У нас люди засинають і прокидаються з прізвищем Путін, а мене воно не цікавить

Народний депутат України Михайло Добкін в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповів, як часто переглядає ролик про "текст по-дебільному написаний", навіщо його брат пішов у Раду і чим закінчиться порушена щодо нього справа

У нас люди засинають і прокидаються з прізвищем Путін, а мене воно не цікавить
Михайло Добкін З відкритих джерел

Дмитро Гордон

Журналіст, письменник, телеведучий, співак

Народний депутат України Михайло Добкін в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповів, як часто переглядає ролик про "текст по-дебільному написаний", навіщо його брат пішов у Раду і чим закінчиться порушена щодо нього справа

Гордон: В ефірі програма "Гордон", і сьогодні мій гість народний депутат України Михайло Добкін.

Добрий вечір. Ти часто переглядаєш ролик, де ти скаржишся Кернесу, що "текст по-дебільному написано"?

Добкін: Зараз ні. Раніше - часто. У різні періоди часу я по-різному до нього ставився: від злості до абсолютно позитивного сприйняття сьогодні. Багато людей, які займаються піаром, часто мене запитували, чи не спеціально ми його зробили? Робили не спеціально - автора знайду, із задоволенням передам йому його премію.

- Ти себе став відчувати зіркою після цього ролика? Тебе впізнають в інших країнах?

- Так, упізнають. У російськомовних країнах. У Москві навіть пообіцяли зробити фан-клуб. Але пройшло вже багато часу - не знаю, зробили чи ні. А що стосується "зірки", то я ж не працюю в шоу. Я не журналіст, не актор.

- Хіба українська політика не шоу - за великим рахунком?

- Шоу. Але це шоу, яке не народжує зірок. Це шоу, яке, на жаль, приносить багато біди людям і країні в цілому. Тому там немає зірок. Там, практично, всі через одного - антигерої.

- У порівнянні з тим Мишком, якому "ніхто грошей не дасть", ти дуже сильно виріс. З тобою хтось працює?

- Сім'я, друзі, життя. Хто може навчити життя краще, ніж саме життя? Або підказати краще, ніж мама, дружина, брат, діти? Тому мені ніхто не потрібен - мені всього вистачає. У мене в цьому плані, дякувати Богу, все гаразд. Батька не вистачає... він помер у позаминулому році.

- У 2007-2008 році я сидів у вас у Харківській міськадміністрації і сказав, що Янукович ніколи не стане президентом. Кернес на це сказав: "Ти не зрозумів. Цей народ повинен "схавати" зека ". Г. Кернес - ясновидець?

- Він досвідчена дуже людина по життю. Багато речей відчуває нутром, плюс у нього дуже гострий розум. Напевно, все це дає йому можливість бачити трохи далі, ніж іншим людям. Це і відрізняє всіх розумних людей від ідіотів. Розумна людина вміє передбачати.

- Що ж у нас за народ такий, що він повинен був і "схвавав" зека?

- Народ, Батьківщину чіпати не можна. Це святі речі. Хоча в нашій країні політики через багато святих речі переступили і почали знущатися над пам'яттю тих героїв, які не можуть їм відповісти. У кожного народу є свій шлях. Мойсей євреїв сорок років пустелею водив, і я думаю, що вони його останніми словами називали, так, щоб він не чув. Але він же їх вивів кудись. Отже, такий був шлях. Свій шлях був у Німеччини, в американців тощо. У нас свій шлях. Ми ж живемо в самостійному плаванні всього 26 років. Для життя людини - це багато, а для життя країни - це пшик. Тому ми свій шлях ще не пройшли. Сподіваюся, що це буде не сорок років.

- 21 листопад 2014 року, після розстрілу Небесної сотні, Янукович попрямував до Харкова. У кабінеті у Кернеса - п'ятеро: Янукович, Кернес, Портнов, Писаренко і ви.

- Ні в якому кабінеті Кернеса нікого не було. Я зустрів Януковича через годину після його прильоту, тому що була інформація, що замінували аеропорт. Ми годину чекали на злітній смузі - він прилетів на двох вертольотах, другий вертоліт був з охороною. Ми на двох автобусах дісталися до резиденції обладміністрації. Це місце, яке було повністю сертифіковане під прийом людей рівня президента: там була охорона, спецзв'язок. Я і Янукович були в цій кімнаті з моменту прибуття. Я поїхав на початку сьомої ранку. Всі інші, хто був у цій кімнаті, - настане час, розкажуть про це самі. Я не хочу нікого називати, враховуючи, що сьогодні у нас неадекватна влада, абсолютно божевільна правоохоронна система, яка може ставити людям питання абсолютно дурного характеру і звинувачувати їх у тому, що вони не скоювали. Кажу це, бо знаю на своїй шкурі.

- За моєю інформацією, Портнов і Писаренко попросили у Януковича дозволу швиденько з’їздити до Бєлгорода, в Росію...

- Вони не зустрічалися і ні у кого не питали. Справа в тому, що Янукович втік від смерті з Києва. Він приїхав до Харкова, бо в Харкові для нього було більш-менш спокійно, в порівнянні з Києвом. Далі він збирався - Донецьк, Луганськ, Крим...

- Він розгублений приїхав?

- Абсолютно впевнений у собі, похвалився підписаною угодою. Сказав, що це найоптимальніший варіант для країни. Коли я у нього запитав, хто її виконуватиме, він сказав, що у нього є гарантії, які йому дали Путін і Обама. Я не знаю, чи розмовляв він особисто з Путіним і Обамою, або з їх помічниками, але він був сповнений впевненості, що скоро все це завершиться, почнеться нормальне життя, і всі будуть готуватися до виборів, до змін Конституції. Все, що було прописано в тому договорі, як показав час, ніхто не збирався виконувати.

- Це правда, що Янукович подзвонив Портнову і Писаренку, щоб вони терміново повернулися назад, і коли вони повернулися, Янукович сказав, що в України погана карма - "треба міняти назву країни". Портнов з властивим йому гумором сказав, що давайте назвемо Китаєм, а Янукович відповів, що така країна вже є.

- Щось, можливо, правда, щось - неправда. Я можу сказати, що Кернес, Писаренко, Портнов - чудові люди. Мені дуже шкода, що Україна сьогодні, з вини влади, видавила з країни величезну кількість людей тільки за те, що вони працювали в свій час при Януковичі. Я вважаю, що А. Портнов - людина, яка має неординарні юридичні знання, яка може за ніч написати закон. Він - професіонал, якого потрібно ще шукати. Замість того, щоб використовувати його розум, його талант - його позбавили можливості жити сьогодні в цій країні, тому що є реальна загроза життю йому і його родині. Якщо б тільки йому - він би повернувся.

Новини за темою

- Коли ти розмовляв з Януковичем всю ніч, тобі не здалося, що він збожеволів?

- Ні. Янукович не збожеволів. Він не контролював ситуацію, починаючи з середини 13-го року. З 12-го року він доручив займатися низкою напрямків синові, іншим людям. Сам він займався питаннями тільки зовнішньої політики - тим, що йому було цікаво. Можливо, ще щось залишив сегментарно. Але всі питання, я це бачив по роботі обладміністрації, які раніше він з мене питав, після 12-го року йому були нецікаві. А в 13-му році він вже втратив зв'язок з реальністю. Коли на Майдані було побито людей, треба було пояснити йому, що треба це завершувати. Але, мабуть, не змогли пояснити. Я вважаю, що особисто у мене не вистачило повітря набрати в легені і сказати йому, що час опускатися на землю. Серед губернаторів було 4-5 людей, які могли йому це сказати. Була Врадіївка, були побиті студенти, і я не розумів, яка цінність Захарченка як міністра МВС, якщо люди виходять з протестами не тільки тому, що міліція зробила злочин, а тому, що вона не боїться покарання.

- Якби не побиті студенти і відставка Захарченка, і нічого би не було з країною. Треба було зробити цей крок, і все.

- Зняв би дві-три голови, і на цьому би все закінчилося. Пар би вийшов.

- Янукович для України - це біда?

- Янукович для України - це дитячий садок у порівнянні з тією бідою, яку, на жаль, принесли всі ви. Ви - це ті, хто сьогодні ментально стоїть у країні по той бік барикад. І досі, незважаючи на те, що бачите своїми очима, відчуваєте своїми руками, відчуваєте в своїх кишенях, продовжуєте стверджувати, що Янукович більше зло і нічого немає кращого, ніж ці люди, які перебувають при владі.

- Я так не стверджую. Я вважаю, що вони всі один одного варті.

- За великим рахунком, вся політика - бруд. Але цивілізовані люди, цивілізоване суспільство навчилося робити все цивілізовано, у тому числі і політику. І тоді для будь-якого політика не важливо, яке у нього прізвище, важливі податки, безпека. А ми живемо сьогодні за Конституцією, яка, в принципі, дуже прогресивна, але для пострадянського простору. У нас рестайлингова радянська Конституція. Сьогодні, після того, що сталося в країні, після того, як суспільство поділене ровом на дві частини, після того, що у нас з'явилося вже не два світогляди, а дві ментальності, різні, нам вже потрібно не склеювати або зшивати, а заривати цей рів.

- Ти сепаратист?

- Дай визначення слова "сепаратист", і я скажу, сепаратист я чи ні.

- Сепаратист - це людина, яку не влаштовують діючі кордони держави, у якій вона живе.

- Я десь дав засумніватися в тому, що мене не влаштовують кордони України?

- Участь у з'їздах у Сєвєродонецьку в 2004 році, харківські події...

- Давай підемо від Сєвєродонецька - це було давно. Давай повернемося до харківського з'їзду або до будь-якого іншого суспільного заходу. Якщо б я там щось сказав - то я б не сидів у цій студії. Сьогодні у вас у студії був Яворівський, і він говорив все те, що говорять люди, які не знають, як мене позбутися. "Навіщо його судити за економічні злочини - давайте його посадимо за сепаратизм". Немає доказів. "Суспільство хоче". При мені як при губернатору і людині, яка входила до команди Януковича, Крим був частиною України. Донецьк і Луганськ були в межах, у яких повинні були бути і, сподіваюся, будуть, у нас. Хто сепаратист у цій країні - не можу зрозуміти?

- Росія Крим вкрала?

- Забрала. Вкрала-забрала - не бачу ніякої різниці.

- Російські війська на Донбасі є?

- Російських військ на Донбасі немає. Росія на Донбасі присутня. Про те, що там немає регулярних військ, говорю не я - я всього лише обиватель у статусі народного депутата, який повторює слова Муженка, тих людей, які там воювали. Тієї ж Н. Савченко, Героя України.

- Росія винна в загибелі 10 тис. українців?

- Росія - інша держава. Вони живуть своїми інтересами. Що вони роблять - мені абсолютно все одно, якщо це не заважає жити мені. Чому ми допустили, що нам хтось заважає жити? У загибелі десятків тисяч людей з обох сторін винні ті, хто відповідає сьогодні за те, буде в країні мир чи буде війна. Сьогодні я бачу, що мир нікому не потрібен. Країна мілітаризується, все це робиться під гаслами безпеки, проситься зброя в інших держав. Може це все привести до миру? До зміцнення обороноздатності, до поліпшення озброєння в частинах, однозначно, може. До того, що отримаємо успіхи у військових діях, допускаю, що можливо. Але, до миру приведе? Ні.

- У тому, що сталося з Україною, винна вся українська влада, починаючи з 1991-го року, яка не знаходила спільну мову з кримчанами і з Донбасом. У цьому винні Янукович з Азаровим, які привели на пости голови СБУ, міністра оборони громадян Росії, наповнили все російською агентурою. Це все призвело до того, що росіяни просто взяли беззбройними і Крим, і Донбас.

- Ти не правий. Правий ти тільки в тому, що винна вся влада, починаючи з 1991-го року. А що треба було з Донбасом розбиратися - там що, була загроза від'єднання? Або Донбас якось поводився не так?

- Економічно треба було їм зробити життя хороше.

- У них непогане було життя. Подивися, скільки з Донбасу в 2014 році вивозилося холодильників, телевізорів, пральних машин. Це все було в будинках у простих людей. Людей залишила жебраками, перш за все, українська влада.

Новини за темою

- Твоє життя внаслідок цього конфлікту стало гіршим?

- Звичайно, гіршим.

- Росія винна в тому, що погіршилося твоє життя?

- Я не прихильник Росії. Я її не ненавиджу, як ви, я не роблю з неї фетиш. У нас люди засинають і прокидаються з прізвищем "Путін". А воно мене не цікавить - я з ним ніколи не зустрічався, не бачив його наживо. Мене цікавить Порошенко, Аваков, Луценко. Мене цікавить, чому Пашинський у людей стріляє і ходить на волі, а кримінальні справи закривають. Чому Троян бере хабар, і закривають кримінальну справу? І таких "чому" у мене багато. Навіщо мені думати про Путіна, якщо лайна повно у власному будинку? Так його треба вичищати.

- Твої гроші лежать на Заході чи в Росії?

- У мене всі гроші в Україні.

- Лікуєшся ти на Заході чи в Росії, в Україні?

- Якщо припече, я лікуюся в Австрії. У мене є певна особливість, і тільки там я можу отримати лікування. Але всі мої діти вчаться тут, родичі лікуються тут.

- Долар ти любиш більше ніж російський рубль?

- Долар я люблю більше ніж євро.

- Чи є вибір, куди рухатися Україні - в західному напрямку або в східному, російському?

- У східному економічно.

- Тобто, там – дупа, на Заході - цивілізація, й Україні треба рухатися в бік дупи?

- Якщо взяти анатомію, то біля дупи є дуже багато органів, які там себе непогано почувають і без яких людський організм жити не зможе. Не треба дивитися, де дупа, а де не дупа. Треба дивитися, де нам вигідно. Я ж не кажу, що треба робити одне замість іншого. Я кажу, що для нас, для наших ринків, для нашої економіки набагато вигідніша сьогодні кооперація з країнами Митного союзу.

- Я об'їздив всю Росію - від початку до кінця. Росія - це загниваюче царство.

- А я бачу харківські заводи, які сьогодні стоять без замовлень.

- Нехай переорієнтуються на європейський ринок.

- Кому потрібні ми там? Куди нас пустять з продукцією, яка трохи вища ніж перероблене в борошно зерно або розібрана тушка курки? Бізнес всюди собі дорогу знайде. Але величезна кількість державних, роздержавлених підприємств, які не встигли переорієнтуватися, знаходиться на нашій території. Якщо у нас, як у держави, стоїть завдання від усього позбутися і залишитися супер аграрною державою - я бачу в цьому фінансову перспективу.

- Звичайно!

- Але за однієї умови - людей повинно залишитися до 10 мільйонів. Ти готовий сьогодні піти на те, що ми з решти 30,5 млн ще половину - природним шляхом? Я не готовий.

- Ти за єдину Україну?

- Звичайно.

- Крим і Донбас до складу України повернуться?

- Донбас - однозначно. Крим буде важче, але я прихильник того, щоб Крим повернувся сюди. Але якщо ти щось хочеш - для цього потрібно щось зробити. Якщо ти хочеш, щоб тобі хтось дав яблуко - ти, хоча б, попросиш його. Ти ж не будеш стояти мовчки. Якщо ми хочемо повернути Крим - потрібно працювати, але не так, як працюють ці "хуторяни", що прийшли, повилазили незрозуміло звідки. Вони роблять все, щоб ускладнити життя тим людям, які, як вони кажуть, зрадили Україну. Те, що вони борються не за людей, а за території, - для багатьох вже не секрет. Але повертатися ж будуть не території - повертатися будуть люди. Якщо ви хочете, щоб повернулися люди - покажіть їм, що тут їхній дім, що їх тут люблять, чекають. Я вважаю, що для Криму сьогодні як варіант взагалі можна прийняти спеціальне законодавство, обмежене в часі, потім, якщо треба, пролонговане, яке дозволятиме жителям Криму в зв'язку з тим, що сталося, мати подвійне громадянство. Без російського паспорта людям буде жити там некомфортно. Вони зможуть оформити нерухомість, яка у них там є, вони зможуть вести бізнес. Але вони не можуть жити і без українського паспорта, тому що вони виїхати нікуди не можуть. А ми що робимо? Ставимо кордони на кордоні, приходить якийсь дебіл, глава адміністрації Генічеського району, і кричить їм щось у дудку свою, розвертається і йде.

- А дебілів багато, на жаль.

- Треба над цим працювати.

- Г. Кернес сказав, що його "замовив" Аваков. Ти теж так вважаєш?

- Я вважаю, що вітер дме з того боку, а хто це зробив конкретно - Аваков або хтось хотів перед Аваковим вислужитися... У мене, наприклад, тривалий час складається враження, засноване на моїх спостереженнях, як поводиться А. Геращенко в суді , як він намагається сфальсифікувати справу проти Кернеса, як він тисне на прокуратуру, на суд, істерить іноді з цього приводу - що він хоче просто заховати остаточно кінці в воду, посадити Кернеса за ґрати, розуміючи, що він звідти живим не вийде за станом його здоров'я. Це дає мені підстави припускати, що він може бути одним із замовників цього замаху.

Новини за темою

- Ти заявив, що тебе з Кернесом повинні були вбити в один день. Це так?

- Було таке, так.

- Тобі шкода прикутого до крісла Г. Кернеса, розумника, життєлюба?

- У мене немає до нього почуття жалю. Він сильна людина. Я йому сказав, що з усього нашого найближчого оточення тільки він один зміг це перенести так, як він це переніс. Нас би це поламало остаточно, будь-кого, до суїциду. Тому його жаліти не треба - йому жалість не потрібна. Йому потрібні розуміння і допомога в тому, у чому він потребує. Він багато речей сьогодні робить через "не можу", через біль, але він сильна людина.

- Це правда, що коли з Кернесом трапилася біда, ти особисто подзвонив Авакову, щоб вивезти пораненого Кернеса на лікування за кордон?

- Ні. З Кернесом допомагав, якщо не помиляюся, Яценюк. Я звертався до Авакова, щоб він дав дозвіл мені виїхати до Кернеса, тому що не знав - чи виживе він, чи ні. Він все зробив.

- Аваков - твій ворог?

- Аваков - мій політичний опонент. Ворог - це той, кого потрібно вбити, а я його вбивати не хочу. Я хочу, щоб Аваков відчув і прожив тим життям, яким живе сьогодні велика кількість людей через нього.

- Як Аваков закінчить?

- Погано. Тут або там (показує вгору) йому буде погано. За все доведеться в житті відповідати.

- Ти заявив, що нинішній глава АП І. Райнін і А. Геращенко - інформатори СБУ.

- Це ні для кого не секрет. Коли я працював в обладміністрації, у мене був доступ до певних документів і до певної інформації. За однією з інформацій я прорахував, що СБУ вивело з-під відповідальності Геращенка, бо він їхній інформатор. Іншого варіанту я не бачив. Двох людей у цій справі затримали (їх долю я не відстежував), а його відразу випустили. Що стосується Райніна, то ця інформація з інтернету.

- Ти не агент ФСБ?

- Ні. Ні ФСБ, ні ЦРУ, ні СБУ. Навіть прикро - чому я нікому не цікавий?

- Багато твоїх товаришів по Партії регіонів, по нинішньому "Опоблоку" тобі не огидні?

- Мені огидні зрадники, однозначно. Я не прощаю зради, бо зрада - це перша ланка ланцюга. Потім йде багато таких реакцій, які ламають людські долі і життя. Наслідки зради можуть наздоганяти людей тривалий час.

- Що ти мав на увазі, коли сказав, що "царствена верхівка в Києві, коронована на крові, кров'ю і захлинеться".

- Я думаю, що нічого нового у нас не відбудеться. Якщо проаналізувати досвід інших держав, то, як правило, ті, хто приходив на крові, з кров'ю і йшли. Коли це буде, не знаю, але те, що це буде - однозначно. Якщо у нас ситуацію в країні будуть "розрулювати" зовнішні сили, що найгірше для України, то, можливо, крові і не буде. Але це буде вже не Україна - це буде такий ГМО-варіант - ніби і є, а насправді - нема.

- Навіщо владі було розігрувати цей фарс з твоєю нібито посадкою?

- Я не говорив би "нібито", бо вони на цьому не зупинилися. Розуміючи, що там у них немає перспектив, а просто реалізувавши те, що попалося, для того, щоб зняти недоторканність і посадити мене, вони зараз відпрацьовують інші варіанти. Зараз бігають співробітники харківської фіскальної служби і збирають, напевно, листя від лопухів, шукають, де я неправильно щось написав. Але найголовніше, цей поспіх сфальсифікувати, зібрати щось не те призводить до того, що вони, насправді, себе документують. Мені недавно потрапив до рук документ, згідно з яким ГПУ в одному листі примудрилася три статті на себе в майбутньому зібрати і дати доручення Державній фіскальній службі ініціювати перевірку і показати, що вони в незаконний спосіб влізли до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

- Чим закінчиться ця справа - ти сядеш чи ні?

- Мені все одно. Ця справа не закінчиться нічим. У цій справі я сісти не можу. Політично вони можуть придумати що завгодно. Завтра вони можуть сказати, що я слона убив у харківському зоопарку. Якщо я сяду - я все одно вийду звідти. А далі нехай вони думають, що вони будуть робити з собою. Вони сьогодні працюють за допомогою твоїх колег, кишенькових ЗМІ, за допомогою міністерства пропаганди, яке журналісти проковтнули.

- Я - не кишенькове ЗМІ. Я і сьогоднішню владу не люблю. Я взагалі нікого не люблю, хто був при владі в Україні.

- Але ти журналіст. Ти говориш, що ти не любиш Партію регіонів. А я тобі спеціально на це нічого не відповідаю, бо я себе від Партії регіонів не відокремлюю і я не соромлюся того, що я був у Партії регіонів. Сьогоднішню владу ви не любите мовчки, а минулу владу ви не любили до хрипоти в горлі.

- У кожному своєму виступі я не люблю сьогоднішню владу, а Регіони я не люблю ще більше.

Суд заарештував твої машини, квартири і навіть винний льох. Це блеф?

- Вони, щоб постійно створювати інформаційну перевагу на своєму полі, роблять такі вкидання, які людина без юридичної освіти не зрозуміє. Заарештували моє майно - це значить, що вони наклали арешт на те, щоб я не продав це майно, не подарував, не зіпсував. Воно все знаходиться під державною охороною. Фактично, вони повинні його сьогодні утримувати. У місяць утримувати мій будинок - не три копійки коштує. Тому, якщо вони вирішили з держбюджету утримувати мій будинок - я потім все це підсумую і виставлю як претензію генеральному прокурору, як нецільове використання бюджетних коштів.

- Свого часу ти пропонував перенести столицю України до Харкова, де вона була до 34-го року. Ти досі так вважаєш?

- Я вважаю, що Київ сьогодні - не фартове місце для української столиці. Тут постійно щось не складається. Я люблю Київ, не ображаю киян, але ще треба зрозуміти, хто кияни тут. Киян, може, залишилося, як москвичів, лічені відсотки. Але я бачу, що не складається. Якусь частину істеблішменту, якусь частину інститутів державної влади можна було б перенести до Харкова, в інші регіони. І спокійно працювати. Припустимо, Нью-Йорк - ділова столиця, а Вашингтон - політична. Всі держави, які вийшли з-під імперії Великої Британії, всі побудували подібну модель.

- Харків був би готовим?

- Звичайно. Там величезний людський потенціал. У нас єдина, поза Києвом, Національна академія правових наук.

- Свого часу ти організував збір коштів на відновлення пам'ятника Леніну. Навіщо тобі Ленін - ти його любиш?

- Я люблю Харків. Харків складається з будівель, вулиць, споруд. Того, що є дорогим кожному харків'янину від народження. Пам'ятники в тому числі. Я не можу сказати, що я позитивно ставлюся до Леніна, але я не ставлюся до нього негативно. Я вважаю його великою, геніальною людиною своєї сучасності. Пам'ятник - це власність харків'ян. Він стояв у центрі нашої найбільшої в Європі площі. Навіщо його чіпати? Чому жителі інших міст приїжджають і беруть на себе сміливість ухвалювати рішення, що у нас повинно стояти, а що не повинно? Більшість пам’ятників знесено вночі без всяких документів, без узгодження з людьми. Це приводить людей до сказу, вони зляться. Так мало того - ви ж щось побудуйте, бодай подібне поруч. Давайте подивимося, що у нас побудовано останнім часом, якщо у нас президент приїжджає на відкриття дитячих садків.

- Яким вітром тебе, єврея, занесло в православну церкву?

- По-перше, я єврей наполовину. У мене тато - єврей. Мама має багато крові - російської, української, осетинської. По-друге - я не обрізаний, можу показати. По-третє - я ношу хрест. Тому я там за покликом свого серця, для мене це дуже важливі речі. Я знаю дуже багато людей, які віддали себе повністю служінню Господу. Вони високоінтелектуальні, високо порядні і для мене є життєвим прикладом. Хоча, напевно, іноді бувають і ті, кого туди занесло випадковим вітром. Я там знаходжуся, тому що мені там комфортно. Без фанатизму, але я абсолютно віруюча людина, богобоязлива людина.

Новини за темою

- Твій брат вживає наркотики чи ні?

- Ні. За своїм характером він дуже некомфортно почувається в ВР. І я себе там некомфортно відчуваю - там дуже складна енергетика, саме під куполом. Це з 2004-го року. Я не знаю, що там було на цьому місці, тому і кажу, що Київ не годиться для столиці. Мій брат від народження - не політик. Він намагається робити те, що обіцяв людям, але йому там некомфортно.

- Ти - природжений політик. Але навіщо туди тягнути братів, сестер. Він там зайвий - навіщо?

- Він абсолютно не зайвий. Це не його. Прийде час, і він зробить вибір. Уперше, коли він пішов у ВР - це була моя пропозиція, і я почув від Януковича стільки негативу, і стільки команд було, щоб його не було. Я не міг зрозуміти причину, але він мені сказав, що "якщо у нього буде осічка, ти - полетиш". Я принципово жодного разу не приїхав на його виборчий округ. Коли Діма вже став депутатом, я взяв результати і приїхав звітувати в партійну організацію, і після цього потрапив до Януковича. Я йому показав результат, а у Діми вийшов найвищий результат серед усіх мажоритарників Харківської області. На це Янукович мені сказав: "Ну зрозуміло, замість роботи з округу не вилазив?" Я йому відповів, що я там не був жодного разу за всю виборчу кампанію. Діма це сам зробив - його ніхто не тягне нікуди. Коли зараз були вибори - я не хотів йти, і він би не пішов. Але нам потрібно було провести якомога більше людей, а у нього був округ, де він точно перемагав.

- Як ти ставишся до президента Порошенка?

- Я вважаю, що після закінчення своєї першої каденції, він повинен звернутися до народу і сказати, що він не йде на другий термін.

- Хто був кращим президентом України за 26 років?

- Кучма.

- Хто буде наступним президентом України?

- Та хто б ним не був, найголовніше, щоб ця людина принесла мир на нашу землю. І зробила все, щоб ми найближчим часом повернули наших братів і сестер, які живуть по той бік лінії фронту, і приступили до того, щоб з часом повернути Україну в той образ і той зовнішній вигляд, який пам'ятають всі: хлібосольною, доброю, безпечною, радісною, щасливою. Хто б не був, хоч у нього буде три руки і дві голови - я буду за нього стояти горою.

- Дякую за інтерв'ю.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...