banner banner banner banner

Віктор Медведчук: Ініційоване владою з порушенням Конституції голосування за закон про ринок землі буде оскаржено в КСУ

Включення голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука в ефірі телеканалу "112 Україна"

Віктор Медведчук: Ініційоване владою з порушенням Конституції голосування за закон про ринок землі буде оскаржено в КСУ
112.ua

Віктор Медведчук

Голова Політради партії "Опозиційна платформа – "За життя"

Включення голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука в ефірі телеканалу "112 Україна"

"112 Україна": Спробуймо спрогнозувати сьогоднішні результати засідання. Чи буде остаточно, на вашу думку, сьогодні ухвалено закон про відкриття ринку землі?

Віктор Медведчук: Прогноз може бути абсолютно різним, але я хочу сказати про те, що сьогодні влада, яка управляється МВФ, влада, яка представлена фракцією "Слуги народу" в залі ВР, намагається взяти змором народних депутатів для того, щоб зробити все, щоб протягнути цей закон неконституційний, у протиправний спосіб, який передбачений законом про регламент.

Сьогодні йде масове порушення закону в цьому залі. Протягом більше як п'яти годин ми розглядаємо поправки під час позачергового пленарного засідання, що ми не могли робити, це перше, тому що цей закон розглядається у звичайному пленарному засіданні, наступне пленарне засідання у нас повинно було бути 14 квітня. Але йде тиск, шантаж, цинічне ставлення до України з боку МВФ, цинічне ставлення і шантаж, підтриманий президентом країни, владою в цілому і представниками влади в ВР… Фракція "Слуги народу" робить все для того, щоб і порушення Конституції, і порушення законів відбувалося.

Навіть більше, згідно з роз'ясненням Конституційного суду, ВР не може розглядати жодного питання, якщо в залі присутні менше як 226 народних депутатів. Їх сьогодні фізично в залі 170-180 осіб. Попри це, ось цей тиск, цей шантаж, це свавілля триває в будівлі ВР з однією метою: вночі або до ранку продавити цей законопроект. Залишилося голосувати близько 440-450 правок, це ще на 10, 12 або 14 годин роботи. Вони хочуть змусити нас, "Опозиційну платформу - За життя", яка стала сьогодні фактично єдиною партією, яка захищає землю, захищає національне надбання України і українців, якою є земля, у цьому випадку земля сільськогосподарського призначення, щоб ми далі не брали участь у цьому і вони змогли поставити це питання на голосування.

Але у них нічого не вийде. Наша позиція принципова, послідовна, ми йдемо до кінця в питаннях боротьби наших громадян, у питаннях того, щоб земля не стала предметом розкрадання, чого хоче сьогодні влада, і чого вимагають від влади цинічно МВФ, фонди Сороса і багато інших, що давно поклали око на нашу землю, на наше національне надбання, і за будь-яку ціну намагаються її захопити. Ми робимо все можливе і все необхідне відповідно до закону, відповідно до наших повноважень, і ми продовжимо цю боротьбу, попри всі хитрощі, попри весь шантаж і попри те, що намагається зробити влада відносно цього закону в залі ВР, порушуючи і закон про регламент, і Конституцію країни.

Можете, як юрист, по пунктах розповісти, які саме моменти з Конституцією і регламентом ВР зараз порушуються, і чи може це стати причиною для скасування закону в Конституційному суді України?

Перше: як юрист я вам можу сказати, що однозначно у нас сьогодні достатньо даних, які є предметом оскарження у Конституційному суді. Ба більше, ми впевнені, що ті порушення, які було допущено в процедурі розгляду цього питання, особливо сьогодні, я підкреслюю, тому що влада намагалася порушити і закон про регламент, і Конституцію ще в грудні місяці, коли ігнорувалися наші правки. А я нагадую, що наша партія внесла їх 3 299 і наполягала на тому, що кожну з цих правок має бути розглянуто, так, як цього вимагають закон про регламент і Конституція. І ми йшли цим шляхом розгляду, хоча влада, природно, категорично проти цього заперечувала.

Але те, що сталося сьогодні… По-перше, все це відбувається на позачерговому парламентському заїданні, коли вони зі звичайного режиму розгляду ВР цього законопроекту перейшли в режим третього протягом одного дня позачергового пленарного засідання, і те, що відбувається вже шосту годину поспіль в парламенті, означає тільки одне.

По-перше, відсутні сьогодні народні депутати у кількості, яка необхідна під час розгляду будь-якого питання. Я вже сказав, їх менше як 226.

Друге - закон про регламент безпосередньо вимагає, щоб це питання слухалося в режимі пленарного засідання звичайного, а не позачергового пленарного засідання. Навіть більше, сьогодні в країні оголошено карантин, в залі перебувають 170-180 народних депутатів, а з ранку їх було 250-270, 320, і це в умовах того, що оголошено, що кількість людей не може перевищувати 5 або 10 осіб в одному місці.

Так, парламент повинен сьогодні робити все для боротьби з коронавірусом, так, парламент повинен був зібратися для того, щоб ухвалити закони, спрямовані на боротьбу з коронавірусом. Ми ухвалили ці закони, навіть більше, ми голосували кадрові питання, ми зробили все необхідне для того, щоб підсилити державну політику у питаннях боротьби з епідемією коронавірусу. Але те, що відбувається стосовно банківської діяльності, коли в порушення закону про регламент витягли з-під поли якийсь законопроект, який не розглядався і був внесений ще в грудні, проголосували його в першому читанні для того, щоб на догоду МВФ проголосувати його остаточно і в другому читанні за тиждень, те, що сьогодні з режиму пленарного засідання перенесли в режим позачергового пленарного засідання закон про землю і намагаються зробити все необхідне для того, щоб ВР за будь-яку ціну його ухвалила в порушення закону про регламент і Конституцію, - це є блюзнірством, це є злочином.

Ви голосували за кадрові призначення. І тут пригадується історія з призначенням міністра охорони здоров'я Степанова. Коли ОПЗЖ підтримала цю кандидатуру, то навіть деякі з політичних експертів заговорили про формування нової коаліції зі "Слуги народу" і ОПЗЖ. Ми бачимо зараз історію із землею і розуміємо, що про коаліцію постійної мови не йде. Але ви можете пояснити, чому ви проголосували за це кадрове призначення? Особисто ви, якщо я не помиляюся, на першому голосуванні не підтримали його кандидатуру. А під час другого вже натиснули кнопку "за".

Це зрозуміло. "Опозиційна платформа – За життя", перебуває в опозиції до влади з квітня, тобто з другого туру, коли ми не підтримували жодного кандидата: ані Зеленського, ані Порошенка. Ми перебуваємо в опозиції постійно і послідовно. Ми не голосуємо за жодне кадрове рішення. Але сьогодні на фракції було ухвалено єдине правильне і справедливе рішення: підтримати будь-яку кандидатуру на посаду міністра охорони здоров'я, і то після того, як фактично незаконно, безпринципно, позбавили посади пана Ємця, який дійсно є професіоналом, спеціалістом високого рівня в системі охорони здоров'я. Який знає, що це за сфера, знає, як організовувати роботу в цій системі, який зайняв принципову позицію у боротьбі з коронавірусом і вимагав від влади - і від прем'єра, і від президента - конкретних радикальних рішень, спрямованих на боротьбу з коронавірусом. І його, на жаль, "Слуга народу" та інші фракції вигнали (я не боюся цього слова), відправили у відставку, і посада міністра виявилася вакантною.

В умовах боротьби з коронавірусом, природно, ми не могли піти на те, щоб цю посаду обійняла людина, яка б не могла її організовувати. Ми не говоримо сьогодні про професійні якості людини, за яку ми проголосували, ми говоримо про те, що президент запропонував, він взяв на себе відповідальність, прем'єр-міністр запропонував, взяв на себе відповідальність і попросив, що сьогодні на чолі МОЗ повинна бути ця людина. І, попри те, що ми ніколи не підтримували і не будемо підтримувати кадрові питання, ми проголосували, тому що в умовах важкої боротьби з епідемією коронавірусу ця посада не повинна бути вакантною. Повинен бути центр з управління, центр з організації боротьби з коронавірусом. І ми зробили все, щоб та людина, відповідальність на яку поклали президент і прем'єр, стала до своєї роботи і робила все необхідне для боротьби з коронавірусом. Це єдиний мотив і підстава, яка змусила сьогодні нашу фракцію ухвалити позитивне рішення. І ми його ухвалили, і вважаємо, що зробили абсолютно правильно. 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>