banner banner banner banner

Я думаю, вміст "плівок Онищенка" для іноземних спецслужб не новина

Позафракційний депутат Сергій Тарута в інтерв'ю "112 Україна" розповів, як у Раді обговорюють бюджет, чому не голосував за питання Новинського, як можна було врятувати Донецьк і що знає про "плівки Онищенка"

Я думаю, вміст "плівок Онищенка" для іноземних спецслужб не новина
Народний депутат Сергій Тарута у студії "112 Україна" 112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

Позафракційний депутат Сергій Тарута в інтерв'ю "112 Україна" розповів, як у Раді обговорюють бюджет, чому не голосував за питання Новинського, як можна було врятувати Донецьк і що знає про "плівки Онищенка"

Влащенко: Події тижня ми обговорюємо з народним депутатом України Сергієм Тарутою.

Доброго дня, Сергію Олексійовичу. Яка з подій цього тижня справила на вас найбільше враження?

Тарута: Перш за все, спроба на цьому тижні узгодити бюджет. На жаль, не були прийняті проекти законів, необхідні для затвердження у другому читанні. Прогрес, це те, що в першому читанні внесли і прийняли зміну у відношенні того, що адміністрування податкової бази буде наразі розташоване в Мінфіні. Тепер буде один електронний реєстр - це може значно сьогодні знизити ту корупцію, яка відбувається у нас в податковій службі.

- Чому ви не голосували за зняття депутатської недоторканності з В. Новинського?

- Я не був в парламенті в першій половині дня. Була велика нарада в Міносвіти, де зібралися всі керівники університетів, які переїхали з Донецької і Луганської області. Ми зібрали ініціативну групу і обговорювали існуючі у них проблеми. Я, разом з Рябчиним, є автором цієї консолідації. Щодо Новинського я б проголосував - "за". Якщо щодоНовинського не проголосував комітет, то це все фарс: Новинський через суд може це рішення скасувати, бо не проведена вся необхідна процедура. Я цієї справи не знаю.

- А якщо депутати не знають справи - як же голосувати?

- Нам перед голосуванням роздають інформацію. Я розумію, що там аргументи переконливі і у суспільства є величезне звинувачення Партії регіонів, що вона винна за те зло, яке сталося на Донбасі. Все, що стосується керівництва Партії регіонів, сприймається в суспільстві дуже негативно. Є запит щодо покарання тих, хто винен у злочинах, і тому хочуть знайти винних. Вадим входив до керівництва Партії регіонів, тому я вважаю цю справу більше політичною.

- Як ви вважаєте, щодо Онищенка історія вже завершиться, чи це тільки початок? Ви особисто стикалися в парламенті зі спробою купити вас, як депутата?

- У мене абсолютно чиста репутація і немає таких грошей, які можуть мене купити. Це всі прекрасно знають і тому до мене з такими питаннями не підходять. Я знаю, що ці договорняки були завжди. Брали всі і завжди - це була така традиція. Майдан адже і вийшов за те, щоб поміняти систему і боротися за ті цінності, які є основоположними для нашої країни. А в результаті ми бачимо, що кожна нова влада гірша за попередню, на жаль. Ще в травні, перед виборами, я говорив журналістам свою суб'єктивну позицію, що Порошенко буде дуже поганий президент, тому що він завжди конвертував політику і займався політикою заради того, щоб заробляти на ній в бізнесі. Весь його історичний ланцюжок показує, що він весь час заробляв на політиці. Не може людина, яка вже так сформована, змінитися. Я з ним зустрічався перед виборами і сказав йому, що у мене до нього великі претензії, тому що він завжди займався політикою тільки для збагачення себе. Петро Олексійович сказав, що він уже інший, що це інший виклик. 3 липня я з ним зустрівся і сказав йому, що у нас є можливість разом змінити країну: я знаю, що відбувається в Донецькій області і потрібно діяти ось таким-то чином. Але в нашій розмові, яка тривала годину, 90% він розповідав, як потрібно робити. Я вийшов звідти і зрозумів, що, на жаль, він не змінився. Відносно Онищенка - що це відповідає дійсності у мене взагалі не виникає сумнівів. Я думаю, що нас чекає ще багато цікавого. Онищенко вже пішов ва-банк. Він розуміє, що сюди йому вороття немає. У нього вже є кримінальна відповідальність, за українським законодавством, і він сюди не повернеться, і, швидше за все, він підписав угоду зі спецслужбами Англії і США. Я думаю, те, що там записано, для них це не новина. Вони знають набагато більше, тому що їх аналітики зі спецслужб моніторять всю ситуацію.

- Чим закінчиться історія з "амбарною книгою" Партії регіонів?

- Мене дивує інформаційний посил два місяці тому, перед виборами в США, і зараз. Те, що Манафорт працював на Партію регіонів - це так. І наскільки я знаю, мовний розкол це одна з його головних ідей. Але наскільки я розумію, така людина повинна працювати за контрактом. Щоб йому давали кеш - в це мені не сильно віриться, бо у американських бізнесменів такого рівня є алергія на такі схеми.

- Наскільки захищені наші реєстри, державні сайти?

- Треба постійно підвищувати рівень безпеки всіх електронних баз. Це нормальна практика. У нас зараз організована досить потужна група в Нацполіціі. Я думаю, що потрібно не тільки констатувати саму проблему, але і відразу ж робити превентивні заходи, щоб в майбутньому не було хакерських атак.

- Усім відомий ваш "роман" з Гонтаревою. Ви були в НАБУ, де, як ви написали, розмовляли про злочини Гонтаревої. Але у неї все поки добре.

- У неї все дуже погано. Вона постійно в істериці. Рожкову постійно залучають як свідка за тими фактами, які є. "Брошура Тарути" зіграла тут, як іскра, яка відразу ж освітила багато проблем, які були і замовчувалися.

- Що думають на заході про В. Гонтареву?

- Наша банківська система два роки поспіль визнана найгіршою в світі - на 140-му місці з тих країн, які беруть участь в рейтингу економічного форуму Давосу.

- Чому вона не у відставці досі?

- Тому що у неї спільний зв'язок з тим, хто її призначав, - з Порошенком. Якщо я не отримаю виразної відповіді від НАБУ, то я буду звертатися до суду на президента. Більш того, з'ясувалося, що були грубі порушення при процедурі прийняття постанови про призначення її главою НБУ. Це відбувається тому, що це такий ланцюжок, де вгорі піраміди президент, а далі Гонтарева з Ворошиліним.

- Є у вас переконання, що ви зможете цю ситуацію дотиснути?

- Я в цьому абсолютно впевнений. Не може у нас працювати економіка при 98% недовіри до керівництва НБУ. Зараз ми бачимо крах національної банківської системи.

- Як ви прогнозуєте ситуацію з "Приватом"?

- З точки зору МВФ постійно керівництво країни обіцяє, і Гонтарева в тому числі, що до кінця року буде приватизація "ПриватБанку". Тут йде торгівля між Гонтаревою, Порошенком і власником "Привату". Так, там є проблеми, але у власника є можливість до кінця року докапіталізувати банк. Якщо вони цього не зроблять, то держава повинна його націоналізувати.

- Наскільки відповідає дійсності, що ви штовхали депутата Шухевича на те, щоб він виступив із заявою про імпічмент президенту?

- Я особисто не знайомий з Шухевичем і в офісі він у мене ніколи не був. Шухевич точно не маріонетка і щоб у чомусь переконати таку людину, напевно, потрібно прожити з ним років 25, щоб він повірив.

- Ви сьогодні політичний партнер Тимощенко?

- Те, що у мене хороші стосунки - це правда. Але я не хочу брати на себе відповідальність за всю історичну, політичну частину кожної фракції і кожної політичної сили. Тому я ніколи не вступлю в жодні старі, існуючі політичні партії. Консолідуватися зі здоровими силами я готовий для того, щоб вирішити головну задачу - переформатувати країну, змінити систему.

- Що б ви запропонували зробити, щоб говорити про закінчення війни на Донбасі?

- Сісти за широкий стіл переговорів і не йти, поки не вирішимо проблему. Також потрібно виконувати ті зобов'язання, які ти береш. Від наших зарубіжних партнерів неодноразово звучить, що Україна бере зобов'язання і їх не виконує.

- Ви створили "Спілку українських підприємців".

- Я ініціював українську бізнес ініціативу і був ініціатором перезавантаження відносин між бізнесом і громадянським суспільством для того, щоб змінити існуючу систему. Ми зараз закінчили доктрину прискореного економічного зростання України, до 30-го року, і намітили горизонти, які дають нам можливість наздогнати Польщу і забезпечити рівень валового продукту.

- Для цього треба приходити у виконавчу владу.

- Згоден. Але зараз моє завдання - розробити концепцію, вести діалог з громадянським суспільством.

- Чому не вдалося врятувати Донецьк?

- Донецьк повинен був рятувати Порошенко, тому що Донецьк величезний, і коли запустили величезну колону, яка йшла шість годин через Слов'янськ, то тут, безумовно, ніяких сил не було і у мене не було повноважень. Мені дали захистити Маріуполь, тому що до цього у мене було дуже багато постійних претензій до керівництва країни. Я б і Донецьк врятував, і Донецьку область, і всю цю війну, якби мені дали таку можливість. Зовсім по-іншому потрібно було діяти.

- Що з вашим будинком в Донецьку?

- Він захоплений. Я пішов в костюмі і більше не мав можливості туди зайти.

- Чи хотіли б ви бути президентом?

- За умови, якщо буде командна воля змін правил гри.

- Чи будете ви голосувати за бюджет?

- Ні.

- Коли ви востаннє бачилися з Ахметовим?

- Півроку назад.

- Він відчуває свою провину за те, що сталося?

- Ні.

- Чи є відкриті кримінальні справи на вас?

- Поки немає.

- Кого ви вважаєте своїм політичним партнером сьогодні?

- Я думаю, що і "Самопоміч", і "Батьківщина", частина БПП, яка більше до "Удару" відноситься, частина НФ, яка думає про країну.

- Ваше ставлення до двопалатного парламенту?

- Позитивне.

- Коли останній раз були в театрі або ще десь?

- Місяць тому на концерті, присвяченому Голодомору.

- Яка найсильніша і найслабша риса у Гройсмана?

- Найсильніша риса - є бажання змінювати систему. Найслабша - він абсолютно залежний від політичної системи і від президента.

- Кого ви вважаєте сильнішим на посаді прем'єра - Яценюка чи Гройсмана?

- Гройсмана.

- Яценюк як голова НБУ - це можливо?

- Це політичне призначення і це так само погано, як і Гонтарева.

- Три вершини, які ви розраховуєте підкорити в майбутньому?

- Я займався альпінізмом і на Джомолунгму - ні, а на іншу вершину світу я б точно хотів зайти зі своїми друзями. Я мрію, щоб ми через два роки зуміли змінити країну, передати її молоді і повернутися в бізнес.

- Вельми дякую.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>