banner banner banner

Я для 90% родичів – зрадник, це стало однією з причин зміни прізвища

СЕМЕН СЕМЕНЧЕНКО - народний депутат України від фракції "Самопоміч". Перший заступник глави комітету з питань національної безпеки та оборони. Був активним учасником Євромайдану. Здобув популярність як командир добровольчого батальйону "Донбас". Одружений, виховує трьох дітей

Я для 90% родичів – зрадник, це стало однією з причин зміни прізвища
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

СЕМЕН СЕМЕНЧЕНКО - народний депутат України від фракції "Самопоміч". Перший заступник глави комітету з питань національної безпеки та оборони. Був активним учасником Євромайдану. Здобув популярність як командир добровольчого батальйону "Донбас". Одружений, виховує трьох дітей

Влащенко: Сьогодні у нас у гостях народний депутат Семен Семенченко.

Вітаю, Семене. Зараз, коли у нас новий уряд, нова коаліція, хто відповість за колишні два роки втраченого нами життя? Чому немає політичної відповідальності у вигляді складання вами мандатів, якщо ви не змогли нічого зробити?

Семенченко: Було б правильно і справедливо кожному відповідати за своє. "Самопоміч" не скурвилася, а все ті, хто своїм принципам зрадив, зараз не в нашій фракції. Я не голосував за жодний закон, за який мені було б соромно. Всі ті законопроекти, які я обіцяв зробити, я їх зробив. І не моя вина, що їх не виносять на розгляд ВР. У мене особистий конфлікт з президентом України, і я думаю, що його оточення отримує гігантські бонуси, догоджаючи йому. 26 голосів у "Самопомочі", і ми готові голосувати за ті закони, які потрібні. Але ці закони не ставляться на ВР, тому що у нас є дві мегафракції, і вони несуть всю відповідальність за країну. Випадково до цієї ВР потрапило до 60 осіб, що не належать до жодного політичного клану. Система тоді була ще нестійкою. І я не думаю, що було б добре ще зменшити цю кількість зараз. Навпаки, її треба збільшувати.

Новини за темою

- Люди, які йдуть коаліцією для зміни долі країни, несуть солідарну відповідальність. Ви винні в тому, що не змогли переконати своїх колег у тому, що це треба робити.

- Я знав, навіщо я йшов. Я не даю зараз повністю поховати справи щодо Дебальцевого та Іловайська, і абсолютно не моя вина, що фракції коаліції в комітеті голосують солідарно з Льовочкіним за те, щоб це не розслідувати. Я буду вимагати, поки у мене вистачить сил, притягнути до відповідальності Муженка, Гелетея, Порошенка за ці військові поразки.

- А як ви не даєте поховати ці справи?

- Я є потерпілим у цій справі і докладаю всіх юридичних зусиль для того, щоб цю справу не закрили. Я в кожному ефірі не даю про це забути, а саме забути – це те, що їм зараз потрібно. Порошенко робить все для того, щоб цю справу не було передано до суду. У Дебальцевому за півроку не було побудовано жодного бетонного укріплення, туди не було підтягнуто резерви. Всі повідомлення про те, що Росія вдарить, ігнорували. До ключового пункту Логвинове, між Артемівськом і Дебальцевим, за кілька годин до того, як туди вдарили російські війська, по команді Генштабу відвели українські війська і дали зайняти цю територію. Якби команду віддавав особисто Муженко, він би давно б уже сидів. Я думаю, що команду віддавав, в тому числі й Порошенко, тому що неодноразово керівники фракції розповідали, як відбуваються наради, на яких розповідають про військові питання. І Петро Олексійович особисто показує на картах, як це і що. Я не думаю, що одні й ті ж особи після Іловайська і Дебальцевого повторили одні й ті ж самі помилки. Загинули мої товариші, і я не хочу, щоб після показування указкою залишали спочатку бездарно нашу територію, гинули люди, а потім це оголошували військовою перемогою і брехнею, як каже радник Порошенка, і все це покривалося. Він має право так діяти за законом, але за законом будь-які такі речі повинні бути розслідувані військовою прокуратурою. Не добровольців пакувати по тюрмах, а розслідувати це. Я відправив дуже велику кількість повідомлень до прокуратури щодо корупції про неправильні дії, про закупівлю, наприклад, Нацгвардією палива великим оптом влітку 2014 р. за цінами вище від роздрібних. За те, що прокуратура це не розслідувала, несуть відповідальність ті, хто голосував за генпрокурора. З військовим прокурором для мене все ясно. Це колишній заступник начальника Головного контрольного управління АП Януковича. Але у нього ж є ще начальник – Шокін. Всі мої дії було спрямовано на реалізацію того, що ми обіцяли людям. Я думаю, що люди розберуться, хто працював чесно, а хто намагався шукати своєї вигоди. Тому про політичну відповідальність я згоден, але вона повинна бути персоніфікованою.

Новини за темою

- "Самопоміч" - єдина фракція, де виявилося так багато "тушок".

- Це єдина фракція, яка про це відкрито говорить.

- Із фракції пішли люди.

- Люди понесли політичну відповідальність за те, що вони голосували за злочинні закони. Щодо них приймалися принципові рішення, і ми не приховували цього.

- Якби ви вели правильну кадрову політику, у вас таких людей було б небагато.

- Фракція "Самопоміч" та рішення йти на вибори утворилися за два місяці до виборів. Ми до цього один одного не знали. Я із Садовим познайомився тільки за два місяці до цього.

- Тобто "Самопоміч" збиралася, певною мірою, з випадкових людей.

- Всі ці люди, які подивилися, як розкрадали країну протягом останніх 20 років, професійні політики прийняли рішення брати на себе відповідальність, йти, отримувати досвід, чесно переживати всі негаразди і нести за це відповідальність.

- Занадто багато у вас помилок було: на 30 осіб – 7 осіб.

- Парламентські фракції в класичній політиці тримаються тим, що вони доплачують депутатам, тим, що на ряд депутатів є кримінальні справи.

- А вам не доплачують?

- Ні. Для того щоб доплачувати, потрібно красти. Олігархи є власниками фракцій. У нас цього немає. У нас немає тих стандартних корупційних осередків утримання депутатів. У нас всі люди доброї волі. Тому з 18:00 до 23:00 у нас щовечора йдуть засідання фракції, де висловлюються всі. Коли ми бачимо, що трапилася випадкова людина, що вона не відповідає тим вимогам, які покладали на неї виборці, ми чесно про це говоримо.

- Кажуть, що ви, Кішкарь, Кривенко – люди Коломойського. І ваш псевдонім – Семенченко – було придумано в кабінеті Коломойського.

- А є хоч один доказ цього?

Новини за темою

- Мені говорили про це в приватній бесіді депутати, які нібито були присутні при цьому.

- Ви можете навести хоч один непрямий доказ моєї належності до Коломойського?

- У мене особисто прямих доказів немає. А непрямі докази – це дуже розпливчасто.

Навіщо ви в одному з перших інтерв'ю газеті "2000" два роки тому розповідали, що у вас три вищі освіти тощо? Що вас вело до цього?

- Я не знаю такого інтерв'ю і його не давав. Існує Семен Семенченко – людина, не депутат, не публічна особа. "Семен Семенченко" спочатку було моїм бойовим псевдонімом. Я не був депутатом і нічим не був зобов'язаний жодному з тих диванних експертів, журналістів, політологів, які мене коментують. Побачивши, що на Донбасі немає армії, немає підтримки поліції, СБУ, вбивають людей за український прапор, за те, що вони хочуть жити в Україні, я організував незаконне збройне формування – батальйон "Донбас" – і почав гнати звідти і росіян, і "денеерівців". Завдяки нам, вже три райони Донецької області ще до травня 14-го року були повністю звільнено від "денеерівців". Я, до речі, не підлягаю призову, тому що у мене троє дітей, але я на це наплював. Моя сім'я жила тоді в Донецьку. Мої батьки тоді жили в Севастополі. Я готовий був загинути сам, але не хотів, щоб мій захист України закінчився загибеллю моїх дітей і моєї сім'ї. Тому я взяв собі бойовий псевдонім і надів свою балаклаву. Я намагався нічого не говорити про себе, щоб не могли визначити мою сім'ю і де я проживаю. Я відповідав на запитання так, щоб не було можливості мене ідентифікувати. Я говорив, що я не 74-го року народження, а 76-го, я говорив, що у мене не троє дітей, а четверо, що я живу не в Севастополі, а в Сімферополі. Деякі речі я говорив навмисно, щоб відводити увагу всіх цих органів. Коли я став народним депутатом, то в жодному інтерв'ю я своїм виборцям жодного разу не збрехав.

- Непросто людині поміняти ім'я. Хто вам видавав новий паспорт?

- Дуже просто. Будь-яка людина може поміняти ім'я.

- У вас є вища освіта?

- У мене є сім років формальної вищої освіти. Я закінчив Севастопольський технічний університет. До цього два курси навчався у військовому морському училищі. Після цього я навчався у ВДІК, його закінчив, але не отримав диплому, тому що не здав дипломну роботу. Одночасно ще навчався на факультеті операторської майстерності. Останнє, що я отримував, було в 2008 р. Коли я подавав документи до ЦВК, у мене на руках навіть не було документа про повну загальну середню освіту, тому що все, що у нас було, залишилося вдома, в Донецьку. У травні 2014 р. моя дружина виїхала з Донецька з трьома дітьми і однієї сумкою. Ми не думали, що держава ось так тупо там кине всіх там напризволяще. Ми думали, що ми туди повернемося. Я закінчував ВНЗ у Севастополі, жив у Донецьку. Останній виш закінчив у Москві. У мене немає можливості отримати в РФ що-небудь. Тому я чесно пояснив ситуацію в ЦВК, чесно сказав, що у мене немає жодного документа, і вони мені написали: "Середня освіта". Тому давайте вважати, що у мене середня освіта, тобто те, що написано в ЦВК. Коли я балотувався в Кривому Розі, я чесно написав, що у мене немає жодного документа.

- Чи правда, що коли ви реєструвалися в Кривому Розі, ви зареєструвалися як переселенець з анексованого Криму?

- Правда. Мене зареєстровано в квартирі моїх батьків у Севастополі. У Донецьку я жив протягом останніх десяти років. Я не купив квартиру в Донецьку, я зустрівся там зі своєю дружиною, і у нас з'явилося троє дітей.

- По суті, ви не є переселенцем з Криму, тому що за фактом ви жили в Донецьку.

- Після того як я пішов захищати Україну в 2014 р., я був прописаний у військовій частині в Нових Петрівцях, тобто отримав там тимчасову реєстрацію. Зовсім нещодавно моя тимчасова реєстрація закінчилася. Я не крав, я не маю можливості купити квартиру в Києві. У мене виникла необхідність відкрити виборчий рахунок у Кривому Розі. А за новою інструкцією Нацбанку, ті, хто зареєстрований на окупованій території, є нерезидентами. І я був змушений зареєструватися як переселенець у Кривому Розі.

- Ваші батьки залишилися в Севастополі?

- Я не буду про це говорити, тому що у мене дуже важка ситуація. Я для 90% своїх родичів – зрадник, і це стало однією з причин, чому я міняв прізвище.

- Кого ви б бачили генеральним прокурором?

- Мені б хотілося, щоб був Єгор Соболєв, але у нього немає юридичної освіти. Він не продається. З тих, кого зараз висувають, напевно, Шишкіна. Він був уже генеральним прокурором, і єдиний із суддів КС сказав Януковичу, куди йому треба йти.

Новини за темою

- Що у вас сталося під час суду із журналістом Бойком?

- Я не суджуся з журналістами, тим більше з тими журналістами, в чию професійну діяльність входить лайнокидання на замовлення. Є люди, які за своїм характером готові піти на будь-яку річ, тільки щоб їх помітили. Підсумкових замовників всієї цієї справи – двоє: українські олігархи і ФСБ. Коли ми зупинили в грудні 2014 р. конвой Ахметова, у нас там сиділо 117 осіб після Іловайська. Ми сказали, що не пропустимо цей конвой, бо це не бідним людям іде, а бойовикам. Рівно за тиждень відпустили 97 осіб, а на мене почалося лайнокидання до січня 2015 р. Я вважаю, що наші олігархи – це продовження ФСБ. Саме тому, хоча їхнє майно залишалося там, вони не чинили опір, тільки один Коломойський став чинити опір, коли пішла "русская весна". Якби Тарута або Ахметов захотіли, то в лютому 2014 р. було б все зовсім не так. Не було б цієї крові. Було б тільки 3 тис. озброєних міліціонерів у Донецьку. Напевно, ФСБ є родоначальником багатьох наших олігархів. Подачею позовів до суду займається мій представник. Цей товариш, щодо якого я подав позов, замахнувся на ветерана АТО, а той плюнув йому в обличчя. А я до цього не маю ніякого стосунку. Напевно, людям, коли їм стверджують, що Донбасу ніколи не існувало, вони не воювали, вони не інваліди та все це вигадав розпіарений Семенченко, плювок в обличчя – щонайменше, що вони можуть зробити.

- У вас є запитання?

- Як ви вважаєте, ця система може викинути кого завгодно або є винятки?

- Я думаю, що система, в якій немає протидії та важелів і яка не є насправді демократичною, може викинути із себе кого завгодно. Тому поки ми не створимо суди в країні, ніяких реформ ми провести не зможемо. І система буде сама себе пожирати.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>