banner banner banner banner

Вадим Рабінович: Дії Медведчука в Москві показують найвищий державний рівень цієї людини

Інтерв'ю зі співголовою партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадимом Рабіновичем в ефірі телеканалу "112 Україна"

Вадим Рабінович: Дії Медведчука в Москві показують найвищий державний рівень цієї людини
112.ua

Вадим Рабінович

Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат

Інтерв'ю зі співголовою партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадимом Рабіновичем в ефірі телеканалу "112 Україна"

- Зараз до нашого ефіру приєднується народний депутат України, співголова фракції "Опозиційної платформи - За життя" Вадим Рабінович. Вадиме Зіновійовичу, добрий день, вітаємо вас.

- Здрастуйте. Знаєте, язик не повертається сказати "Добрий день", тому що ми з вами дедалі більше занурюємося в новини, схожі на зведення військових дій. Я хочу просто кілька слів розповісти про те, що відбувалося сьогодні. Спочатку смерть нашого товариша на Закарпатті, де знову банди в балаклавах, які повністю ігноруються владою і силовими структурами, отримують можливість, у кожному місті б'ють наші намети, б'ють активістів. Це фашизм у чистому вигляді. Зараз вбили людину. Вбив невідомий. Подивіться, яке формулювання: невідомий у балаклаві. Ну так а що значить "невідомий"?! Де ви всі, поліція, міліція, СБУ? Всі займаються комерцією зараз? Це перше.

Друге. Сьогодні феноменальна заява президента Зеленського, яка, чесно кажучи, мене вразила, у відповідь на поїздку Віктора Медведчука до Москви і пропозиція про те, що вакцину з Росії може бути поставлено до України. Відповідь звучала так: ми не будемо взагалі брати у Росії вакцину, ми почекаємо, коли нам її дасть Європа. Ви знаєте, я навіть не знаю, як ось оцінювати ці слова. Я спробую м'яко, без лайок. Ну, по-перше, Європа нам вже багато разів давала. Стільки давала, що вже прямо ми стоїмо тут, наїлися. Друге. Коли буде вакцина в цій Європі, нам поки невідомо. Третє: люди гинуть.

Я не знаю, як це пояснити Зеленському. Й у відповідь на якусь хоча би гіпотетичну можливість допомогти людям він говорить слово "ні". Це означає одне: президент особисто на себе взяв, на свою совість, на свою ... не знаю що.... відповідальність за кожного загиблого від коронавірусу в нашій країні. З однієї простої причини: тому що вони мали таку можливість і не скористалися нею. Я зараз навіть не кажу, допомагає вакцина, не допомагає. Я не медик. Але шанс такий є, і не скористатися ним - це злочин, на мій погляд, найвищого рівня. Це тільки новини сьогоднішнього дня. Третє. Вчора міністр закордонних справ повідомив, що в Миколаєві, скоріш за все, побудують британську військову базу і туди увійдуть британські десантники.

А колишній командувач військами НАТО в Європі сказав, що в Одесі занадто багато російських компаній. Наша влада зрозуміла це дослівно, і сьогодні в Миколаєві "слуги народу" намагаються взагалі зняти нашу партію з міських виборів, щоб ми не заблокували їм там можливість відкриття бази. При цьому йдуть якісь фантастичні речі: там суддю замінили через те, що в його родині є симпатики ОПЗЖ. Вдумайтеся в цей кошмар того, що відбувається. В Одесі сьогодні повальні обшуки в усіх представників ОПЗЖ, зокрема народного депутата Скорика, зокрема наших перших номерів різних ОТГ, за різними надуманими приводами.

Ось це СБУ, яке не може знайти нікого ніде, воно натомість знаходить час проводити обшуки у нас в Одесі. Хлопці, одесити, хто мене чує, тримайтеся, будь ласка. Це недовго триватиме, ця вакханалія. Я можу й далі розповідати про все. Про перемогу Зеленського, який сказав, що нам нарешті військово-морський флот посилить Велика Британія. Я взяв договір, подивився. Нам збираються дати кредит на 1 млрд 200 тис. на 10 років на будівництво катерів, які перші було замовлено в 92-му році... Причому перші кораблі почнуть будувати у Великій Британії, а потім теоретично у нас. До "потім", ви знаєте, що не дійдуть.

Тому що я можу сказати. Ми дедалі більше занурюємося в хаос, коли ці злісні клоуни нічого більше не можуть зробити в нашій країні. Я ще раз хочу висловити просто співчуття родині загиблого і сказати, що злочинці все одно сядуть у в'язницю. А до вас, дорогі українці, я хочу звернутися зі словами, що від душі йдуть. Ми не приречені жити в такому лайні. Ми не приречені жити в такій злиднях і бідності. Я пам'ятаю, коли поляки приїжджали до нас взяти поїсти, а сьогодні вони - локомотив європейської економіки, а ми в повному лайні. Давайте один раз вже закінчимо це. Я за те, щоб на місцевих виборах закінчити один раз із ними і потім іти одразу на парламентські та президентські й зізнатися собі в тому, що вибір був неправильним.

- Пане Вадиме, дозвольте кілька уточнень із приводу тих фактів, про які ви сказали щодо смерті цієї людини, представника вашої політичної сили, і щодо інших, в яких ви, зокрема, бачите правопорушення, те, що стосується, наприклад, і виборчого процесу. Суддя, ви про нього згадали, потім слідчі дії, обшуки в приймальнях в Одесі та в Миколаєві. Як партія на всі ці речі реагуватиме? І чи буде реагувати взагалі? Ви бачите вже якусь відповідну реакцію, можливо, від правоохоронців?

- Ви знаєте, ми мало покладаємося на правоохоронців, як ви знаєте, тому що захист у своїх руках має бути. Ми багато робимо, повірте мені, того, що, може, й не видно. Але ви врахуйте одну просту річ, що ми не банда. Наша партія не піде на те, щоб там вбивати людей або ще щось, ми можемо тільки захищати людей. Тому всі необхідні дії для захисту, що нам сьогодні до снаги робити, ми робимо. Я ще раз вам повторю, я не просто кажу як чергову фразу: винні не уникнуть відповіді. Ми знаємо, хто цим займається, відстежуємо цю ситуацію і повірте мені, винні точно не підуть.

Але сьогодні у нас в Україні є одна "зелена" трагедія. Ми з вами разом віддали більшість у парламенті, та й скрізь абсолютно, в руки "зеленим", яким повірили на якісь п'ять хвилин. Як наслідок, все у них у руках, зробити нічого не можна. Ми можемо тільки битися з ними на виборах. Перетворювати Україну на поле битви ми не повинні. А вони хочуть зробити нас заручниками, щоб ми сиділи в бомбосховищі, а Захід на нашій території воював із Росією. Цього не можна допустити. Подумайте про онуків і дітей, ось про що я говорю. Подумайте, подивіться, що діється сьогодні у світі, подивіться. Тому мир у нашій країні треба захищати і встановлювати мир. Прийшов Зеленський на вибори і збрехав про мир вперше, а потім вже пішло, видно, по накатаній.

- Я хотів би запитати з приводу візиту Медведчука до Москви, три аспекти, які обговорювали. Перший - вакцина, ви вже про це сказали і своє бачення також висловили, другий - те, що стосується мирного врегулювання в рамах формату, який було ним запропоновано, і третій варіант - це санкції, українські підприємства. Як бачите прогрес у цьому напрямі?

- Ви знаєте, я ще раз просто розшифрую всі три пункти дуже коротко. Перше. Медведчук на зустрічі з Путіним попросив його надати допомогу Україні вакцинами від коронавірусу. Вакцина, якою, до речі, сам він вже прищепився. Я ще раз повторюю, я не медик, але я знаю, що якщо є шанс врятувати людей, ми зобов'язані цей шанс хоча би використати. Те, що Медведчук це зробив і попросив, я вважаю, що це акт найвищого гуманізму щодо українського народу. Молодець великий. Він просив не за себе, не за своїх там якихось знайомих, не за свою партію. Він просив, щоб нам, незалежно від політичних якихось [уподобань], дали вакцину. Це перше. Я думаю, що ми до цього прийдемо, тому що іншої вакцини поки немає. 

Друге. Він звернувся з проханням до уряду і президента Росії у важкій ось такій економічній ситуації, в якій сьогодні наша країна, повернути, зняти санкції з багатьох наших українських підприємств в односторонньому порядку. Скажіть, є якийсь елемент антиукраїнський у цьому? Є якийсь елемент? Що це за маячня така? Людина зробила однією своєю поїздкою більше, ніж весь Кабмін за чотири роки. І все одно знаходять у цьому щось, щоб сказати. Що не так, скажіть? 150 тис. робочих місць, які можна одномоментно повернути після зняття санкцій, які можна теж зняти буквально за тиждень. Скажіть, що тут поганого? Що поганого в цьому? Тому що вони в усьому звикли тільки одне - роздирати цю Україну на частини, рвати її, прикриваючись вишиванками і піснями.

А Медведчук зробив все правильно. Його підтримав я, рада партії і вся партія. Я вважаю, що дії його в Москві показують найвищий державний рівень цієї людини, на відміну від тих, які потім говорять таке: "ось деякі тут собі прищеплюються, а ми не будемо цього робити". Пане президенте, ваше завдання - охороняти людей нашої країни, здоров'я, побут, все інше. Ваше завдання - про це думати, а не про свою партію, яка все одно програє вибори. Геть "зелених", все, закінчили ми з ними. Я вважаю, що терпець урвався. Смерті на вулицях, вбивства наших товаришів, повний коронавірусний кошмар, який вони довели своїм ось цим ось... я не знаю... своєю тупістю, неувагою. І я вважаю., що більше керувати країною в такому варіанті просто не можна. Ми повинні йти на вибори…

- Розуміємо. Дякуємо дуже за те, що приєдналися до нашого ефіру. Вадим Рабінович був із нами, це народний депутат України, фракція "Опозиційної платформи - За життя" зі своїм баченням того, як, власне, розвивається ситуація в нашій країні в контексті відповідей на мої запитання. Дякую.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>