banner banner banner banner

Віктор Медведчук: Якби влада погодилася виробляти російську вакцину в Україні, масову вакцинацію було би розпочато вже в травні 2021 року

Інтерв'ю голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в ефірі одного з українських телеканалів.

Віктор Медведчук: Якби влада погодилася виробляти російську вакцину в Україні, масову вакцинацію було би розпочато вже в травні 2021 року
112.ua

Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя"

Інтерв'ю голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в ефірі одного з українських телеканалів.

Журналіст: Шановні телеглядачі, шановні українці, у той час, коли весь світ здійснює вакцинацію, в української влади немає стратегії боротьби з коронавірусом. Далі буде складна, але важлива інформація про те, яким чином знайти рішення щодо порятунку українців.

Віктор Медведчук: Вакцину від коронавірусу "Супутник V" вперше було винайдено та зареєстровано в РФ. І замість того, щоб здійснювати дії, спрямовані на її придбання, українська влада стала дотримуватися позиції неприйняття, заперечення й боротьби із тим засобом, який може допомогти людям у збереженні їхнього здоров'я і життя.

Вікторе Володимировичу, розкажіть хронологію подій із вакциною "Супутник V".

Після того, як вакцину було зареєстровано в РФ, я зустрівся із президентом Росії Володимиром Путіним і попросив про можливість придбання для громадян України цієї вакцини. Він дав позитивну відповідь і сказав, що, звісно, у разі звернення офіційної влади, у разі її реєстрації ця вакцина може бути придбана для збереження здоров'я українських громадян. Після того, як це публічно пролунало, після того, як це рішення було озвучено президентом РФ, влада промовчала, фактично влада в особі Зеленського, уряду, а ми почули першу оцінку можливості придбання вакцини для України після зустрічі міністра охорони здоров'я Степанова з тимчасовим повіреним у справах США в Україні, яка після зустрічі зі Степановим заявила про те, що Україна не купуватиме російської вакцини. Після цього були численні звернення до мене як до голови політради партії, до мене як до людини, яка почала домовлятися щодо придбання вакцини, про те, що, може, є можливість виробництва цієї вакцини в Україні, саме "Супутник V", і чи можна домовитися з РФ на передавання технологій з її виробництва. Я знову звернувся до президента Росії з метою посприяти в питанні можливості придбання технології та виробництва її на наявних виробничих потужностях України. Президент Росії дав відповідні доручення Російському фонду прямих інвестицій, пану Дмитрієву, який очолює його, центру Гамалеї, який є основним розробником вакцини, у цьому випадку очолюваному академіком Гінцбургом, для того щоб дали своїх представників, як і я, представник України (у цьому випадку були наші експерти з України), щоб вивчили питання передавання технологій і можливості, реальної можливості її виробництва в Україні.

Чи знайшли рішення?

Було знайдено підприємство, яке готове виробляти вакцину від коронавірусу. Це харківський "Біолік", де готові виробничі потужності та є всі стандартні допуски й міжнародні сертифікати. І Росія готова в цій ситуації передати технологію на виробництво, передати сировину у вигляді клітинної лінії, і таке виробництво вакцини можна налагодити зусиллями українського підприємства під контролем українських органів і випускати її в інтересах як громадян України, так і інших країн, якщо в цьому буде необхідність.

Як відреагувала влада?

Дії влади були обмеженими та дилетантськими в цьому питанні. Вони керувалися саме політичними мотивами, що "російська вакцина "Супутник V" не може застосовуватися в Україні, ми чекаємо американської вакцини, ми чекаємо німецької вакцини, ми чекаємо британської вакцини, але будь-якої, іншої, справжньої, серйозної, а не російської". І почалася кампанія з дискредитації ефективності російської вакцини, яка фактично триває донині.

Деякі люди кажуть, що вакцина є неефективною.

Є така думка, нав'язана якраз обмеженістю дій влади, яка намагається скомпрометувати ефективність вакцини "Супутник V". Ця оцінка та ці аргументи є неспроможними з багатьох причин. По-перше, "Супутник V" почалася масова вакцинація в Росії, її на сьогодні вже зробили понад 300 тис. осіб. І ця масова вакцинація почалася після того, як її було зареєстровано, тобто коли вона пройшла першу і другу стадії клінічних випробувань, де досліджується і підтверджується її безпека. У цьому разі "Супутник V" перебуває під час третьої стадії клінічних досліджень. Ефективність цієї вакцини підтверджено на рівні 95 і 100% від тяжких наслідків і тяжких форм захворювання коронавірусу.

Які країни купують російську вакцину?

В її придбанні зацікавлена низка країн світу, і заявки на її придбання подали близько 50 країн, загальний обсяг придбання становить 1 млрд 200 млн доз. Сьогодні підписано договори на виробництво вакцини "Супутник V" у Південній Кореї, 150 млн доз вакцин наступного року. Сьогодні партія вакцин досліджується і придбана Угорщиною, Ізраїлем. Будують заводи з виробництва цієї вакцини в Китаї, Індії та в Бразилії. 10 млн доз придбала Аргентина.

Які переваги "Супутник V" має перед іншими вакцинами?

Серед відомих у світі вакцин конкурентами "Супутник V" є такі вакцини, як Moderna, Pfizer, спільне виробництво США та Німеччини, а також AstraZeneca, Британія. Хочу сказати, що один із аргументів влади, який вона спекулятивно використовувала щодо вакцини "Супутник V", був про те, що такої вакцини немає, вона не може вважатися кандидатом на придбання як ефективного засобу лікування коронавірусу або протистояння захворювання коронавірусу, позаяк вона не пройшла всіх стадій клінічних випробувань. Це є цинічною брехнею з однієї причини: жодна з тих вакцин, які я назвав (а це дійсно найпопулярніші, які дійсно сьогодні є), не пройшла третьої фази клінічних випробувань.

На який період ці вакцини захищають людей від Covid-19?

Експерти стверджують про те, що "Супутник V" забезпечує до двох років протистояння захворюванню коронавірусом, а Pfizer і Moderna – це 6-8 місяців. Це теж показовий приклад. Ба більше, коли ми говоримо про Pfizer, треба зазначити, що термін і температура зберігання, а також транспортування – це мінус 75-80 градусів. "Супутник V" – це мінус 18 градусів, що є більш простим, більш доступним і більш практично реалізованим, як у питаннях транспортування, так і в питаннях зберігання. Важливим моментом є також те, що замість того, щоб вивчати й досліджувати цю вакцину на предмет використання її в Україні, влада продовжує політичні спекуляції, звинувачення та спроби дискредитації ефективності цієї вакцини. При цьому точаться безглузді необґрунтовані розмови про те, що Україна перебуває в системі COVAX, це програма, яка впроваджується ООН, куди входять 180 країн, де централізовано будуть розповсюджувати вакцину, яку - поки невідомо, коли це буде відбуватися - теж невідомо. І через це виникає низка не просто сумнівів, а критичних оцінок того, що Україна сьогодні сподівається на вакцину, якої може і не бути.

Коли в Україні почнуть вакцинувати за програмою COVAX?

В останній інформації, яка пролунала у відомому агентстві Reuters, а також в експертному дослідженні відомого журналу The Economist, сказано про те, що за тим, коли Україна може отримати вакцину в системі COVAX, прогнозується, що це буде не раніше квітня 2022-го. І те, що сьогодні говорять президент Зеленський і його оточення, що ми отримаємо вакцину в першому - максимум на початку другого кварталу 2021 року, є абсурдним. Ба більше, такі факти нічим не підтверджено, позаяк немає законтрактованих обсягів придбання вакцини.

Може, влада вважає, що не має права купувати вакцину в РФ?

Цей аргумент є неприйнятним щодо того, що це російська вакцина, тому що це медичний засіб, який застосовують тільки після проходження експертних досліджень реєстратором України, раз. Ба більше, пропонується не просто купувати вакцину, а виробництво вакцини. До речі, виробники інших вакцин це Україні не пропонують. А якщо цю технологію отримають і реалізують в Україні, це означає контроль за виробництвом вакцини. Я вже не кажу про те, що це означає і робочі місця, і податкові відрахування, і можливість контролювати обсяги виробництва та реалізації в процесі масової вакцинації українських громадян. Це все переваги, які не мають негативних якихось побічних явищ. Щодо того, що ця технологія з виробництва вакцини є російською, теж не є аргументом, тому що торговельно-економічні відносини між Україною та Росією тривають. Ми купуємо, припустимо, паливо для атомних електростанцій, ТВЕЛи, ми купуємо газ, ми купуємо нафтопродукти, ми купуємо продукти легкої промисловості. Торгівля триває, і ми купуємо в країни, яка іменується сьогодні РФ. Чому ж ми не можемо купувати те, чого немає в іншому місці, те, що не можна сьогодні придбати в інших країнах, і те, що необхідно для порятунку здоров'я та життя людей?

Можливо, влада відмовляється купувати вакцину, тому що боїться підтвердити високий рівень Медведчука в перемовному процесі?

Дуже серйозний аргумент, однак питання полягає в тому, що ми придбаваємо не те, що пропонує Медведчук або з чим погодився Путін. Ми придбаваємо те, що може допомогти зберегти здоров'я і вберегти від летального результату тисячі, а можливо, сотні тисяч людей, наших людей, громадян України.

Якби українська влада погодилася на вашу пропозицію щодо купівлі вакцини, то коли було б розпочато масову вакцинацію?

8 грудня було вирішено, що в Україні може бути організовано виробництво вакцини "Супутник V", передано технології, сировину у вигляді клітинної лінії. І це виробництво могли б розпочати в травні - на початку червня 2021 року. Саме з цього часу могло б бути розпочато масову вакцинацію громадян України. Що означає масова вакцинація? Це означає, що люди почали би виходити з тих обмежень, які було впроваджено карантинами, різними обмеженнями, локдаунами та багатьма іншими заходами, які застосовувалися урядом, президентом Зеленським необдумано, в умовах хаосу, нерозуміння того, що роблять і які наслідки будуть. Ми могли себе убезпечити починаючи з травня місяця 2021 року, для того щоб відновлювати економіку, забезпечувати реальним змістом соціальну сферу. Ба більше, маючи основу для масової вакцинації, можна було йти шляхом придбання також інших вакцин. Уже не виробництва, а придбання, для того щоб якомога швидше закінчити цю масову вакцинацію й забезпечити країну нормальним рівнем життєвого забезпечення та життєдіяльності. Те, що влада цього не зробила, означає, що вона повинна відповідати за ці злочинні дії щодо здоров'я та життя українських громадян.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>