banner banner banner banner

Віталій Кличко: "Хрущівки" в Києві підуть у минуле

Віталій Кличко: "Хрущівки" в Києві підуть у минуле
112.ua

Віталій Кличко

мер Києва

Мага: Будемо говорити з київським міським головою Віталієм Кличком.

Кажуть, що у Києві повернуть жорсткий карантин, якщо кількість хворих буде становити 24 особи і більше на 100 тис. населення і якщо завантаженість ліжок у лікарнях буде понад 75%. Які обмеження можуть повернути у разі загострення епідеміологічної ситуації і як далі місто буде виходити з карантину?

Кличко: Зараз у нас тих людей, хто вже одужує, набагато більше, ніж тих людей, які захворіли. І це дуже добре. Вже декілька днів поспіль. Але розслаблятися в жодному разі не потрібно, тому що вірогідність того, що люди можуть захворіти, і наступна хвиля буде ще більша існує. Я не є фахівцем цієї справи – звертаємося до людей, які мають достатньо великий досвід, які є авторитетними у вірусології. Наприклад, спілкуючись із президентом Інституту Роберта Коха в Гамбурзі, я запитав, скільки буде захворювань, коли буде хвиля? Він відповів, що цей вірус ще не вивчений. Може, до кінця року, а може, з початку наступного буде вакцина – він на це сподівається. Він сказав, що може гарантувати, що хвороба може мати хвилеподібний ефект, тобто буде послаблення, менша кількість захворювань, а потім буде знову підійматися. Це все залежить від нас, наскільки ми будемо обережні, наскільки ми будемо дотримуватися правил, для того щоб наступна хвиля не прийшла. А якщо буде, то щоб кількість захворювань була якомога менша.

- Я ще знаю, що до вас навіть на вулиці підходять і кажуть: може, вже досить? Що ви відповідаєте людям і чи не вважаєте, що ми затягнули із цим?

- Я не відповідаю – я повторюю слова експертів. Я не вірусолог, я не є фахівцем – у мене нема медичної освіти. Але я щодня спілкуюся з мерами інших міст. Наприклад, ми отримуємо поради від міста Ухань, де почався вибух інфекції. Ухань – побратим міста Києва. Я спілкуюся з мерами Гамбурга, Відня, Праги, інших міст. Ми вивчаємо досвід, вчимося на помилках, на досягненнях. Сьогодні багато спекуляцій, тому що експерти кажуть, що ця інфекція не вивчена. Дійсно, є випадки, коли у людей достатньо потужна імунна система, і захворювання проходить без симптомів. Та, за словами професора Вілера, керівника Інституту Коха, ця інфекція набагато агресивніша, ніж грип. Якщо від грипу від однієї людини у середньому заражаються три людини, від цієї інфекції – до десяти. Смертність – приблизно від 2 до 3%, якщо контрольована і лікарі надають вчасно допомогу. А якщо буде така ситуація, як в Італії, коли кількість хворих одночасно перевищує кількість лікарів, які можуть надати допомогу, – тоді смертність підвищується до 10%.

- Які висновки у вас як у міського голови за результатами цього карантину? Що було зроблено, на вашу думку, правильно, а що б ви зробили інакше?

- Я не хочу бити себе в груди й говорити про досягнення, але Гамбург вдвічі менший за Київ, а там у 5 разів більше захворювань на Covid-19. Тобто якщо в Києві 3000 захворювань, то в Гамбурзі 15 000. Прага – 1 млн 800 тис. жителів, також більше ніж 10 000 захворювань. Тобто ми зробили все правильно. Було багато критики: навіщо закриваєте дитячі садки, школи, транспорт – нам це не потрібно. Але, як кажуть, ситий голодного не зрозуміє, і також людина здорова не зрозуміє людину хвору. Для тих, хто не вірить, я можу за персональним бажанням організувати відвідування Олександрівської лікарні, інфекційного відділення, без засобів захисту, і гарантовано за тиждень ми зустрінемося з вами в цій лікарні. І ви зможете розказати про свої відчуття, коли ви будете хворіти на цю хворобу. Тому давайте обережно ставитися. Я розумію, що ми втомилися від карантину, розумію, що багато людей не вірять, але у світі вже сотні тисяч людей, які померли від цієї хвороби. Пан Вілер сказав, що якщо не контролювати, до кінця року, то 80% людей можуть перехворіти. Він запитав: скільки населення в Україні? Я кажу: 40 млн. Він каже: ну, десь приблизно 35 млн перехворіє. Я не полінувався, порахував, скільки буде від 35 млн людей 3%, які можуть померти, і був шокований – 1 млн 200 тис.  людей. Тому моя місія – зробити все можливе, щоб не допустити вибуху цієї інфекції. Тут не до рейтингів, не до всього іншого. Нам потрібно найголовніше – захистити здоров’я і життя. І я переконаний, що ми вчасно вжили всі ті заходи, які можуть бути непопулярними, але на сьогодні місто Київ – одне з міст Європи, де найменша кількість захворювань на Covid -19.

112.ua


- Люди говорять, що час запустити якісь економічні процеси, тому що невідомо, від чого помре більше людей – від Covid -19 або якщо почнуться, не дай Боже, голодні бунти. Люди, зрозуміло, почали собі менше дозволяти. У Києві багато людей працює з Броварів, Вишгорода, інших міст-сателітів, то коли немає сполучення між містами… нам пишуть: "У новинах кажуть, що з понеділка в Києві запрацюють садочки, але в садку 150 сьогодні ще не знають, що буде". Одні орієнтуються на ваші розпорядження, другі – на розпорядження Кабміну. Як з цього всього виходити і що у нас буде з дитячими садочками?

- Розпорядження Кабміну мають загальні рекомендації. У місті Києві мер міста відповідальний за все, що відбувається в місті. І також за ситуацію з Covid -19. Коли нічого не було, ані масок, ані тестів, місто виділило майже мільярд гривень для того, щоб лікарів підтримати, тому що вони перебувають на фронті, і сьогодні 15–20% захворювань – це лікарі. Зараз в Києві 1700 ліжок в інфекційних відділеннях. Ми зможемо збільшити до 7 тис. Запитують, чи ми зможемо поставити, як у Відні, у виставковому центрі ліжка. Зможемо, і в Палаці спорту також зможемо. Але питання не в ліжках – питання в лікарях, хто нас буде рятувати. Тому в березні ми зробили доплату до зарплати від 25 до 50 тис. лікарям, і зараз робимо від тисячі до 5 тис. додатково доплати щомісяця лікарям, які працюють.

- 14% захворілих з 2273 інфікованих на сьогодні – це медики. І більшість заразилися на роботі. Зараз на обсервації 21 медик. Чому хворіють медики і як цьому запобігти?

- Інфекція вкрай агресивна. Навіть користуючись засобами захисту, нема 100%-ї гарантії, що медик не може захворіти. Ризикуючи своїм здоров’ям, вони роблять все, щоб допомагати людям. Кожен медик пам’ятає, що вдома в нього є близькі, родина і він може їх заразити, тому вкрай важливо їм допомагати, турбуватися про них. Ми з бюджету громади Києва виділили великі кошти на закупівлю захисного обладнання, на тести, на ШВЛ, на додаткову платню. Це вкрай важливо, і ми це робимо.

Новини за темою

- Значна кількість апаратів ШВЛ у лікарнях не працювала. Чому не проводилися перевірки? Яка зараз ситуація?

-  З початком пандемії в нас було 390 апаратів ШВЛ. Зараз – 402. Це найбільша кількість серед всіх регіонів України – в Києві. Це абсолютно достатньо. Декілька апаратів у нас використовується для тих хворих, які є. Найбільша кількість, яка використовувалася одночасно, – близько 20. І в цьому напрямку Київ забезпечений, тобто турбуватися не потрібно. Я не вірю звітам, які мені щодня приносять, – я їду до інфекційного відділення, спілкуюся з лікарями, відвідую хворих, перевіряю особисто і можу сказати, що місто Київ має все обладнання, яке нам потрібно. На кілька місяців наперед в нас вже закуплено засобів захисту: респіраторів, окулярів, рукавичок, костюмів. Тобто в цьому напрямку ми підготувалися до будь-якого розвитку подій, і я сподіваюся, що це буде не потрібно. Проте є таке прислів’я: хочеш миру – готуйся до війни. Якщо почнуться, не дай Боже, знову такі військові дії з коронавірусом – місто Київ готове.

- Не дай Боже, а то в мене враження, що у нас вже не прогнозують на осінь нову хвилю, а планують.

Дзвінок від глядачки, пані Наталії: "У Києві під час карантину, у квітні, гаряча вода стала на 20 грн дорожчою, за куб. Буде щось перераховано в цьому плані чи так воно і залишиться? Я живу в Голосіївському районі".

- Для мене це дуже дивно. Будь яке підвищення ціни на воду, гарячу чи холодну, на електрику ми постійно контролюємо. Навіть коли водоканал хотів підняти ціни на холодну воду, не порадившись, то я миттєво зв’язався – якщо обґрунтування нема, то ми залишаємо ціну таку. Я не виключаю, що у вас приватний ЖЕК, і у вас йде окреме нарахування. Можете зателефонувати на 1551, залишити особисту інформацію, і якщо у вас муніципальний ЖЕК, ми перевіримо. Я не готовий зараз коментувати, з чим це пов’язано. Одне можу сказати: ціну на газ, опалення, гарячу і холодну воду ми не підвищували – я контролюю це питання.

112.ua

- Ми передамо номер телефону пані Наталії вашій прес-службі.

- Я буду вам вдячний.

- По "Вайберу" пишуть, що ви не відповіли про питання із садочками.

- Садочки відкриваються з новими умовами. Обов’язковий контроль температури всіх, хто приходить з дітьми, і дітей. Не повинно бути ніякого килимового покриття з довгим ворсом. Повинні бути кварцові лампи. Ми повинні жити в нових умовах і максимально дотримуватися правил, щоб наші діти не захворіли. Кожен директор дитячого садка знає ці правила, ми довели все це і контролюємо, щоб це виконувалося.

- Поліна пише: "Коли відкриють басейни? Спортсмени з інвалідністю вже дійшли до точки неповернення".

- Зараз ми відкриваємо всі фітнес-клуби. Басейни і СПА поки що не відкриваємо, також посилаючись на рекомендації вірусологів. Там де є замкнений простір, там, де є велике скупчення людей – атмосфера розповсюдження інфекцій набагато більша, тому експерти-медики не радять нам цього робити. Якщо в нас максимально буде зменшуватися кількість захворювань, тоді ми будемо вже переходити до наступного послаблення. Це залежить від нас насправді.

- Михайло пише: "Віталію, куди ви витратили 400 млн гривень киян під статтю прибирання снігу, якого не було?"

- Прибирання доріг працювало. Ми закупили багато солі, спеціальної суміші, готувалися до зими – воно все є. "Київатодор" ці гроші потратив на обслуговування доріг, а крім того, зарплати, обладнання і т. д. Мій ключовий принцип – все абсолютно прозоро. Будь ласка, правоохоронці повинні перевіряти, якщо є факти нецільового використання грошей громади, обов’язково, і руки відрубати, і в тюрму саджати. Нульова толерантність до корупції. Я неодноразово це казав, і якщо такі є приклади, я буду перша людина, яка буде робити все для того, щоб ці люди відповідали за свої напрямки. Якщо у вас є така інформація, то, будь ласка, працюйте разом з правоохоронцями.

- Тетяна пише: "Як мер пропонує вирішити питання із замороженими будівництвами в Києві, наприклад, заморожено будівництво біля 20 будинків ЖК "Еврика". Інвестори всередині країни".

- Недобросовісні будівники збирають гроші у людей, а після в них грошей якимось чином не вистачає. Вони або пускаються в біга, або розказують казки. А потім ці люди, які віддали приватним компаніям гроші, приходять до Київської міської ради і питають у мера, що сталося. В даному випадку я чітко впевнений, що в нас великі прогалини в законодавстві. Такого ніколи не буває в Німеччині, де держава несе гарантію. Якщо ти будуєш і продаєш квадратні метри на папері, ти повинен мати чіткі гарантії банку. Банк гарантує кожному вкладнику, що він одержить свої квадратні метри і не буде обдурений. В українських реаліях є багато нечистих на руку, недобросовісних забудовників, які продають ці квадратні метри на папері. Починається будівництво - грошей нема, і компанії нема. Тому перед тим, як щось купляти, перевіряйте з юристами, наскільки репутація тої чи іншої компанії відповідає тому, щоби ви довірили їй свої гроші і були впевнені в тому, що ви одержите ті квадратні метри, які ви купляєте. А ми вам обов’язково допоможемо. Сьогодні був мітинг, банк "Аркада" (інтерв'ю вийшло 29 травня, - ред.), і там дуже багато житлових комплексів. Я звернувся до правоохоронних органів, щоби чітко розібралися, де гроші тих людей, які їх віддали забудовнику. Ми намагаємося допомогти, але будувати за когось… Я вважаю, що я не можу як міський голова витрачати гроші громади для того, щоб добудовувати приватні об’єкти. Скільки років вже пройшло з "Еліта- Центр", будинки Войцехівського, зараз "Аркада". Нам потрібно це питання вирішити на законодавчому рівні, для того, щоб кожний забудовник міг будувати виключно тоді, коли банк гарантує кожній людині, що якщо вона вкладає гроші в майбутнє будівництво, вона 100% отримає свої квадратні метри. Тоді і мені буде набагато легше, і нам не треба буде розв’язувати ці вузли – нам потрібно це вирішити на законодавчому рівні. Я звернувся і до депутатів, і до прем’єра, і президенту казав про це, що треба це питання вирішити один раз і назавжди.

- Вас постійно допікають із Протасовим яром. Кажуть, що Кличко продав, роздерибанив.

- Верховенство права - це одна з ключових речей. Зараз у Протасовому яру розпочалося будівництво. Люди там відпочивали, там зелена зона, люди намагаються зупинити це будівництво. Забудовник каже, що в нього є всі папери. Я був сам здивований, коли підняв документи. Ця земля ще в 2003-2004 році була розпродана в приватні руки. І на сьогоднішній день громада каже, що ні в якому разі будувати непотрібно, а з іншого боку - інвестор каже, що це його приватна власність. Цей вузол потрібно розв’язувати виключно в судовому рішенні. Суди повинні вирішувати, яким чином ми повинні далі рухатися. Але я завжди буду відстоювати інтереси громади. Це перше, і, по-друге, я хочу жити в зеленому місті, а не в кам’яних джунглях.

- Що ми будемо робити з туями, які з’явилися на місці каштанів?

- Каштани, які були, вони зачахли. Тому що при реконструкції Хрещатика, яка останній раз проходила в 1998 році, збільшили ширину проїжджої частини, і дерева були вже на межі дороги. Шкідливі викиди, сіль, агресивне середовище зробили так, що дерева гинуть. Фахівець "Зеленбуду" сказав, що він пропонує посадити ті рослини, які можна буде потім пересадити. Каштани не можна пересаджувати. А в наступному році, коли запланована реконструкція Хрещатика, будуть посаджені каштани. Я є тою людиною, яка бореться завжди за зелені зони. Подивіться на парк "Наталка", парк "Перемоги", Парк партизанської слави, багато інших парків, які ми зробили взірцем. Зараз Київська гірка, будемо далі продовжувати київські наші пагорби таким же саме чином робити: і алеї, і освітлення, і озеленення. Зараз ми презентуємо Генеральний план нашого міста. Який би план я не презентував, мене будуть звинувачувати, що це зговір із забудовниками. Ми взяли європейських фахівців, щоб цього не було. Генеральний архітектор Лейпцига працює разом з нами. Пропрацьовуємо з європейськими експертами Генеральний план нашого міста, але без участі громади ніякий план прийматися не буде. Ми зараз будемо його презентувати для громади, і тільки після цього, я сподіваюся, до кінця цього року ми зможемо прийняти план розвитку нашого міста, яким наше місто буде через 5, 10, 20 років. Для того, щоб ми прийняли і дотримувалися виключно цих правил. Тому що зараз хаотична забудова нашого міста руйнує взагалі комфортне життя.

- Київ посідає 12 місце в рейтингу міст світу із найбільшими заторами. Десять діб на рік киянин, який є за кермом, проводить у заторах. У Берліні я колись почув таку фразу, що якщо місто не можна перетнути за 40 хвилин, то таке місто не життєздатне. Що у нас робити із заторами? І ще питають, чи не бажає київська влада організувати тролейбусне сполучення між Києвом і Броварами?

- На Бровари потрібно продовжувати гілку метро. І в розвитку агломерації це вкрай потрібно, тому що Бровари - вже місто Київ. Що стосується транспортного навантаження, то можу нагадати, що наступний міст через Дніпро знаходиться за 300 км вище на південь. І всі автівки для того, щоб переїхати з лівого берега на правий, їдуть через Київ. Люди скаржаться, скільки можна ремонтувати цей Південний міст. А це тому, що до 40% транспорту в Києві – це транзитний транспорт, який забиває наші дороги і забруднює повітря. Вирішення цього питання лежить в одній площині – потрібна велика окружна дорога, яка зніме навантаження і будівництво якої ми проробляємо. Почнемо ми цей проект вже десь у наступні п’ять років. Заїжджати в місто Київ повинно бути некомфортно або дорого. Якщо ти заїжджаєш в центр автівкою, ти повинен платити за паркування. Ми нічого не видумуємо, ми беремо кращий досвід інших  країн. Це працює в Берліні, в Парижі і в інших країнах. Перехоплюючі паркінги, розвиток громадського транспорту – зараз ми купуємо 200 сучасних автобусів великої ємності. За минулі роки ми купили більше 100 автобусів, більше 60 трамваїв, 120 тролейбусів із кондиціонерами, безшумних, стандарту Євро-5. Ремонтуємо зараз дороги.

- Пишуть: "Нові ЖК будуються, а вулиці як були вузькими, так і залишилися". Питають: "Які засоби планують проти забруднення каналізаційними стоками Оболонських озер?", " Коли почнуть будувати з’їзд на Троєщину, вул. Бальзака, на метро?", "Чи є плани для очищення води в Дніпрі?".   "Коли розрахуються з відселенцями з Русанівських садів?".

- У нас була екологічна прокуратура. Потім її ліквідували і на сьогодні нема органу, який контролює, штрафує, нема чіткої відповідальності за забруднення води, повітря. Органіка – це, може, найчистіше, що потрапляє в Дніпро. Миють хімікатами автівки, вода йде. У кращому випадку – на Бортничеську станцію, а в гіршому – в озера чи в Дніпро. Це питання потрібно вирішувати, і на міському рівні в нас підготовлено рішення для того, щоб разом із прокуратурою це був окремий відділ, який би був відповідальний за екологію. 

Цього року ми перейдемо таку символічну цифру: 1000 км відремонтованих доріг за Кличка. Коли ми їдемо гарною дорогою, ми не звертаємо на це уваги, а коли влітаєш на автівці в яму, то згадуєш Кличка. Там, де ми поміняли дороги, там нове LED-освітлення – ми комплексно підходимо до цього. Нині відкриваємо вулицю Покровську, вулицю Золотоворітську, і такими вулицями будуть всі. Вулицю Франка ремонтуємо, 13 мостів одночасно ремонтуємо. Кияни побачать, як цього літа зовсім по-іншому виглядатиме Подільсько-Воскресенський міст, який вже ремонтують понад 20 років. Багато київських голів обіцяли, і я також обіцяв, але я хочу бути тим мером, який свої обіцянки реалізовує. Не вірили, що побудую і відкрию рух транспорту Шулявським мостом, а я це зробив. І пообіцяв, що в костюмі Діда Мороза проїду Подільсько-Воскресенським мостом і відкрию до кінця року сполучення між лівим і правим берегом.

Новини за темою

- Ви чули багато про те, скільки ви з того Шулявського мосту поклали набік. Що ви обіцяли одну розв’язку, а вийшла зовсім інша. Що з тим 5-м цехом, із Гостинним двором?

- Щодо Шулявського мосту стільки спекуляцій, що я вже втомився. Моя місія, як мера, - вводити об’єкти в експлуатацію. Місія правоохоронних органів, прокуратури, поліції, ДБР – контролювати. І якщо є якийсь підрядник, який безвідповідально ставиться до грошей громади, повинні саджати до тюрми. Злодій повинен сидіти в тюрмі. Не знали, до чого причепитися, і сказали, що 500-тоннний міст стоїть на дерев’яних опорах. Це смішно. Нині я понад рік прошу Фонд держмайна знести секонд-хенд, цей цех, на якому дерева ростуть. Якщо Фонд не може нічого зробити, то сам сяду на бульдозер, зруйную це все, тому що це територія громади, земля громади. Там повинна бути нормальна сучасна розв’язка.

- Продавці, які там працюють, зараз зомліють.

- Це артерія міста, а місто задихається, нам потрібно це робити. Це вкрай важливий інфраструктурний об’єкт.

- Коментують, що із Шулявським мостом біда. Скільки ще на проїзній частині стирчатимуть люки?

- Зараз вже рух транспорту є, і ми чекаємо, коли нам дадуть дозвіл, щоб верхній шар асфальту покласти – він буде в нуль. Думаю, що через кілька тижнів це відбудеться. Дай боже, щоб до кінця року ми цей з’їзд із Шулявського мосту зробили, знісши цей 5-й цех. Фонд держмайна не хоче передавати стадіон "Спартак". Гостинний двір руйнується, я прошу: дайте ми зробимо нормальний громадський простір. Нам потрібен для громади музей Києва. Експонати нині гниють в Українському домі, вже лежать там 15 років. У мене таке враження, що Фонд держмайна очолюють вороги нашого міста.

- У Києві планують побудувати гілку метро Жуляни – Троєщина. На якій стадії будівництво? Дві станції метро на Виноградар планували побудувати до кінця 2021 року, чи вніс корективи карантин? Чи будуть зносити "хрущівки" і що буде з людьми, які в них живуть?

- Щодо метро, то я під час карантину особисто виїжджав, спускався під землю, дивився, як збирають щити. Будівництво триває, і всі слова, які я даю, я намагаюся виконати, для того щоб до кінця наступного року метро на Виноградар пустити. Без запуску Подільсько-Воскресенського мосту ми не можемо говорити про гілку метро, бо в тілі моста йде також і метрополітен. Тобто цього року перший етап – відкриваємо міст, а далі вже переходимо до будівництва метро на Троєщину. Його чекають мешканці Троєщини, яким розказують казки вже десятки років. П’ять наступних років це реальні строки, коли ми можемо запустити метро. Запускаємо міст і стаємо до будівництва метро. У нас є меморандум про співпрацю з китайською компанією, яка за минулий рік побудувала 7000 км тунелів. У нас була зустріч. Вони хочуть заходити. І, враховуючи їхній великий досвід, сподіваюся, що метро на Троєщину в нас буде побудовано швидше ніж за 4-5 років. 

Щодо "хрущівок". Велику кількість мікрорайонів у Києві побудовано понад 50-60 років тому. Вони морально застаріли і перебувають у занедбаному стані. Ми маємо проект, який ми також будемо презентувати на Генплані, де замість "хрущівок", які ми будемо зносити, мешканці цих квартир отримають з еквівалентом 1,5 квартири в нових будівлях. Залучайтеся, будь ласка, до обговорення Генерального плану. Ви побачите чіткі перспективи та проекти на тих районах, де є сьогодні "хрущівки", які ми повинні замінити на сучасні будинки.

112.ua

- Те, що робиться з Північним мостом, із двома нещасними з’їздами з нього, з проспектом Бандери, чи є якісь визначені строки, щоб люди знали, скільки ще треба потерпіти і коли вже вони будуть їхати нормально?

- Роботи тривають у три зміни цілодобово. І я поставив завдання, щоб протягом наступних двох тижнів, а сподіваюся, що набагато швидше, роботи там було закінчено. Міст був в аварійному стані.

- Контрактова площа і вул. Сагайдачного. Вона залишиться пішохідною?

- Залишиться. Наступного року ми плануємо зробити виключно пішохідну зону: Поділ і вул. Контрактова будуть пішохідними. Це європейський досвід, який ми використовуємо, і вже є проект. Весь Поділ буде, як вул. Покровська, яку ми вже зробили. Подивіться на неї, ви будете пишатися, що в нас такі вулиці.

- Можна якось домовитися з нашими поліцейськими, щоб якщо сталася ДТП, яка не потягнула за собою важких травм, вони прийшли, сфотографували, відсунули на узбіччя, щоб усі далі могли їхати? Вони іноді оформлюють ДТП декілька годин.

- Я не міністр МВС. Коли буде муніципальна поліція, тоді Кличко може чітко відповідати за ці дії. Поліцейські мають чіткий алгоритм дій. Важелів впливу у нас нема. Ще декілька місяців тому хотіли повноваження у київського міського голови забрати. Питання: для чого обирають мера міста? Для того, щоб він міг реалізувати очікування киян. А для цього йому потрібні інструменти. У напрямі самоврядування нам ще багато потрібно зробити.

- Бліц: Тайсон і Голіфілд заявили, що збираються повернутися в бокс. Ви не збираєтеся – ніде, нічого?

- Мені є чим займатися і в мене набагато більше адреналіну, ніж у боксі, – бути мером. Якщо раніше я двічі-тричі на рік боксував, то нині в мене бій щодня.

- Чи можна вже "шастать" киянам і гостям столиці?

- Можна "шастать", але, будь ласка, обережно.

- Що з’явиться раніше: Гіперлуп чи метро на Троєщину?

- Гадаю, що метро на Троєщину. Зроблю все для цього.

- Де сильніші удари: в політиці чи в боксі?

- Сильніші – в боксі, а болючіші – в політиці, тому що в політиці б’ють і в спину, і нижче поясу, і взагалі правил нема. Але наше завдання – зробити, щоб правила були цивілізованими і щоб політика працювала для людей, а не люди для політики.

- Коли падає сніг, ви милуєтеся чи хвилюєтеся?

- Раніше був радий, а зараз дуже хвилююся, тому що треба прибрати – дуже швидко і все місто.

- Коли в Київському зоопарку з’являться пандочки?

- Сьогодні привезли левів, бізонів – східну групу. Заходьте до зоопарку, подивіться, яким він став. Ми відкриємо паркінг на 500 місць, будемо далі робити реконструкцію.

- Дякую вам щиро за розмову.

- Дякую, гарного дня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>