Віктор Медведчук: Коли надходить пропозиція знятися у фільмі такої людини, як Олівер Стоун, гріх відмовлятися

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук розповів в інтерв'ю про роботу з легендарним кінорежисером Олівером Стоуном в рамках фільму "Нерозказана історія України"

Віктор Медведчук: Коли надходить пропозиція знятися у фільмі такої людини, як Олівер Стоун, гріх відмовлятися
65-й Кінофестиваль у Таорміні. Оксана Марченко і Віктор Медведчук Svetlana Soroka Photographer

Віктор Медведчук

Голова Політради партії "Опозиційна платформа – "За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук розповів в інтерв'ю про роботу з легендарним кінорежисером Олівером Стоуном в рамках фільму "Нерозказана історія України"

Вікторе Володимировичу, відбувся допрем’єрний показ фільму Reveling Ukraine Олівера Стоуна. В Україні його буде показаний дещо пізніше, 13 липня, на "112" каналі. Для тих, хто ще не бачив: про що цей фільм і як виникла його ідея?

Новини за темою

Медведчук: Я думаю, що краще за все подивитися, щоб мати уявлення про те, про що цей фільм, і як там демонструються події, пов'язані з нашою країною. Але фільм цей з приводу того, що відбувається в Україні, чому тривають бойові дії, чому за ці п'ять років фактично не настав мир і хто причетний до того, що цей мир поки не має, на жаль, перспектив в Україні. І я думаю, що пан Стоун спробував розкрити всі ці питання, розкрити те, що сьогодні відбувається в нашій країні. Наскільки йому це вдалося? Погляди завжди будуть суб'єктивними - у кожного свій. З огляду на те, що я давав коментар і пояснював ту ситуацію і відповідав на ті запитання, які було поставлено, я, безумовно, хотів, щоб ті, хто дивитиметься цей фільм, наскільки вдало його зроблять і наскільки він буде зрозумілим і виразним для тих, хто його дивитиметься, щоб вони розуміли те, що сьогодні відбувається в нашій країні. Наскільки це вдалося авторам фільму і тим, хто брав участь, даючи інтерв'ю, я думаю, кожному доведеться зробити свої оцінки і висловити свою думку. Мені здалося, що пан Стоун, людина, яка відома в усьому світі, людина – володар трьох "Оскарів", він зміг донести ту думку до тих, хто дивитиметься цей фільм, чому склалася така ситуація в країні.

Крім вас, коментарі  давала й ваша дружина Оксана Марченко, яку ми бачили в цьому фільмі. Чия була ідея запросити її?

- Справа в тому, що всі ідеї, як і ідея фільму, належать авторському колективу, очолюваному Олівером Стоуном. Він запропонував сценарій, він запропонував теми, які повинні обговорюватися, і він запропонував участь не тільки мою, а й Оксани Марченко. Для того щоб, напевно, створити певний образ того, як це сприймається не тільки з погляду політика, де я давав коментар, але й з погляду Оксани, яка тривалий час пропрацювала на телебаченні, була і є ведучою, і, напевно, тому ця позиція для них була дуже цікавою. Мені сподобалося. Не знаю, як тим, хто буде дивитися цей фільм.

Закрита вечірка Оксани Марченко і Віктора Медведчука в рамках 65-го Кінофестивалю в Таорміні Svetlana Soroka Photographer

Розкажіть, будь ласка, про деякі залаштункові подробиці. Як вам було працювати з Олівером Стоуном? Скільки часу працювали? Що його цікавило найбільше?

- Треба почати з того, що, дійсно, це зірка міжнародної документалістики. І тому перше моє знайомство з ним було таким, можливо, навіть напруженим з мого боку, тому що я дуже багато знав про цю людину і знайомий з його роботами: і тими, які отримали "Оскара", й останні фільми, які він створив з приводу України, - "Україна у вогні". Я його дивився, попри те що його практично не демонстрували в Україні, але в інтернеті чимало було версій для того, щоб з ним можна було ознайомитися. І, звісно, коли зустрічаєшся з такими людьми, зірками світового масштабу, то є певна настороженість. Але я вам хочу сказати, що він зумів привернути до себе навіть перед початком зйомок, коли ми просто проводили бесіди, дискусії про те, про що ми будемо говорити, які теми для нього цікаві. Коли він просто цікавився, для того щоб просто вникнути і зрозуміти, що відбувається в країні. Хоча, безумовно, знявши фільм "Україна к вогні", він добре розумів, що відбувається в Україні. Просто його цікавила подія вже постфактум, ось ці п'ять років, до чого вони привели, в якій ситуації перебуває сьогодні наша країна, що змінилося і які шанси на майбутнє для країни і для людей в Україні.

Чому погодилися взяти участь саме в цьому фільмі та що би ви хотіли, щоб глядачі почули і побачили з цієї прем’єри?

- Почнемо з того, що коли надійшла така пропозиція, гріх було відмовлятися, бо як будь-який політик, людина, яка намагається донести свої думки, популяризувати свої ідеї, для неї важливо освітлення як просто в ЗМІ, так і будь-якими іншими доступними засобами, через які можна донести людям, громадянам нашої країни, свої погляди. І коли надійшла така пропозиція, яка полягала в тому, щоб стати людиною, яка коментуватиме події в Україні, і я знав, що цей фільм показуватимуть за кордоном, у багатьох країнах світу (так це і станеться), багатьма телекомпаніями (їх там понад 50), які вже уклали договори і транслюватимуть цей фільм, і, звісно, я розумів те, що його транслюватимуть в Україні, - для мене це була висока честь, і я, звісно, погодився. Якщо говорити про нюанси нашої спільної роботи, можу сказати, що ця людина дуже досвідчена, це людина, яка зазнала в житті дуже багато чого, яка розуміє міжнародні проблеми. Ба більше, це людина, яка залучена, дуже серйозно і на хорошому рівні, до подій в Україні. І цей чоловік, не забуваймо, американець, хоча він самокритичний як до себе, так і до своєї країни, і він об'єктивно подавав матеріали і ті обставини, які зрештою привели до тієї ситуації, яка є в країні. Як ви побачите, навіть подивившись сьогодні черговий його фільм про Україну, він об'єктивно викладає погляди тих політичних сил у США, які тією чи іншою мірою впливали і продовжують, на мій превеликий жаль, впливати на ситуацію в Україні. Він у цьому плані дуже об'єктивний і він дуже критичний щодо всіх учасників і всіх суб'єктів, які тією чи іншою мірою мають стосунок до нашої країни.

Закрита вечірка Оксани Марченко і Віктора Медведчука в рамках 65-го Кінофестивалю в Таорміні Svetlana Soroka Photographer

У фільмі переплітаються дві сюжетні лінії. Одна – це криза в Україні, а інша – втручання Росії у вибори США. Чому так, чому така ідея і чому саме ці дві сюжетні лінії?

- Я хочу сказати, що це не зовсім так. Справа в тому, що тут є лінія з приводу оцінки втручання Росії у вибори в США, але подається й інший погляд, і вона дуже детальний. Я думаю, що це вперше на рівні документального жанру, на рівні такого високого рівня професійного виконання, я маю на увазі автора Олівера Стоуна, подається версія з приводу того, як Україна, на жаль, втручалася у вибори в США. І він наводить ряд аргументів, зокрема й мої пояснення, які стосувалися того, що було рішення Київського адміністративного окружного суду наприкінці 2018 року, який не просто визнав втручання України у вибори, а навіть дав оцінку того, що пан Лещенко, журналіст колись, нині ще й народний депутат поки що, і пан Ситник, керівник НАБУ, втручалися у вибори в США. Цей факт встановлено судом. Ба більше, суд визнав ці дії незаконними. І ще більше, Київський окружний адміністративний суд визнав, що заподіяно шкоду зовнішній політиці України цим втручанням цих двох громадян України в ці вибори. Тому те, що говорилося з приводу втручання Росії, - це довга історія, з довгою розповіддю і різними дискусіями, а ось у частині України це дуже конкретна історія, тим паче, що є рішення суду, який цей факт визнав. Тому тут об'єктивно подається версія того, яким чином Україна в особі політичного керівництва (пана Порошенка, посла України в США пана Чалого, посольства України в США, і багатьох інших посадових осіб), наскільки вони втручалися у вибори саме на боці демократів, тобто кандидат яких програв вибори у 2016 році, а представник республіканців, пан Трамп, виграв. Я думаю, що фільм ще й робився, наскільки я розумію остаточну редакцію, і з прицілом на майбутні вибори, вибори 2020 року. На мій погляд, це очевидно, те, що я побачив сьогодні, тому що це факт, де протистояння між демократами і республіканцями, які в класичному вигляді є завжди, вони тривають. Ба більше, знову ті самі особи: пан Трамп вже оголосив про те, що він готовий боротися за президентську посаду у 2020 році, а представники демократів, якщо раніше це була пані Клінтон, то сьогодні, як видно, це пан Байден. Хоча це ще не визначено до кінця, але, знову ж таки, протистояння: демократи і республіканці. І тут аналіз того, що було у 2016 році. Це свого роду запобіжник того, що може статися у 20-му. І мені здається, пан Стоун зробив певну заявку на запобіжник або попередження щодо того, як може в майбутньому Україна або її окремі політичні діячі чи представники громадських сил в Україні втручатися або намагатися втручатися у вибори в США у 2020 році. Можливо, це для когось попередження. Можливо, це аналіз того, чого робити не треба.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>