banner banner banner banner

Світлана Білоножко: Хочеться, щоб люди вибрали людину, яка почне все заново. Щоб її день народження був національним святом

Світлана Білоножко: Хочеться, щоб люди вибрали людину, яка почне все заново. Щоб її день народження був національним святом
112.ua

Дмитро Гордон

Журналіст, письменник, телеведучий, співак

Гордон: В ефірі програма "Гордон" і сьогодні мої гості - Народні артисти України, мої улюблені виконавці Віталій та Світлана Білоножки.

Доброго вечора. Подій дуже багато і я б хотів почати зі скандалу на Євробаченні зі співачкою Maruv. Що думають такі поважні люди, що відбулося насправді?

Світлана Білоножко: Думаємо, вважаємо, що це величезний скандал. Я вважаю, що "Суспільне телебачення" мало поставити крапку, але крапка мала бути достойною своєї держави, людей, які голосували за Maruv. Існує співак, існує міжнародна американська компанія, яка має угоду з Maruv, і вона повинна працювати за правилами. Офіс її в Москві і, безумовно, там є першим пунктом працювати в Росії і в інших державах. Вона працює не тільки на Росію, вона співачка світу, як вони заявляють.

- А хороша співачка?

- Хороша. Саме цікаве, кого я не запитаю, а я запитала і дітей своїх, і всіх знайомих, молодь в основному, вони кажуть: "Ми навіть не думали, що така потрясаюча виконавиця, що вона наша".

- Віталію вона сподобалася?

- Дуже сподобалася. Він сказав: "О, таких дівчаток треба терміново тільки на Євробачення. Щоб всі побачили, які у нас дівчата". А вона ще з Павлограду, моя землячка. Вона не знімалася в глянцевих журналах, її ніхто не бачив, але вони вкладають в неї величезні гроші. І вона повинна працювати, як співачка світу. І як же "Суспільне телебачення" не могло вивчити цю всю ситуацію, і прописати в угоді до того, а не після того, як вона виграла, як люди проголосували.

- Правила зробити.

- Звичайно. Як же можна було такий ляпас зробити для всієї держави, для всіх нас глядачів, які так переживали, які хотіли послати достойну співачку, достойну виконавицю на Євробачення, і всіх здивувати, саме тому, що саме цікаве, що вона сама ж складає ті пісні. Вона сама це пише. Яка колосальна дівчинка. І так шкода, що це все провалилося. Я не знаю,  як треба "Суспільному телебаченню" виправдовуватися.

Віталій Білоножко: Звинуватили Руслана Квінту. Він прослухав 800-1000 творів, відібрав їх. От вам різнобарвне - вибирайте, народ України. І вибрали же її. Безумовно, малувато, можливо, есемесок було. Але вибрали красиву, талановиту жінку. Якщо вона поїде до Ізраїлю, і її побачить вся Європа, весь світ, то ще раз буде таке тавро, печатка, що в Україні найкрасивіші жінки. Що їдьте в Україну - якщо в Україні немає розвинутої індустрії, вкрали 25% заводів, анексували територію, але є жінки. Якщо ми прагнемо до Європи, то ми повинні давати щось, щоб були інвестиції.

- Беремо, чим можемо.

- Звичайно.

- Хлопці, якщо не виходить у вас з економікою, зробіть легальною саму древню професію. У нас і так воно процвітає. Весь бульвар Лесі Українки, всі будинки біля метро здаються погодинно, щодобово. 

- Звідки ви це знаєте?

- В мене є знайомі, котрі це роблять, і на цьому заробляють. І приїжджають хлопці з Європи і зі всіх інших країн. Якщо так, зробіть нормально для того, щоб на цьому заробляли. Можливо, не буде держава заробляти, але буде заробляти хтось, хто це робить. Щоб не було сутенерів.

112.ua


- Віталій Білоножко за те, щоб легалізувати проституцію?

- Якщо ми йдемо в Європу, то вся Європа легалізувала це. Ми експортуємо прекрасний біологічний матеріал, плюс. він ще й співає Вона талановита дівчина. Ну якщо люди проголосували? Чомусь не вибрали щось трошки інше. Хоча, як ніколи, була дуже різнобарвна палітра виконавців.

- Я хочу сказати: до яких пір ми будемо не цінувати свої таланти при життю? Є талановита дівчинка, підтримайте її. А ми робимо супротив якийсь, не дозволяємо працювати, придумуємо якісь кордони. Це катастрофа.

- Проблема була в тому, щоб вона не співала в Росії, а те, що у нас політики роблять бізнес в Росії - це можна.

- А співати не можна. Я розумію, зараз це не на часі, це все правильно.

- Але артистів роблять крайніми, "невістками". Безумовно, у кожного артиста це на його совісті, де йому співати. І якщо держава в артиста не вкладає, як не вклали в цю дівчину. Я її до цього не бачив, а потім вона так зухвало вийшла на сцену, що вона мені сподобалася. 

- Віталій, а що, взагалі, зараз відбувається в українському шоу-бізнесі? Він живий?

- Це Світлана знає. Я більше знаю професіональних виконавців, консерваторських артистів.

- У нас прекрасна молодь. Вона працює, вона заповнює зали. Одне прикро - те, що воля наших глядачів, а ми не виконуємо. Та, обійдуться. Хіба так можна?

Новини за темою

- Хто з молоді вам подобається?

- Я обожнюю Монатіка. Це дуже талановитий співак. І не тільки співак - які аранжування він робить. Він відчуває музику. В мене така була пропозиція: якщо ми вже не знайшли, кого, давайте пошлемо Монатіка. Давайте звернемося до Олега Винника.

- Не пошлемо, а відправимо. Діма, можливо, більш клубний, більш специфічний.

- Він талановитий.

- Дуже талановитий і точно попадає, привносячи культуру, мелос український.

- Вам, напевно, Оля Полякова більше подобається?

- Оля Полякова там би підняла всіх у залі. Чому б і ні?

- Підняла б все.

- Там все є для того, щоб підняти. По-перше, консерваторська освіта, по-друге, зовнішність, по-третє, є вся атрибутика для того, щоб бути визначною артисткою. Вона змогла би.

- Звичайно. Красива, співоча, в неї є темперамент, який має бути на сцені, драйв - без нього ніяк не можна.

112.ua

- От тільки би не "шльопки", а тапки були б наші.

- Ви про консерваторську освіту згадали, а я згадую, як Євгенія Семенівна Мірошниченко, покійна, на жаль, коли я її спитав: "Хто вам зі співаків подобається, з чоловіків", вона сказала: "Віталій Білоножко. По-перше, він розкішний бас, а по-друге, який чоловік. Ні, по-перше, який чоловік, а по-друге, який бас".

- Євгенія Семенівна взагалі унікальна. Як складно, що в нас нічого не залишилося з плівок, як вони співали. Всі плівки з артистами, видатними, великими, розмагнітилися і на них робили новини, сюжети новин на УТ-1. Майже нічого не лишилося від Гнатюка, Кондратюка, Мокренка, Мірошниченко, Діани Петриненко. А це великі співаки. А Євгенія Семенівна це взагалі була подруга наша. Вона мені завжди казала, коли я якусь пісню з елементами року вмикав: "Не ричи!"

- Хочу вас поправити – не бас, а бас профундо. Це значить, що він може взяти найнижчі ноти.

- Як це виглядає?

- Профундо? Це трошки нижче коліна. Коли нота падає. От сьогодні ми були в палаці "Україна". Чи то розбалансування по нижніх частотах - у мене одне вухо майже відмовило. Але це тимчасово. І це часто буває в палаці "Україна", на жаль. В мій бас профундо низькі частоти зайшли незбалансованими, тому вони легко мене розбалансували.

- В українському шоу-бізнесі як почувають себе люди, які вже давно на сцені, які знані, улюблені? Алла Кудлай, Павло Зібров.  

- Їздять, куди можна.

- Але некомфортно.

- Трошки в людей не вистачає коштів. У нас до трьох годин завжди концерт. Ви навіть не уявляєте собі, яка це втома, скільки ти енергії віддаєш. Тобі треба з останнього ряду глядача взяти на себе, щоб він тебе запам’ятав назавжди, щоб він тебе полюбив. То треба віддавати і працювати на повну, як в останній раз.

- І ще важливо не зіпсувати концертну площадку. Щоб ти так відпрацював, щоб після тебе приїхали ще раз, і хай вони зіпсують, але люди ще на третій раз прийдуть, а на четвертий вже не прийдуть.

- Я веду до того, що квитки, ціна на них має бути більш-менш достойна. Зовсім не копійчана.

- Зарплати, пенсії повинні бути достойними.

- Для того, щоб купити квитки на концерт з достойними цінами, треба мати зарплатню нормальну, щоб людина себе вальяжно, вільно почувала.

- А зали хороші в Україні зараз?

- Ну як хороші? Вони ще законсервовані на радянській епосі.

112.ua

- В основному ними ніхто не займається.

- Ніхто не займається, беруть в оренду. Курять в палаці "Україна" страшенно, що неможливо робити. Всі топові виконавці повтікали ще в гірший сарай - Палац спорту. Там теж велике вкладення грошей. Я пам’ятаю, як ми робили останній фестиваль і Оля Полякова бігала по сцені і казала: "Господи, коли я вже навчуся заробляти на палаці "Україна"?" Це дуже важко: орендні плати страшенні, влада, на жаль, не допомагає. Це перша влада. Я двічі робив фестиваль, ми вивели на сцену по 700 - 800 людей. Привезли, завезли, нашкрябали у своїх друзів, але це перша влада, за ці два десятка років, що ми робимо, яка нам не допомогла.

- Йдеться про фестиваль "Мелодія двох сердець". Скільки років ви його проводили?

- В цьому році нам виповнюється 20 років. І ми б хотіли зробити на повну, класно. Але ж де закон про меценатство? Ми так надіялися на наших колег-артистів, які проходили до ВР, і ми говорили: "Піднімай це питання". Але коли вони туди попадали, в цей ковш, то вони абсолютно забували про ці речі. А це нам дуже потрібно. На Віталія плечі лягає пошук грошей, меценатів. Є в нас в країні такі люди потрясаючі, які люблять родину, які знають, що міцна родина - міцна держава. Вони йдуть назустріч, але нам соромно весь час приходити до них і просити. Має бути закон про меценатство. Вони мають сказати: Свєта, Віталій, робите фестиваль, тоді я даю.

- Списують з податків, правильно?

- Безумовно, тоді він не платить податки. Але ж він і допомогти має, і податки сплатити, а це занадто.

- От як в країні-агресорі - там бізнесмени бігають за артистами. А ми просимо.

- В 1999-му році ми вперше вийшли на сцену. Такий був інтерес до нашого фестивалю. Президент був, вся ВР, всі міністри були в залі, настільки це було цікаво. Це було диво.

- З кожним разом влада все більш цинічна до культури. Просто це страшно.

Новини за темою

- А чому, Віталію?

- Напевно, період набуття капіталу, всього такого, завершився і тепер люди просто живуть в паралельному світі, і їм нічого не треба.

- Я згадую Леоніда Даниловича: він завжди  приходив на концерти.

- Та це унікальна людина.

- І після концертів з артистами стояв, і чарку вип’є, і поговорить, і послухає, що вони хочуть. 

- Леонід Данилович унікальний. Коли ми починали, ми були дуже розгублені, ми не знали, як. Ми прийшли до нього на аудієнцію, і він нас прийняв. Розписав: на Пустовойтенка, на Омельченка, на Міністерство культури - допомагати, співпрацювати.

- І ми звезли з усієї країни людей. Були найкращі номери.

- А які ми конкурси проводили. Скільки в нас було бажаючих. Та і зараз.

 - З того часу почався народний рух, сімейний.

- Та і зараз: у мене вже цілий список учасників. Але ж де закон?

112.ua

- Віктор Андрійович же ваш земляк. Ви ж з одного майже села. Він допомагав?

- Ну от тому, що з одного майже, тому… Ні, один фестиваль ми провели, дійсно, але то я вже взяв на себе. Я просто підійшов до віце-прем’єра, а він мене питає: "А скільки сказав Віктор Андрійович?" Я сказав: "Стільки". Він сказав: "Окей", і дійсно дали. Ми обожнюємо Віктора Андрійовича, але…

- Віктор Андрійович нам допомагав, давав нам автобус…

- …ще коли був головою Нацбанку.

- Ми їздили, проводили конкурси величезні по всій Україні.

- Не президенти винуваті в цьому. Президента ганьблять, а свита робить короля. Як довго ще Леонід Макарович повинен доводити, що він гетьман, що він безкровно, між крапельками, зробив Україну незалежною. Його здали його ж райкомівські секретарі, котрим він довіряв, по старій пам’яті. При Леонідові Даниловичу в нас ВВП виріс до 12,4%. Але ж знову таки обсіли і зганьбили його. Понавішували йому від журналістів до кого завгодно, буцімто, то його вина. А це вони робили. Потім Віктор Андрійович. Потрясаючий. Народ же рідко помиляється. Він багато чого зробив. Колгоспи розвалив, дав фермерам займатися сільським господарством. Якщо ми колись молились на 30 млн тон зернових в Україні, то зараз у нас 70 млн, і ми кажемо, що це мало, що ми можемо 150 млн. Але ж знайшлися хлопці, які показували, як вони в інкрустованому золоті живуть, і вони його просто скалічили. І плюс ця інтрига жіноча, жіночий фактор, а жінки не прощають. Мені дуже прикро, але він дуже добра, гарна, талановита людина.      

- Віктор Федорович як до вас ставився?

- Ми навіть не знайомі. Один раз нас чомусь викликали на покладання квітів до пам’ятника Шевченка. Ми поклали квіти, в своїй ієрархії, стояли, а в нього по регламенту його ще не можна було пускати на Майдан Незалежності, і він там теж стояв. І я говорю: "Щось якась така нісенітниця йде, дайте Києву Олександра Попова, будь ласка, оце і все, що я прошу". Він подивився через натовп на мене, і потім Олександр Павлович став шикарним головою адміністрації.

- Хороший мер був.

- Хороший. Гарний господарник був.

- Порядна людина, офіцер, з розумінням честі. Він багато робив для Києва. Його сплюндрували, і він, як офіцер, не втік, як інші. Він ходив по судах всі ці 4-5 років. І напевно ще до сих пір ходить.

- А те, що зараз відбувається в нашій країні, вам подобається, взагалі?

- Як мені може подобатися, коли ми двічі робили фестиваль і хотіли за цей час зробити ще два фестивалі. Ми гроші заробляємо свої. Ми не зовсім бідні. Але, якщо ми робимо державницьку акцію за вас, якщо ви не хочете робити… Кажуть, що історію роблять особистості. Якщо раніше були шароварки, то зараз шароварків немає. Вони зараз сконцентровані, що коли виступають, щоб десятки екранів поставити, і публіку нагонять, і все інше. А коли ти робиш мистецьку акцію, таку, що ніхто не підкопається, бо це чесно, з любов’ю, і вони не йдуть назустріч, бо кажуть: "Що нам з вами робити?" Цинічно.

- Віталій та Світлана Білоножки не схожі на багатьох артистів, тому що вони уважно слідкують за політичним життям у країні.

- На жаль.

- Вони слухають і дивляться майже всі програми політичні, навіть після ефірів на "112 Україна" Віталій завжди чи зателефонує, чи напише мені щось. А потім заснути не може. Це так до глибини душі вас пронизує? 

- Безумовно, ми ж патріоти своєї держави. Ви навіть не уявляєте, скільки в нас було запрошень в ту ж Росію. Нам присилають прайс-лист: вибирайте куди і за скільки. Можна зібрати чемоданчик і тихенько поїхати, накопичувати собі. Але ж ми цього не робимо. Справа в тому, скільки ж можна терпіти це, що ми маємо зараз? Так хочеться все змінити, причому, докорінно. Якщо ми не змінимо оці всі схеми, які зараз існують, оце все кумівство, договорняки, розкрадання оцих грошей….

- До речі, ви бачили скандал з розкраданням військового бюджету?

- Бачили.

- Maruv перекрила весь цей скандал.

- Ні, вона не перекрила, але вони всі просто вчепилися за Maruv. Це біда.

- Вчепилися, щоб перекрити цей скандал. Я колись купив собі баркас. Вночі перевіз на Київ. Мені потрібен був двигун для нього. Я шукав двигун і був на Львівському, на Харківському, Житомирському бронетанковому. Потім поставив звичайний. Там стояли танкові корпуси іржаві, танки були порожні. Я бачив це все. І зараз йде модернізація замість того, щоб нормальну військову техніку поставляти хлопцям, які в бліндажах сидять.

Новини за темою

- Це дуже сумно, тому що ми цим хлопцям дозволили себе так вести. Як це може бути? А де керівництво? Де перша особа в державі? Як це, взагалі, може бути? Я нещодавно прочитала про румунського екс-прокурора - потрясаюча жінка.

- Пересаджала багато людей.

- В коментах люди пишуть: дайте нам хоч на місяць таку жінку. Її вже запросили генпрокурором ЄС. Але яка сміливість. У нас люди чекають, пройшло 5 років, і ми нікого не посадили, не сказали: "Ось оцей винуватий". Це катастрофа.

- Посадили, просто тримають у СІЗО. А по закону Наді Савченко, який написав БЮТ - рік за два. От ще пару років потримають і скажуть: "З пляжу".

- Це біда. Особисто в мене така мрія - в нас почалася передвиборча гонка, і так хотілося, щоб той, кого виберуть, був такою людиною, щоб такий навів порядок: поламав оці всі оборудки, схеми, і почав все наново. З нового листа. Щоб в кожному дворі святкували його день народження. Щоб це було як національне свято. Якщо ми зараз нічого не змінимо і залишимося на тих схемах, у нас знову нічого не вийде.

- Розпадемося.

- Так, розпадемося.

- Та нас з’їдять. Ми ж не можемо вознестися, географічно, в небо.

- Люди дійсно зараз або взірвуться, або прогнуться. І якщо ми прогнемося, то капець всім.

- Коли Святослав Вакарчук не пішов на президентську посаду, що ви відчули?

- Ми це розуміємо.

- Він великий співак. Він неповторний, він у нас єдиний. Його обожнюють кругом. Я дивилася концерт з Лондону, як Акунін каже: "Я з такою заздрістю дивлюся, тому що в нас такого нема. В нас не може бути, а у вас є".

- У Славіка чуйка, в Славіка розум, у нього своєрідний геній, котрий йому каже: "Слава, не треба. Не на часі це. Це не твоє".

- У Петра Олексійовича, на вашу думку, шанси є знову стати президентом, чи ні?

- Це не від нас залежить, це від людей залежить. Як люди хочуть жити.

- Ну як ви відчуваєте?

- Ми не проти Петра Олексійовича. Він старається, все, що може, робить.

- Але щось не виходить?

- У нас на останньому фестивальному концерті була пісня. Вона називається "Молитва". Я заспіваю буквально приспів:

Прости нас, Господи, за те, що нам не все вдається, і немає краю.

Воздай полеглим на війні синам, я на колінах вже благаю.

- Безумовно, Петро Олексійович багато робить, але не все вдається. Дійсно, як співається в цій пісні, не все вдається. І він повинен сам зрозуміти. Він прекрасний менеджер, він тепла і щира людина, харизматичний. Ми знаємо його дуже давно, і були дружні. Але, коли вони йдуть на посади, то вони нас не бачать і не чують, і звати нас ніяк. Справа не в тому - ми зичимо, щоб в нього все склалося. Але треба дати шанс і іншим. Треба дати шанс новим політикам. Він повинен зрозуміти, що якщо він любить цю державу і цих людей, а він дійсно їх любить, і все для того робить, він повинен дати шанс. Тому що зараз така тяжба в державі на всіх фронтах. І молоді погано, вони говорять, що наша освіта - це, взагалі, фейк. Вони закінчили по дві освіти і не мають роботи.

- І їдуть за кордон.

- Так. А якщо йдуть працювати, то їм не сплачує "дядя". Як вони кажуть: "Ми не будемо на "дядю" працювати". І суди не захищають. Немає правди в світі - люди не знають, до кого кидатися. Молодь не може квартири купити: неможливо взяти кредити. Величезні податки, молода людина не може зробити бізнес. Приїхали до Дубаю - там 3-5 років не чіпають людину, яка хоче відкрити бізнес. Вони дають можливість стати на ноги. А потім сплачуй податки. А у нас з першого дня за тобою бігають. А іпотека чому не працює?

- А тарифи?

- А це, взагалі, катастрофа.

- У нас є нерухомість, є ще щось, і у Світлани є чорні дні, коли вона бере десятки тисяч гривень, щоб сплатити державі. За що?

112.ua


- Я не можу в борг жити, мені треба все віддати. Я тоді легко дихаю.

- А Віталій легко дихає?

- Йому ще тяжче. Стільки питань. Дайте ж молоді дихнути. Хай, як за кордоном, на 25 років візьмуть собі квартиру, хай живуть по-людськи.

- Так, поки молоді.

- Треба жити сьогодні, а не післязавтра. Чомусь ніхто про це не думає. Ми все буксуємо і буксуємо весь час. Я розумію, що Петро Олексійович хоче це зробити, але треба робити. Для цього треба стати героєм свого часу. Треба щось кинути, від чогось відмовитися, треба бути жертвенним, для цього народу. От тоді, я впевнена, що оцінять. Можливо, не всі, але оцінять.

- Це такий шанс, один раз на життя випадає: в одній людині десятки мільйонів, піднятися над народом, над світом, вкарбувати себе в історію цього народу і в історію світу. І чому не виходить, і немає краю?

- Я іноді серед ночі прокидаюся і думаю: "От трапилася би якась оказія, і сказали би: "Свєта, оце дам тобі пост". Кинула би не те що все, а все б зробила комусь. Як це можна собі забрати і сказати: "Нема".

- Віталій, я би попросив вас наостанок щось заспівати. - У нас є така культова пісня "Яблука падали".

Може, пригадуєш,

Може, й не згадуєш,

Як осінь палила Білі світи. 

А яблука падали,

Падали яблука,

Яблука падали в наші сліди

- Нас вже не буде, а сліди наші залишаться. Цей класний текст написав Степан Пушик, коли був народним депутатом.

- Присвячується тим політикам, котрі розуміли, що вони повинні залишити після себе сліди. Гарні сліди, по котрих би йшов далі народ. Не так, як комуністи: "Вперед", а де перед, не сказали. І 70 років ми незрозуміло в якій країні жили.

- Все добре в нашій розмові, лише час добіг. Я вдячний вам і за пісні, і за те, що у вас душа рветься, і ви хочете, щоб Україна була щасливою.

- Дуже дякуємо.

- Те, що час добіг наш - не страшно. Аби України час не добіг. Аби Україна мала майбутнє.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>