосту добу в Ізраїлі. Поруч була сім'я, друзі. Я не розумів, що відбувається, я не розумів ще десь два тижні, що я паралізований, доки не прийшов лікар і не прояснив ситуацію.

Гордон: Коли ти вперше зрозумів, що ноги не працюють?

Кернес: Я не хотів з цим миритися. Я хотів, щоб це було неправдою.

Гордон: Добкін сказав мені, що вас мали вбити одночасно в один день. Це так?

Кернес: Я цю версію почув зовсім недавно від Михайла Добкіна.

Гордон: Ти звернувся до керівництва країни з заявою: "За загрозами, пов'язаними зі здоров'ям і життям мене і моєї сім'ї, може стояти Арсен Аваков". Це було?

Кернес: Так. Я підтверджую це.

Гордон: Раніше з Аваковим ви сильно дружили. Це так?

Кернес: Якщо по-справжньому, то він набивався мені в друзі, бо я йому позичив велику суму грошей. Для нього це було порятунком потопаючого. Тоді між нами зав'язалася не дружба, а уповільнена робота з різних питань. Ми спілкувалися. Але те, що про нього тоді йшла чутка, що він "людина-кидала", тоді це все було. Він притягувався за вбивство свого партнера на прізвисько "Фашист", після чого Авакову залишилася спільна власність.

Гордон: Чи правда, що разом з Добкіним ви "віджали" у Авакова весь його бізнес?

Кернес: Це неправда. Після порушення кримінальної справи прокуратурою Харківської області за фактом розбазарювання землі, Аваков виїхав з країни: в Італії у нього є будинок, бізнес, він залишив межі країни. Він, за великим рахунком, повинен був бути затриманий, його банк лопнув. Що стосується бізнесу, то який у нього був бізнес? Газові свердловини? Я до них ніякого стосунку не маю. Вони сьогодні у нього в прирості. У банку він відновив ліцензію. Всі об'єкти власності, які у нього були, всі знаходяться на місці. Які питання?

Гордон: Тобто ви з Добкіним Авакова не кривдили, несправедливості щодо нього не допускали?

Кернес: Нас з Добкіним чомусь зв'язали морським вузлом... Якщо мої дії були спрямовані на повернення у відповідності з законом за рішенням суду ТЕЦ-3, яка перебувала в його управлінні, яку він продав Григоришину, а ми її повернули в комунальну власність і зобов'язали його заплатити понад 13 млн грн в бюджет міста, коли він не платив за оренду землі, ви вважаєте, я забрав у нього бізнес? Я не маю стосунку до тих дій, які вчиняв Арсен Аваков. Весь мій імідж був сформований ним конкретно. Якщо раніше у нас було "нудне обличчя", то опісля були "титушки", бандити, забирають, порушені кримінальні справи, розкрадений бюджет. Цей глашатай Геращенко, який отримав посаду в момент вступ Авакова в царство правоохоронних органів, отримав посаду радника і займався тільки Кернесом, придумав кримінальну справу щодо мене. Як мені про нього думати? Я знаю його не просто як "орел і решка", я ще знаю і що у нього на ребрі.

Новини за темою

Гордон: Який мотив того, що тебе замовив Аваков?

Кернес: По-перше, мої стосунки з ним були відомі всім. Він завжди будь-якими способами хотів мені зробити якусь капость. Були програні всі вибори, він же жодних виборів не виграв, тільки ті, коли він був у списку. Рівень недовіри сьогодні до Авакова в Харкові понад 90%. Чому він мене замовив? Для нього свідоцтво про мою смерть – це подарунок не день народження. Розуміючи всю відповідальність злочину, люди, які робили це, розуміли, що їм нічого не буде, тому що на самій верхівці сидить той чоловік, який не дасть знайти тих, хто це скоював. Цією справою ніхто не займається і ніколи не займався.

Гордон: Коли з тобою сталася ця біда, Добкін подзвонив і попросив, щоб його випустили до тебе в Ізраїль. Він випустив. Це людський вчинок?

Кернес: Я не заперечую. Це людський вчинок. Коли твій ворог ще дихає, і він може виїхати в іншу країну, яка різниця Авакову, куди мене відправити? Йому було зрозуміло, що якщо він відмовить, то все відразу відкриється.

Гордон: Аваков сьогодні твій ворог?

Кернес: Так.

Гордон: Яка чорна кішка пробігла між тобою і твоїм колишнім помічником Антоном Геращенком?

Кернес: Аваков. Якщо б ти хоч на мить зрозумів думки цієї людини, його бажання і апетити, ти б розумів, про кого ти кажеш. Ви у Києві бачите пухнасту людину, яка не говорить українською, яка була комендантом Майдану, випадково потрапила до кола людей, які прийшли до влади. І коли його називають ледь чи не другою людиною в країні, я вас прошу, навіщо це подавати людям? Губернатором він був ніяким, депутатом ніяким, не знаю, яким він був комендантом. Але він чітко розуміє, як мстити людям, яких вважає ворогами, використовуючи службове становище. Антон Геращенко працював в адміністрації Авакова головою Красноградської районної адміністрації. Після цього вони не спілкувалися тривалий час, а під час Майдану, коли Аваков став міністром, як Геращенко на суді сказав, він послав йому електронного листа і відразу Аваков відповів.

Гордон: Геращенко талановита людина?

Кернес: Є трохи. Я не заперечую.

Гордон: Як ти сьогодні почуваєшся?

Кернес: Я ходжу на роботу, я працюю на повну силу. Харків розвивається. Ми створюємо і забезпечуємо життєдіяльність нашого міста. Що стосується здоров'я, то я якось справляюся, біль - це для мене вже поняття в минулому. Ті болі, яких я зазнав, я не хочу про це говорити. Якщо запитати, що на тому світі, я можу відповісти – галюцинації.

Гордон: Ти часто спілкувався і продовжуєш спілкуватися з українськими олігархами?

Кернес: Я розумію, кого ви маєте на увазі. Я знаю цих людей, можу зателефонувати їм.

Гордон: Чи правда те, що те, що ти в такий складний час залишився на посаді мера, - результат домовленості особисто з президентом і Коломойським?

Кернес: По–перше, президентом тоді був Турчинов. Ніяких домовленостей бути не може ні з Коломойським, ні з Турчиновим. За Порошенка проголосувала більшість харків'ян. Навіть Добкін посів друге місце.

Гордон: У тебе з Порошенком добрі стосунки?

Кернес: Я вважаю, що він зараз на своєму місці.

Горндон: Що буде з харківським "Металістом"?

Кернес: Я кілька разів робив спробу повернути "Металіст" Харків, але у всіх спробах мені було відмовлено Курченком: він власник на сьогодні.

Гордон: Ти знайомий з Рамзаном Кадировим. Що це за людина?

Кернес: Це дуже конкретний керівник, який домагається результату. Те, що я побачив в Грозному, вразило. Повага до людей похилого віку, ніхто не п'є, машина під'їжджає до переходу і зупиняється. Відремонтовані школи, лікарні. Дороги. Увечері враження, що ти знаходишся десь в Дубаї.

Гордон: Кадиров – феномен?

Кернес: Я думаю, так.

Гордон: В радянський час тобі довелося посидіти. Скільки і за що?

Кернес: Два роки, після яких я був виправданий. Якщо я був виправданий, то, виходить, ні за що. Оскільки тоді формували загальну думку серед популярних людей в місті, я опинився в місцях не таких віддалених. Я вийшов звідти з конкретними висновками. Коли було викрадення Булатова, Антон Геращенко придумав, що нібито я викрав євромайданівців. Як свідчать потерпілі, їх били-били, потім прийшов Кернес, один раз вдарив і зламав ніс. Немає ні відео, ні фото, ні аудіо, тільки слова Геращенко і слова псевдопотерпілих.

Новини за темою

Гордон: Вже майже три роки йдуть суди. Чого від тебе хочуть?

Кернес: Це сфабрикована справа Антоном Геращенком і Аваковим, яка прив'язана до таких подій, як викрадення євромайданівців. Справу почав розслідувати Аваков, потім вони зрозуміли, що мій ранг – це справа прокуратури, і справу забрала прокуратура. Рік вони розслідували, зібрали 13 томів, 7 з яких – на якій підставі у мене охорона і свідчення двох псевдопотерпілих, Геращенка та його друга. Суд ще триває, опитали близько 60 свідків з боку прокуратури, ніхто нічого не бачив.

Гордон: В інтерв'ю інтернет-виданню "Гордон" ти сказав, що дострокових виборів не буде: Порошенко піде на другий термін і переможе. Ти підтвердиш?

Кернес: Так. Порошенко буде обраний президентом на другу каденцію.

Гордон: І Добкін не складе йому конкуренції?

Кернес: Аж ніяк. Це не шлях Михайла Добкіна. Я вважаю, що Добкін хороший управлінець і менеджер. Він вже один раз спробував себе кандидатом у президенти, годі.

Гордон: Але він вже виріс, обличчя більше "не нудне", говорить добре.

Кернес: Справа в тому, що "обличчя не нудне", але грошей все одно нікому не дає.

Гордон: Хто був найкращим президентом за весь час незалежності?

Кернес: Кучма.

Гордон: Раніше ти займався спортом, і твій день був направду безрозмірним. Від чого ти отримуєш задоволення?

Кернес: Я зараз більше дивлюся телевізор. Хоча, може, це неправильно. Я дивлюся різні передачі, я дивлюся і українське, і російське телебачення, фільми дивлюся. Є книги. Я також займаюся спортом, я вмію ходити на милицях, але це все не те, що хотілося б.

Гордон: На мій погляд, всі номери "95 кварталу" - це дитинство порівняно з тим роликом, який колись вразив інтернет, де ви з Добкіним обговорюєте, як покращити життя харків'ян. Ти цей ролик для настрою переглядаєш?

Кернес: Я його знаю напам'ять.Коли все це сталося, в цьому кабінеті тоді працював Михайло Добкін. Я заходжу до нього і кажу: "Міша, ти бачив?" Він: "Що?" Я кажу: "Себе бачив, що показують?" Він каже: "Ні". Я йому в телефоні беру і показую. Він дивиться. Я бачу, на його обличчі усмішка, і розумію, що він просто сприйняв це як належне, що в житті трапляються різні казуси. Тому коли журналісти ставлять питання по цьому ролику, який став знаменитим... Так зробіть точно такий же ролик.

Гордон: Ти активний користувач інтернету?

Кернес: Так.

Гордон: Де ти там блукаєш?

Кернес: Я переглядаю, що відбувається в інших містах України, у мене є кілька сайтів, які забиті в телефоні. Я активний користувач.

Гордон: В України є надія на нове покоління? Вони будуть жити краще?

Кернес: Я впевнений. Навіть сьогодні є покоління людей, які готові прийняти естафету.

Гордон: Я вдячний за інтерв'ю. Мені було дуже цікаво, думаю, як і телеглядачам. Хочу побажати тобі встати на повен зріст і йти, я сподіваюся, що так і буде.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>