banner banner banner banner

У нас заведено, що чиновник заявляє про факти корупції, коли його звільняють, а не коли він на посаді

МИХАЙЛО ГОЛОВКО - народний депутат кількох скликань, політик молодого покоління. Закінчив Тернопільську академію народного господарства, а також аспірантуру Тернопільського технічного університету ім. Івана Пулюя. Отримав диплом з правознавства Київської міжрегіональної академії управління персоналом. Член комітету ВР з питань податкової та митної політики. Заступник голови Тернопільської обласної організації всеукраїнського об'єднання "Свобода". В минулому – захищав інтереси групи компаній "Мрія" українського підприємця Івана Гути від тиску з боку податкової служби. Нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого Української православної церкви Київського патріархату. Вважає, що Україну треба повернути в "українські руки". Виступає за створення єдиної Української православної церкви

У нас заведено, що чиновник заявляє про факти корупції, коли його звільняють, а не коли він на посаді
112.ua

Наталія Влащенко

Журналіст

МИХАЙЛО ГОЛОВКО - народний депутат кількох скликань, політик молодого покоління. Закінчив Тернопільську академію народного господарства, а також аспірантуру Тернопільського технічного університету ім. Івана Пулюя. Отримав диплом з правознавства Київської міжрегіональної академії управління персоналом. Член комітету ВР з питань податкової та митної політики. Заступник голови Тернопільської обласної організації всеукраїнського об'єднання "Свобода". В минулому – захищав інтереси групи компаній "Мрія" українського підприємця Івана Гути від тиску з боку податкової служби. Нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого Української православної церкви Київського патріархату. Вважає, що Україну треба повернути в "українські руки". Виступає за створення єдиної Української православної церкви

Влащенко: Сьогодні у нас в гостях позафракційний депутат Михайло Головко.

Добрий вечір. Ви в політиці нещодавно, дуже багато навчалися. Але чи працювали ви?

Головко: Я працював приватним  підприємцем – з 2007 по 2011 рік. Зразу після закінчення університету я пішов в політику, займався політичною діяльністю, був більше громадським діячем. Практично відразу після закінчення університету я став депутатом Тернопільської міської ради.  Обирався я там, до речі,  двічі. Паралельно я ще займався підприємницькою діяльністю. Працював я і в Німеччині, і в Італії як звичайний заробітчанин. Тоді я ще був студентом, їздив на канікулах. Мої батьки ще в 1997 році виїхали за кордон на заробітки. Коли я приїхав, я зрозумів, що у нас потрібно змінювати щось в державі,  що так не можна, що ми, українці, розумний народ, працьовита нація, на жаль, змушені їздити по світах, заробляти копійки, щоб годувати свої сім’ї. Це стимулювало мене йти в політику – міняти країну.

- Таких, як ви, в парламенті є ще з десяток людей – які практично зі студентської лави пішли в парламент. Мені здається, що це зарано, коли соціальні ліфти викидають людей практично з університетів в велику політику. Необхідно, щоб людина мала життєвий досвід, знання, для того, щоб людина  формувала законодавство, формувала долю країни. Що ви скажете з цього приводу?

- Я згоден, що якийсь досвід за плечима повинен бути. І тому, коли я балотувався до парламенту в 29 років, тобто три роки тому, я теж вже пройшов якусь школу. Я не пройшов до парламентуза списками, я два рази обирався по округу. Це було випробування. 

- Дуже багато писали  про вашу історію з компанією "Мрія". Ви відкрито  і публічно лобіювали їхні інтереси. Чому ви, депутат, який має займатися законодавчою роботою, так агресивно відстоювали і лобіювали їхні інтереси?

- Всі ці події, в 2013 році, були зв’язані з піком режиму Януковича, який тиснув  на опозицію,  на малий і середній бізнес, в тому числі на різні компанії. "Мрія" - компанія з Західної України, яка в Тернополі давала багато робочих місць, платила податки до обласного бюджету. Для мене за честь було стати на захист підприємства, яке хотів забрати Олександр Янукович, стосовно якого вони свідомо, штучно організували переслідування. Так, в них були проблеми з владою,  я став на їхній захист, і в той час нам вдалося їх відбити практично від лап Януковича. В мене були дружні стосунки з керівництвом "Мрії", і закон я нічим не порушив, але подальша ситуація з "Мрією" - це вже їхні проблеми.  Вони брали кредити, курс гривні опустили, звісно, для компанії це вже була незмога повертати такі кредити. І тому з ними трапилася та ситуація. Я проти того, щоб влада застосовувала свій вплив, тиск, податкову міліцію для того, щоб забирати бізнес. 

- Я, як і будь-яка людина в цій країні, знаю, що Олександр Янукович забирав бізнеси у людей. Але справа в тому, що "Мрія" не віддавала кредити зовсім не Олександру Януковичу, а іноземним інвесторам.

- Ці проблеми у них виникли вже в 2014 році. В 2013 році я вважав правильним стати на захист підприємства, яке дає робочі місця.

- Коли офіс народного депутата знаходиться в офісі компанії, інтереси якої він захищає, – це завжди викликає питання. Мені здається, що офіси народних депутатів і самі народні депутати не мають бути афілійованими до якихось бізнес-компаній. А ви що думаєте?

- Можливо, прийде той час, коли в нас буде повністю цивілізоване суспільство, Україна буде розвиватися за європейськими стандартами, не буде банального віджиму і рейдерських захоплень підприємств і фірм, тоді і не буде потреби робити громадські приймальні в офісах фірм.

- А де сьогодні знаходиться ваша громадська приймальня?

- В мене багато їх. Я є куратором п’яти областей, від політичної сили.  

- Журналісти писали, що ви в цій приймальні не провели жодного прийому громадян.

- Я не в кожній приймальні проводжу прийоми громадян. Для того є помічники. В мене є громадські приймальні у Франківську, Ужгороді, Тернополі, Чернівцях і в різних районах. В себе на окрузі я особисто сам проводжу прийом громадян. В той період, коли мене немає  - спілкуються мої помічники.

- Ви член комітету з податкової політики. Чому Лікарчук став розповідати багато цікавого про митницю, коли його зняли з посади, чому не розповідаєте ви, народні депутати, як там все відбувається?

- Народному депутату, якщо він позафракційний або опозиційний,  інформацію набагато важче отримати. Факти щодо корупції ми відразу піднімаємо на перші шпальти. "Свобода" перша підняла питання корупції в уряді, які озвучив Гордієнко -  ми озвучили це з трибуни ВР. Але Лікарчук мав більше інформації, і у нас прийнято, що чиновник, якого звільняють, тоді вже заявляє про факти корупції. А коли він там є – то мовчить. Хоча, як ми десь якісь факти виявляємо, то ми їх оприлюднюємо і депутатськими запитами, зверненнями ці питання піднімаємо. Я вибрав цей комітет тому, що вважав, що основне завдання зараз – це зміна Податкового кодексу. І в попередній раз, коли ми голосували, був альтернативний мій законопроект - про Податковий кодекс. На жаль, уряд і коаліція не прислухались до тих пропозицій, які пропонував я, як депутат, і наша політична сила  - ВО "Свобода". Це щодо податку на розкіш, щодо прогресивної шкали оподаткування, детінізації економіки. На жаль, в нас немає підтримки в Раді в тому.  

- Журналісти пишуть, що всередині ВР є певні люди, які причетні до корупційних схем. Звучать прізвища Мартиненка, Кононенка, Пашинського та інших,  які мають стосунок до великих державних підприємств і які начебто є фінансовими кураторами цих підприємств. Чому депутати не виносять ці питання на трибуну ВР, на публічне обговорення? Чому ви, дивлячись в очі своїм колегам, не говорите про те, що відбувається?

- Депутат Скосар заявив, що він давав 6 млн дол. особисто Мартиненку і Яценюку для того, щоб потрапити до списку. Ми зверталися до ГПУ, до Шокіна, щоб він порушив кримінальне провадження. Але відповіді так і не було. Наші депутати підписалися за відставку Шокіна, бо вважаємо, що він не впорався з тими обов’язками, які на нього поклали. Щодо Мартиненка,  щодо Пашинського є питання. Ці факти мають перевіряти правоохоронні органи. Депутату це важко зробити.

- Якщо депутат не може отримати від ГПУ відповідь на свій запит, то  що робити іншим?

- На жаль,  ці ідеали, за які ми боролися на Майдані – знівельовані. І сьогодні ми бачимо, що не те що нічого не змінилося  -  воно стало ще гірше. Ми бачимо, що судочинна система, прокуратура, міліція  не помінялися, а стали ще гірші. І це прикро – бо я теж відповідальність свою відчуваю, бо я теж стояв на Майдані з тими людьми, які зараз керують країною. Мені соромно, що я разом на Майдані був з Яценюком, Аваковим, за те, що вони зараз витворяють. Я розумію цей біль людей, коли приїжджаю і спілкуюся з виборцями  - вони не бачать перспективи.  Жодних реформ не відбулося, рівень інфляції зашкалює, тарифи є божевільними, люди просто не розуміють,  як вони їх мають оплачувати. Всі з жахом чекають зими. На Майдані ми стояли не для того, щоб поміняти Януковича на Порошенка, а Азарова на Яценюка – ми стояли, щоб змінилися система, правила гри в країні, щоб закони змінилися. А ми бачимо зараз, що знову топчуться по Конституції.   

Новини за темою

- "Свобода" теж не завжди дає приклади існування в правовому полі. "Свобода", як жодна партія в країні, часто була помічена в хуліганських діях, в діях, які не сумісні з великою, цивілізованою політикою. Ви переживаєте за Сиротюка, але ж ніхто не вкладав йому в руки палицю, якою він орудував в день протестів проти прийняття нового варіанту Конституції.  Протестувальники з інших партій не брали в руки палиць, ніхто з них не бив представників Нацгвардії. Напевно, ви повинні показувати приклад, як жити за законом?

- Коли ми прийшли до Ради, в 2012 році, перше, що ми зробили – ми зрізали паркан, щоб депутати не ховалися від людей за парканами, а були ближче до народу. Щоб вони в стінах парламенту виконували волю народу, а не ховалися від людей. 31 серпня Сиротюк не прийшов з палицею, він прийшов з книжками, але коли йому дали по носі цією палицею, то він, як нормальний чоловік, забрав цю палицю і дав здачі. Я вважаю, що не має права міліція, яка раніше була ВВ-ешниками, а зараз її перейменували в Нацгвардію, які і близько не були на фронті, а зараз з них ліплять героїв, бити людей, мітингувальників. Я ж був там і бачив, що ніхто з мітингувальників першим не кидався на них – це вони перші накинулися. Вони порвали плакати "свободівців", які загинули в АТО. Ця агресія була спровокована, в першу чергу, силовиками. Серед них були і "беркутівці" колишні, які непокарані залишилися.  Зрозуміло, що за тими подіями був сценарій.

Новини за темою

- Чому саме "свободівці" потрапляють час від часу в такі скандальні  ситуації? Чому у вас так багато такої вуличної революційної діяльності?

- В Україні дуже мало є партій, особливо в парламенті. Це є політичні проекти, які кожен раз під вибори змінюють свою вивіску і йдуть на вибори вже під іншими прапорами. А "Свобода" є зараз найстаршою партією на політичному олімпі. Нам 13 жовтня вже буде 24 роки. 

- Якщо ви найстарша і принципова партія, чому люди не проголосували за вас на останніх виборах?

- Проголосували. Те, що нам не дали пройти до парламенту, соту відсотка вкрали,  - це говорить про те,  що проти "Свободи" була спланована діяльність – не допустити "Свободу" до парламенту. Ми поламали схему їм  - схему продажу України. Яценюк ще раніше кидав заяву на стіл, погрожував піти, коли ми виступили проти продажу газотранспортної системи, проти продажу землі сільськогосподарського призначення, проти продажу стратегічних підприємств. Тому проти нас була задіяна ця технологія. Я згоден, що в нас були і свої прорахунки. Раніше ми були практично єдині на національно-патріотичному фланзі, а на цих виборах в нас вже було безліч конкурентів. Нам не вистачило по одному голосу на кожній з 30 тисяч дільниць – 30 тисяч голосів. 

Новини за темою

  • 29.10.2014

Новини за темою

- У вас двоє дітей, сім’я. Як ви живете на 4 тис. грн?

- Я живу зараз на зйомній квартирі. Гроші, які раніше йшли на проплату готеля, держава зараз платить за квартиру. Звісно, зарплата депутата є невелика в межах Києва чи для  роботи з виборцями на округах, але зараз недоцільно говорити про якесь підвищення зарплат.

- А ваша дружина з дітьми де?

- Вона зараз в Тернополі. У мене велика родина, в тому числі багато живуть за кордоном. Тих коштів, що я отримую як зарплату, мені вистачає для моєї сім’ї і для мене.

- У вас є питання до мене?

- Якщо б ви вирішили змінити кар’єру журналіста на політика, від якої політичної сили ви б хотіли йти до Ради?

- Тільки по мажоритарці.  Ні від якої політичної сили. На сьогоднішній день  жодна політична сила у мене не викликає довіри.

Дякую, Михайле. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>