У мене теж є почуття гумору. Якби я із Зеленським десь вийшов на якісь жарти, ми б побачили ще, хто б був цікавішим

У мене теж є почуття гумору. Якби я із Зеленським десь вийшов на якісь жарти, ми б побачили ще, хто б був цікавішим
112.ua

Олег Ляшко

лідер Радикальної партії

Мага: Президентські перегони 2019 року вже стали історією. Мені дуже цікава емоційна складова, хочеться поговорити з усіма основними кандидатами, які брали в них участь. У мене в гостях лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Вітаю вас.

Радий вас бачити. Завжди приємно. Ми розмовляли з Савіком Шустером зовсім недавно. І коли говорили про те, що на каналі "1+1" ми затрималися всього на один тиждень (неповних два), то причиною того, що ми вдруге не вийшли в ефір, була поява (чи непоява) Олега Ляшка. Скажіть мені, будь ласка, у вас з дитинства був цей талант – втрапляти постійно в якісь неприємності?

Ляшко: Я думаю, що тут не в мені проблема в неприємностях, а в Порошенкові. АП тоді мала нормальний зв’язок, до націоналізації "ПриватБанку", з Коломойським і впливала на редакційну політику. Це було після затримання Мосійчука в парламенті. Мене запросили до студії до Шустера для того, щоб розказати з нашого боку бачення ситуації. І буквально за півгодини виходу в ефір мені зателефонували і сказали, що запрошення скасоване. До речі, телефонував чи Коломойський, чи хтось від Коломойського (я вже не пам’ятаю), що нащо воно тобі треба? Я кажу: "як нащо? Якщо мене намагаються знищити політично і дискредитувати, я маю право сказати свою позицію". І тоді вони дали команду відключити ефір – за півгодини до виходу. До речі, сам Коломойський недавно в інтерв’ю підтвердив, що він віддавав команди, в тому числі, мене "мочити" перед парламентськими виборами 14 року.

- Якщо послухати журналістів, які вас не люблять, і кого не запитаєш, отих політично заангажованих, вони вважають, що всі працюють найманцями, що всі за все… якщо вірити їм, то жоден з вас, з тих кандидатів, які йшли паралельно з тими двома, про яких всі говорили, що вони виконують всі… я не хочу якихось скандальних складових, бо якщо подивитися Вікіпедію і взяти розділ "Ляшко і скандали", то він є найбільшим. Я би не повертався до історії з Мосійчуком, але ви сказали: тоді було затримання. Ви тоді дуже жорстко відреагували, сказали: якщо підтвердиться, ми готові очищатися. Коли тоді показали по телевізору, я побачив, що і у вас була не дуже проста реакція в той момент.

- Як в 2015 році під час затримання Мосійчука в парламенті, так і зараз, через чотири роки, я готовий повторити ті самі слова: якщо він винен, нехай сидить в тюрмі. Якщо він не винний, нехай сядуть в тюрму ті, хто фальсифікував цю справу.

- Ви між собою розбиралися?

- Нащо мені розбиратися? Це справа суду і слідства, хай вони і розбираються. Я вважаю:  якщо винен, має відповідати. Тут немає чого обговорювати "свій-не свій", мені це байдуже. На Полтавщині нашого депутата обласної ради Руслана Рогова зловили п’яним за кермом. Я прочитав про це в інтернеті, тут же дав команду виключити його з фракції. Чи десь на Київщині депутата взяли, за взятку. Для мене нема "свій-не свій". Якщо він йде, взяв мандат під моїм прапором, а потім бере взятки за майно, за дерибан землі, чого я маю його покривати? Хай в тюрму йдуть. 

- Може, цього не вистачило Петру Олексійовичу? Коли людину раз за разом тикають і кажуть: отут твій накосячив, отут твій друг не те зробив, отут маємо Свинарчука - Гладковського. Може, Бог давав якийсь шанс змінити ситуацію, чи ви вважаєте, що вона вже була незмінювана?

- Різниця між мною і Порошенком в тому, що його друзі йому носили. Тому він їх покриває. А мені ніхто нічого не носить, тому я нікого не покриваю. Ба більше, в мене немає друзів у політиці. У політиці друзів не буває. Коли вам розказують, що той друг, той друг – все це брехня. Друзі до того моменту, поки немає слушної нагоди вставити ножа в спину. Бачив я таких "друзєй". Як один мій товариш каже: "Таких друзєй за… і в музей". Тому Порошенку не вистачило одного: розуміння, що держава - це не його приватна корпорація. Того і програв. Тому що люди дали свою оцінку його жадібності, його корупції та всьому іншому.

112.ua

- На минулих виборах ви стали певною сенсацією, і я пам’ятаю, коли ви заходили, це були бурхливі оплески.

- Заходив куди?

- Коли в студію ви заходили. Я пам’ятаю оплески, тріумф, усміхненість. Зараз люди ставляться набагато скептичніше, зліше. Чому? Що змінилося?

- Зліше до кого?

- До багатьох з тих, кому вони давали більший карт-бланш. Якщо порівняти ваші відсотки тоді і зараз, ви розумієте, що є якесь падіння? Ви пробували аналізувати всі помилки, які були зроблені, або чому так сталося?

- Кожен політик буде вам розказувати, що він аналізує помилки. Що там аналізувати? Життя - це перемоги і поразки. Якщо в тебе немає поразок, ти ніколи не відчуєш смак перемоги. Якщо ти отримуєш перемогу, ти повинен одразу готуватися до поразок. Тому що за перемогою відразу йдуть поразки. Я в цьому житті бачив багато людей, які отримували перемоги. Згадайте Ющенка. Яку феноменальну перемогу здобув на президентських виборах, а потім з принизливим результатом чинний президент навіть не увійшов до другого туру. Інше питання, що його дискредитували справедливо і несправедливо.

- Я знаю, що ви з повагою ставитеся до президента Ющенка.

- Так, я з повагою ставлюся до Віктора Андрійовича, але констатую факт, що чинний президент, набрав, на жаль, принизливий для чинного президента низький рейтинг. Тому що його дискредитували, тому що він, очевидно, був перший український президент, про якого не цікаво було слухати українські речі. Згадайте багато інших тріумфаторів, яких сьогодні немає. За поразками були і перемоги.

- Маргарет Тетчер підіймали до неба, але, коли вона померла, були люди, які танцювали на її портретах. Черчилля, людину, яка свого часу практично врятувала Велику Британію, провела крізь війну… чим закінчилося?

- Баронесі Тетчер приписують відомий вислів: "Навіть якщо Господь йтиме по водах Темзи, знайдуться ті, хто скажуть, що він не вміє плавати". Щодо Черчилля. Черчилль практично привів Європу, світ, Британію до перемоги над нацизмом, у 45 році програв вибори. А потім через шість років повернувся на посаду прем’єр-міністра. Чинний президент Трамп, здається, разів п’ять балотувався – програвав. Американський президент Лінкольн казав, що "бюлетень сильніше за кулю". Тобі треба робити, для того щоб люди тебе підтримали, і твої перемоги будуть, коли Господь дасть і люди. До речі, щодо поразки. Коли мені розказують, що я програв вибори, я бажаю, щоб кожен програвав так, як я. За мене проголосував понад мільйон українців. Попробуйте хоч тисячу голосів узяти, за сьогоднішньої ситуації, коли люди не вірять нікому. І тому для мене це перемога, коли мільйон людей голосують за мене, поділяють мою політику, підтримують мене. Як я можу сказати, що я програв? Безумовно, я виграв. І дякую всім тим людям, які мене підтримали.

Новини за темою

- Мені телефонувала, наприклад, мама і казала, що в селі жінки між собою схилялися до того, щоб… ви знали, як з ними розмовляти. Тим паче що все менше залишається того села, де, скажімо, є корови, кози, вівці. Я зараз живу в селі під Києвом, де дві корови і чотири вертолітні майданчики.

- Це велика трагедія для України, тому що насправді ментально ми всі з села. Навіть жителі міст. Всі колись, бабусі, дідусі, приїхали з села. І головне, що це цілий уклад, який ми повинні берегти. На жаль, того села, справді українського, залишається менше, а ми повинні берегти свою ідентичність, свою мову, свій код, ідентифікаційний. Код нації, він звідти, з села.

112.ua

- А що не так з нашим народом? У людей, у дуже багатьох, хто виїжджає звідси, в них включається такий тормоз для спогадів про власне походження. Я навіть про зірок естради деяких не хочу згадувати, які кажуть, що я з такого села, що навіть не хочу згадувати. Я коли це чую, в мене волосся дибки встає. Як можна не пам’ятати те, звідки ти пішов? Коли ми говоримо з вами про президента Ющенка, про його невихід до другого туру, я говорив з дуже багатьма людьми, які казали: та ми би за нього проголосували, але в нього немає шансів. Якби всі, від кого я чув, що в нього немає шансів, проголосували, то, може, в нього б ці шанси з’явилися. У вас, коли ви спілкувалися на цей раз з людьми, не було такого відчуття, що казали: та я би за вас, Олеже Валерійовичу і душею, і серцем, але боюся, що ви не зможете вклинитися в цю боротьбу?

- Так, я думаю, що багато таких людей якраз і було. Вони мене підтримують, ми разом, але кожен сам собі думає: мій голос пропаде, бо Ляшко, може, не стане президентом. Я думаю, що Зеленський, може, 3-4% забрав у мене, Тимошенко забрала. Але життя – це маятник. Сьогодні ти дістав поразку, завтра – головне не опускати руки, навчило мене з дитинства, з дитбудинку, життя. Не опускати руки, і будуть твої перемоги, і все буде нормально.

- Але ви після виборів на досить довгий час не те щоб пропали, вас дуже мало було чути десь. Якщо не секрет, що ви робили весь цей час? Багами, Сейшели, Кариби?

-  Чернігівщина, Рівненщина, Київщина. Я продовжував їздити, ось цю неділю в Рівному був. Був в інших областях.

- Це підготовка до парламентських?

- Це просто приїхати, подякувати людям, які тебе підтримали. Я спеціально взяв паузу. Людям це так задовбало все під час виборів, що треба дати людям відпочити. Тобто не навісати, не пудрити мізки, не забивати баки. Хай людина сама зупиниться, подумає. Ми все життя десь за чимось біжимо. Треба такий період - зупинитися і подумати: куди біжимо, за чим біжимо, для чого біжимо. Тому паузу треба завжди брати, ще встигнемо сказати. 

- Так в’їдливо вчепилися в те, що ви абсолютно спокійно оголосили, що не підете на другий тур. Ви сказали, що "не хочу, і все". Врешті-решт, це наше право. У нас нема такого, як в Австралії, де штрафують, якщо ти не пішов на вибори. Чому ви не захотіли піти на другий тур?

- Тому що там не було мого кандидата. Це не мої кандидати. Чому я маю йти голосувати за тих, за кого я не хочу? Ми живемо в демократичній країні, де кожен українець має право і скористався цим правом проголосувати за того кандидата в президенти, якого він підтримує. Я такий самий українець, як і всі. І скористався своїм правом. У другому турі, на превеликий жаль, не було кандидата, за якого я міг би проголосувати, – за себе. Я не вийшов до другого туру. Тому жодного змісту йти голосувати я не бачив.

- А ви знали, що ви не вийдете до другого туру?

- Ні, безумовно. Я робив усе для того, щоб перемогти. Я завжди борюся за перемогу, а не для участі.

- Де ви набрали найбільший процент?

- Рідна Чернігівщина. Перша трійка областей: Чернігівщина, Рівненщина, Волинь, Хмельниччина, Житомирщина, Черкащина, Вінниччина, Сумщина, Тернопільщина. Я дякую всій країні, молодці.

- Дивлюся на вашу "засмагу" і розумію, що ви дійсно не були ні на Сейшелах, ні на Багамах, і я вірю, що ви їздили там, де падали дощі та гради.

- Вже якийсь аномальний травень – занадто багато дощів.

- Коли змиває все, коли мої рідні Карпати є порубані страшним чином, вам не противно іноді бути серед тих людей, які ви знаєте, хто це робить? В межах ВР усі знають, хто чим займається. Знають, хто бурштин, хто Карпати, знають, хто вивозить ліс-кругляк під виглядом дров. Не хочеться взяти за горло когось і сказати: "чуваче, може, ти припиниш це?" Тому що, коли десь націнюють на газі, то воно принаймні на екологію не впливає, а все, що стосується лісу, води і всього іншого, то від цього нікуди не дінуться ні Ляшко, ні Мага, ні ті, хто тим займається.

- Саме тому, щоб не вирубували ні Карпати, ні мою рідну Чернігівщину, ні сусідню Сумщину, я разом з нашою командою є автором закону про заборону вивезення з України необробленого лісу. Тому що з України вивозили в промислових масштабах, на дурняк, кругляк, по той бік кордону з Україною - переробні заводи, а потім до України завозять меблі. І внаслідок цього знищили власну нашу деревообробну, меблеву промисловість і по-варварськи вирубували всі ці дерева. Ми через величезний спротив пробили в парламенті цей закон. Мені довелося докласти неймовірних зусиль до того, щоб президент Порошенко підписав цей закон. Там був шалений тиск і контрабандистів, і лобістів, і, головне, Єврокомісії. Єврокомісія, яка захищає робочі місця своїх людей, запропонувала Україні мільярд євро кредиту за однієї умови: щоб скасувати мій закон про заборону вивезення з України необробленого лісу.

- Своє вони не рубають, своє в них стоїть.

- В Австрії як зрубають дерево, там на 15 років в тюрму посадять. Я це розумію, саме тому хочу, щоб і в Україні не рубали. А якщо рубають, то щоб це працювало на українські робочі місця і на українську меблеву і деревообробну промисловість. Зараз усупереч дії закону везуть тому, що ті, хто мав би боротися з контрабандою, її кришують. І всі це знають, хто кришує: митники, СБУшники, прокурори, менти, судді тощо. Минулого року з України вийшло начебто 4 млн кубів дров, а до ЄС зайшла ділова деревина. 4 млн кубів – це не голка в стогу сіна. Вивезти її безконтрольно неможливо. Отже, вивозять ті, хто мав би стояти насторожі. Тому, я думаю, корупція чистої води, яка йде в кишені влади.

- Практично ви перерахували абсолютно всі силові відомства, які в нас є. Що, нічого не змінюється?

- Змінюється, беруть більше. Раніше брали менше, одразу після революції. Сьогодні більше. Саме тому ми і вважаємо, що це профанація, коли Порошенко розказував про судову реформу, ще про якісь реформи. Все це обман. Реально ми бачимо, що ніяких цих реформ не відбулося, коли суди скасовують рішення, коли суди відпускають підозрюваних у вбивствах. Суддів – на загальні вибори. Як я, ходжу на вибори, люди голосують, отак і суддів обирати. Оце буде реальна реформа.  

- Ви розумієте, наскільки ви програвали Порошенку і Зеленському в піар-кампанії? Тому що у Петра Олексійовича як мінімум два канали, які день і ніч говорили про те, що він хороший.

- Це йому не допомогло.

- Не допомогло. У Зеленського все було значно креативніше. От ми зараз в мене в театрі, який називається "Особистості", робили виставу про вибори "День тиші". І коли я граю там одного з кандидатів, то з мене вже сміються, кажуть, що я почав власну виборчу кампанію.

- Цікаво, якого кандидата ви грали?

- Я грав мерзокапісну падлюку.

- З кого ви взяли цей образ?

- Я вважаю, що така ситуація може бути де завгодно. Я взагалі не розумів цього гену потреби до влади. Якщо подивитися на маленького Олежика Ляшка, який народився на Чернігівщині, звідки з’являється ця бацила? Бацила бажання бути при владі.

- Хто сказав, що це бажання? Чому ви так розцінюєте?

- Я перечитав біографію Ляшка зі всіма проблемами, які були. Були ґрати і скасування ґрат. Була зеленка і відмивання від зеленки. Були атаки, бійки. Не було бажання сказати: та пішло воно все, вже отут воно мені? Взяти вудочку, поставити телевізор з улюбленими матчами футбольного клубу "Шахтар", сидіти і дивитися.

- Безумовно, інколи є бажання. Але якщо не ми, то хто?

Новини за темою

- От ви маленький хлопчик. Далі ви скотар. Потім журналістика. І раптом… як стверджують джерела, які про вас писали, що ви в політику подалися як журналіст-розслідувач. І вже інакшого шляху не бачили для себе?

- Господь вирішує долю кожного. Коли я виховувався в прилуцькому дитбудинку, 5 років, в інтернаті, з 1-го по 11-й клас, коли ріс у селі на Луганщині, звідки моя мама. Перший запис у трудовій – "скотник колгоспу "Прогрес", село Лизівка Білокуракінського району Ворошиловоградської області. Навряд чи хтось тоді міг подумати, що я стану тим, ким став. Господь вирішує, сила духу, знання і воля. Воля до боротьби.

- Поцілувати корову – що тут поганого? . Тварину, яка була годувальницею для цілої сім’ї колись.

- Погане тут одне. Що корів в Україні, на жаль, менше, ніж після Гітлера, і ціна на молоко нічого не коштує. А отже, сільська сім’я не може себе прогодувати. Це дуже погано. Саме тому я пропоную заборонити ввозити пальмову олію, і щоб землю не продавати, а щоб нею володіли селяни, і щоб була державна підтримка на відновлення тваринництва, виробництва. Оце буде добре. 

- Молоко зараз значно дешевше, ніж мінеральна вода, яку просто викачують зі свердловини. Або не викачують, а просто беруть з-під крану, додають якогось газу і під видом мінеральної води продають.

- А людям просто нікуди діватися. Якщо він не продасть за ці три копійки молоко, воно пропаде. Це саме з картоплею. На Чернігівщині, де отака здоровенна картопля, 2,50 - це ще щастя продати. Там по гривні кілограм. І бабуся, якій 80 років, вона плаче від радості, що вона продає цю картоплю, бо інакше вона зігниє. Бо ніхто туди не приїде, нікому не потрібна та картопля, коли її дешевше завезти з Китаю, Аргентини чи з Арабських Еміратів. З Арабських Еміратів, де на піску генно-модифіковану вирощують, виявляється, вигідніше завезти до України, ніж купити у селі Конятин Соснівського району Чернігівської області. Оце й вся політика, яка сьогодні є в Україні.

112.ua

- На минулих виборах у ВР, якраз на Чернігівщині, я там їздив з одним кандидатом, я бачив села, де купували голоси за 50 гривень.

- Так, це правда. І це не тільки, на жаль, на Чернігівщині, а по всій Україні.

- Скільки зараз давали?

- Я не знаю. Я ніколи не давав. Це не моя метода. Але ми знаємо, скільки давали: і по 300, і по 500, і по 1000 гривень давали. От коли говорять про боротьбу з корупцією, то для реальної боротьби з корупцією, перше, – це зміна виборчої системи. Не створення антикорупційних органів, на які мільярди тратять – це по вершках стригти. А зміна виборчої системи – це корінь. Як казав Кузьма Прутков: "Зрі в корінь". Перше – це зміна виборчої системи. Щоб не давали ні по 50, ні по 300, ні по 500, тому що роздав мільйон на вибори, а потім приходить в парламент і 10 відбиває з того, що витратив.

- Ми бачили, як Олег Ляшко доїть корову, як він їв землю…

- … не їв, а цілував.

- Але виглядало так файно.

- Виглядало, але землю їсти не треба, люди повинні їсти хліб з маслом.

- Раніше, коли ви були більш жорсткі в епатажі, можливо, тоді ви мали трошки більші цифри. Скажіть, ви просто перенаситилися цим або подорослішали? Або що?

- Ви весь час говорите: цифри, рейтинги. Та до лампочки ті рейтинги.

- Я не вірю.

- Я не скажу про те, що мене не хвилюють рейтинги, звичайно, хвилюють. Але робити, що на них світ клином зійшовся… мені 46 років. Я в цьому житті багато чого бачив і, слава Богу, багато чого розумію. 20 років мінімум я займаюся активною громадською діяльністю. І я знаю людей, які мали шалені рейтинги, і їх сьогодні ніде немає. І я знаю людей,  які були ніхто і мають рейтинги. Забудьте про рейтинги, твій рейтинг залежить від тебе і від твоєї роботи. Згадайте, на президентських виборах, влітку, які рейтинги показували Тимошенко, Гриценко і всі інші. І де ці рейтинги? Туфта все це. Треба не про рейтинги говорити, а просто пахати, а Господь визначить. А щодо акцій, то ми завжди легкі на підйом і можемо будь-коли проводити акції. А чи порозумнішав я? Дуже сподіваюся, що так. Тому що лідер фракції – це великий масив, об’єм інформації.

- Скільки вил у вас у колекції?

- Багато.

- Невеличкий загін вилоносців є можливість забезпечити?

- Головне, щоб не рогоносців.

- Хто перший подарував вам вили?

- Це вила з Борзни. Я там закінчував інтернат, на Чернігівщині. Там був голова Райвиконкому Лоза Микола Олександрович. Він помер торік. Ми ще в інтернаті з ними познайомилися, я його критикував, коли він був головою райвиконкому, а потім він став одним зі співзасновників нашої партії. Я колись приїхав до нього додому, а він у хліву порався. Кажу: "Дайте, Миколо Олександровичу, ці вила, поганяємо цих дармоїдів". І він мені дав ці вила. Вони в гною – такі вони і є. Їх ніколи не мили, не чистили.  

- Зараз вила купив, щось попробував підняти – вони зігнулися.

- Тому що Китай. Вила, граблі китайські.

-  Вишиванки китайські. Китай же зорієнтувався, коли побачили, що в Україні стають популярними вишиванки.

- Я думаю,  що це українці повинні так робити, як в Китаї. Орієнтуватися в сучасному світі, в глобальній економіці та давати людям те, що їм треба. Китайці вишиванки сьогодні роблять українські, ось чому Китай сьогодні сильніша економіка, ніж Америка. До речі, ми сьогодні є очевидцями з вами, навіть того самі не розуміючи, найбільшої торгівельної війни у світі, протягом останніх 200 років: між Америкою і Китаєм. Америка вводить мита, там півтрильйона доларів обіг. Це приведе до тектонічних зсувів у світовій економіці. Але ми живемо в глобальному світі, і це наш шанс, якщо ми правильно його використаємо, ми зможемо дуже багато заробити для України.

- Ми то можемо, але в нас, по-перше, роз’їхалася робоча сила.

- Так, на жаль. І буде їхати, якщо не змінити економічну політику. І ніхто її не зупинить: ні прикордонники з собаками, ні копійчані підвищення зарплат.

- Вже є не копійчані. Я маю друзів, які в себе на виробництві поставили завдання зробити, щоб не було зарплати менше, ніж 800 доларів на місяць.

- І людей немає. Я теж маю знайомих, які кажуть: даємо ринкову зарплату, а людей нема. А нема тому, що вони всі виїхали. І чим довше вони там будуть жити, тим є менша ймовірність, що вони повернуться назад. Бо там обжилися, корінням проросли, купили хату.

- 450 осіб, які навколо вас, вони цього не бояться?

- Я хочу, щоб їх навколо мене було менше. Тому я під час президентської кампанії пропонував у жовтні 19 року разом з парламентськими виборами провести референдум, 250 депутатів обрати. І коли мені розказують, що це популізм… слухайте, от у неділю відбулися вибори в Литві. Разом з президентськими виборами вони провели референдум про скорочення кількості литовського парламенту. Два місяці тому в сусідній Молдові відбулися вибори, референдум. Був 101 депутат у Молдові, тепер 60 депутатів.

- У ВР України радянській було 600 депутатів, але населення було значно більше. 

- Правильно, тоді скільки людей було? А сьогодні 35 млн людей, а кількість депутатів та сама. Тому, коли в Молдові, в Литві можуть скоротити депутатів, чому в Україні не можуть скоротити? Я, до речі, пропоную Зеленському скористатися нашою пропозицією і разом з парламентськими виборами в жовтні організувати і провести референдум. Упевнений, що буде, як на референдумі про Незалежність, – 99%, про скорочення кількості депутатів до 250. 

- Вперше від вас пролунало прізвище Зеленського сьогодні. Кажу прямо: тоді, коли він не був ще ні кандидатом, ні президентом, ви обіцяли йому "набіть ліцо", м’яко кажучи. Якщо говорити по-пацанськи: "зустріну – морду наб’ю".

- Після того, як він у Прибалтиці виступав і сказав, що Україна, як німецька порноактриса, яка готова дати в любій кількості ззаду і спереду.

- Не дати, а прийняти.

- Так от для мене принизливо порівнювати мою рідну країну з будь-якою порноактрисою. Якщо для когось це здається жартом, я не бачу тут жодних підстав для жартів.

- Я думаю, що йому зараз доведеться багато за чим пожалкувати: як він говорив і жартував. У вас буває таке, що прийдете додому і кажете: "от я ляпнув сьогодні. На фіга?"

- Інколи буває. Щось в емоціях зробив чи сказав, потім шкодуєш і думаєш – треба було спокійніше. Я хотів би сказати, що той етап, коли Володимир жартував наді мною, над Україною, ще над кимось, – він вже в минулому.

- Йому треба забути про це?

- Забути ні. Навпаки, треба про це завжди пам’ятати, тому що то було, коли він не був президентом. Сьогодні, коли він обраний президент, він не може жартувати над Україною і над людьми, які його обрали.

- Дуже часто, на початку, коли Володимир Борисович Гройсман став прем’єр-міністром, він казав: "коли я був мером Вінниці, ми робили отак і отак". І деяким людям просто щелепи зводило, вони казали: "Володимире Борисовичу, зупиніться. Ви більше не мер Вінниці. Мер Вінниці – це інший етап. Тут зовсім інші категорії, і деякі речі треба вирішувати інакше".  

- Я хочу сказати, що я буваю у Вінниці – там є чому повчитися. Вінниця - чудове розбудоване прекрасне місто. Якщо в нього є позитивний досвід у Вінниці, нехай розбудував би так всю Україну, як Вінницю. 

- Я які паралелі проводжу. От було жорстке звернення Володимира Олександровича до Петра Олексійовича: "час здавати ключі". Кажуть, що до того моменту, поки він не заговорив про готель в Єгипті, це був новообраний президент. А коли він почав говорити, що ви нагадуєте нашого туриста, то виповз знову "95 Квартал". Або це сценаристи залишилися ті самі, або ще спосіб мислення. Я от це маю на увазі: він має зараз як президент відрубати і перестати жартувати з цього приводу?  

- Як він може перестати жартувати, якщо в нього є почуття гумору і він все життя жартує? Ну, відріжте йому язика, і він перестане жартувати. В мене теж є почуття гумору. Я, якби з Зеленським десь вийшов, на якісь жарти, ми б побачили ще, хто б був цікавіший.

- Вони вас на сцену не запрошували?

- Я був у нього на передачі. І ми з ними і співали разом, і жартували. В нього чудове почуття гумору, і я впевнений, що він підтвердить, що і в мене непогане почуття гумору. Інакше навряд би він мене запрошував. Я не можу зрозуміти, які сьогодні претензії можна висувати Зеленському. Він ще нічого не зробив, його тільки обрали. Єдине, що він зробив, – прибрав Порошенка. От все, що він зробив. І правильно зробив, тому що так, як ми жили, далі жити не можна.
- Скільки б не давали карт-бланшу, все одно настане той момент, коли почнуть падати рейтинги. Це завжди так. Всім нашим людям здається, що тільки вони знають, як має бути. Я сьогодні практично не ставив вам якихось дурних жорстких запитань, тому що ви на них стільки разів відповідали. Коли в мене тут у кріслі сидів Медведчук, мені одразу, після закінчення інтерв’ю, написали: чому ти не запитав про Стуса? Тому що в нього 180 разів запитували про Стуса. І він каже: тому що Стус за тими законами був злочинцем. Він мені відповів би те саме. Мені зараз хотілося би просто почути… для мене це в будь-якому разі феномен, коли хлопчик з дитячого будинку доходить до лідера партії, до лідера фракції. Я так розумію, що ви руки не опускаєте, попереду парламентські вибори, і ви йдете туди… 

-… і президентські.

- Так. І ви не боїтеся говорити такі факти, які люди іноді можуть висміяти. От ви там з коровою, там – як вчіплюються в це. Колись я в одному інтерв’ю сказав, що працював у колгоспній бригаді, і коли в нас не було роботи, то відправляли на кладовище копати могили. Стаття, яка вийшла, називалася "Петро Мага закопував односельців". От у нас це люблять – вчепитися. Ви самі журналіст. Є журналісти, яких ви ненавидите, і ви знаєте, що з цією людиною ви розмовляти не будете?

- Ні. Я нормально ставлюся до всіх. Я можу просто ігнорувати. Найкраще – це ігнор. Не тримай у собі зла, чорноту, ненависть, бо воно тебе зсередини буде з’їдати.

112.ua

- Ігнор – це абсолютно не радикальна штука.

- Я вважаю, що для мене як для політика ігнор - це взагалі смерть.

- Парвус у своїх спогадах писав, що німці дали фінансування більшовикам як єдиній радикальній партії того часу.

- Порівнювати Радикальну партію з більшовиками некоректно. Засновник Радикальної партії – Іван Якович Франко. І ми продовжуємо його справу. І онук Франка благословив нас на це.

- А які слова Франка для вас найбільш близькі?

- "Лупайте сю скалу! Нехай нi жар, нi холод
Не спинить вас!"

Отак я все життя і лупаю. Чи феномен Ляшко? Звісно, феномен. Всього в житті добився сам. Як це вдалося? Господь помагає. А потім не було просто іншого варіанту. Якщо ти опустиш руки, все, тебе затопчуть.

- З "Господь помагає" треба бути обережнішим. Коли такі обережні ЗМІ, як російські, запитують у Кадирова: "Звідки у вас стільки грошей", він відповідає: "Аллах допомагає".

- Я думаю, що доля правди в цьому є. Моя філософія – нічого випадкового не буває. От кажуть: "ми самі творці своєї долі". Так, в якійсь частині це відповідає дійсності. Але я думаю, що все-таки це Всевишній. Я з дитинства дуже любив лежати на стогу сіна, який ми з дядею Васею скиртували, і дивитися на небо. І дивився на ці мільярди зірок. Я дотепер люблю дивитися на це небо. Я думаю,  як це може бути, в усьому всесвіті, де мільярди зірок, одна єдина планета, де є люди, такі, як ми. Я не вірю в це. Такого бути не може. Я собі думаю: оці мільярди зірок, оцей всесвіт, оця безодня, і ми себе тішимо думкою, що ми самі свою долю вирішуємо. Що від нас щось залежить. Що від нас залежить? Може, на нашій землі просто експерименти ставлять? Коли люди самі себе вбивають, коли вони вбивають природу, вбивають тварин. Коли Господь дає вам можливість жити в такому унікальному світі, а ви його власними руками берете і знищуєте.

- У нас є купка політиків, яка дивиться на багатомільйонний народ, і враження, що вона іноді думає, що вони єдині люди в цій країні.

- Це у всьому світі. Будь-який політик думає де, як, що надурити, вкрасти тощо. Різниця тільки між нами і всім світом, що там є механізми відповідальності. Що коли там щось вкрав, надурив, зробив за три копійки, у відставку йде. А у нас мільярдами крадуть, і до влади йдуть.

- Є п’ять найголовніших речей у житті Олега Ляшка?

- Безумовно, сім’я. Донька, дружина. Мама – це окремо, тому що мама дає нам життя. І це найцінніше. Мої собаки, яких я дуже люблю. Команда моя. І те, що я українець. Я вважаю, що мені пощастило, що я українець, тому що в нас найкраща країна, і я впевнений, що все буде добре. Мене часто люди запитують: "Ну, от ви скажіть, як у нашій країні, що буде?" Кажу: "Все буде нормально. Все буде добре".

- Обіцяєте?

- Впевнений.

- У будь-якому разі ми сьогодні отримали інтерв’ю у людини, яка пообіцяла, що все в нашій країні буде нормально. Я думаю, що з цього моменту за ці слова ви ще й персонально відповідаєте. Дякую за розмову. Це був Олег Ляшко, лідер Радикальної партії.

- Дякую.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>