Я маю намір йти на наступну каденцію мера Харкова

Мер Харкова Геннадій Кернес в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів про ситуацію в Харкові, про висунутих йому звинуваченнях, про те, як бачить політичну ситуацію в Україні, а також про те, що піде на наступні вибори у мери Харкова

Я маю намір йти на наступну каденцію мера Харкова
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Мер Харкова Геннадій Кернес в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів про ситуацію в Харкові, про висунутих йому звинуваченнях, про те, як бачить політичну ситуацію в Україні, а також про те, що піде на наступні вибори у мери Харкова

Влащенко: Сьогодні у нас в гостях мер міста Харкова Геннадій Кернес.

Доброго дня. За цей рік у нашій країні відбулося багато змін. Зміни відбулися і у вашому житті. Як ви вважаєте, це якось взаємопов'язано? І можна було, щоб ці події розвивалися інакше? Могло так бути?

Кернес: І взаємопов'язано, і можна було, щоб ці події розвивалися інакше. Завжди є кілька варіантів, а який краще завжди знає тільки той, хто цим займається. Конкретно системою.

- А як могло б бути?

-  Могло бути без війни. Могло бути, щоб Крим не був у Росії. Могло бути те, що мене не ранять та ін.

- Харків завжди був у центрі уваги. Останнім часом теж всі ЗМІ переповнені новинами з Харкова. Пишуть про вас, про те, що в Харкові можливий третій Майдан, що в Харкові можлива "Харківська Народна республіка". Як ви самі сприймаєте ці публікації, і як ви можете прокоментувати справжній стан речей в місті?

-  Звичайно, у населення Харкова є тривога. Тривога за те, щоб, не дай боже, не було війни. Це перше. Друге те, що про Харкові пишуть: звичайно, Харків велике місто, перша столиця України, і звичайно важливо, щоб просували ті події, які відбуваються в Харкові. Я маю на увазі - хороші. Те, що погане - терористичні акти, загибель людей - це, звичайно, погано. Але тут повинна працювати правоохоронна система. І, наскільки я поінформований, то останній теракт, який був у Харкові, розкритий. І це честь і хвала правоохоронцям, що вони вселяють надію в людей, що нічого такого більше не повториться. Що стосується Харкова, я можу сказати одне - Харків ніколи не буде "Харківської Народною республікою". Харків - це невід'ємна частина України. Перша столиця, місто молоді, науки і культури. Я думаю, що так і буде.

- Ви, як мер і як громадянин, вважаєте, що Харків проукраїнське місто за настроями?

- Ми повинні дивитися на реальні події. А вони такі, що в Харкові дуже сильно пов'язані відносинами дружби з Росією. І підприємства машинобудівного комплексу, яке все було заточено на російський ринок, і люди самі. Їх родичі проживають у Росії. І також родичі російських громадян, що проживають у Харкові, зокрема. Тому, я думаю, що для того, щоб вірити в проукраїнський Харків, або не вірити, досить поглянути на соціологічні дослідження. І ми побачимо, що Харків не підтримує війну, не підтримує жодних потрясінь. Те, що стосується більше проукраїнських, або неукраїнських настроїв, то тут я не можу сказати: я таку соціологію не проводив. Але можу сказати, що переважна більшість харків'ян за те, що Харків - невід'ємна частина України.  

- Глава Радикальної партії Олег Ляшко вніс до парламенту пропозицію про дострокове припинення повноважень харківської мерії, харківської облради, за, нібито, антидержавну позицію. Як ви ставитеся до таких жестів Ляшко і до того, що існує така думка?

-  У Ляшка язик без кісток, і пальці без відбитків. Все, що він каже, все, що він робить, він вважає, що він головний в цьому питанні. І якщо ми сьогодні говоримо про економію бюджетних коштів, як можна було подавати таку постанову Верховної Ради про дострокове припинення повноважень, коли у нас місцеві вибори в жовтні місяці. Як, ким і чим керується Ляшко, коли подає такі документи на розгляд ВР? Це чиста популяризація себе, і популізм у чистому вигляді. 

- Вам нещодавно було висунуто підозру у скоєнні злочину за трьома статтями. Як ви особисто сприймаєте те, що вам пред'явлено це?

-  Це справа сфальсифікована. Рік тому. Сфальсифіковано для того, щоб дискредитувати мене.

- А ким воно було сфальсифіковано?

- Воно було сфальсифіковано двома молодими людьми та їх друзями, які виступили в ролі потерпілих, і в ролі свідків. Я не можу говорити, тому що є таємниця слідства. Але я вірю в те, що якщо буде суд, і ми розберемося, то я впевнений в тому, що всі ці звинувачення з мене будуть зняті. Тому що, наприклад, така стаття, як викрадення, мені інкримінується. Я проживаю в місті Харкові вже понад 55 років, і не від кого не ховаюся. І тому мене знають усі харків'яни в обличчя, і знають, що я харківський міський голова. І який сенс був мені публічно щось робити, якщо б у подальшому це переросло в кримінальну справу. Об'єктивно цю кримінальну справу було порушено для того, щоб дискредитувати мене, і, відповідно, щоб я не був міським головою.  

- Незалежні дослідження говорять, що у вас великий рейтинг у місті. З іншого боку у вас досить жорстка боротьба всередині міськради. Як ви самі розцінюєте протистояння всередині міськради, і, зокрема, протистояння з Богословської?

- Я офіційно хочу сказати, немає ніякого протистояння в харківській міській раді. Конструктивна більшість депутатів працює системно, і працює на відродження і на результат. Що стосується появи в стінах мерії Богословської, то вона зараз без діла, без роботи. У ВР її не обрали, та її б не обрали по суті, якщо б вона пішла десь по округу. Інна Германівна просто веде себе некоректно, і вважає, що вона має великий досвід управлінської роботи, і вона хоче когось навчити цьому. Але, якщо вона і має такий досвід, то цей досвід передається з добрими намірами, а коли злі наміри, коли такі наміри - до неї треба мати індивідуальний підхід, то я думаю, що тут Інна Германівна просто загралася. Я їй сказав, що вона політична повія, і я повторюю це. Тому що Інна Германівна в своєму просторі може бути, красуня, може бути, дуже вихована і розумна, але в стінах харківської міської ради вона вела себе не дуже коректно.

- Вона ж корінна харків'янка, і у вас ж не завжди були погані відносини?

-  І я корінний харків'янин, і стосунки у мене з Інною Германівною були добрі. Вона співала хвалебні оди мені і Добкіну. Що ми молодці, що ми навели порядок в Харкові.

- А що зіпсувало її ставлення до вас?

- Інна Германівна вже не раз показувала своє обличчя, коли вона йшла від "бабусі і дідуся", як колобок. Вона йшла і ставала на бік тих, хто при владі. Відносини зіпсувалися, як раз, в процесі того, що їй треба було чіплятися за якийсь коник. І вона вирішила тут "кошмарити" міська рада, щодо мене висловлюватися не дуже коректно.

- Одні з експертів кажуть, що ваш конфлікт з Богословської і Ляшко - це спроба розчистити дорогу до крісла мерові Михайлу Добкіну. Як людині Льовочкіна. Чи може таке бути? Добкін ж ваш близький друг.

- Я не думаю, що є якісь дороги, які повинна розчистити Богословська, крім одного єдиного, щоб вона брала інструменти і прибирала за собою, якщо вона приходить і паскудить. Тому що вона не має сьогодні ніякого інтересу до проблем, які існують в місті. Коли вона була депутатом ВР - вона ніколи не виступала за інтереси Харкова. Вона виступала за інтереси великих газових трейдерів, вона виступала за інтереси Януковича, вона виступала проти Тимошенко.   

- Вона сказала, що ви знайшли спільну мову з Аваковим. І що ви зараз дієте спільно проти України.

-  Я знаю Арсена Авакова, і можу сказати тільки одне: якщо ми з ним разом коли-небудь,  про що-небудь домовимося - то це буде договір серйозних людей. А Інна Германівна в даному питанні не потрібна. Тому, нехай вона говорить, що вважає за потрібне, тільки нехай вона пам'ятає про те, що все повертається бумерангом.

- Сьогодні для всіх міст України досить складна ситуація. Я говорила з людьми, багато досить добре відгукуються про роботу міськради, а з іншого боку кажуть, що Харків чи не банкрут. Що ви можете з цього приводу сказати?

- Харків, як невід'ємна частина України, як і будь-яке місто, переживає невиконані взаєморозрахунки. Я кажу про благоустрій, про людей, які виконували ці роботи, підрядників - казначейство не виконувало ці платежі. Тому, говорити про те, що Харків банкрут я не буду, тому що у нас є висновок рейтингових агентств Fitch і Moody's про те рейтингу, який є у Харкова.  Але він не може бути вище суверенного рейтингу України. Тому, ми повністю залежимо, в цілому, від тих дій, які здійснює уряд. Навесні ми вже повинні готуватися до зими, ми розгортаємо фронт робіт. Зрозуміло, що нам потрібні гроші - розраховуватися за це. Будемо дивитися, як будуть проходити розрахунки. Поки у нас розрахунки проходять. Але я не знаю, що буде завтра. Тому що ми всі живемо в тривозі. І в кримінальному переслідуванні, і в інших питаннях. Як буде - я не можу сказати.   

- Що говорить СБУ з приводу існування організації "Оплот"? З приводу сепаратистських настроїв – вони є, чи ні?

-  Я не перебуваю в тісному контакті з правоохоронними органами. Я не спілкуюся ні з начальником СБУ, ні з начальником УВС, ні з прокурором області.

- Вас, взагалі, якось цікавить, турбує ця ситуація?

- Мене тривожить ситуація, щоб харків'яни були впевнені у завтрашньому дні. А за безпеку повинні відповідати правоохоронні органи. Ми тільки можемо допомогти, створюючи умови, і надаючи певну допомогу.

-  Ви буваєте в Адміністрації президента. Як нині складаються ваші стосунки з центральною владою? З ким ви спілкуєтеся, коли туди приїжджаєте?

-  Я ходив в АП, і зустрічався з главою адміністрації Борисом Ложкіним, харків'янином, до речі. Розповідав про ті проблеми, які є зараз в Харкові. Мій візит, це тільки візит для того, щоб могли просувати ті завдання, які ставить перед нами держава. І, відповідно, владу, - як президент, так і уряд. Я не часто буваю в АП, але одиного разу, коли я туди приїхав, мене зняли журналісти. Я там був два рази.   

- Ви відчуваєте підтримку, розуміння центральної влади?

- Я відчуваю підтримку харків'ян. Для мене це важливіше.

- А ви спілкуєтеся з президентом?

-  Ні.

-  Дочка покійного Чечетова займалася люстрацією в облраді, міськраді. Немає в цьому якогось парадоксу? І наскільки політичне життя країни сьогодні є агресивним середовищем?

- Середовище агресивне - це правильно ви помітили. А що стосується дочки покійного М.В.Чечетова, то Тетяна Чечетова працює в харківській міській раді заступником міського голови. І за своєю посадою я підписував розпорядження, і поклав на неї обов'язки провести так звану люстрацію в харківській міській раді, з урахуванням закону про люстрацію, і тих нових законів, які були прийняті Верховною Радою України. Тому те, що стосується політичного життя, то зараз - не цукор.  Зараз дуже важливо говорити про економіку, тому що у нас сьогодні купівельна спроможність впала до низів. Люди не можуть придбати необхідні товари і продукти. Тому, я вважаю, що ми повинні більше говорити про економіку.

- Як складається сьогодні ваша робота з губернатором, і наскільки ви в контакті?

-  Я з новим губернатором в контакті, робочому. 

-  Чи підете ви на вибори?

- Я маю намір йти на наступну каденцію. Я вважаю, що я повинен виконати всі ті завдання, обіцянки, які я давав харків'янам. Та сьогодні наша команда працює над програмами, які фінансуються в Харкові, з урахуванням тих потреб, які виникають у харків'ян. Для мене дуже важливо бути відкритим для людей. Тому що я люблю Харків, тут живе моя сім'я, мої діти, мої друзі, і я не хочу звідси їхати. Хочу тут жити і працювати.  

- Можна вас змусити покинути Харків? За яких умов це можливо?

- Змусити мене покинути Харків немає ніякої можливості. Я не збираюся залишати Харків. Якщо буде політика в частині переслідування, у частині кримінального переслідування, то тоді, згідно з законами, що я не зможу йти на вибори. Ось те, що відбувається зараз, з цією кримінальною справою, яка піариться, щодо мене.   

- Ви боїтеся арешту?

- Я знаю, що таке арешт. І знаю, як себе поводити.

- Ви готові до будь-якого розвитку подій?

-  Я вже відповів.

- З одного боку ви, як кажуть люди, хороший мер, міцний господар. А з іншого боку у вас є репутація, як часто пишуть журналісти, "одіозного мера". Причому, в цій частині, завжди цитуються ваші публічні висловлювання. Навіщо ви це говорите? Чому ви іноді так екзотично себе поводите? Адже ніхто не сумнівається, що ви людина не дурна.

-   Ось і поводжу, бо не дурний. Тому що не хочу брати участь у тих процесах, як дурний. Це можуть бути емоції, можуть бути системні емоції, моя свідома позиція.  

- Після замаху переглянули ви якісь свої погляди на життя?

- Так, моє життя змінилося, тому що я сьогодні прикутий до інвалідного візка. Але це не заважає мені виконувати свою роботу. Звичайно, я міг би змінити своє життя. Але я на сьогоднішній день дуже багато переглянув, після поранення, певні речі, як життєві, так і стосунки між людьми. І зробив великі висновки.  

- Які висновки ви зробили?

- Ось, наприклад, щодо Богословської - можна ж було коректно себе повести і з мого боку, і з її боку. Але тут явно побачили її агресивну позицію по відношенню до міста, і особисто до мене.

- Кого ви на сьогодні вважаєте своїм найкращим другом?

- Дружину.

- Яку книжку ви читаєте в даний момент?

- Я більше читаю зараз томи кримінальної справи. Їх 11. Я думаю, що це буде непоганий матеріал для майбутньої книги.

- Улюблена країна після України? Де ви любите бувати?

- Мені подобається Франція.

- В лютому і березні не було жодного вашого фото в инстаграмі. Ви втратили інтерес до цього?

- Я не втратив інтерес до цього. Просто ті фотографії, які я виставляю в инстаграмі - вони повинні бути цікавими. На сьогоднішній день я не бачу таких цікавих фотографій, щоб їх виставити напоказ. 

- Скільки днів на тиждень ви буваєте в спортзалі?

- Кожен день по два рази. Рано-вранці і ввечері. Після роботи.

- Як ви змушуєте себе туди ходити?

-  Змушує мене життя займатися спортом. Тому що, якщо я не буду займатися спортом, я не поверну собі свої ноги.

- Чи платили ви коли-небудь журналістам за статті?

- Ні. Але знаю, що таке відбувається. Аніж платити за статтю журналістам, мені легше самому сісти і написати.

- Про який недосконалий в житті вчинок ви шкодуєте?

-  Не можу відповісти.

- Чи вірите ви в реформи? В те, що ми зможемо їх провести в найближчі роки в країні?

- Я вірю в краще майбутнє.

- Чого ви не прощаєте людям?

- Я не прощаю зради, лукавства.

- Улюблений алкоголь?

- Я не п'ю взагалі.

- Давно?

- Я взагалі не п'ю і не курю.

- Хочете, щоб Україна стала членом ЄС?

- Так, дуже хочу.

- Життєве кредо?

- Велосипед.

- Сумуєте за велосипедом?

- Звичайно.

- Три найбільші проблеми України?

- Проблема, що на західній частині України одні настрої у людей, на Сході - інші. Хотілося б, щоб наша країна була єдина і процвітала. Інші проблеми - це проблеми економіки. Ну і, звичайно, політичної культури. Тому що сьогодні, якщо ти не підтримуєш революційні погляди, то тебе можуть люструвати, тебе можуть просто прибрати за поле, без суду, без слідства, або порушити кримінальну справу. Сьогодні проблема в тому, що йде полювання на відьом.  

- Дякую, Геннадій Адольфович.

Сьогодні з нами був Геннадій Кернес, мер міста Харкова.  

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів